Jump to content
zeljeznice.net
Brunoh

Vozni red 2013/2014

Recommended Posts

Ništa, i ovako i onako se ukidaju putnički vlakovi od Ploča do Metkovića, supstitucija autobusima.

Koliko sam shvatio,znači od početka novog voznog reda 2012/2013 definitivno se ukida sav prijevoz vlakovima za prijevoz putnika na relacijama Knin-Zadar,Perković-Šibenik i Metković-Ploče?

Da li je to trajno ili privremeno?

I još par pitanja:

Što je s relacijom Knin-Perković?Postojeći lokalni vlakovi Knin-Šibenik onda ostaju ili ne od Knina do Perkovića?

Također:

Vlak 391/390 gdje će biti "transfer" s vlaka na autobus i obrnuto? U Čapljini ili u Metkoviću?

Dean24zg

Ništa, i ovako i onako se ukidaju putnički vlakovi od Ploča do Metkovića, supstitucija autobusima.

Da li se tu misli putnički po rangu ili svi putnički (i brzi)? Pošto je 390/391 upisan u grafikon za 13/14 a putnički nisu.

Dobro pa zbog čega se ukida sav putnički promet vlakovima na relaciji Perković-Šibenik? Pa zar nije do sada šved to pokrivao? Ili klasični vagoni plus loksa 2062 od Carga?

Dean24zg

Evo mog mišljenja.

Po meni je u redu što vlakove na relacijama Knin - Zadar mjenjaju autobusi (ako neće biti autobusa onda ću stvarno biti ogorčen nekak). Zato jer postoji velika vjerojatnost da bus dođe dosta prije vlaka, još ako će tempirati da krene odmah pri dolasku vlakova iz ZG-a, bit će to u redu veza (u redu, kolko može bit kad je hž u pitanju). Zamjenu vlakova busevima na toj pruzi sam ja predložio i za VR 2012/2013 :) Nešto s rekli da eć obnavljati zd prugu, pa je to valjda privremeno , možda onda od VR-a 2014/2015 ponovno provoze vlakovi.

Vlakovi 760/761 se ukidaju? Ček, ako sam dobro shvatio, tek u VR-u 2012/2013 su ih uveli, i sad u VR 2013/2014 ih ukidaju? Pa zašto su ih uopće uveli onda, nisu mogli zaključiti da neće biti isplativi? Premda mislim da je to glupost ukinuti te vlakove, nisam se nikad vozio njima, ali mislim da su rentabilni.

Ovo što namjeravaju sa zagorskim linijama mi stvarno ne ide u glavu, pogotovo što misle s tim ukidanjem 3009... Ajde još da misle ukinut 3008, onda bi to imalo nekakvog smisla.. Nisam baš stručnjak u temi slaganja kompozcija i gdje iste noće , gdje se pokreču itd...ali jel bi onda mogla postojat vjerojatnost da stave duplu macosu na 3007, pa da ona vrati 3008? Samo , kak je Ivog rekao, u tom slučaju bi 3007 morao polaziti dosta kasnije.

Pozdrav iz Stubaka

Opet nemaju u planu rekonstrukciju D.Selo - Novska?

To će za koju godinu, tek se projektira.

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Kakva je situacija s ukinutim lokalnim 'pograničnim' putničkim vlakovima?

Vraća li se u promet barem nešto od prethodno ukinutih ako ne na svim onda bar na pojedinim graničnim prijelazima?

Dean24zg

Opet nemaju u planu rekonstrukciju D.Selo - Novska?

Prema planovima, to će krenuti tek u 2015. godini.

Pretpostavljam (po raspisanim natječajima), da će prije toga srediti pravac Zagreb - Novska via Sisak.

Jer putnike prebaciš na buseve, ali teretni promet s X koridora mora nekuda ići.

E sad, koliko god bi ga volio vidjeti na Podravskoj pruzi, niti to ona trenutno može podnijeti, niti HŽ Cargo ima dovoljno dizela da to sve prevuče.

Tako da ostaje pravac preko Siska; jedino što trenutno između Sunje i Novske radi samo kolodvor Hrvatska Dubica, a međukolodvorski razmaci su 30-40 minuta!

Ali sredit će se to do obnove pruge Dugo Selo - Novska.

@Dean24zg

Prema nacrtu voznog reda, nažalost nije predviđen nijedan pogranični vlak.

Metro über (unter) alles! :kul3

Šteta!

Nego,zar je uskoro u planu i rekonstrukcija pruge Sisak-Sunja-Novska?

Dean24zg

Ovo sam cuo da ce biti preko Siska. A bilo bi logicno da medunarodni promet ne trpi te ide preko pruge Sisak. Onaj tko ide za recimo D.Selo onda neka presjeda u Novskoj u autobus ili vlak koji ce voziti do iduce stanice.. Kad se bude to radilo naravno da nece biti zatvorena cijela dionica u komadu, vec izmedu vecih stanica, a opet postoji mogucnost da nece zatvorit dok se ne napravi drugi kolosijek.

Mislim ono, kak možeš reći da će promijeniti broj u 3009, ne il će dobiti 3103 il 3105 i tak ići do Zagreba. :kul3

Mislim da ukidanja na Krapinskoj štreki neće biti, znači voziti će do Zaboka, al ak ukinu taj vlak do Zagreba, onda se mogu streljiti.

Ako 50-100 putnika (ovisno o sezoni) nije dovoljno da se vuče bar jedna macosa do Zagreba, onda mogu komotno poukidati sve vlakove po Hrvatskoj. Time će nastati rupčaga veličine Jupitera između vlakova koji dolaze u Zagreb u 9:42 i onog u 13:15.

To mi samo govori da il će pomaknuti 3007 za nekih 45 minuta, tak da dolazi u Zagreb oko 10:30, pa kakti neće biti potrebe za 3009, jer bude 2,5 sati između 991 i tog 3007, te 2,5 sata do 3011.

To mi malo baca sumnje na 3008 iz Zagreba. Dal će ga vući neka jutarnja garnitura, dal će ić samo jedna macosa, dal će možda 3200 voziti gredeljevac do Đurmanca i vratiti se za Zagreb kao 3103/5, pa onda 3008 opet Gredeljevac za Varaždin. Isss, tko to zna kaj su smislili. Bumo videli.

Izgleda da ništa od toga, sad sam vidio da po nacrtu voznog reda, 3007 dolazi u ZG u 9.21, a 3011 dolazi u 12.52. To je u grubo rupa od 3 i pol sata. Ja još uvijek ne mogu doć sebi da će to napraviti. A u kakvom će sastavu slati 3008, to još za sad ostaje misterij...( 3002 će produljit do Vž-a, vozit će svaki dan osim subote ).

Još mi je jedna stvar zanimljiva, po novom 990 ne vozi u nedjelju. Znači, nedjeljom će na relaciji Varaždin-Zagreb dnevno biti ČETIRI ubrzana vlaka: 991, 993, 995 i 997. (dodajmo još i direktne vlakove iz Krapine za Zagreb koji ne staju na svim stajalištima). A na istoj relaciji, istim tim danom, samo u suprotnom smjeru, (Zagreb-Vž) bit će JEDAN vlak višeg ranga (992). To mi sad uopće više ne liči na logiku.

Pozdrav iz Stubaka

Između Zagreba i... Recimo Slatine, Našica, Bizovca, Osijeka... Rupa između dva vlaka je 14 sati već godinama pa se nitko ne buni...

Novi vozni red i služi tome da se dogode promjene pa ne vidim čemu toliko drame oko ukidanja i pomicanja nekih vlakova...

Nek vas vodi razum kom iznošenja mišljenja jer ne zaboravite... Govorimo u voznom redu HŽ-a, a ne o savršenoj željeznici (pune logike) iz naših mašta.

Baš kao i Tesla; Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje.

wree-001-6.jpg

Ma nije to čak toliko niti o dramatiziranju, ali onako, razmišljam si, ajde Varaždin i zagreb su udaljeni 100tinjak kilometara, pa je jasno da vlakovi ne mogu biti pregusti (a na toj liniji se ipak ne možemo ni žaliti što se tiče gustoće, praktički svaki sat iz ZG-a u VŽ ide 1 vlak). Ali npr. Zabok je udaljen jedva 30ak , ako i toliko , kilometara, to je praktički predgrađe, pa je rupa od 3 i pol sata usred dana malo čudna, barem meni

Pozdrav iz Stubaka

Ma nije to čak toliko niti o dramatiziranju, ali onako, razmišljam si, ajde Varaždin i zagreb su udaljeni 100tinjak kilometara, pa je jasno da vlakovi ne mogu biti pregusti (a na toj liniji se ipak ne možemo ni žaliti što se tiče gustoće, praktički svaki sat iz ZG-a u VŽ ide 1 vlak). Ali npr. Zabok je udaljen jedva 30ak , ako i toliko , kilometara, to je praktički predgrađe, pa je rupa od 3 i pol sata usred dana malo čudna, barem meni

Samo se sjeti kakve se "nebuloze" nalazimo u voznom redu već godinama... I sumnjam da će ti išta više biti čudno.

Mene osobno više ništa ne može iznenadit po tom pitanju.

Baš kao i Tesla; Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje.

wree-001-6.jpg

Samo se sjeti kakve se "nebuloze" nalazimo u voznom redu već godinama... I sumnjam da će ti išta više biti čudno.

tipa 541/540

Željeznica je bolest ili ljubav
Od nje se ne može obraniti
Kada te jednom privuku željezne tračnice
Od njih se više nikad ne možeš oitkinuti

tipa 541/540

Jedna od većih gluposti...

wree-001-6.jpg

>>

tipa 541/540

Nemojte zaboravit da nas očekuje ista glupost i u novom VR-u, samo što će ranije voziti. A sadašnja glupost dobija novo ime.

@Brunoh:

Brunoh, on 02 Aug 2013 - 18:27, said:snapback.png

Evo nekih novosti koje se spremaju:

. . .

Vlak IC 541, mijenja rang i broj prometovati će kao brzi vlak 745 a vlak 743, mijenja rang i broj prometovati će kao IC 541.

. . .

Tražim fotografije Plavaca iz '90-ih ili početka 2000-tih godina: 7121-013, 020, 023, 024, 028, 029, 033, 034 i 035.

541 je bio promašaj na ovom voznom redu. taj vlak su sačinjavali studenti, radnici te učenici koji najviše petkom ili nedjeljom idu doma pa zašto bi se njih oplješilo, kad ni ovako ne mogu živjeti

Glupost kako god okreneš. Ako po novom 541 bude stajao na istim stanicama kao i 743, u čemu je onda razlika? Kada bi IC prebacili umjesto 211 opet bi pelješili studente, radnike i učenike, jer petkom (kako si naveo) u sva 3 vlaka (743, 541, 211) ima dosta putnika. Po meni IC za Vinkovce nema smisla i potrebe. Ili ako ga već ima da mu zadnja stanica bude Novska i do ZG ništa. A vrijeme polaska iz ZG u 19 sati.

Tražim fotografije Plavaca iz '90-ih ili početka 2000-tih godina: 7121-013, 020, 023, 024, 028, 029, 033, 034 i 035.

Glupost kako god okreneš. Ako po novom 541 bude stajao na istim stanicama kao i 743, u čemu je onda razlika? Kada bi IC prebacili umjesto 211 opet bi pelješili studente, radnike i učenike, jer petkom (kako si naveo) u sva 3 vlaka (743, 541, 211) ima dosta putnika. Po meni IC za Vinkovce nema smisla i potrebe. Ili ako ga već ima da mu zadnja stanica bude Novska i do ZG ništa. A vrijeme polaska iz ZG u 19 sati.

razlika je vjerojatno u tome što je na 541 restoran, pa eto...

i 211/210 je po rangu IC ali kroz hrvatsku ima tarifu brzog vlaka,

zaboravio napomenuti, što se tiče tog IC 541, apsurd je što mu je vozno vrijeme duže nego vlaku 743. Da je o mom, stao bi mi samo u Vrpolju, Brodu, Kapeli, Novskoj, Kutini i ništa više do Zagreba

Jasno, restoran. Ali prije par godina su restorani bili i na brzima pa ih nisu odmah prekrstili u IC. I ja sam računao te stanice, samo osim Kutine da to bude N.Gradiška.

Jasno, restoran. Ali prije par godina su restorani bili i na brzima pa ih nisu odmah prekrstili u IC. I ja sam računao te stanice, samo osim Kutine da to bude N.Gradiška.

ok...Može Gradiška, izbacimo Kutinu svejedno imaju putničke svakih cca sat dva vremena, bilo bi funkcionalnije