Jump to content
zeljeznice.net
ivog

Okretište "Savski most"

Recommended Posts

Negdje sam već kometirao ovo (jer je vijest stara bar mjesec dana).

Bilo bi sve skupa puno efikasnije da se ovakav terminal planira u trokutu između Trnskog i Savskog gaja jer bi se time izbjeglo prelaženje veće količine automobila preko Jadranskog mosta a vrijeme vožnje vlakom dalje prema centru grada produžilo samo za minutu ili dvije.

Pozdrav iz Zagreba

Za razliku od nekadašnjih mudrih glava koje su razmišljale dugoročno i pametno su širile Zagreb i njegove potrebe, trenutačne "mudre" glave nastavljaju koncentrirati život grada u širem centru... :evil: Dokle će.. pa dok grad ne popuca na neki način :evil:

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Nastavljam ovu temu nakon sedam godina mirovanja.

Uređenje terminala Savski most

Radovi na uređenju terminala Savski most, koji započinju u subotu, 8. travnja, uvjetuju izmjene u autobusnom i tramvajskom prometu.

Početna stajališta autobusnih linija terminala Savski most, od subote, 8. travnja, bit će izmještena u Jarunsku ulicu, južno od Selske ceste, dok će se za izlaz putnika koristiti autobusno stajalište Studentski dom Stjepan Radić, uobičajeno stajalište autobusne linije 109.

U sljedećoj fazi uređenja terminala, od ponedjeljka, 10. travnja, do petka, 14. travnja, polazni autobusni peroni 1, 2, 3, 4 i 5 premještaju se na Savsku cestu, odnosno na prilaznu cestu ispod Jadranskog mosta.
Također, mijenjaju se i ulazna stajališta pojedinih autobusnih linija. Autobusna linija 110 Savski most - Botinec polazit će sa perona 3, autobusne linije 159 Savski most - Strmec Odranski, 160 Savski most - Lipnica - Havidić Selo, 163 Savski most - Donji Trpuci - Gornji Trpuci i 315 Savski most Lukavec polazit će sa perona 4, autobusne linije 161 Savski most - Kupinečki Kraljevec - Štrpet, 162 Savski most - Ašpergeri - Kupinec, 169 Savski most - Kupinec i 108 Glavni kolodvor - Savski most polazit će sa perona 5, a autobusne linije 111 Savski most - Donji Stupnik - Stupnički Obrež i 132 Savskim most - Goli Breg - Brezovica polazit će sa perona 6.

U tramvajskom prometu, od ponedjeljka, 10. travnja, od 9 sati, na terminalu Savski most privremeno će izvan funkcije biti i početna stajališta tramvajskih linija 4 i 7, te će tramvaji linije 4 polaziti sa stajališta Veslačka , a tramvaj linije 7 sa stajališta Studentski dom Stjepan Radić.

Molimo cijenjene korisnike za razumijevanje.

Je li zna netko šta će se točno raditi i preuređivati ?
Ili će se samo jednostavno zamazati oči i na okretištu prevući samo jedan dodatni sloj novog asfalta ?

A mislim, u tjedan dana teško da će se nešto bitno postići...

Prošlih dana je preasfaltiran zapadni pločnik Savske prije skretanja na Jarunsku iako nije imao nikakvih konkretnih problema, vjerojatno slična bezvezarija očekuje i ostatak terminala... Da se vidi da je gradonačelnik "del'o".

Na terminalu koji je u ZET-ovoj monografiji '81 bio naveden kao "privremeni", ništa bitno se nije promijenilo, a sumnjam da će se i sad.

No kakve su ovce Zagrepčani zadnjih godina, možda se to čak i ubraja pod "uređenje terminala" i daje poneki glas više Bandiću.

Ne znam što je to točno, ali prema naslovu "uređenje terminala" sumnjam da će biti novi asfalt, a pošto se ništa nije unaprijed najavljivalo, nije ni neki veći "projekt".

Otići ću baš sutra tamo i pogledati što je to.

Mogu se podići peroni da se ne ulazi s razine kolnika.

Teško jer bi ometali prolaz autobusa kroz zavoje, sve je prenatiskano... Jedino da se naprave u nekoj minimalnoj dužini od 5 m samo u predjelu prvih vrata, možda 7 m da dođe do srednjih jer je teoretski potrebnije ljudima s kolicima koji ulaze na srednja.

Tresla se brda, rodio se Milan.

Presvucen je novi asfalt, takodjer je oso i novi asfalt na most.

Okretliste nakon radova koji su trajali dva dana idalje izgleda jednako grozno kao i prije. Ali su povucene nove crtice po cesti, a na to se pali neodlucna glasacka masinerija.

Down around the corner, half a mile from here

Prošao jučer biciklom preko mosta, po sredini još kako-tako, ali uz zapadni rub toliko grbavo da sam stao i gledao da mi nije žbica pukla na kotaču. Šlamperaj kojem se teško može konkurirati. Pa most je bio u boljem stanju dok je još kocka bila preko njega!

Prošao jučer biciklom preko mosta, po sredini još kako-tako, ali uz zapadni rub toliko grbavo da sam stao i gledao da mi nije žbica pukla na kotaču. Šlamperaj kojem se teško može konkurirati. Pa most je bio u boljem stanju dok je još kocka bila preko njega!

Kocka preko mosta?????

Kojeg mosta? Kakva kocka?

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Kocka preko mosta?????

Mislim da misli na okretište "Savski most"

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Milan De Fonatn je samo cjeli preasfaltirao i to još nije gotvo jer baš danas gledao odlazna stanica je pješački skinut asfalt tako da u konačnoj ocjeni jako loše Savski most i dalje izgleda tužno i jadno

Kocka preko mosta?????

Davno je bilo, pa sam možda samo i pobrkao s Remetinačkom, prije izradnje Jadranskog mosta i rotora. Nije baš da falilo kocke po Zagrebu :-)

Davno je bilo, pa sam možda samo i pobrkao s Remetinačkom, prije izradnje Jadranskog mosta i rotora. Nije baš da falilo kocke po Zagrebu :-)

Tako već može. Remetinečka je bila kockom popločena, most nikada.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Ovako izgleda kada radi ZET i njegova organizacija

Busevi premješteni 36 h , a ovo su tek počeli raditi razumijem pada kiša, onda nisu trebali micati buseve.

U srijedu sasvim slučajno vidim ovu obavijest:

VpNlL9x.jpg

11.4.2019. prvi dan

QjaVuZT.jpg

dYak2EI.jpg

b1aZoiW.jpg

Ljudi uzaludno čekaju

3jxuPma.jpg

12.4.2019. danas

Ekipa ZET održavanje pruge je skinula par kocki

9eDw7aq.jpg

Ljudi i danas uzaludno čekaju pojedini vozači živčani i bezobrazni.....

c1meq09.jpg

Pa tko bi još o putnicima mislio kad je mala od kuma iz administracije objavila zaruke i počastila konjakom.