Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
reiche06

ENNA Transport (bivši PPD Transport, Adria Transport d.o.o.)

Recommended Posts

Danas je stigao Vectron ELL 193-268 u najmu za PPD transport. Lok je stacionirana u Borongaju. Koliko sam doznao, to će biti matični kolodvor za PPD lokomotivu. Resnik je već zatrpan.

Da, stvarno, cuci u borongajskom grmlju. Prvi put u tko zna koliko godina da kontakna mreza na Borongaju ima neku svrhu.

Danas je stigao Vectron ELL 193-268 u najmu za PPD transport. Lok je stacionirana u Borongaju. Koliko sam doznao, to će biti matični kolodvor za PPD lokomotivu. Resnik je već zatrpan.

A i firma im je blizu, pa mi se cibi kao dobar odabir.

Samo neka rade i neka se šire, ne samo oni nego svi redom

Željeznica je bolest ili ljubav
Od nje se ne može obraniti
Kada te jednom privuku željezne tračnice
Od njih se više nikad ne možeš oitkinuti

Na GK maloprije. Slike su malo lošije jer me iznenadila.

Zaputila se s Borongaja prema Sloveniji.

2ag5eyt.jpg

j8pank.jpg

24g6csz.jpg

Ode u Dobovu po vlak,pa ce za Gyekenyes.

Evo ga i na Borongaju, u zelenilu.

fsvPw0k.jpg

Nisam siguran je li ova informacije vec bila, ali dvije 2044 su u TZV Gredelju obojene u PPD-ove boje...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Kažu na http://railcolornews.com/2016/07/10/hr-croatia-is-hot-ell-vectron-for-ppd-transport-has-arrived/ :

93 268 is now used for hauling direct freight trains from Slovenia to Hungary. In the meanwhile, PPD bought two class 2044 diesel locomotives from the Croatian railways (HZ PP). Both are being refreshed by TZV Gredelj. A PPD livery has already been applied.

Društvo prijatelja željeznice Štacion - Rijeka • http://www.stacion.hr/

Vrlo zanimljiva informacija za 2044. Jedva čekam vidit kako će izgledati 2044 u PPD bojama.

A koje točno dvije lok 2044 je HZPP prodao PPD-u? I zanima me ako netko zna koja bi mogla biti PPD-ova numeracija za te lokse?

...

A koje točno dvije lok 2044 je HZPP prodao PPD-u? ...

To su moguće neke od ovih 2044 003(?), 005, 009 i 025 koje su prodane NREC-u.

Za 003 ne znam dali je prodan ili će ostat PP-u i zato sam stavio upitnik.

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

To su moguće neke od ovih 2044 003(?), 005, 009 i 025 koje su prodane NREC-u.

Za 003 ne znam dali je prodan ili će ostat PP-u i zato sam stavio upitnik.

003 i 005 nisu prodane NREC-u.

Uskoro sa HBID natpisom ako ju ostave tamo bez nadzora.

Znači sad su dva Vectrona u uporabi u ovoj firmi ?

Željeznice su ogledalo države :deda:

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

2044 010 je prodana na Kosovo. Radio ju je Gredelj i nema veze s NREC-om.

2044 010 je prodana na Kosovo. Radio ju je Gredelj i nema veze s NREC-om.

Za 010 znam, ali navodno da je i 005 prodana i sad ti kažeš da nije...

Za 010 znam, ali navodno da je i 005 prodana i sad ti kažeš da nije...

Dakle ne bi ti škodilo da čitaš s razumijevanjem. Napisao sam da nisu prodane NREC-u, kao što ni 010 nije prodana njima.

... Napisao sam da nisu prodane NREC-u, kao što ni 010 nije prodana njima.

A piše ovako? :hm

005.jpg

Te dvije za Adriu bi mogle biti 003 i 005. Jedino su one dvije u Gredelju koje je PPD/Adria mogao kupiti od HŽ PP-a. 009 i 025 već odavno nisu u vlasništvu HŽ PP-a.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Uskoro sa HBID natpisom ako ju ostave tamo bez nadzora.

Znači sad su dva Vectrona u uporabi u ovoj firmi ?

Da, 193 239 i 268.

Zna li netko treba li ovaj novi Vectron 268 ici na homologaciju? Vidim da je odmah vozio cim je dosao pa da li je to bio dio homologacije ili ona nije potrebna (posto sam na slikama vidio oznaku RH na njoj), mozda je neka druga procedura ako je loksa sagradjena bas za RH mrezu.

Nije zelena boja tolko zanimljiva kolko je zanimljivo da se PPD širi na neelektrificirane pruge.

Zna li netko treba li ovaj novi Vectron 268 ici na homologaciju? Vidim da je odmah vozio cim je dosao pa da li je to bio dio homologacije ili ona nije potrebna (posto sam na slikama vidio oznaku RH na njoj), mozda je neka druga procedura ako je loksa sagradjena bas za RH mrezu.

Ne treba ići na homologaciju, mogao si primjetiti da je sam došao do Borongaja što bi značilo da je sve odrađeno!! 8-)

Ne treba ići na homologaciju, mogao si primjetiti da je sam došao do Borongaja što bi značilo da je sve odrađeno!! 8-)

Koji uspjeh hrvatskog zakonodavstva i Agencije :mrgreen: :lool