Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
Joachim Piephans

pruga 71 Knin - Zadar

Recommended Posts

Zna li netko točne datume otvorenja sva jedina odsjeka na prugu Knin - Zadar?

U VR 1962/63 je pruga s odsjekom vec do Kistanja. Tko može pomoći?

Par slike iz Zadara, 29.08.2012:

zexc.jpg

7122 029 (Pu 5703/02)

ggiu.jpg

djiv.jpg

obala

uc8y.jpg

pozdrav,

Joachim

Kompletna pruga otvorena je za promet 18.06.1967. godine. Misliš li na konkretne datume otvaranja pojedinih dionica?

Da, trebam konkretne datume otvaranja pojedinih donica.

Našao sam ja nekaj u tehničkoj enciklopediji. Ne znam koliko je to pouzdano, ali evo kaj sam našao. Knin - Kistanje 25.01.1962., Kistanje - Benkovac 25.06.1963., Benkovac - Bibinje 20.03.1967. Sad, ovdje nema dionice Bibinje - Zadar, pa mi je pouzdanost ovih podataka sumnjiva, a evo npr. po toj tablici zadnja pruga izgrađena je Ražine - Šibenik 01.06.1984. :shock: Sad to je možda onaj odvojak od Ražina prema luki? Uglavnom uzmi ove datume s velikim oprezom.

Tehnička enciklopedija je u pravilu vrlo pouzdana, no ona služi za orijentaciju i dobivanje osnovnih ideja o onome što tražiš. Za sve detaljnije informacije treba potražiti stručnu literaturu.

Vjerujem da su ovi podaci pouzdani, samo su pojedini svesci izlazili određenih godina (1963.-1997.) , zbog toga bi neki podaci mogli biti nepotpuni. U kojem si svesku pronašao godine?

U svakom slučaju, vjerujem da si našao odgovor na Joachimovo pitanje :)

Knin - Kistanje: 25.01.1962.

Kistanje - Benkovac: 25.06.1963.

Benkovac - Bibinje: 20.03.1967.

Bibinje - Zadar: 18.06. 1967.

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

Moje fotografije.

pouzdanost ovih podataka sumnjiva, a evo npr. po toj tablici zadnja pruga izgrađena je Ražine - Šibenik 01.06.1984. :shock: Sad to je možda onaj odvojak od Ražina prema luki?

Odvojak od Ražina prema luci Šibenik (via Mandalina) postoji valjda otkako je pruga izgrađena. U svakom slučaju je postojao 1965. kada sam ponovo putovao tom prugom (putovao sam i 1957., ali tako dugo ipak ne pamtim). Možda je riječ o proširenju kolodvora Ražine? Za mojih putovanja 1965., 1967., 1969., 1070. i 1972. imao je samo 4 kolosjeka, a danas ih ima više.

I da, izvinjotina za O.T.

Serija 05 je zakon!

Vjerujem da su ovi podaci pouzdani, samo su pojedini svesci izlazili određenih godina (1963.-1997.) , zbog toga bi neki podaci mogli biti nepotpuni. U kojem si svesku pronašao godine?

Ne znam točno koji je svezak, jer imam samo kopiju enciklopedije gdje je željeznica, pa pretpostavljam da je zadnji. Unutra je i fotka ICE 1, pa je izašla sigurno poslije 1991.

Iz boljih vremena zadarske pruge (poslao mi zglajzan😞

LT8yenv.jpg

Serija 05 je zakon!