Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
ivog

Kašnjenja, nepravilnosti i neobični događaji u prometu (informacije/mapper)

Recommended Posts

7 minutes ago, josip said:

S 1.1.2020. liberalizacija stupa na snagu, ali HŽPP si je osigurao obavljanje prijevozne usluge na postojećim linijama putem PSO ugovora potpisanog početkom ove godine ako se ne varam.

Tipfeler, tek sad vidim...

Usput, upravo se događa ovo što sam maloprije napisao: Novska-Okučani se vozi jednim kolosijekom 😅.

• Like 1

40 minutes ago, josip said:

... Ako netko s terena zna točan uzrok (DB?) može me dopuniti ili ispraviti. ...

Nemam neke konkretnije informacije, tak da ni ne znam kakva je točno kolosječna situacija između Dugog Sela i Križevaca, a pogotovo SS nije moj fah. Zato se nisam ni previše javljal oko one situacije jel je neki dan na ulaznom signalu odradil autostop ili nije - ima tu gomila detalja zbog kojih čovjek sam sebe može dovesti u zabludu.

Izvanredni događaji (incidenti) su se događali i događat će se, nema ni jednog željezničkog sustava koji je bez njih, pa kad poslije njih idem čitat komentare ispod članaka, već unaprijed očekujem 'japance', kineze', 'francuze', 'nijemce' ... 300 km/h, Maglev i ko-zna-koja-čuda o kojima su pisci tek čitali il načuli, a ne znaju ni naziv tvrtke kojom svako jutro i popodne idu kuća-poso-kuća ...

• Like 1

42 minutes ago, josip said:

S 1.1.2020. liberalizacija stupa na snagu, ali HŽPP si je osigurao obavljanje prijevozne usluge na postojećim linijama putem PSO ugovora potpisanog početkom ove godine ako se ne varam.

Čini mi se da sam negdje, prije više mjeseci, pročital da bu zatraženo maksimalno moguće produljenje monopola (dakle još 7 godina ... hmmm, zakaj baš ta brojka iz bajki 🙄).

Hvala svima na odgovorima!

znači to što ne radi signalizacija ne znači da je pruga "neispravna", ajde OK.

A moje "znanje" je samo, ponekad i neželjeno slušanje razgovora radnika HŽa tijekom putovanja vlakom

a na žalost putujem već 20 godina. :(

Taj putnički staž i neželjeno stjecanje "znanja" je verojavno veće od vaših šefova a o onima koji rade

putnički vozni red ne želim trošiti slova na tipkovnici.

Ne radim na željeznici ali mi je to struka, o šefovima i kojekakvim direktorima ne bih trošio previše riječi, jer struku se previše ne pita, politika vodi glavnu riječ.

2 hours ago, Nervozni Postar said:

Hvala svima na odgovorima!

znači to što ne radi signalizacija ne znači da je pruga "neispravna", ajde OK.

A moje "znanje" je samo, ponekad i neželjeno slušanje razgovora radnika HŽa tijekom putovanja vlakom

a na žalost putujem već 20 godina. :(

Taj putnički staž i neželjeno stjecanje "znanja" je verojavno veće od vaših šefova a o onima koji rade

putnički vozni red ne želim trošiti slova na tipkovnici.

Ja mogu samo reći da suosjećam s tobom i svima koje ova situacija (rekonstrukcija i remont, kašnjenje radova i incidenti, vezani il nevezani na radove) svakodnevno pogađa - no nit mi na forumu znamo sve o problemima (uglavnom neki forumaši znaju ponešto), nit smo za njih odgovorni, tek razmjenom informacija i mišljenja pokušavamo stvorit detaljniju sliku.

S druge strane treba shvatiti da se radi upravo na onom zbog čega se svakotjedno prigovara u medijima (i opravdano i neopravdano) - da je željeznička infrastruktura loša, vlakovi spori, promet nesiguran, nepouzdan, nedjelotvoran, nekvalitetan ... a to se ne može bez redukcije željezničkog prometa i supstitucije autobusima.

Mene u svemu tome fascinira kak na sličnu situaciju reagiraju putnici nekih 50-ak kilometara zapadnije - bez jamranja, prigovaranja i iracionalne ljutnje, shvaćajući da za takve projekte treba vremena i žrtvovanja komoditeta i navika. 🙄

13 hours ago, Nervozni Postar said:

Da li radi signalizacija?

Zašto se spominje stanični razmak ako su dva kolosjeka ispravna?

Ako vi eksperti željezničkog prometa znate, objasnite nama putnicima neznalicama

ili smo mi za vas stoka sitnog zuba koja ne zavređuje minutu truda na pisanje odgovora!?

vidim ja da kad vam neko postavi neko pitanje vaši argimenti su "lupetanje", "pametan" i tome slično a odgovora

naravno nema.

PS

Pitanje bez očekivanja odgovora

Kada će HŽPP dobiti konkurenciju kao što je u teretnom prometu

ili se čeka potpuni propast pa da ZG prigradski promet preuzme ZET odnosno ZG-Holding ?

Da li u gradu kada ne rade semafori smiju prometovati vozila? NE? Na željeznici i kad su svi signali u kvaru postoje protokoli za obavljanje sigurnog prometa. Tad se može voziti u kolodvorskom razmaku i pruga je tehnički ispravna ali se pojavljuju veća ili manja zakašnjenja. Ukoliko je pruga tehnički neispravna onda po njoj NE PROMETUJE NIŠTA osim vozila koja sudjeluju u otklanjanju kvarova!

ZET neka osnuje svoju firmu za gradski željeznički problem i neće biti problema.

10 hours ago, mali.paja said:

Da li u gradu kada ne rade semafori smiju prometovati vozila? NE?

Dakako da smiju. Ukoliko semafori ne rade, na križanju se promet regulira prometnim znakovima koji definiraju koji su pravci u prednosti, a koji nisu. Ako nema znakova vrijede prometni propisi o propuštanju vozila s desne strane.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Što se jutros događalo kod Ivanića? Vidim da je 740 kasnio 4 sata, a 741 vozio samo do Ivanića.