Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
ivog

Kašnjenja, nepravilnosti i neobični događaji u prometu (informacije/mapper)

Recommended Posts

Ponovilo se ponovno. Ja se pitam ima li kraja problemima u HŽPP-u. Ovog puta su im falile 2 stvari:

1. Zbog poteškoča u odvijanju željezničkog prometa

2. Sutobus

Sa nagibnim koji je u splitskoj regiji je sasvim uredu tako da ne shvačam gdje je problem.

Danas, 24. srpnja 2019. na relaciji Perković - Kaštel Stari - Perković putnici će biti prevezeni autobusom umjesto vlakova:

• 5506 Kaštel Stari 15:54 - Perković 16:29
  • 5507 Perković 16:39 - Kaštel Stari 17:14
  • 5508 Kaštel Stari 20:13 - Perković 20:52
  • 5509 Perković 21:00 - Kaštel Stari 21:34

Dana 25. srpnja 2019. na relaciji Perković - Kaštel Stari - Perković putnici će biti prevezeni autobusom umjesto vlakova:

• 5513 Perković 6:16 - Kaštel Stari 6:51
  • 5502 Kaštel Stari 8:12 - Perković 8:47
  • 5503 Perković 9:02 - Kaštel Stari 9:40

TOMISLAV 2062

...

Sa nagibnim koji je u splitskoj regiji je sasvim uredu tako da ne shvačam gdje je problem.

...

24.7.2019. zbog nedostatka ispravnih DMG-a, supstitucija autobusom za vlakove 5513 / 5502 / 5503 Perković -Kaštel Stari - Perković.

Danas na podrucju Žitnjaka viđen veliki broj vlakova u jutarnjim satima,također neki se nisu zaustavljali od Sesveta do Glavnog,zna netko što se dogodilo ujutro,čujem neki prekid prometa na Savi?

Danas na podrucju Žitnjaka viđen veliki broj vlakova u jutarnjim satima,također neki se nisu zaustavljali od Sesveta do Glavnog,zna netko što se dogodilo ujutro,čujem neki prekid prometa na Savi?

Pregaženje na zelenom savskom mostu.

6.10.2019. u 12:30 između kolodvora Dugo Selo i Sesvete po zahtjevu Policije zatvorena oba kolosjeka radi održavanja međunarodne biciklističke utrke CRO RACE preko ŽCP-a u km 440+291 ("Krčeni put" / "Staklana") do 12:59.

Zakašnjeni: 986 +20', 2206 +31', 8041 +21' i 41991 +31'.

-----------------------------------------------------------------------------

Nakon bandićizma, evo nam i proširenja debilizma na preostale tračničke sustave. h040.gif

Na stranim bic utrkama normalno je da biciklisti stanu kad vlak prolazi... nepredvidljiva okolina je dio izazova cestovnih utrka, za razliku od dvoranskih.

Na stranim bic utrkama normalno je da biciklisti stanu kad vlak prolazi... nepredvidljiva okolina je dio izazova cestovnih utrka, za razliku od dvoranskih.

Temeljno pitanje je čemu križanje u istoj razini?

Sekundarno, koji niz budaletina je došel na tu "ideju" i ko ju je odobril?

Nemam više pitanja.

6.10.2019. u 12:30 između kolodvora Dugo Selo i Sesvete po zahtjevu Policije zatvorena oba kolosjeka radi održavanja međunarodne biciklističke utrke CRO RACE preko ŽCP-a u km 440+291 ("Krčeni put" / "Staklana") do 12:59.

Zakašnjeni: 986 +20', 2206 +31', 8041 +21' i 41991 +31'.

Fali ti 981 koji je kasnio oko 60 minuta, a putnici gubili daljnje veze ionako rjetkog nedjeljnog voznog reda...

Fali ti 981 koji je kasnio oko 60 minuta, a putnici gubili daljnje veze ionako rjetkog nedjeljnog voznog reda...

Pošto kupio, po to prodao.

981 (Zagreb - Osijek preko Koprivnice) i 985 (Zagreb - Kloštar preko Bjelovara) kasnili su u polasku jer su čekali garnituru (duplog plavca koji se na GK razdvaja) od 986 iz Virovitice, koji je kasnio skoro sat vremena. Taj 986 i koprivnički 2206 već su kasnili u dolasku u Dugo Selo i zbog toga zapeli...

Što se ovih dana događa u SŽ-u neki dan su 210 i 211 imali enormna kašnjenja.

Samo 1.razred !

1.'st class only !

Jutros je na 786 između Križevaca i Zagreba vozio nagibni 015/016! Vidio sam ga u Trnavi, no nisam imao fotić da ga slikam...

Jutros je na 786 između Križevaca i Zagreba vozio nagibni 015/016! Vidio sam ga u Trnavi, no nisam imao fotić da ga slikam...

A mobitel :ne zna:?

Ma imam kantu od mobitela s kojega slike uglavnom nisu upotrebljive ni za što. A i da sam pokušao slikat upitno je bi li uspio jer me iznenadio iza leđa. Više mi je žao da ga nisam uhvatio u Dugom Selu, da sam ga vidio otišao bih njime do Maksimira; a inače ujutro idem s 2104 (iz Novske), danas neplanirano odem na 2202 (koprivničkog) i eto mi... (786 ide između njih)
:ljut2 :ljut2 :ljut2

I saznao sam da je nakon toga taj nagibni vozio na koprivničkim vlakovima 2203/2204, ali samo do Dugog Sela i nazad; smuca mi se po mom kraju dok sam na faksu... :roll:

Vidiš kako nije dobro forumašima ići na faks! Puno toga propuste :loko !

Zbog zatvaranja kružnog toka u Oroslavju od 22. do 25. listopada 2019. putnici će na relaciji Zabok – Gornja Stubica – Zabok biti prevezeni vlakovima umjesto autobusa.

Prilicno nespretna obavijest, pomislio sam prvo da ce vlakovi voziti umjesto redovnih autobusa na toj liniji :mrgreen:

Onda sam tek shvatio da ce vlakovi voziti umjesto autobusa koji voze umjesto vlakova :mrgreen:

Pozdrav iz Stubaka

Ma ne nije ništa nespretno, jer kad se željeznica orijentira na buseve (bilo u svom aranžmanu ili prepuštanjem putnika bus i kombi-prijevoznicima) tada se mora obavjestiti putnike željeznicom će se prevoziti...vlakovima.

zglajzan

Zašto se vlakovi već danima vuku između kolodvora Sesvete i zavoja kod Interspara na Branimirovoj? Vidim ograničenje 50 na tom zavoju, ali vlakovi voze puno sporije.

Očito prometnik ne postavi ulaz u kolodvor...

7 hours ago, Blagus said:

Zašto se vlakovi već danima vuku između kolodvora Sesvete i zavoja kod Interspara na Branimirovoj? Vidim ograničenje 50 na tom zavoju, ali vlakovi voze puno sporije.

Lagana vožnja 20 na sva 4 kolosijeka!

7 hours ago, Toni SK said:

Lagana vožnja 20 na sva 4 kolosijeka!

Zbog?

slika013jg2am4.jpg

51 minutes ago, Danchibald said:

Zbog?

Ne znam točno. Kad prođem prvi put onuda budem baš pogledao. 

8 minutes ago, Toni SK said:

Ne znam točno. Kad prođem prvi put onuda budem baš pogledao. 

Izgradnje stajališta Sesvetska Sopnica. 8)