Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

Zakon sličica... 8)

I ja se pridružujem svim čestitkama...

Sretan vam Uskrs...

Također, sretan Uskrs i sve najbolje svim forumašima i njihovim obiteljima! 8)

Grozno! Čestitati Uskrs na tako jadan način!

Nije Uskrs seoska fešta koja nema smisao i svoje duboko vjersko obilježje.

Molim administratora da vodi računa o minimumu vjerskog poštivanja u ovakvim prilikama. Krajnje je nepošteno uputiti čestitku Uskrsa uz zečeve i šarena jaja.

Dakle, svim forumašima želim sretan i blagoslovljen Uskrs!

uskrs0zg.png

Rado dijelim s Vama i pjesmu koja zavrijeđuje objavljivanje:

Što sam Ti ja Gospodine

Što sam Ti ja Gospodine?

Malena kap koja želi

utažiti žeđ pustinje

Pramen vatre koji želi

ugrijati ledeno stijenje

Kamenčić pijeska koji želi

postati plodno tlo

Što sam Ti ja Gospodine?

Mucaj na usnama koji želi

pjevati pjesmu slave

Neispričana priča koja uvijek

započinje od početka

a nikada ne stiže do kraja

Što sam Ti ja Gospodine?

Dijete

koje s takvom pomnjivošću stavaraš

da za njeg umireš na križu

Ne razumijem Gospodine

ne shvaćam tu Ljubav

kojom me neprestano

zadivljuješ!

"U mrkloj noći vidimo -ponekad kroz vlastite suze - najljepše zvijezde"

kolega SPVH, moj grijeh,moj grijeh, moj preveliki grijeh...

ali dopusti da pojasnim...

Inaće, na podforumu piše "Razno-za rasprave isključivo za željeznicu"

a i slika koju sam stavio paše uz željezniku tematiku

Bojenje uskršnjih jaja dio je duge tradicije, jer jaje se povezuje s plodnošću i rađanjem novog života, odnosno novim početkom, a Uskrs je blagdan baš novog početka...

U većini kultura jaje predstavlja simbol rađanja, mladosti, zdravlja, plodnosti i uskrsnuća. Kada je crkva u drugom stoljeću počela slaviti Uskrsnuće, jaje je već bilo dugo vremena popularan simbol. Kršćanski misionari iskoristili su i ukomponirali poganske tradicije u kršćanske praznike, kako bi na najbezbolniji način priširili svoju vjeru. Kako su se poganske svetkovine proljeća poklapale vremenski sa Uskrsom, bilo je logično da se iskoriste stari običaji. Čak je i engleski naziv za Uskrs - Easter, nastao iz poganoskog Eastre.

Zec odn. kunić je još u doba prije kršćanstva bio simbol plodnosti, a u anglo-saksonskim narodima predstavljao je zemaljsko utjelovljenje božice plodnosti Eastre. Zečevi i kunići bili su tada znani kao životinje sa najbržom mogučnošću razmnožavanja i bili su simbol novog rađanja života u proljetno doba, kada se slavio poganski praznik dolaska proljeća. Za vrijeme tih proslava, vjerovalo se da zec donosi jaja kao simbol novog proljeća.Kao uskrsni simboli kunići su se počeli koristiti u Njemačkoj, odakle potjeću prvi zapisi o tome koji datiraju iz 16. stoljeća. Izrada prvih jestivih kunića (od tijesta i šećera) - uskrsnih poklona, također započinje u Njemačkoj, početkom 19. stoljeća. Iz Njemačke su se oba simbola proširila po cijelom krščanskom svijetu. Uskrsni zeko, zajedno sa Krist Kindlom ili malim Isusom, postaje izvor najveće dječje radosti. Djeca vjeruju da ako su bila dobra, zeko će im na uskrsno jutro donijeti šarena jaja i poklone. Na skrivenom mjestu u vrtu, dvorištu ili u kući, prave gnijezda od trave kako bi im zeko mogao ostaviti poklone

Pozdrav :D Pridružujem se ljepim čestitkama i željama :D :D :D

Vule

gdje se mogu kupit ili razmjenit,dli postoji kakva internet burza

Sretan Uskrs svim Katolicima.

Ali primedba SPVH nije na mestu. Jeste da postoji, tako da kazem, praznicni kiceraj, ali i kad dobijemo takvu cestitku, to je znak ljubavi, sto je vise (u nekom smislu) u duhu Krscanstva (nemoj da se uvredis), i ako ljude ucini srecnijim to je zaparavo dobro...

Pravi covek ce uvek traziti resenje, a ne krivca niti izgovor

Zeleznicari svih zemalja ujedinite se

Prošle godine za Uskrs je forum brojao tek nekih dvadesetak članova ...

Ove godine nas je gotovo tri stotine ...

Uz želje da tim tempom nastavimo i dalje, svima na forumu, kao i obiteljima želim sretan i radostan Uskrs :D

niti političke konotacije sa citiranjem "seoske fešte" nisu na mjestu. zaista neumjestan post.

Sretan Uskrs svima!

Sretan Uskrs svim Katolicima.

Ali primedba SPVH nije na mestu. Jeste da postoji, tako da kazem, praznicni kiceraj, ali i kad dobijemo takvu cestitku, to je znak ljubavi, sto je vise (u nekom smislu) u duhu Krscanstva (nemoj da se uvredis), i ako ljude ucini srecnijim to je zaparavo dobro...

Dakle, Karlo od Tebe ne očekujem da se "praviš grbav". Uskrs nije Dan žena, niti 1. svibnja. On je sasvim poseban blagdan kod katolika i nema drugog simbola Uskrsa osim Krista uskrsloga.

kolega SPVH, moj grijeh,moj grijeh, moj preveliki grijeh...

ali dopusti da pojasnim...

Inaće, na podforumu piše "Razno-za rasprave isključivo za željeznicu"

a i slika koju sam stavio paše uz željezniku tematiku

Bojenje uskršnjih jaja dio je duge tradicije, jer jaje se povezuje s plodnošću i rađanjem novog života, odnosno novim početkom, a Uskrs je blagdan baš novog početka...

U većini kultura jaje predstavlja simbol rađanja, mladosti, zdravlja, plodnosti i uskrsnuća. Kada je crkva u drugom stoljeću počela slaviti Uskrsnuće, jaje je već bilo dugo vremena popularan simbol. Kršćanski misionari iskoristili su i ukomponirali poganske tradicije u kršćanske praznike, kako bi na najbezbolniji način priširili svoju vjeru. Kako su se poganske svetkovine proljeća poklapale vremenski sa Uskrsom, bilo je logično da se iskoriste stari običaji. Čak je i engleski naziv za Uskrs - Easter, nastao iz poganoskog Eastre.

Zec odn. kunić je još u doba prije kršćanstva bio simbol plodnosti, a u anglo-saksonskim narodima predstavljao je zemaljsko utjelovljenje božice plodnosti Eastre. Zečevi i kunići bili su tada znani kao životinje sa najbržom mogučnošću razmnožavanja i bili su simbol novog rađanja života u proljetno doba, kada se slavio poganski praznik dolaska proljeća. Za vrijeme tih proslava, vjerovalo se da zec donosi jaja kao simbol novog proljeća.Kao uskrsni simboli kunići su se počeli koristiti u Njemačkoj, odakle potjeću prvi zapisi o tome koji datiraju iz 16. stoljeća. Izrada prvih jestivih kunića (od tijesta i šećera) - uskrsnih poklona, također započinje u Njemačkoj, početkom 19. stoljeća. Iz Njemačke su se oba simbola proširila po cijelom krščanskom svijetu. Uskrsni zeko, zajedno sa Krist Kindlom ili malim Isusom, postaje izvor najveće dječje radosti. Djeca vjeruju da ako su bila dobra, zeko će im na uskrsno jutro donijeti šarena jaja i poklone. Na skrivenom mjestu u vrtu, dvorištu ili u kući, prave gnijezda od trave kako bi im zeko mogao ostaviti poklone

Brisaču, znamo se i poštujem te i kao kolegu na forumu i kao kolegu u sindikatu. Dakle, u tim okolnostima uzimam si slobodu da te mogu kritizirati i ukazati na nešto nedolično. Naravno, vrijedi i obrnuto.

U sve mi možeš dirati, sve možeš i omalovažavati. Ovaj dio svakako ne.

Ljudi, pa ovdje se čestita Uskrs...

Molim vas da se okanite daljnje rasprave, a ja ću editirati i obrisati postove koji nisu čestitka.

Ovdje samo čestitajte.

niti političke konotacije sa citiranjem "seoske fešte" nisu na mjestu. zaista neumjestan post.

Sretan Uskrs svima!

Nije bitno kaj se kaže već tko kaže. Ali, ma pustimo to na miru .

Sretan Uskrs svima na forumu (koji ga sutra slave).

Samo osmi položaj!!!

Ma i ja tebe Eraseru volim! I želim ti od srca sretan i blagoslovljen Uskrs, sjećanje na pobjedu smrti, na nadu i vjeru kojom živimo ovozemaljske dane.

Svima prisutnima na forumu srećne uskršnje blagdane želi Josip iz Subotice!

Samo par miliona ljudi imaju sreću da žive u Srbiji...ostali nemaju tu sreću ali imaju sve ostalo

Sretan Uskrs, uz najlepse zelje u ime SINDIKATA MASINOVODJA LAPOVA i u svoje licno ime

Hvala prijatelju,ziv mi bio.Pozdrav.

Zanimljiv mi je bio Uskrs. Gledao sam ljude koji su na Veliku Subotu bili na ispovjedi a na Uskrs su krali naftu.

garlic

Zanimljiv mi je bio Uskrs. Gledao sam ljude koji su na Veliku Subotu bili na ispovjedi a na Uskrs su krali naftu.

Ah...recimo jedan zgodan citat: ..."Tko je bez grijeha neka uzme kamen i baci na nju"...

Ah...recimo jedan zgodan citat: ..."Tko je bez grijeha neka uzme kamen i baci na nju"...

"Idi i ne grijesi vise..." a oni kradu naftu vec 15 godina.

Koliko sam uspio naslutiti to za tebe i nije neki problem? Budu dobili oprost od popa (koji nije platio tu naftu) i stvar rijesena, ha?

garlic

Nisi me razumio u smislu koji sam napisao - naravno da sam protiv krađe i tu nema dileme, no nisam za osuđivanje na način da eto dan prije su se ispovjedili...

Hristos Vaskrese :wink:

To je divlji badem; ništa nije tako lepo kao kad procveta, a ništa tako gorko kao kad se prvi put proba...