Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Zeus

Beet vagoni za prigradski promet

Recommended Posts

Da, za Fužine.

Prema najavama bit će pojačan redovni vlak, plus još posebni.

Iz Zagreba je također najavljen vlak.

Metro über (unter) alles! :kul3

Ja moram reči da je se oko ovih vagona čista diskriminacija Zagorja. Prije nego kaj su renovirani peljali su samo po Zagorju. A sad kad su kakti malo bolji voziju sigde samo ne po Zagorju. Osobno kad se peljam s cugom gledim gde je taj vagon da se h njega ukrcam, jer se h zadnje vrijeme, zbog nerazumijevanja osoblja zagrebparkinga, pak dosta peljam s cugom. I uopče se ne bi bunil da se si ti vagoni deneju da peljaju po Zagorju. Bar ima mesta za sesti si kad je bar jedan h kompoziciji. A čak i takvo sedenje, kakvo je h tom vagonu je bolje od stajanja vuru vremena.

Ja moram reči da je se oko ovih vagona čista diskriminacija Zagorja. Prije nego kaj su renovirani peljali su samo po Zagorju. A sad kad su kakti malo bolji voziju sigde samo ne po Zagorju. Osobno kad se peljam s cugom gledim gde je taj vagon da se h njega ukrcam, jer se h zadnje vrijeme, zbog nerazumijevanja osoblja zagrebparkinga, pak dosta peljam s cugom. I uopče se ne bi bunil da se si ti vagoni deneju da peljaju po Zagorju. Bar ima mesta za sesti si kad je bar jedan h kompoziciji. A čak i takvo sedenje, kakvo je h tom vagonu je bolje od stajanja vuru vremena.

Istina, ali ajde, bar su nam gredeljevca dali... Prvi put kad sam se njime vozio nsiam mogao n vjerovati da je to istina XD. A i Beet-ova se zna tu i tmao naći po 2 u kompoziciji..e sad, da su sve Beet-ove makli iz Zagorja, to bi bio takav bezobrazluk da većeg ne bi moglo biti...

Pozdrav iz Stubaka

Ja moram reči da je se oko ovih vagona čista diskriminacija Zagorja.

A kaj bi ti štel? Jučer sam na jutarnjem Zagorcu videl voiture couchettes, pak si morete i prespati med Zabokom i Velikim Trgovišćem.

Šalu na stranu, ta dionica je apsolutna koma. A da bi u Zagorju trebalo više Beet-ova i meni se čini - sve rjeđe ih viđam na tim vlakovima.

Serija 05 je zakon!

Ovaj tjedan su Beet vagoni u dva navrata vozili na potpuno neuobičajenoj relaciji Ogulin-Vrhovine.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Dok sam se vlakom svaki tjedan vozio vlakom za Varaždin Beet vagone se ponekad nije moglo izbjeći (a ne volim ih zbog neudobnosti i zablindanih prozora). Sad, kad sam se riješio faksa, oni ih rašire i na prugu Zagreb - Rijeka pa ih i ovuda moram izbjegavati... :mrgreen:

Po ljeti će na ovim relacijama takvi vagoni biti super mnogim putnicima. Stolci su za max 20min sjedenja do prvih bolova u leđima tako da će za relaciju Duga Resa - Karlovac biti odlični. Da naprave još prigradskih klimatiziranih vagona s malo boljim stolcima ne bi bilo loše.

Dok sam se vlakom svaki tjedan vozio vlakom za Varaždin Beet vagone se ponekad nije moglo izbjeći (a ne volim ih zbog neudobnosti i zablindanih prozora). Sad, kad sam se riješio faksa, oni ih rašire i na prugu Zagreb - Rijeka pa ih i ovuda moram izbjegavati... :mrgreen:

Po ljeti će na ovim relacijama takvi vagoni biti super mnogim putnicima. Stolci su za max 20min sjedenja do prvih bolova u leđima tako da će za relaciju Duga Resa - Karlovac biti odlični. Da naprave još prigradskih klimatiziranih vagona s malo boljim stolcima ne bi bilo loše

Beet vagoni nisu jedini u voznom parku, trenutno na Hž-u gotovo svi putnički vagoni imaju malo tvrđa sjedala. I obnovljeni Bl-ovi, i Beet-ovi, i Gredeljevac, i Nagibni 7123 i obnovljene Macose... ne vozim se baš u Bee vagonima i "Mimarama" pa ne znam presuditi, ali po logici bi rekao da ni tamos jedala nisu udobna kao ona stara Gošina ili ona na 2Francuzu".

Pozdrav iz Stubaka

Beet vagoni nisu jedini u voznom parku, trenutno na Hž-u gotovo svi putnički vagoni imaju malo tvrđa sjedala. I obnovljeni Bl-ovi, i Beet-ovi, i Gredeljevac, i Nagibni 7123 i obnovljene Macose... ne vozim se baš u Bee vagonima i "Mimarama" pa ne znam presuditi, ali po logici bi rekao da ni tamos jedala nisu udobna kao ona stara Gošina ili ona na 2Francuzu".

Meni su oni na mimarama super,udobna , podesiva, imaju utičnicu... ja bih u sve vagone otvorenog tipa stavio takva sjedala... i u 6112 koji bi išao na duže relacije...

Neki su otišli predaleko da bi tamo tek na kraju shvatili da nisu ni krenuli...

lijevi_zps9ef74380.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifdesni_zpsbf3fbf91.gif

Ovu nedjelju (16.03.2014.) su vozili i na 703/782 Zagreb-Osijek-Zagreb. Već oko virovitice su bili 100% popunjeni. Iznenađujuće ili ne, ali super su prihvaćeni od studenata koji su na ovim vlakovima navikli isključivo na "standardne" B vagone u sastavu navedenih brzih vlakova.

Baš kao i Tesla; Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje.

wree-001-6.jpg

Kako se sada štedi na svemu, tako je na zagorskoj pruzi reduciran broj vlakova koji u sastavu imaju Beet vagone. To je zbog toga što dizel lokomotive troše manje goriva ako u sastavu nema Beet vagona.

Navodno se samo dvije garniture s Beet vagonima trebaju ujutro pokrenuti iz Varaždina. Preporuka sastava je 3xBeet+Bl. To su:

3003/990/3013/3010 i

991/3004/3017/3016.

Povremeno se mogu Beet vagoni naći i na ostalim garniturama (najčešće na 3005/3012), ali na ove dvije moraju biti.

Onaj "zagorski" Beet sigurno nije bil na brzom za Vinkovce..

Pomiješao si lončiće..

Na brzom vlaku ga definitivno nije bilo. Vozi na putničkima.

Beet 004 na vlaku 748 (Vinkovci-Zagreb)

Da sam znao išao bi slikat. A ovako sam vidio jer sam bio u pravo vrijeme na dvorištu. :)

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Zbog kašnjenja vlaka 743, iz Vinkovaca nisu imali čime pokrenuti 748 pa se onda na vlak stave vagoni koji se tamo zateknu u tim trenutcima. Nebrojeno puta se dogodi da 748 vozi sa vagonima "putničkih vlakova" i to uz nalog Vmax 120 km/h.

Baš kao i Tesla; Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje.

wree-001-6.jpg

Jel zna netko gdje su i kada na Beet vagonima 002 i 019 porazbijani svi prozori? Stoje na GK na Americi olistani za Gredelj... Ne znam jel još neki oštećen ali ovi su totalka...

wree-001-6.jpg

Bome ljepo. Rezervnih prozora nema. Moraju naručiti staklo da se izvrši izmjena i sknuti ih kompletno van.

Edited by Zeus

Jel zna netko gdje su i kada na Beet vagonima 002 i 019 porazbijani svi prozori?

U subotu navečer su neki klinci ušli u ta dva vagona i čekićima za razbijanje prozora u slučaju opasnosti razbili 38 prozora. Pozvana je policija, ali su huligani uspjeli pobjeći.

U subotu navečer su neki klinci ušli u ta dva vagona i čekićima za razbijanje prozora u slučaju opasnosti razbili 38 prozora. Pozvana je policija, ali su huligani uspjeli pobjeći.

Jesu li ponijeli i čekiće sa sobom? Ako nisu onda su na njima ostali otisci prstiju a možda i tragovi DNK. Ili je spomenuto science-fiction za MUP?

Koji su to vandali!!! To treba onom savitljivom sibom za vezanje loze umlatiti po nogama, da im se kobasice poznaju mjesec dana...

slika013jg2am4.jpg

19.05. iz prometa će se povući 11 Beet vagona i uputiti na SP u Gredelj.

Slijedeća dva će biti povučena krajem svibnja, te još dva krajem lipnja.

I to bas sad kad ne voze ni 7022 ni 7023...

Pozdrav iz Stubaka

Bez brige. Ima dovoljno Bl vagona da ih zamijene dok se ne vrate.

Bl vagoni za razliku od Beet nisu klimatizirani, a baš je to,ako ništa, dobra karakteristika Beet vagona, pogotovo u nadolazećim ljetnim mjesecima.

Nekoliko Beet vagona je izašlo iz Gredelja, još mirišu po friškoj boji. :)

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Nekoliko Beet vagona je izašlo iz Gredelja, još mirišu po friškoj boji.

Dva na Glavnom kolodvoru u Zagrebu danas oko 10 sati:

JUFlQfF.jpg

1giTHs5.jpg

Serija 05 je zakon!

Dva na Glavnom kolodvoru u Zagrebu danas oko 10 sati:

Taj dvojac nekoliko sati kasnije...

50 78 21-07 006-1

50 78 21-07 007-9

uq7ZA9f.jpg

I dokaz da su stvarno friški...

chqsytd.jpg

Opa, vidim da su im sredili i krovove :) To nisu bas najsjajnije napravili prilikom modernizacije 2011.

Pozdrav iz Stubaka