Jump to content

Sa regionalcem i 25kV od Zagreba do Rijeke i natrag


ZlayoZg

Recommended Posts

 

Mogu ako nisu blokirani

 

 

 

Koliko ja znam ne mogu se otvarati prozori nikako, kao i na klimatiziranim Bee vagonima.

 

Ispravci netočnih navoda. EMV ima u svakom vagonu 4 mala kiper prozora koji se mogu otvoriti ako nisu blokirani firkantom. Kroz njih je teško provući ruku a kamoli slikati. Svi ostali prozori su lijepljeni na karoseriju i ne mogu se otvarati. Inače klima + prozori na otvaranje nisu dobitna kombinacija.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Onda regionalac sa druge strane prije odlaska na 1.peron..

DSC05327.jpg

 

Tu sam najprije susreo Daču i cisalpina,a zatim su došli Portos,Lovac,zagi i Marioo.Ne znam jesam li nekoga još preskočio..

 

Dačo se priprema snimati regionalac pri dolasku na 1.peron

DSC05329.jpg

 

DSC05330.jpg

 

Tu će stajati do 17:10 kada će ponovno za Zagreb kao vlak 701,a i ja sa njim

DSC05346.jpg

 

Portos i zagi koji udara po sendviću sa gosp. Milanom Brkićem iz Putničkog prijevoza koji je došao sa vlakom

DSC05349.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

EMV ima u svakom vagonu 4 mala kiper prozora koji se mogu otvoriti ako nisu blokirani firkantom. Kroz njih je teško provući ruku a kamoli slikati.

To se može smatrati kao ništa od fotkanja bez stakla između.

Link to comment
Share on other sites

Tada je došlo i ostalo društvo u sastavu ivog,Renato,željko256 i Element.
DSC05350.jpg

DSC05355.jpg

DSC05359.jpg

Kako sam imao malo vremena,planirao sam prošetati Korzom do Delte i natrag,dugo,dugo nisam išao tuda,pozdravio sam se sa ostatkom ekipe.Riječki kolodvor sa civilne strane
DSC05360.jpg

Prijelaz u Krešimirovoj ulici
DSC05363.jpg

Link to comment
Share on other sites

Autobusni kolodvor na Žabici svakako zaslužuje bolje i veće mjesto od ovoga.. :???:

DSC05368.jpg

 

Okret prema natrag odakle sam došao..

DSC05370.jpg

 

Trpimirova ulica je do semafora,a od njega do idućega je Jadranski trg.Velika žuta zgrada sa desne strane je sjedište "Jadrolinije"

DSC05372.jpg

 

DSC05373.jpg

 

Jadranski trg sa super fontanama.Sviđaju mi se :palac:

DSC05374.jpg

 

DSC05380.jpg

Link to comment
Share on other sites

Završetak Korza sa druge strane

DSC05395.jpg

 

Uskom Bačvarskom ulicom dolazim do predivnog Kazališnog parka,a tamo me čeka Ivan pl. Zajc,naš poznati skladatelj

DSC05396.jpg

 

Istoimeno Hrvatsko narodno kazalište

DSC05398.jpg

 

DSC05403.jpg

 

DSC05404.jpg

 

Nastavljam dalje ulicom Ivana zajca i dolazim na Deltu..U daljini poznati željeznički most preko Mrtvog kanala

DSC05405.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dalje se ide prema Brajdici i kontejnerskom terminalu,blizu je,ali nisam imao baš puno vremena za ići dalje,pa ću to ostaviti za drugi put..
DSC05408.jpg

Iz ovoga smjera sam došao
DSC05410.jpg

DSC05411.jpg

U daljini se vide autobusi riječkog Autotroleja.Tamo je garaža.
DSC05413.jpg

DSC05414.jpg

Jelačićev trg
DSC05420.jpg

Link to comment
Share on other sites

Blagajne..Gore na displayu u dolascima u drugoj koloni sam vidio dolazak brzog vlaka u 17:55 iz Zagreba,Ogulina i Moravica??NIšta mi nije jasno,pa toga vlaka nema.Tek uvidom u kurir sam vidio da se dolazak poklapa sa vlakom 483 koji iu 17:55 stiže iz Ljubljane,a ne iz Zagreba,,Krivo napisano i totreba što prije ispraviti!
DSC05462.jpg

Regionalac i dalje čeka na istom mjestu
DSC05464.jpg

U 1. razredu je osim mene bio još jedan putnik koji je prespvao do Moravica i tu izašao,a društvo mi je povremeno pravio samo kondukter
DSC05467.jpg

DSC05470.jpg

Potez Ogulin-Oštarije
DSC05478.jpg

Vaš reporter u odrazu :mrgreen:
DSC05473.jpg

Sa 10-minutnim kašnjenjem,tj. u 21:10 smo došli na cilj-Zagreb GK.
DSC05489.jpg

Bilo je odlično i ponosan što sam i ja bio u nečemu što prvi put uopće dolazi u Rijeku. :jup

Regionalac se odlično nosio sa riječkom prugom,dobro ubrzava i koči na usponima i padovima,buka je minimalna..Sjedala su malo potvrda i neudobna,ali i to sam preživio.Nezgodano je za fotkanje jer se ne daju otvoriti prozori i zato više preferiram klasiku.Imaš osjećaj kao da sjediš na pruzi,drukčiji je pogled kroz prozor na okolinu i treba probati barem jednom.Ja jesam. :palac:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odlična reportaža! Dolaze moderna vremena, nećemo više moći uživati u toplom vjetru spuštajući se iz Plasa za Škrljevo. Zauzvrat, imamo klimu i ugodna sjedala. Sve u svemu, ja se u tajni nadam da će par Bl-ovaca ostati na riječkoj pruzi. Gorski Kotar i Kvarner su ipak ljepši kad otvoriš prozor. :D

Levente -- pozdrav iz Mađarske

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...