Jump to content

Sa regionalcem i 25kV od Zagreba do Rijeke i natrag


ZlayoZg

Recommended Posts

Samo da na početku teme napomenem da su fotke iz regionalca loše kvalitete jer je vani bilo tmurno i oblačno i samim time mi je bilo vrlo teško fotkati,pa mi nemojte zamjeriti.Pa krenimo...

Otkako je 25kV napon zamijenio 3kV kojeg više nema na prugama HŽ-a,htio sam se do Rijeke prvi put provozati vlakom kojeg će cijelim putem vući 1141 lokomotiva.U nekim planovima i kombinacijama sam isplanirao da ću ići danas,23.12 sa vlakom 4000 i natrag sa 701,tako bih imao oko 4 i pol sata vremena za prozujati gradom.Ali kako sam noć prije kasno legao(mislim oko 4 sata) i zaboravio naviti budilicu u 6:45 propao je vlak 4000,a i pitanje je jel bih se dignuo jer sam spavao tako jako da me ni top ne bi probudio.
Probudio sam se u 10:00,malo ljut jer sam prespavao,ali onda sam se sjetio da ima brzi vlak(700) u 11:35 kojeg po prvi put do Rijeke vozi Končarev regionalni vlak 6112 001,kao i vlak 701 u 17:10 iz Rijeke za Zagreb.Odluka je odmah pala:ide se na put.Istina,time sam si boravak smanjio na cca sat i pol umjesto na planiranih 4 i pol,ali i to je bilo dovoljno.

Došao sam na GK i na blagajni kupio kartu sa HAK iskaznicom..Na njoj sve piše.. :mrgreen::mrgreen:
file001.jpg
(malo sam se bacio u trošak,dogodio se iznenadni priljev novčanih sredstava na račun :kul )

Tin Express na 1.peronu
DSC04961.jpg

Nakon opskrbe pecivom i sokovima,idem na peron.Tu je i moj vlak,treći po redu.
DSC04963.jpg

Vlak je već postavljen na peron..Do polaska je još oko 15 min.
DSC04965.jpg

DSC04964.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sjeo sam na lijevu stranu vlaka jer je desna bila popunjena.
DSC04968.jpg

U 1. razredu su još osim mene bili kondukter koji se reži vraćao u Ogulin i jedna putnica koja je brbljala na mobitel kako to nije vlak kao prije,da je to nešto novo,da nema gdje uštekati laptop,itd..Onda joj je kondukter ispred nje ipak rekao da ima utičnica ispod sjedala..Ja sam to skužio prije je i uštekao mobitel nek se puni,a već sam se pitao gdje ću ga napuniti ako mi se isprazni,tako da me ovo baš iznenadilo i riješilo možebitnih briga oko toga. :palac:
DSC04967.jpg

Krenuli smo redovito u 11:35.Most preko Save
DSC04971.jpg

Zatvor u Remetincu
DSC04975.jpg

Prolazak kroz Hrvatski Leskovac
DSC04983.jpg


Nastavak sutra popodne.Ipak se radi ujutro.

Link to comment
Share on other sites

Došao sam na GK i na blagajni kupio kartu sa HAK iskaznicom..Na njoj sve piše.. :mrgreen::mrgreen:

http://i731.photobucket.com/albums/ww311/ZlayoZg/Rijeka/file001.jpg

(malo sam se bacio u trošak,dogodio se iznenadni priljev novčanih sredstava na račun :kul )

 

Zašto prvi razred ? Drugi razred je bio pun ? Ili smo se samo malo pravili važni ? :mrgreen:

S drugim razredom bi karta bila ipak nekih 70-tak kuna jeftinija.

Link to comment
Share on other sites

Daj odi vrit... baš sam se mislio guštati slikama i onda prekineš samo tak :)

A jbg..Rano se ustajalo na posao i valjalo se odmoriti od jučerašnjeg puta..Ovo je mislim drugi put da ne stavljam cijeli putopis odjednom,negosam ga razvukao na 2 dana.. :mrgreen:

Zašto prvi razred ? Drugi razred je bio pun ? Ili smo se samo malo pravili važni ? :mrgreen:

S drugim razredom bi karta bila ipak nekih 70-tak kuna jeftinija.

Zašto prvi razred?Nikad se nisam vozio u njemu i htio sam probati,a također sam želio imati nesmetan put sa obe strane.A i kako sam napisao,dogodio se iznenadan priljev novčanih sredstava na račun,pa mi je bilo još bolje.

2. razred je bio dosta popunjen,ali i i onak gledajući kroz prozor vidio sam da nije bilo mjesta da su obe strane slobodne..Najveća smjena je bila u Ogulinu.Masa ljudi je izašla,masa ušla i opet smo bili na otprilike istom..U Moravicama isto tako;par izašlo.par ušlo.

I ne,nema nikakve veze sa važnosti. :mrgreen: :mrgreen:

Sad moramo čekati do popodne :)

Tko čeka,taj i dočeka. :palac:

 

Pa da nastavim..

U Zdenčini smo 2-3 min čekali na križanje sa teretnim vlakom 45906 sa 1141 019

DSC04989.jpg

 

Kako su poslije Zdenčine sva službena mjesta bila sa desne strane,nisam ih mogao fotkati..To mi je uspjelo tek u Karlovcu

DSC05000.jpg

 

U Mrzlom Polju nas je čekao još jedan teretni vlak(ne znam broj) sa kontejnerima i lok. 1141 004

DSC05008.jpg

 

Zaustavljanje u Dugoj Resi

DSC05012.jpg

 

Kamerman uhvaćen na djelu-Vorta Black..Bili smo u kontaktu preko FB-a,tako da sam znao gdje će biti.Vorta,kada će filmić? :cheer:

DSC05016.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako sam već rekao,fotkanje mi je bilo vrlo teško po tmurnom i oblačnom vremenu,a kao rezultat toga su ove dvije fotke..Prva iz Generalskog Stola..Tu na kolosijeku do nas je čekao putnički vlak 4061(Ogulin-Zagreb GK).

DSC05042.jpg

 

Pa Oštarije..

DSC05054.jpg

 

U Ogulinu odmaraju Turner i Ličanka

DSC05061.jpg

 

Čeka nove radne zadatke-1141 311

DSC05066.jpg

 

I dolazak u Ogulin

DSC05070.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tek što smo stali,izbaci glavni prekidač.Nestalo je struje u kontaktnoj mreži.Zbog toga smo stajali kojih 5 min.

U Ogulinu je izašao onaj kondukter koji je išao reži i oslobodio mi mjesto na desnoj strani,tako da sam se tamo prebacio..

Još jedna iz Ogulina.Cijela svita HŽ-ovaca je izašla van da vidi regionalca. :mrgreen: :mrgreen:

DSC05073.jpg

 

Krenuli smo dalje..Ogulinski Hreljin

DSC05076.jpg

 

Prema Vrbovskom..Ovo bi mogla biti rijeka Dobra?

DSC05081.jpg

 

DSC05083.jpg

 

Ovo je bilo moje mjesto od Zagreba do Ogulina

DSC05084.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Stanley Hvala.Gledao sam po Maps Googlu koja bi mogla biti,a u Vrbovskom se odvajala druga rijeka,pa onda nisam bio ziher koja bi mogla biti.

@bubimir_1 Da,zbilja takav osjećaj i super je,treba probati. :palac:

 

Idemo dalje prema Moravicama

DSC05100.jpg

 

Dolazimo u Moravice..Odmara 1141 309

DSC05106.jpg

 

I ovdje je dosta HŽ-ovaca izašlo van pogledati regionalca

DSC05112.jpg

 

DSC05122.jpg

 

Prema Brod Moravicama

DSC05128.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ikar Hvala..Zaboravio pogledati u maper i samim time nisam uspio naći broj..Do prošloga VR-a se manje više znalo koji je koji,ali od ovoga VR-a se svi brojevi izmijenjali..

 

Brod Moravice

DSC05132.jpg

 

Poznati veliki dugački i pregledan zavoj u Brod Moravicama..Dobro mjesto za čekati teretnjake. :palac:

DSC05138.jpg

 

Dolazimo u Skrad..Naizgled sasvim običan skretničar koji dočekuje vlak..

DSC05155.jpg

 

Sve dok nije izvadio fotkalo i slikao vlak :mrgreen:

DSC05152.jpg

 

On mene-ja njega :mrgreen: :mrgreen:

DSC05154.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vlak se zaustavljao u svim službenim mjestima od Vrbovskog do Lokava(Vrbovsko,Moravice,Brod Moravice,Žrnovac,Skrad,Kupjak,Zalesina,Delnice i Lokve)

 

Stajalište Kupjak

DSC05157.jpg

 

Zalesina mi nije uspjela,pa su sljedeće Delnice..Grad u daljini

DSC05164.jpg

 

DSC05170.jpg

 

Kolodvor Delnice..Od Delnica sam ostao sam u kupeu sve do Rijeke..Tu je izašla ona ženska što je gunđala na mobitel kad je ušla u Zagrebu u vlak..

DSC05180.jpg

 

Pfaffov prijatelj u Lokvama.Nema posla,pa odmara,a i snijeg je dosta okopnio,pa lakše diše :mrgreen:

DSC05183.jpg

 

DSC05184.jpg

Link to comment
Share on other sites

@mikiza Tako je,to je taj dio. :palac:

 

Prolazimo kroz Drivenik

DSC05210.jpg

 

U Plasama nas čeka teretni vlak 62061 sa lok. 1141 029+1141 106

DSC05222.jpg

 

Pogled prema moru i Krčkom mostu..seabral :mah:mah

DSC05229.jpg

 

Meja u daljini

DSC05235.jpg

 

Cesta D501 koja spaja Meju i autocestu A6

DSC05242.jpg

 

Onuda ćemo proći..Spuštanje prema Škrljevu

DSC05247.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pred kolodvorom

DSC05295.jpg

 

Uhvaćen na djelu :mrgreen:

DSC05297.jpg

 

U kolodvoru čeka vlak 4605(Rijeka-Ogulin)

DSC05303.jpg

 

I točno na vrijeme,u 15:28 stižemo na konačni cilj-kolodvor Rijeka

DSC05311.jpg

 

Nek ostane upamćemo:regionalni vlak HŽ-a 6112 001 prvi put na riječkom kolodvoru! :cheer:

DSC05318.jpg

 

 

A ne,ne,ne,ne..Još nije gotovo. :mrgreen: Fotke sa sastanka sa forumašima,lutanja gradom i povrataka za Zagreb kasnije večeras ili sutra,idem na polnoćku.. :smile: Do tada komentirajte,kudite,hvalite,itd..

Link to comment
Share on other sites

 

Hvala, hvala !!! :grin:

Već vidim kud sve to vodi ... najprije Pfaff, pa onda ti. Morat ću i ja ovaj tjedan krenuti vašim stopama ispod 25 kV i ponovno guštati ovaj pogled uživo. :grin:

 

Kako je krenulo s trajanjem putovanja prema Rijeci, treba iskoristiti priliku dok se još u istom danu može stići do Rijeke i natrag :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Daj odi vrit... baš sam se mislio guštati slikama i onda prekineš samo tak :)

Znate onaj vic, kad dođe Dalmatinac studirati u Zagreb?

 

A što se samog putopisa tiče, na ovom se vlaku prozori ne mogu otvoriti, točno?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...