Jump to content

Provincijalac u Metropoli XXX


Pfaff

Recommended Posts

Iliti kako sam postao žrtvom HŽ-ovih hokus-pokusa s vlakovima i voznim redovima

Morao sam u utorak nenadano u Zagreb. Razlog: posljednji susret s dragim prijateljem. Na Mirogoju, dakako.
Buduć iz ove moje goranske rupe ne mogu ni na koji civilizirani način do vlaka koji bi me tijekom prve polovice dana dopremio u Metropolu, odlučih otići najprije u Rijeku. Tamo ću na Birou timbrati kartelu za mjesec prosinac, popiti kavicu s nekim dragim ljudima s kojima si uzajamno nedostajem(o) pa onda otići kod sina u stan riješiti goleme zaostatke koje mi je nametnula T-Comova recentna blokada mojih komunikacijskih servisa. U tu svrhu naprtio sam si na leđa osim fotoaparata, četkice za zube, rezervnih gaća i sličnog još i laptop s priborom. Nevjerovatno kako ta tonaža rapidno raste. Usput sam si na kolodvoru kupio i putnu ispravu za sutradan ujutro da ne moram u jutarnje nedoba obavljati transakcije (bunovan ja – bunovna ona i eto ti belaja).

Tu mi se već dogodila prva nezgodacija. Velim ja: "Molim povratnu za Zagreb za onaj brzi sutra ujutro, popust na HAK... Može prvi razred?" (Već sam naučio da se u razgovoru s -ovcima ne valja služiti brojevima vlakova – te šifre koriste oni kad se prave pametni pred sugovornicima, obratno to ne funkcionira!). Računam, ako uzmem prvi razred, bit će onaj bezkupejac pa se lijepo sjednem, otvorim stolić, uštekam laptop pa mi život u veselju prođe...
Veli teta: "Nema vam na tom vlaku prvog razreda!"
Ha, dobro. Uštedio sam nešto dlakavaca i bit će mi dosadno. Usput sam si kupio i novi primjerak Voznog reda. Sve skupa 163 dlakavca i 60 listića. Dam karticu – piše ODBIJENA! Dam drugu karticu – piše ODBIJENA! Dam treću – piše ODBIJENA! A meni MeniNeugodnjak2.gif
Velim ja teti (otraga se već skupilo par Nervoza.gif): "Oprostite, idem do bankomata provjeriti što se zbiva...". Jer s Linićem i bankarima nisi siguran osim ako ti je lova u čarapici ili je (što je bolja opcija) uopće nemaš. Odem na serekeš – stanje OK. Pače i dapače. Znači: smuljali su nešto s kartičnim uređajem na blagajni jer im je miliji keš. Ništa, dignem pare, odem i platim. Teta mi je sačuvala karte i knjižicu VR.

RijekaZagreb001.jpg

Ove godine je bijela! BTW, zanimljivo, broj linija i vlakova je smanjen, a cijena je još uvijek ista? Pa da, kad se narod već navikao, čemu izazivati zbunjoze... Roll.gif

RijekaZagreb002.jpg

Sutradan ujutro, dignem se k'o pekarski kalfa u cik zore, išuljam se iz kuće i stignem na kolodvor. I kad sam izašao na peron, što sam prvo ugledao? Vagon sa žutom crtom ispod krova, a iznad prozora! Grmblmr.gif
Uđem unutra, izvadim iz džepa kinesku LED-svjetiljku (jer lokse nije bilo pa je sve bilo u mraku) i vidim da je prednji dio iza particije obilježen naljepnicama na kojima piše "2". Fino. Sjednem, stisnem se u kut i taman se spremim početi cvokotati kad li evo Žutke. Čonk! Klang!
Utom evo i majstora koji je počeko nešto baratati po razvodnom ormariću. Usput mi je, ničim izazvan, tumačio kako su te lokomotive stare i nepouzdane te kako se nada da će sve funkcionirati...

I bi svjetlo. I toplina bi.

RijekaZagreb003.jpg

Dok smo tako majstor i ja nevezano razgovarali, unjkavi glas najave na kolodvoru je nešto blagoglagoljio, ali se nisam obazirao sve dok nisam shvatio da nešto previše priča. Kad sam shvatio, bilo je kasno. Srećom su za par minuta ponovili – vlak kasni u polasku (čuj: u polasku) 25 minuta!
Hm.gif Vlak je tu, loksa je tu, putnike smo nabavili, vani se sprema vedar dan... pa zašto onda kasnimo?

No, kasnije mi je preljubazni kondor objasnio da je HŽ – Putnički prijevoz, eto, nešto malo u banani s lokomotivama i vagonima pa su se dovinuli solomunskom rješenju i spojili u jedno brzi 703 i putnički 4601 pa sam se ja, tehnički gledano, 25 minuta vozio u brzom ne prevalivši pritom ni kilometra!
Kasnije sam, čitajući NL kojeg sam kupio pred polazak, našao na stranama 2-3 opširan članak s objašnjenjem tog metafizičkog fenomena. (Za reć pravo, pisalo o tom i na 4rumu, al' ja sam bio u medijskoj blokadi Mrgreen.gif)

RijekaZagreb004.jpg

Klizio je voz k'o sanke (kad smo napokon krenuli – 102 se pokazala u potpunosti dorasla zadatku poodmakloj dobi uprkos) kad smo stigli do stanice Lokve

StanicaLokveZima482.jpg

Evo malo praskozornih impresija:



Gorski kotar je sav u snijegu. Negdje oko Vrbovskog počele su prve zrake jutarnjeg sunca zlatiti obzor

RijekaZagreb006.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

I eto nas u Moravicama. Nisam ni primijetio.

 

Moravice295.jpg

 

Kolodvor se kupa u suncu, a putnici tapkaju po peronu dok su otišli zapalit' po jednu da plaknu pluća

 

Moravice296.jpg

 

Izašao sam i ja – ovo je posljednji put da slikam ovakav prizor

 

Moravice297.jpg

 

I ovo se, navodno, više neće viđati (stoga ću biti malo opširniji)

 

Moravice298.jpg

 

Moravice299.jpg

 

Moravice300.jpg

 

Moravice301.jpg

 

th_Moravice302.jpg

 

Zanimljivo – otkad je sagrađena riječka pruga, uvijek se u Moravicama vršila zamjena lokomotiva. Uvođenje 25 KV prekinut će zauvijek tu tradiciju.

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Prvi se razred donekle popunio željezničarskom populacijom

 

Moravice303.jpg

 

ASEA je vratila Žutku na njeno područje...

 

Moravice304.jpg

 

Moravice305.jpg

 

... i sad se vraća po nas

 

Moravice306.jpg

 

Prizori koje snimam kroz dvostruko staklo su upravo bajkoviti

 

RijekaZagreb007.jpg

 

RijekaZagreb008.jpg

 

RijekaZagreb009.jpg

 

Dobri ne pada napamet da se smrzne

 

RijekaZagreb010.jpg

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ogulinski Hreljin

 

RijekaZagreb021.jpg

 

Starina Klek (Bajbaj1.gif, Jean)

 

RijekaZagreb022.jpg

 

Drugi kolosjek

 

RijekaZagreb023.jpg

 

Pogled kroz prednja vrata

 

RijekaZagreb024.jpg

 

Saćemo još malo u Ogulin. Promiču kupusna polja pod snijegom

 

th_RijekaZagreb025.jpg

 

RijekaZagreb026.jpg

 

RijekaZagreb028.jpg

 

Igralište "NK Dobra". Kad vodostaj naraste postaju vaterpolo klub.

 

RijekaZagreb031.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nad Ogulinom se mota oblak jedan

 

RijekaZagreb033.jpg

 

RijekaZagreb037.jpg

 

Oguliiiin!

 

StanicaOgulin065.jpg

 

Tu uvijek nečeg ima

 

StanicaOgulin064.jpg

 

Tamne naočari, lopata za snijeg i "Autan"...

 

StanicaOgulin066.jpg

 

Ličanke imaju godišnju skupštinu

 

StanicaOgulin067.jpg

 

StanicaOgulin068.jpg

 

Stara remiza

 

StanicaOgulin069.jpg

 

Blokhauz (ne bi prošlo bez...)

 

StanicaOgulin070.jpg

 

Okretaljka

 

StanicaOgulin071.jpg

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Odat ću vam malu osobnu tajnu: Moja savjetnica na Birou je iz Tounja. Od silnih klijenata ne stiže nikako do zavičaja pa joj ja, kad god je prilika, pošaljem koju fotku. Danas je baš bio lijep i sunčan dan

 

StajalisteTounj02.jpg

 

StajalisteTounj04.jpg

 

StajalisteTounj06.jpg

 

StajalisteTounj07.jpg

 

Ulazimo u Dugu Resu (svaka resa visi, visi...)

 

RijekaZagreb038.jpg

 

StanicaDugaResa42.jpg

 

StanicaDugaResa46.jpg

 

Mrzlo polje – ovdje još nikad nisam sišao s vlaka

 

StajalisteMrzloPolje01.jpg

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kaaarlovac!

 

StanicaKarlovac221.jpg

 

Nad Kupom se vuče nekakva magla

 

StanicaKarlovac223.jpg

 

StanicaKarlovac224.jpg

 

Okretaljka i stara remiza

 

StanicaKarlovac225.jpg

 

Netko se potrudio oko skretnice (ili možda grijači rade?)

 

StanicaKarlovac226.jpg

 

Napokon.

 

StanicaKarlovac229.jpg

 

Kako ovaj vlak u nastavku funkcionira kao sabirni za sve stanice do Zagreba, u Karlovcu smo se opasno napunili pa je moj dotadašnji mir i spokoj bio poremećen pridruženjem ovog ljupkog čeljadeta koje je cijelim putem čitalo "Hobbita". Na engleskom. Valjda i uživalo pritom – meni je Tolkien kao da čitam telefonski imenik

 

RijekaZagreb039.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

O ovim se naljepnicama na novouređenoj čekaonici stajališta Mavračići nedavno vodila raspra pa evo što točno piše

StajalisteMavracici22.jpg

'Rvacki Лесковац. I ovdje je udolini ispod pruge nogometni stadion

StanicaHrvatskiLeskovac090.jpg

Sama i napuštena

StanicaHrvatskiLeskovac091.jpg

Lijepa igra sjene:

th_StanicaHrvatskiLeskovac093.jpg

Pred Zagrebom se sasvim razvedrilo. Ni tračka magle. Posve neuobičajeno

RijekaZagreb040.jpg

Remetinec

StajalisteRemetinec13.jpg

Ajde, neka je i njima svanulo sunce

StajalisteRemetinec14.jpg

Zahvaljujući populaciji u obližnjoj instituciji, vjerujem da Remetinec iskazuje nenormalnu prisutnost vozila više klase VidBudale.gif

StajalisteRemetinec15.jpg

Drvo za vešanje?

StajalisteRemetinec16.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

I eto nas napokon u Zagrebu. Metropoli, pače...

 

ZagrebGrad001.jpg

 

Tiho teče rijeka Sava. I sa sobom nosi mulj...

 

ZagrebGrad002.jpg

 

Ovdje u ljepša godišnja doba neki viđeni 4rumaši voze bicikl sa svojim potomstvom

 

ZagrebGrad003.jpg

 

Horvaćanski zavoj (Those were the days...)

 

ZagrebGrad004.jpg

 

Kako joj, jadnoj, nije Chilly.gif ?

 

ZagrebGrad007.jpg

 

Rasputnica ka Južnom kolodvoru

 

ZagrebGrad008.jpg

 

Savska cesta (za one koji ne znaju)

 

ZagrebGrad010.jpg

 

Dakle, otkad znam za sebe i otkad dolazim vlakom u Zagreb, nije se dogodilo da vlak nije stao kraj ovog zida. Jel' to neki ritual?

 

ZagrebGKol060.jpg

 

Botanički garden. Tu je nekoć običavala šetati Ena B.

 

ZagrebGKol061.jpg

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Eeee-ha! Stigli smo. Fala mala...

 

ZagrebGKol062.jpg

 

ZagrebGKol063.jpg

 

Kroz Had...

 

ZagrebGKol064.jpg

 

... da opet ugledamo zvijezde!

 

ZagrebGKol065.jpg

 

Trenutak zatišja. Onaj s razvezanim cipelama je aktivni djelatnik -a u propisnoj zaštitnoj odjeći

 

ZagrebGKol066.jpg

 

Hehe.gif, zgodno. Još da sam našao nekog da me uslika

 

ZagrebGKol067.jpg

 

Još malo pa će blagdani

 

ZagrebGKol068.jpg

 

ZagrebGKol069.jpg

 

U Rijeci sam imalac (imatelj) godišnjeg pokaza pa mi je strano poništavanja karata u javnom prijevozu. Da se ne dovedem u neugodnu situaciju, nabavio sam si dnevnu kartu pa neću brinuti.

 

ZagrebGrad011.jpg

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zagreb me dočekao tipčnim zimskim ugođajem – di nije led, tamo je bljuzga...

 

Kralj

 

ZagrebGrad012.jpg

 

Snježna kaša među tramvajskim kolosjecima

 

ZagrebGrad013.jpg

 

Ovaj je kenjkavim glasom pjevao nekakve nabožno-edukativne napjeve, a narod je krcao škrabicu kao izbezumljen. (E, jes si našao poziciju!)

 

ZagrebGrad014.jpg

 

Planirao sam svašta obaći i vidjeti tog jutra u Zagrebu, ali kako me -ov hokus-pokus prebacio vremeplovom 70 minuta unaprijed, ostao sam bez cajta pa evo samo slika šatora kojeg su vatrogasci koji dan ranije očistili

 

ZagrebGrad015.jpg

 

I, naravno, Ban (koji si snijegom 'ladi, je li...)

 

ZagrebGrad016.jpg

 

Metro je još uvijek zatvoren (potencijalni korisnici moraju slijedeći naputak, sitnim koračićima otcupkati dva ugla dalje Grinko.gif)

 

ZagrebGrad017.jpg

 

Uočio sam jednu zanimljivost: za razliku od većine ozbiljnih gradova, Zagreb nema jasno obilježene info-punktove. Tražio sam Wi-Fi zonu i/ili internet cafe i to se pokazalo prilično nemogućom misijom. Na kraju sam se snašao, ali mi je traženje bespotrebno pojelo pola sata dragocjenog vremena. Sljedećih tri frtalja mi je pojeo portir u jednoj ozbiljnoj firmi na Jelačić placu gdje sam trebao nešto potpisati koji mi je propustio reći da je baba koju tražim upravo izašla na gablec već me ljubazno zamolio da sjednem i sač'kam ju...

 

Na Mirogojskom brdu stanje normalno – svuda led i snijeg. Ovuda su izgleda progurali mini-grtalicu

 

ZagrebGrad018.jpg

 

I on je tu...

 

ZagrebGrad019.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Karmine u "Okrugljaku" sam morao naprasno prekinuti jer mi je bilo poći na vlak (brzi) za Delnice. Srećom se jedan od žalovatelja ponudio da će me odbaciti jer su tramvaji nepouzdani. Nakon vratolomne vožnje Subaru Outbackom zaobilaznim putevima kroz popodnevni zagrebački prometni kaos iskrcao me na fosberi pred spomen-lokomotivicom. Uletio sam na peron

 

ZagrebGKol070.jpg

 

Pas mater! Mogao sam na miru pojesti desert. Vlak kasni u polasku...

 

ZagrebGKol073.jpg

 

Ovajput su skrpali čak tri vlaka u jedan

 

ZagrebGKol072.jpg

 

U vlaku nemoguća gnječa. Došao je iz Osijeka, a onda su se u njega nakrcali commuters za Karlovac i širu okolinu. Po hodnicima ljudi stoje, koferi, torbe...

 

RijekaZagreb041.jpg

 

Naišao sam na mog jutarnjeg kondora koji je upravo došao iz Osijeka i predavao dužnost kolegi i čovjek me naputio da u žlajferu kojeg su nakopčali kao petog na rep kompozicije još ima mjesta. Upao sam jedan kupe kao šesti.

 

Najveći dio puta vidjelo se kroz prozor ovakve prizore

 

RijekaZagreb042.jpg

 

Panjevi na kolodvoru Vrbovsko još nisu procvali

 

StanicaVrbovsko041.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Odlično, kao i uvijek :hai

 

Ovaj kaj pjeva očito voli željeznicu, jer ga ja često susrećem u pothodniku kod Studentskog (blizu onog pošaranog zida) :-)

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Link to comment
Share on other sites

I evo nas opet u Moravicama. Mijenjamo lokomotive. Željezničari svijetle u mraku.

 

Moravice307.jpg

 

Cucak koji voli vlakove definitivno više uživa od gazdarice.

 

Moravice308.jpg

 

Polazak

 

Moravice310.jpg

 

Brundavka koja nas je dovukla iz Zagreba čeka u šturcu da se maknemo.

 

Moravice311.jpg

 

Opet promiču noćni prizori

 

RijekaZagreb042.jpg

 

Poslije Ogulina se vlak gotovo sasvim ispraznio pa sam, znajući što me čeka na kolodvoru Lokve, prevukao osobu i stvari u prvi vagon. To je onakav za bicikliste

 

RijekaZagreb043.jpg

 

Ima i pričuvni kormilarski položaj

 

RijekaZagreb044.jpg

 

Žutke odlaze u povjest u punoj paradi:

 

th_RijekaZagreb045.jpg

 

Crvenokapa teta nam je mahnula. Uvijek sam se pitao za kakvu se to rodnu ravnopravnost bore te jadne djevojke čučeći same na kolodvoru Zalesina na pol puta do nikud?

 

StanicaZalesina36.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio dovoljno lukav. Moji veseljaci u Lokvama su očistili peron za dužinu drezine. Upao sam do koljena.

 

StanicaLokveZima483.jpg

 

Evo odakle sam se iskobeljao

 

StanicaLokveZima484.jpg

 

StanicaLokveZima485.jpg

 

Prijatelja mi je opako zavejalo

 

StanicaLokveZima486.jpg

 

U Delnicama sam jutros vidio Rolbu. Ovo su tragovi njenog djelovanja

 

StanicaLokveZima487.jpg

 

StanicaLokveZima488.jpg

 

Prizori s civilne strane kolodvora

 

StanicaLokveZima489.jpg

 

StanicaLokveZima490.jpg

 

Susjed je srećom došao po mene (umjesto planiranih 19:45 u Delnice, stigao sam u 21:25 u Lokve), a Helga.jpg me dočekala s toplom kućom i finom večerom.

 

Nisam se nešto nauživao Metropole

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

 

Nisam se nešto nauživao Metropole

 

Možda se i nisi nauživao metropole, ali si se sigurno nauživao prekrasnih sunčanih prizora zasniježenog Gorskog kotara. A i mi s tobom ... :grin:

A tvoji komentari su već legenda i priča sama za sebe ..... :lol::palac:

 

BTW, vjerujem da ti se i obuća u međuvremenu osušila od iskakanja iz vlaka u duboki snijeg u Lokvama. Ako je tebi tamo snijeg bio do koljena, nama običnim smrtnicima bi bio bukvalno do gaća ;)

Link to comment
Share on other sites

Iliti kako sam postao žrtvom HŽ-ovih hokus-pokusa s vlakovima i voznim redovima

 

 

RijekaZagreb002.jpg

 

 

 

an_smiley.gif

 

Žao mi što upadam s ovim u ovaj lijep putopis... ali vidim gore na (pretpostavljam) naslovnoj stranici voznog reda da je Karlovac direktno povezan sa Siskom....valjda postoji neko objašnjenje za to ili....

 

Medo

----

 

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Žao mi što upadam s ovim u ovaj lijep putopis... ali vidim gore na (pretpostavljam) naslovnoj stranici voznog reda da je Karlovac direktno povezan sa Siskom....valjda postoji neko objašnjenje za to ili....

 

 

Da, tu prugu HŽ još uvijek ubraja pod svoju infrastrukturu, iako je očigledno da onuda vlakovi više nikad neće voziti.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Možda se i nisi nauživao metropole, ali si se sigurno nauživao prekrasnih sunčanih prizora zasniježenog Gorskog kotara. A i mi s tobom

A tvoji komentari su već legenda i priča sama za sebe .....

 

Da, komentari su legenda i moram priznati da se već dugo nisam ovako nasmijao (premda razumijem muku onih koji zadnjih dana putuju HŽ-om).

A što se tiče uživanja u metropoli Pfaff je trebao doći (čitaj doklizati) do Malešnice, Španskog i sličnih naselja, gdje je bavljenje na pločniku/nogostupu opasno po život.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Odat ću vam malu osobnu tajnu: Moja savjetnica na Birou je iz Tounja. Od silnih klijenata ne stiže nikako do zavičaja pa joj ja, kad god je prilika, pošaljem koju fotku. Danas je baš bio lijep i sunčan dan

Moji baka i deda po mami su također iz Tounja odnosno baka je iz Bistraca što je navodno nedaleko Tounja. Deda je i dalje u Tounju, želja mu je bila da tamo i ostane a za dom se pobrinuo još za života. Niti ja ciljano ne posjećujem Tounj nego ako me put nanese ili jednostavno iz vlaka pogledam prema Tounju, mahnem dedi...

Lijep putopis kao i inače šteta što si večinu dana proveo na putu i što se nismo vidjeli barem na kratko.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Kad sam jutros otvorio listu nepročitanih tema i vidio ovaj naslov, raspoloženje mi se isti tren popravilo za 64,8%.

 

Odličan putopis i još bolji komentari. :hai

 

Hvala ti na ovoj porciji istinskog užitka. :palac:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na još jednom u seriji tvojih odličnih putopisa. Kod Pfaffa nije potrebno otputovati na kraj svijeta da bi se napravio dobar putopis, kod njega je dovoljno otići u obližnje Delnice ili čak u "daleki" Zagreb i sve vrvi od zanimljivih i duhovitih tekstova i odličnih fotografija.

Bravo majstore!

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Fascinantno, što reći. Koliko je putopis dobar, toliko su uvijeti u kojima je pravljen loši. Mislim da se još nijednom nije dogodio slučaj poput "i stigli smo u Zagreb taman na vrijeme, da se stigne popiti kava ili čaj prije ostatka obaveza". Svejedno, samo nam Ti budi živ i zdrav, da mi naučnici imamo što čitati i od koga učiti :D :D

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...