Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Anton

Noviteti na zeljeznice.net

Noviteti  

109 members have voted

1. 1. Kako ste zadovoljni sa novitetima na stranici zeljeznice.net?

• Super, jako sam zadovoljan
    • Ne, nisam uopće zadovoljan
    • Svejedno mi je

Recommended Posts

Nema, to i mene muči.. :kul3

Niš, samo odi natrag za jedan podforum ili back na pregledniku (iliti browseru)

Pa onda opet napred na posljednji post... Zbiljam, još uvijek nisam savladao bezbolni skok na posljednji post u temi. Jel' to bilo u školi pa sam ja bijo bolestan?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Pa onda opet napred na posljednji post... Zbiljam, još uvijek nisam savladao bezbolni skok na posljednji post u temi. Jel' to bilo u školi pa sam ja bijo bolestan?

Misliš na poslijednji nepročitani post ili zadnji post općenito u temi..

To valjda znaš, ali nije na odmet ponoviti, kad odeš u neki podforum, imaš 5-10mm ispred prvog slova u imenu teme ili kružić ili zvjezdicu..

E, stisneš to i pebaci te na prvi nepročitani post u toj temi..

A opet ak hoćeš opet do zadnjeg posta, skrolaj, kaj nisi sve obavio dok si prvi put pročitao zadnji post.. :kul3

Nisam skužio da ima neki jednostavniji način dolaska do zadnjeg posta, nakon što si pročitao temu i kad ti je nestala zvjezdica il kružić..

Nisam skužio da ima neki jednostavniji način dolaska do zadnjeg posta, nakon što si pročitao temu i kad ti je nestala zvjezdica il kružić..

Da, to! To trebam. Nekad je uz autora zadnjeg navoda bijo kvadratić na kojeg si kliknuo iiiii... HOP!

Tražit ću od dobavljača softvera za 4rum novog miša jer mi se onaj kotačić skroz izlizao od silnog skrolanja... Pljuca.gif

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Ima. Klikni na datum i vrijeme zadnjeg posta i taj će se otvoriti :)

Pozdrav iz Zagreba

Poslao sam upit tehničkoj podršci forumskog softvera, pa ćemo vidjeti što kažu, vezano uz vaše probleme.

an_smiley.gif

Evo prođe više od dva tjedna od poslanog upita...

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

an_smiley.gif

Evo prođe više od dva tjedna od poslanog upita...

Nisu oni krivi, nego ja. Oni odgovaraju u roku od 48 h. Ja nisam stigao odgovoriti njima.

I novi logo foruma je tu. :eek:

Sviđa mi se izgled,baš se fino uklopio :palac:

Hvala, Zlayo :)

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Možda niste primjetili, ali napravljen je mali remont foruma.

Otvoren je novi dio foruma: "Ostale vrste prometa" s pripadajućim podforumima.

Koordinacija s ostalim udrugama sad je prebačena u Info dio (gdje su članovi, pitanja, prijedlozi, kritike, .. )

Dio foruma o BIH je prebačeno u "Željeznice izvan Hrvatske" kao novi podforumi.

To je to. :)

Okej... ne vidim baš kaj će nam ti podforumi s po 3-4 dretve u svakom. Postoje već forumi koji se podrobno bave dotičnim tematikama drugdje na internetu. Dretve su mogle biti sve zajedno u nekoj Svaštari. Al dobro...

Jedna stvar je totalno kriva. Dretva Autobusi tiče se autobusa ZET-a i kao takva mislim da bi trebala ostati pod tramvajima... ili bar nek bude preimenovana u ZET-autobusi.

Također, po nekoj logici bi i podforum "Žičare i uspinjače" trebale u "ostale vrste prometa". Lijepo u opisu piše "nisu željeznice, nisu tramvaji...".

Također broj 2: u Ceste treba i ova dretva: http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/6851-gradilite-a11-pored-pruge-zagreb-sisak-fotke/

Okej... ne vidim baš kaj će nam ti podforumi s po 3-4 dretve u svakom. Postoje već forumi koji se podrobno bave dotičnim tematikama drugdje na internetu. Dretve su mogle biti sve zajedno u nekoj Svaštari. Al dobro...

Ko bi svima ugodio..

Jedni bi ovo, drugi bi ono, treći ne žele..

Jedna stvar je totalno kriva. Dretva Autobusi tiče se autobusa ZET-a i kao takva mislim da bi trebala ostati pod tramvajima... ili bar nek bude preimenovana u ZET-autobusi.

Po tome bi podforum Tramvaji u Zagrebu trebalo preimenovati u ZET, tada bi sve to najbolje odgovaralo temi.

Također, po nekoj logici bi i podforum "Žičare i uspinjače" trebale u "ostale vrste prometa". Lijepo u opisu piše "nisu željeznice, nisu tramvaji...".

Ehm, po čem ono idu uspinjače? Jel to neka vrsta željezničkog vozila?

Zar ne misliš da bi to moglo spadati u željeznički dio foruma kao neka vrst tračničkog vozila?

Slično mogu reći i za žičare. Zar ne možemo reći da koriste čelično uže kao tračnicu za prisilno vođenje?

Prebačeno..

Ehm, po čem ono idu uspinjače? Jel to neka vrsta željezničkog vozila?

Tako je, žičare i uspinjače se svrstavaju u pod željeznička vozila, prema tome nema govora o prebacivanju tog podforuma bilo gdje drugdje.

Po tome bi podforum Tramvaji u Zagrebu trebalo preimenovati u ZET, tada bi sve to najbolje odgovaralo temi.

Oprosti, nisam znao da još neka firma vozi tramvaje u Zagrebu...

Čekaj, pa ne vozi! Dakle, sasvim je jasno da Tramvaji u Zagrebu=ZET!

I sasvim je jasno da Uspinjača u Zagrebu=ZET.

Ali tema Autobusi... jel to tema za ZET, jel to Autotrolej, jel to Čazmatrans, AP Varaždin ili Veolia Tours? Kad već ima cijeli cestovni pod forum, onda možemo valjda imati posebnu temu za ZET-ove autobuse? Ajd, nazovite onda barem "Autobusi u Zagrebu" :roll2:

Ajd, nazovite onda barem "Autobusi u Zagrebu" :roll2:

Tu vozi još barem "Samoborček", a i "Presečki" se šmuca tu negdje...

Oštro se protivim otvaranju te Pandorine kutije

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Tu vozi još barem "Samoborček", a i "Presečki" se šmuca tu negdje...

Oštro se protivim otvaranju te Pandorine kutije

To je bilo ironično rečeno... temu treba nazvati ZET-autobusi, jer se jedino o njima i pričalo kroz sve tri teme. Zato što je, gle čuda, bila smještena pod "Tramvaji u Zagrebu".

Da stvar bude gora, pod "Tramvaji u Osijeku" još uvijek stoji tema "Autobusi" (GPP autobusi, jel). Moderatori, kilavi posel.

Ak se tema pod "Uspinjačama" zove "ZET - uspinjača", onda se teme u cestovnom prometu mogu zvati "ZET - autobusi" i "GPP - autobusi".

To je bilo ironično rečeno... temu treba nazvati ZET-autobusi, jer se jedino o njima i pričalo kroz sve tri teme. Zato što je, gle čuda, bila smještena pod "Tramvaji u Zagrebu".

Nisi u pravu..

Pročitaj opet teme ispočetka...

Nisi u pravu..

Pročitaj opet teme ispočetka...

Eto, baš jesam ovu zadnju preletel. Od korica do korica.

Prek 90% postova je o ZET-u. Ostalo su uobičajene digresije i off-topic.

Da stvar bude gora, pod "Tramvaji u Osijeku" još uvijek stoji tema "Autobusi" (GPP autobusi, jel). Moderatori, kilavi posel.

To je ivog prebacivao a ne moderatori tramvajskih podforuma. A ivog je administrator.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

To je ivog prebacivao a ne moderatori tramvajskih podforuma. A ivog je administrator.

Al ujedno i moderator ;)

U prethodnom postu si spomenul sve tri teme.

Ne kažem da većina nije o ZET-ovim busevima, ali nije istina da se pričalo samo i isključivo u njima kroz sve tri teme.

Ne kužim kaj si se tak jako "uzbudil" na ovo..

Zašto ti ne paše otvaranje ovih novih podforuma..

Kaj bi trebao imati cijeli forum i sve teme u malom prstu.

Uvijek se skarije neka tema.

Eh, ja imam skoro cijeli forum u malom prstu... a da mene postavite za Admina? :mrgreen:

Ne uzbuđujem se, samo dajem prijedloge i kritike. Jel to zabranjeno?

Eh, ja imam skoro cijeli forum u malom prstu... a da mene postavite za Admina? :mrgreen:

Kog bi onda kritizirao da bi te postavili za admina. :kul3

Ne uzbuđujem se, samo dajem prijedloge i kritike. Jel to zabranjeno?

Naravno da je zabranjeno, kaj si ti mislio. :kul3

Meni je drago da imamo konstruktivne rasprave, da se ukaže na probleme i da se daju kritike.

Što se tiče autobusa i ja sam razmišljao o tome da ostanu u "tramvajima", ali kad već imamo novi podforum za to, nek bude tamo.

koliko će visoki forumski sud odlučiti drugačije, nek si ih onda presele natrag. :kul3

Ma okej, možda i je bolje da su u Cestovnom. Al onda bi zbilja dobro bilo preimenovati zadnju temu "Autobusi (3)" u "ZET - autobusi", i premjestiti osječku temu i nazvati ju "GPP - autobusi".

Za početak molba - nemojte samo glasati u anketi. Dajte i komentar.

...

Savjeti, kritike, komentari, sve je dobrodošlo, kako bi poboljšali rad same stranice.

Dosad nijesam imao nikakvijeh zamjerki.