Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Anton

Noviteti na zeljeznice.net

Noviteti  

109 members have voted

1. 1. Kako ste zadovoljni sa novitetima na stranici zeljeznice.net?

• Super, jako sam zadovoljan
    • Ne, nisam uopće zadovoljan
    • Svejedno mi je

Recommended Posts

2. Kod embeddinga videa samo zalijepi link na isti, a forumski editor odradi ostalo sâm.

Old skool... :oops:

Ja ti mogu predložiti da to radiš kao u dobra stara vremena, preko klasičnog tag editora.

Hvala, do tog zaključka sam i ja došao, eh jesu za*ebali stvar s novom verzijom. :roll:

Da ne pričam, da je nemoguće stavljanje klikabilnog thumbnaila na fotku, znači ovo:

[URL=http://imageshack.us/a/img823/6776/zeljezn3.jpg][/URL]

Prokleti forum mi ne da zalijepiti cijeli kôd, nego čim ga stavim code tagove automatski krati, ma popi*dit ću. :ljut2

Uglabnom, mislim da znate na što mislim, tko ne zna evo kôda:

http://pastebin.com/8ypfyykd

Jednostavno se kod pregleda pojavi thumbnail, ali klik na njega otvara taj thumbnail umjesto velike fotke!

Evo gornji kôd, kako ga interpretira forumski engine (probajte kliknuti na thumbnail):

zeljezn3.th.jpg

P.S. I dalje su u mobilnoj verziji svi novi postovi by Array.

Metro über (unter) alles! :kul3

Hvala, do tog zaključka sam i ja došao, eh jesu za*ebali stvar s novom verzijom. :ljut2

A ako taj isti thumbnail code zalijepiš nakon što deaktiviraš ovaj novi šminkerski editor (tj.dok imaš aktivan klasični editor), onda thumbnaili nekim čudom prorade :grin:

Neću pitati zašto, ali barem znam kako ;)

Primjer:

th_PB100103res.jpg

Pitanjce: Što se dogodilo s mail-obavjestima o promjenama na temama koje pratim? Ništa više ne stiže? Ukinuto?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Mislim da je s novom verzijom resetirano, od' vamo, pa si podesi.

Aha! Hvala. BTW, zašto mi banka tako ne resetira kartice kad apgrejdaju svoj softver nego mi se to događa samo na 4rumu?

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Aha! Hvala. BTW, zašto mi banka tako ne resetira kartice kad apgrejdaju svoj softver nego mi se to događa samo na 4rumu?

Kad ti mirovina počne sjedati na zeljeznice.net, onda ti se neće resetirati račun. :mrgreen: :lol:

-nova verzija aplikacije Tapatalk, koja sada omogucva tzv. push notification odnosno u realnom vremenu budete obavijeteni na vaem pametnom telefonu ako ima neka nova poruka na forumu

Ovu poruku pisem bas preko Tapatalka i mogu reci da izvrsno funkcionira,da ucitava brze nego klasicnu verziju preko web browsera smartphonea,javlja o novim porukama u realnom vremenu(ako se ukljuci takva opcija) i lako je za koristiti.Jedino se slova 謦, i slicna nakon postanja pretvore u neke cudne znakove i to smeta.Malo mi je trebalo vremena da se naviknem,ali i to sam uspio "probaviti". :palac:

Ovu poruku pisem bas preko Tapatalka i mogu reci da izvrsno funkcionira,da ucitava brze nego klasicnu verziju preko web browsera smartphonea,javlja o novim porukama u realnom vremenu(ako se ukljuci takva opcija) i lako je za koristiti.Jedino se slova 謦, i slicna nakon postanja pretvore u neke cudne znakove i to smeta.Malo mi je trebalo vremena da se naviknem,ali i to sam uspio "probaviti". :palac:

Koji smartphone? Nokia 3310!

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Moja preporuka je svima koji imaju pametne telefone da si kupe Tapatalk ( 2.99 $ ), jer po meni nema bolje aplikacije za pregled foruma.

Koja slova? Kineska? :mrgreen:

Sad..Ne znam jesu li kineska,korejska ili japanska,zato sam napisao cudni znakovi. :mrgreen:

Meni nedostaje "dugme" za povratak na vrh stranice kod svakog posta. Inače, zadovoljan sam generalno izgledom foruma i cenim Vaš trud.

Pozdrav i sretna nova godina!

Ako me ovaj tzv. "inteligentni editor" ne izbedači do kraja ništa neće...

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Ako me ovaj tzv. "inteligentni editor" ne izbedači do kraja ništa neće...

Nema ti druge, nego prije svakog ozbiljnijeg posta spremiti sadržaj u neki .txt ili .doc fajl.

Inače nema garancije da "pametni editor" neće svojevoljno modificirati Photobucket linkove (najčešće zna pojesti krajeve svih linkova i ostaviti samo foldere u kojima se fotke nalaze) ili npr pojesti čitav ostatak teksta u postu nakon nekog bezazlenog smajlija usred rečenice. :roll:

Nema ti druge, nego prije svakog ozbiljnijeg posta spremiti sadržaj u neki .txt ili .doc fajl.

Inače nema garancije da "pametni editor" neće svojevoljno modificirati Photobucket linkove (najčešće zna pojesti krajeve svih linkova i ostaviti samo foldere u kojima se fotke nalaze) ili npr pojesti čitav ostatak teksta u postu nakon nekog bezazlenog smajlija usred rečenice. :roll:

A, naravno (iako postoje i neke druge situacije kad backup dobro dođe). Ovo sve više (kao uostalom i FotoBujol) postaje igraonica za djecu na Fejsu / Twitteru i sličnim igračkama...

(Oglas na web-u: Vremešniji željeznicoljubac traži 4rum s nesofisticiranim softverom)

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

A, naravno (iako postoje i neke druge situacije kad backup dobro dođe). Ovo sve više (kao uostalom i FotoBujol) postaje igraonica za djecu na Fejsu / Twitteru i sličnim igračkama...

(Oglas na web-u: Vremešniji željeznicoljubac traži 4rum s nesofisticiranim softverom)

an_smiley.gif

Slažem se + kod mene je još pitanje stotine postova koji su vrlo teško čitljivi od prelaska na ovu verziju i zato sam jednostavno oladio s bilo kojim javljanjem jer ne vidim "smisla" u ovakvim uvjetima.

Medo

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Slažem se + kod mene je još pitanje stotine postova koji su vrlo teško čitljivi od prelaska na ovu verziju i zato sam jednostavno oladio s bilo kojim javljanjem jer ne vidim "smisla" u ovakvim uvjetima.

Imaš i moju podršku u tome.

Ne želim sad ni početi pisati o tome šta mi se sve zadnjih dana događalo s postojećim tekstovima i linkovima dok sam uređivao zagrebačke i osječke tramvajske FAQ-ove. I koliko sam uzaludnog vremena potrošio da sve skupa opet dovedem u red.

A nakon što sam se još i pošteno izgnjavio kod postanja svojeg zadnjeg putopisa iz Rijeke, po ne znam koji put zaobilazeći bugove u ovom fancy editoru, tražeći i ponovno pišući "pojedene" dijelove tekstova i pokušavajući shvatiti razloge izobličavanja tekstova u postovima, mogu samo reći da sam i ja došao do zaključka da do daljnjega ovdje odustajem od pisanja svih putopisa i bilo kakvih zahtjevnijih tekstualnih formi.

Poslao sam upit tehničkoj podršci forumskog softvera, pa ćemo vidjeti što kažu, vezano uz vaše probleme.

Poslao sam upit tehničkoj podršci forumskog softvera, pa ćemo vidjeti što kažu, vezano uz vaše probleme.

Guzda, cijenim to. To se zove briga za korisnike. Hvala

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Kako se na novom forumu može citirati fotka da se ostavi samo link na tu fotku, a ne da ostane cijela fotka?

Pisao sam u temi gdje se prijavljuju bugovi, ali mi nitko nije odgovorio. naime, imam problem sa mobilnim verzijom foruma. prije mi je svaki treći put forum otvaralo kao desktop verziju pa sam morao ručno prebacivati na mobilnu. sad mi svaki put kad forumu otvaram na mobu otvara desktop verziju pa ja moram ručno prebacivati. da li se još kome to događa i da li postoji link direktno na mobilnu verziju foruma?

Kako se na novom forumu može citirati fotka da se ostavi samo link na tu fotku, a ne da ostane cijela fotka?

Kad odeš na "odgovori" (odgovori izravno na ovu poruku iliti citat") i kad ti forum citira prethodni post i da mogućnost za tipkanje, klikni na najlijeviju ikonu u gornjem redu, pored gumice i iznad Bold tipke. Tada će ti dati onaj stari kod. Tamo znaš, makneš tagove samo da ostane link na fotku i to je to, šalji dalje.. :)

Kad smo već kod pitanja: Kad stisnem "Quote" onda on meni lijepo pokaže post tj. kvota predpisnika. No, ako ja želim odustati od pisanja, nemam tipku "Cancel" već mogu jedino izaći iz 4uma ili otići gore lijevo u browsweru na "Go back one page" u kojem slučaju me baci na prvi post u temi. Ima li načina da se izbjegne ova svinjarija?

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Nema, to i mene muči.. :kul3

Niš, samo odi natrag za jedan podforum ili back na pregledniku (iliti browseru)