Jump to content

Što je bilo daleko postalo je blizu


Portos

Recommended Posts

Mene zanima zašto se sada iz Bakra izvlači samo po 5 Eas-a. Zar ih nije prije bilo po 12, doduše sa 2 žutke? Da li je to samo za probu ili će tako ostati. Da li i do Lokava ide samo po 5 vagona?

 

Jedna ASEA 5 x EAS. Dvije 10 kom. Do Lokava. U Lokvama će spajati kompozicije sa 20 EAS koje će do Kc vući jedna ASEA.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ide Asea+5 najčešće Bakar-Škrljevo, tamo spajaju dva takva u jedan od 10 do Lokvi, a tamo opet u jedan od 20.

 

Do neki dan su slagali 24 iz Lokve, ali izgleda da nakon ove nesreće kod Koprivnice slažu 20. (20 * 80t = 1600t + lok, a 24 *80t = 1920t)

Prvi forum namijenjen autobusima u Hrvatskoj:

http://www.autobusi.org/

Link to comment
Share on other sites

Samo mali ispravaka elektre 102 i 106 nisu bile u Pločama od svojih revizija sigurno, a u zadnje vrijeme nikako. Iz Ploča su se u unutrašnjost(barem po mapperu još ih nisam vidio uživo) vratile 105 i 108. Što se tiće đurica crvenih voze 101/102/103/105, a za 104 nisam 100% siguran, a od starih 010/024/030!! Inače putopis je fenomenalan, svaka čast na tome što si zajedno sa ekipom napravio ove povjesne fotke!! :jup :jup

Link to comment
Share on other sites

Ovu subotu (29.12.2012.) ekipa u sastavu Portos, Dačo, Lovac_na_pruge, Vedran Zeman ide ponovno u foto safari na dionice Škrljevo-Bakar i Rijeka-Šapjane. Budući Medomobil ima 5 sjedećih mjesta, tražimo petoga. Troškovi puta dijele se na broj osoba u vozilu i za taj put iznositi će cca 60-70kn/osobi. Zainteresirani forumaš jakih živaca, izuzetno psiho-fizički spreman i sa dobrim fotićem neka se javi pp. Polazak iz Zg oko 7.30h.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Ovu subotu (29.12.2012.) ekipa u sastavu Portos, Dačo, Lovac_na_pruge, Vedran Zeman ide ponovno u foto safari na dionice Škrljevo-Bakar i Rijeka-Šapjane. Budući Medomobil ima 5 sjedećih mjesta, tražimo petoga. Troškovi puta dijele se na broj osoba u vozilu i za taj put iznositi će cca 60-70kn/osobi. Zainteresirani forumaš jakih živaca, izuzetno psiho-fizički spreman i sa dobrim fotićem neka se javi pp. Polazak iz Zg oko 7.30h.

Nažalost ništa, radim noćnu. Ali, kamera je spremna za neki budući foto i video-safari.

Samo osmi položaj!!!

Link to comment
Share on other sites

Nastavak ovog putopisa uslijedio je već u četvrtak, 27.12.2012. Taj dan vlak 6112-001 odnosno regionalno-prigradska garnitura elektromotornog niskopodnog vlaka vozila je u Rijeku kao putnički vlak 4000. Ista je u Fužinama trebala prihvatiti svečanu delegaciju povodom službenog puštanja u promet reelektrificirane dionice Moravice-Rijeka-Šapjane.

Kako nisam bio raspoložen cijeli dan provesti u vlaku odlučio sam ga ipak ispratiti u društvu Lovca_na_pruge na nadvožnjaku preko odteretnog kanala Sava-Odra. Budući je bila magla koja se djelomično prorjedila prije samog prolaska vlaka slike su takve kakve su. Lovac je imao problema sa zoomom svog Olympusa pa je moj Canon morao odraditi za obojicu.

 

40001_zps7b48135e.jpg

 

40002_zps06cbbd89.jpg

 

40003_zpsd5e71165.jpg

 

40004_zps41e840a7.jpg

 

A kako je vlak dočekan u Delnicama, Fužinama i u Rijeci viđeno je već u drugim temama.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Povratak na Riječku prugu uslijedio je već u subotu 29.12.2012. Iz Zagreba je krenula ekipa u sastavu: Dačo, Lovac_na_pruge, Portos i Vedran Zeman, u Delnicama smo trebali pukopiti Cisalpina. Pri vožnji između naplatnih kućica i Delnica primjetili smo zeleni signal i uslikali NJU.

 

dbmIMG_9484_zps50a7ca7d.jpg

 

Kod Konzuma u Delnicama već tradicionalno slikamo putnički 4603

 

dbmIMG_9489_zps0852c6e1.jpg

 

Cisalpino nam se ipak nije pridružio. Nekoliko fešti za redom ga je premorilo. Nakon cateringa u Konzumu i kave u kafiću krećemo prema Bakru.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Vedran Zeman i ja odlazimo Medomobilom i lociramo se kod predsignala kolodvora Bakar

 

dbmIMG_9516_zpsb12595da.jpg

 

dbmIMG_9519_zps49817248.jpg

 

Nažalost bile su prebrze da ih sustignemo kod vidikovca.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Sa vidikovca se mogu vidjeti vlakovi na dionici Meja-Škrljevo čak i slikati, mođutim moj Canon nema dovoljan optički zoom pa nastanu ovakve slike vlaka 4000 koji se spušta u Rijeku i upravo je prošao ŽCPR na Meji.

 

dbmIMG_9528_zps5600fd42.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Stoga smo se odvezli do Meje, Daču iskrcali kod ŽCPR a mi se popeli na golo brdo sa oštrim stjenama i ponekom biljkom sa kojega su nastale sljedeće slike.

 

Strojna Karavela

 

dbmIMG_9537_zps4d1bf8c0.jpg

 

Prošla ŽCPR Meja

 

dbmIMG_9540_zps45b9b2e4.jpg

 

dbmIMG_9542_zps233db31f.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost naš mapper Zagi nije išao s nama pa nismo mogli znati da li će dok smo se u parku u Fužinama smrzavali čekajući možebitni teretnjak na mostu on i naići. Kada se sunce povuklo s mosta i mi smo se povukli prema Zagrebu.

 

Do iduće epizode.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Do iduće epizode.

 

an_smiley.gif

 

Hvala ti. Uspio si mi približiti nešto što je meni stvarno daleko... i tko zna hoću li imati prilike osobno vidjeti.

 

 

Medo

----

 

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Link to comment
Share on other sites

an_smiley.gif

 

i da dodam na prethodni post - Hvala i svim onima koji su se ovih dana trudili da približe ovaj dio prilikom izmjene napona....

 

Medo

 

P.S. Ubit će me ovaj edit.

----

 

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Link to comment
Share on other sites

Ako su vremena na slikama tačna 007 i 102 su iz Bakra potegle voz u 11:45, a na slikama u Meji se vraćaju iz Lokava u 13:37.

Otprilike ispadne da im za taj obrt Bakar - Lokve i nazad treba cca 2 h. Meni se to ne čini jako loše.

Čekajući tramvaje...

Link to comment
Share on other sites

Ako su vremena na slikama tačna 007 i 102 su iz Bakra potegle voz u 11:45, a na slikama u Meji se vraćaju iz Lokava u 13:37.

Otprilike ispadne da im za taj obrt Bakar - Lokve i nazad treba cca 2 h. Meni se to ne čini jako loše.

 

Vremena su točna osim ako je digitalni sat u fotiću zbog niske temperature radio usporeno :hladno . Taj par je vukao očito prvu polovicu kompozicije do Lokava pa se odmah vratio. Ukoliko je isti par ponovno išao u Bakar po novih 10 EAS-a a na njih u Lokvama dodao 10 iz prve ture, taj drugi obrt lokomotiva bi trajao nešto duže jer bi 20 EAS-a vukli do Moravica ili još dalje.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

 

Koje li slučajnosti, nemogu sebe prepoznati na ovom vlaku :rasta:

 

Koje li slučajnosti da baš tebe slikam u ASEI koja je bila moj prvi radni zadatak u KEV-u. Ista je stradala kod Demerja i dobila je novu upravljačnicu sa ex 1141-023 te sam ju podešavao i pripremao za probnu vožnju 2008 godine.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jučer, 16.2.2013. ponovno smo posjetili PGŽ odnosno dionicu Riječke pruge od Delnica do Meje. Zg ekipa u sastavu Dačo, Lovac_na_pruge, Karavela, Mladen i ja krenuli smo Medomobilom iz Zagreba nešto poslije 7h te nakon vožnje kroz snijegom zametenu dionicu Vrbovsko-Ravna gora stigli u maglovite Delnice na susret sa Cisalpinom. Uslijedila je kava u Konzumovom kafiću te opskrba ićem i pićem u Konzumu nakon čega smo krenuli prema Plasama gdje smo očekivali lijepo vrijeme. Po dolasku u blizinu Vrata dočekalo nas je lijepo vrijeme te smo odlučili sačekati prvi vlak.

 

Budući photobucket odbija poslušnost slike malo kasnije.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...