Jump to content
zeljeznice.net
zeljko256

Posebni vlakovi

Recommended Posts

Tako je.

Ta dva vagona se u Oštarijama skidaju s vlaka 523, i preuzima ih elektra koja će ih voziti do Rijeke.

EDIT: Izgleda da su turisti ipak tražili dizel. 2 044 023 stigla je iz Ogulina u Oštarije i preuzeti će vagone s turistima za Rijeku.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

ICN 520 u Gospiću sa restoran vagonom (pozdrav šefu restorana :D ) i dva vagona za Rijeku (pozdrav Rijeci :D )
dpe0t1.jpg

"Sakuntala park je park koji je dobio naziv prema kipu djevojke s palminom granom u ruci koju su Osječani zvali Sakuntalin kip. Ime joj potječe iz 5. st. kada je indijski pjesnik Kalidas napisao Sakuntalu, svoju najpoznatiju poetsku tvorevinu." Taj park je ujedno i naziv tramvajskog stajališta u Osijeku na liniji 1, 2 i 3.

GPP popis reklama: https://goo.gl/DcZQxs

Informacije koje sam dobio u riječkom PP-u ... ta grupa će najprije sa Pećina tunelom na Brajdicu a onda se vraćaju natrag na Pećine gdje će ih preuzet druga lokomotiva koja će ih odvuć u Rijeku.

Zašto tako ... 1571716395.gif

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

Da mi je bilo čuti kako se 2044 penje prema Škrljevu :)

Ovo je prvi puta da je ta serija bila u Bakru?

160031842013a2044ubakru.jpg

...

Ovo je prvi puta da je ta serija bila u Bakru?

1978086825.gif

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

Nešto su ti posebni vlakovi ovih dana "opasno" zaredali po Hrvatskoj! Danas popodne došao je u Rijeku ...

DSC_6924_zps578bef9f.jpg

Dolazi prilično duga kompozicija

DSC_6885_zps5ead7221.jpg

12 vagona (po cijelom drugom peronu!)

DSC_6921_zpsac8d7455.jpg

Od do ...

DSC_6925_zps763dc814.jpg

Pozdrav!

Nekoliko mojih fotografija vlaka BahnTouristik Express! Fotografije su snimljene na kolodvoru Opatija-Matulji, i na putu u Rijeku.

DSC_9660_zps23d6f3e9.jpg

DSC_9677_zps5da0a895.jpg

1_zps271916d0.jpg

Puno pozdrava!

Kapo

Jel netko zna kad su krenuli iz Grafing-a?

Čuj, mogu se sutra raspitat jer što god bi sad napisao bilo trućkanje i nagađanje.

... mogu se sutra raspitat ...

Sorry ... bil sam dole na kolodvoru ali sam zaboravio pitat.

Pa treba pitat njih, strance, kaj ovi na kolodvoru znaju to...

Ja sutra neću moć do kolodvora (neću bit u Ri) a vlak u nedjelju odlazi (i to je pitanje hoću li bit u Ri kad vlak bude odlazio)

Danas me zval Kapo i rekal mi da su 203534_246723122125909_959808521_q.jpg opiturali jedan vagon BTE-a ... švabo je švabo, ti se neće više tako skoro vratit u Rijeku nakon ovoga!

Danas me zval Kapo i rekal mi da su 203534_246723122125909_959808521_q.jpg opiturali jedan vagon BTE-a ... švabo je švabo, ti se neće više tako skoro vratit u Rijeku nakon ovoga!

Ni prvi ni zadnji. Kada bi radi toga odustajali od prometa onda bi pao između uprava barem za 1/3. I naši vagoni su dolazili iz vana išarani. U početku kada je počela voziti Mimara njezini su vagoni bili na meti. Nastradala bi u Beču najviše.

Zna li itko kakav je ovo poseban vlak? Ima par kušeta i spavaći vagon, a i teret je tu. Samo uputni i otpremni kolodvori mi ne pašu.

posebni13144a_zpse7f2b8af.jpg

posebni13144b_zps33ae9b2a.jpg

Tražim fotografije Plavaca iz '90-ih ili početka 2000-tih godina: 7121-013, 020, 023, 024, 028, 029, 033, 034 i 035.

Mislim da bi to mogla biti Optima Express.

Jest "Optima" (Edirne-Villach).

Najvjerovatnije ne spada ovdje, no nisam mogao naći pogodniju temu

Prvi privatni vlak, prvom Hrvatskom prugom

Dana 18.05.2013 (subota) dijelom najstarije hrvatske pruge (Čakovec gr. – Čakovec) prometovati će prvi privatni operater (RCA-Slovenija) u Hrvatskoj. Taj događaj interesantan je i iz činjenice da je i prije 153 godina ovom prugom prvi vlak bio upravo porijeklom iz Austrijskih željeznica. S obzirom da od 01. srpnja Hrvatska ulazi u liberalizaciju prijevoza željeznicom, RCA podružnica Slovenija ne želi čekati niti dan, te žele biti spremni prevoziti robu ovim pravcem u vremenu zatvorenosti magistralne pruge Koper – Hodoš – Budimpešta. Naime , na dionici pruge prema Hodošu radit će se kapitalni remont u kojem će se povećati brzina na 160 Km/h uz elektrifikaciju pruge.

Stoga RCA poduzima sve korake da se unaprijed pripremi na zatvorenost pruge kako bi svojim korisnicima na vrijeme mogli dostavljati robu i dalje biti jedan od najkonkurentnih prijevoznika u ovom dijelu EU. Zbog toga su u subotu organizirali školovanje svojih strojovođa na upoznavanju pruge Ormož – Čakovec koje će se odvijati uz asistenciju djelatnika sž u popodnevnim satima u nekoliko lokomotivskih vožnji na toj relaciji lokomotivom OBB/RCA serije 2016 (Hercules).

Prva vožnja je predviđena s dolaskom u Čakovec u 13:42.

Izvor: RCA Slovenija

Izvor: vlakovi.com, http://www.vlakovi.com/?p=6001

Nadam se da će netko to uhvatiti :D

Afmpz-8090-7-rj-a.gifARbmpz-8590-5-rj-a.gifBmpz-2290-4-rj-a.gifRJ-1116-2-a.gif

:cekic: 24 minute POSLIJE mene stavljaš ISTU vijest :puc

Zar je TAKO TEŠKO provjeriti postove od tvog posljednjeg posjeta?

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Izvor: vlakovi.com, http://www.vlakovi.com/?p=6001

Nadam se da će netko to uhvatiti :grin:

You betcha!

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

:cekic: 24 minute POSLIJE mene stavljaš ISTU vijest :puc

Zar je TAKO TEŠKO provjeriti postove od tvog posljednjeg posjeta?

Iskreno se ispričavam, no ne pratim sve teme tako da nisam primjetio.

Afmpz-8090-7-rj-a.gifARbmpz-8590-5-rj-a.gifBmpz-2290-4-rj-a.gifRJ-1116-2-a.gif

Slavonci, kakvi ste to danas imali mađarski vlak?

158801952013asarajevobu.jpg