Jump to content
zeljeznice.net
zeljko256

Posebni vlakovi

Recommended Posts

dali se zna išta o Veselom Bjelovarcu i ostalim karnevalskim vlakovima? Hoće li voziti ove godine i koliko će biti karta?

Koliko znam ove godine HŽ-u karnevalski vlak nije u interesu pa stoga... Ništa od toga.

Baš kao i Tesla; Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje.

wree-001-6.jpg

Jutros je iz Vukovara krenuo poseban vlak sa kojim Vukovarci putuju na prosvjed u Zagreb. Vlak vozi pod brojem 16200, ima 17 vagona uključujući i naš WR.

Iz Zagreba se vraća u 14:58. Službena zaustavljanja ima propisana za Vukovar (Borovo), Vinkovci, Slavonski Brod i Kutinu.

izrezakm.png

Baš kao i Tesla; Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje.

wree-001-6.jpg

Zna li se pod kojim brojem ide nazad???

Pretpostavljam da će biti 16201.

U nedjelju 14.04.2013. kreće "poseban vlak" sa talijanskim turistima (railfanovima) koji će se po prugama Lijepe naše kretati nekoliko dana.

Prvi dan relacija je: Zagreb GK, Varaždin, Koprivnica, Kloštar, Bjelovar, Križevci, Zagreb GK. Polazak iz Zagreba bi trebao biti oko 8:00 u jutro kao poseban vlak (broj vlaka još ne znam), u sastavu 1 WR + 1 B vagon (iako mi u glavi "zvoni" 2 B vagona, s obzirom na to koliko ih treba biti jedan B vagon je sasvim dovoljan, no svi papiri su mi u uredu pa za sad samo "šture" informacije). Ukoliko se pruga do tada ne otvori, ići će nekim redovitim vlakom + presjedanje na bus, a sastav posebnog vlaka će preko Koprivncie biti otpremljen u Varaždin i tamo ih dočekati. Dolazak u Zagreb predviđen je za 18:00 sati.

Drugi dan (15.04.) se ide za Split u sastavu vlaka IC 523.

Treći dan (16.04.) kao poseban vlak je relacija: Split-Zadar-Knin-Split.

Četvrti dan (17.04.) se vraćmo za Zagreb u sastavu vlaka IC 520, a turisti nas napuštaju u Oštarijama i dalje nastavljaju svojim putem.

wree-001-6.jpg

Ipak sam bio u pravu; vlak ide u sastavu 1 WR + 2 B vagona, iako grupa broji 35 putnika.

Isto tako, potvrdili su nam iz Infastrukture da pruga prema Varaždinu neće biti sanirana do nedjelje.

Shodno tome, gore navedeni vagoni u subotu poslje podne/na večer će biti otpremljeni za Varaždin preko Koprivnice.

wree-001-6.jpg

Vlak 16560: Zagreb 8.20, Luka 8.54-9.04, Zabok 9.20-9.27, Konjšćina 9.52-9.59, Budinšćina 10.08-10.15, Mađarevo 10.31-10.36, Novi Marof 10.41-10.51, Varaždin 11.13.

Vlak 16471: Varaždin 12:45, Rasinja 13.11-13.23, Koprivnica 13.32-13.58, Virje 14.16-14.24, Đurđevac 14.32-14.40, Kloštar 14.48-15.27, Bjelovar 15.59-16.30, Križevci 17.03-17.48, Zagreb 18.35

Hvala Brunoh. :palac:

Nego. kako će po zagorskoj pruzi, redovnim vlakom kao što je EuroCity napisao ili?

Metro über (unter) alles! :kul3

2044 u Zadru?? :)

Vjerojatno će tu čast imati 2 044 028.

Ona bi trebala sutra biti na 520, a budući da zbog radova vlak 520 između Knina i Zagreba vozi bus, garnitura i loksa ostaju u Kninu i čekaju da vrate vlak 523 u Split. U međuvremenu će najvjerojatnije odvesti posebni vlak do Knina i nazad.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

16.4.13. grupa "Ergon toursa" putuje Split-Zadar kao vlak 18104 i natrag.

17.4.13 grupa putuje posebnim vlakovima 16002/16003/16005 na relaciji Oštarije-Rijeka (nekako mislim da će ići i u Bakar)

18.4.13. putuju od Buzeta do Pule kao 17085/4710

19.4.13 grupa odlazi u Ljubljanu sa 482.

Ipak idu kao posebni vlak Split-Zadar, a ne u sastavu vlaka 520 do Knina, kao što sam pretpostavio. Prva 2 044 u Zadru biti će 030.

Nadam se da će netko od turista staviti poneku fotku na forum.

17.3. idu u sastavu 520 do Oštarija. WR produžuje za Zg, a 2 Bl se skidaju sa vlaka.

Jedna brzinski "okinuta" u Zadru. Kasnili smo oko sat vremena, a imali smo punjenje vagona pa nisam stigao više vremena ovdje odvojiti za fotkanje.

img205mo.jpg

wree-001-6.jpg

Nema veze. I ova jedna ima izuzetnu dokumentarističku vrijednost.

Ovo je prva fotka serije 2 044 u Zadru.

Hvala ti. :palac:

17.3. idu u sastavu 520 do Oštarija. WR produžuje za Zg, a 2 Bl se skidaju sa vlaka.

Ako sam dobro shvatio, danas bi trebali doć u Ri? Šta će ih prikopčat na 700? Ima kakva informacija?

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

A sto ce ici/vuci od Buzeta do Pule, obzirom da su sve lokse sprasili iz Istre? Slovenci sa nasim pilotom?

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

slika013jg2am4.jpg

EDIT, nije 17.3. nego 17.4 :roll:

Whatever :mrgreen: ... bitno da su danas po planu u Ri.

Ponovit ću pitanje: kojim bi vlakom trebali doć?

A sto ce ici/vuci od Buzeta do Pule, ...

Možda ih iz Rijeke za Istru bude vukla 2044 026 :hm koja je u Rijeci

Kriva pretpostavka, Bruno preteče me :kul

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

Po maperu dva B vagona iz vlaka 520 idu za Rijeku a kako je vlak 4000 (u trenutku dok ovo pišem) već u Moravicama jedni vlak koji ostaje i kojim će doć je 700.

Valjda :mrgreen:

Da, sigurno će 700 čekati sat vremena u Oštarijama. :roll:

Lokführer, sve piše na prethodnoj stranci!

...
17.4.13 grupa putuje posebnim vlakovima 16002/16003/16005 na relaciji Oštarije-Rijeka (nekako mislim da će ići i u Bakar)
18.4.13. putuju od Buzeta do Pule kao 17085/4710
19.4.13 grupa odlazi u Ljubljanu sa 482.

Metro über (unter) alles! :kul3

Da, sigurno će 700 čekati sat vremena u Oštarijama. :roll:

Lokführer, sve piše na prethodnoj stranci!

OK, neka tome je tako al' koja su onda ova dva vagona koja iz Splita idu za Rijeku :hm

maper10.jpg

Šta će njih vuć neka zasebna lokomotiva?