Jump to content

Open Windows Tour 2012


ZlayoZg

Recommended Posts

Koliko sam uspio vidjet svi su zaboravili napisat da smo prvo slikavanje imali u Lickoj Jasenici ( ili nes tome slicno) dok smo cekali krizanje

Ma nemoj, a kaj je ovo? Je da fotka nije najbolja, ali je iz Ličke Jesenice.

 

U Ličkoj Jesenici čekamo križanje s vlakom 1822. Ovdje je ugodno toplo :pla

http://i1122.photobucket.com/albums/l527/ICE-3M/IMG_0010-7.jpg

 

A kaj je najbolje, ovaj lijevo o prometnika, ako se dobro sječam je strojovođa, a kad se počeo derat ovaj "šerif" od konduktera, ja sam pogledao na sat i bilo je 7.07, a vlak kreče u 7.09. Uglavnom na tom putu smo sreli dosta kandidata za onih 2700 ljudi ili kolko več za objeb s HŽ-a.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A kaj je najbolje, ovaj lijevo o prometnika, ako se dobro sječam je strojovođa, a kad se počeo derat ovaj "šerif" od konduktera, ja sam pogledao na sat i bilo je 7.07, a vlak kreče u 7.09. Uglavnom na tom putu smo sreli dosta kandidata za onih 2700 ljudi ili kolko več za objeb s HŽ-a.

 

Ma i da je SV u vlaku zna se tko daje polazak vlaku a taj nam izdaje karte i onda se ovaj nade serifovat :po guzi:

 

Sorry Icek falio sam ti fotku a sve sam citao :oops: ,jos mi cudno bilo kak ste prvo fotkanje preskocili

Link to comment
Share on other sites

nastavak....

 

pogled sa civilne strane Šibenskog kolodvora

 

OperacijaSplit38.jpg

 

 

na putu prema Perkovicu

 

OperacijaSplit39.jpg

 

U Perkovicu smo imali namirenje u obliznjem ducanu za nastavak putovanja a najvise je uzeo i pojeo ( opet) Zlayo :mrgreen: a covjeku nije bilo dobro.

 

Sta bi bilo da je bio zdrav <_<:kul3

 

OperacijaSplit40.jpg

 

 

nas vlak za Split...

 

HZ2062110Perkovic.jpg

 

 

...manevrira...

 

OperacijaSplit41.jpg

 

 

... i spreman

 

OperacijaSplit42.jpg

Link to comment
Share on other sites

nas vlak je spreman

 

HZ2062110Perkovic2.jpg

 

 

stigao je i sved iz Knina

 

OperacijaSplit43.jpg

 

 

sad jos samo " nagibni" da prode i mozemo krenuti

 

OperacijaSplit44.jpg

 

 

do Splita sam okinuo samo par fotki, em sam spavao em polozaj sunca nije bio naklonjen

 

OperacijaSplit45.jpg

 

 

OperacijaSplit46.jpg

 

 

OperacijaSplit47.jpg

 

 

OperacijaSplit48.jpg

 

 

OperacijaSplit49.jpg

 

i stigosmo u Split

 

OperacijaSplit50.jpg

Link to comment
Share on other sites

E sad nade se i jedna seljacina u HZ-u ili u ovom slucaju kondukter koji se na fotki vidi kako mase i dere se ,ajmo ajmo ulazi,ko da smo kakve ovce.

 

Nitko ga ziv ne ferma ni 5% sto je njega valjda jos vise raz.balo a usto sam ga pitao u cemu je problem kad kupujemo karte a ionako vlak nece krenuti dok nam prometnik ne izda karte ( + mu je Zagi nesto odbrusio) na sta on meni "jeba te aparat i slikanje ulazi unutra", e reko neces i derem se ja njemu " sta je pi.ka ti materina,sta hoces" i krenem prema njemu,samo se pobrao unutra i amen.

 

Unutra normalno ni a ni b nit "dobar dan" ni "karte molim" jako fino za jednog konduktera.

 

Skuzajte na ovom pisanju ali morao sam ovo napisat jer dosta je ovakvih majmuna.

Dobro bi bilo kad bi sve ovo poslao i na HŽ (knjiga žalbi, ured za odnose s javnošću ili nešto tome slično). Pa neka ga imaju u vidu kad se bude restrukturiralo na HŽ-u. Bolje da maknu ovakve barabe, nego ljude koji na HŽ-u pošteno rade svoj posao. Nema on šta psovati nikome, a pogotovo ne putnicima kojima, među ostalim, može zahvaliti i svoju plaću :puc

Link to comment
Share on other sites

A inače sav taj događaj iz Perkovića se zbio zbog jednostavne stvari, ženska na GLk nam nije htjela/mogla/znala izdati kartu Perković - Šibenik - Perković..

 

Isto tako u Perkoviću nam nisu izdali povratnu kartu, opet zbog njima znanih razloga..

 

Tako da sam ja preuzeo shopping u Šibeniku, jer onaj tko se obično bori s kartama je morao nekud ići.. :mrgreen:

U Šibeniku sam bez problema kupio 7 jednosmjernih karata do Perkovića..

Čak je gospon koji tam radi rekao da ćemo izdati jednu kartu sa po 6 osoba i jednu za jednu.. :mrgreen:

Naravno da sam te dvije karte iskoristio za podj.. ostatka ekipe, jer kad su vidli da imam samo dvije karte su mislili da moraju ić i oni kupiti, tako da je svatko bio bar malo preveslan..

Sorry ekipa, morao sam.. :lool:ves:

Link to comment
Share on other sites

Na zagijevom videu na 6:50 moze se cuti tog idiota gdje se vec dere" idemo,idemo,ajmo" to mu je prvi put a dalje je poceo sa psovkama.

 

Trebali ste se obratit revizoru putničkog prijevoza, Kunčiću, on je baš u Perkoviću. Za takvo nedolično ponašanje dotični kondukter bi dobija jezikovu juhu.

 

A u ostalom šta njega briga šta vi stojite na peronu, ko kaže da svak ko izađe sa 825 mora presjest u šveda za Šibenik. njegovo je da pregledava ili izdaje karte u vlaku i to je to.A to šta vi stojite na peronu i čekate, šta ga boli ona stvar, niti on daje polazak vlaku, nit je njegova briga da li su svi putnici ukrcani u Perkoviću.

 

Nažalost, takvih "nadobudnih" budala koji si umušljaju da su raznorazni šefovi vlaka i sl. u Dalmaciji ima još, i takve treba prve na listu za odstrijel stavit. Em se ponašaju nekulturno, em su neprofesionalni, em u sezoni neznaju ni slova engleskog beknit, te se još svađaju s turistima i poejebaju ih i sl. No većinom su to kukavice jake na riječima, čim im se malo suprostaviš i pokažeš zube povuku se u mišju rupu...

Link to comment
Share on other sites

Em se ponašaju nekulturno, em su neprofesionalni, em u sezoni neznaju ni slova engleskog beknit, te se još svađaju s turistima i poejebaju ih i sl. No većinom su to kukavice jake na riječima, čim im se malo suprostaviš i pokažeš zube povuku se u mišju rupu...

 

Upravo tako.

 

Zaboravio sam napisati da kad smo dosli u Perkovic iz Šibenika neki lik se razbacao sa foticem oko turnerice i fotka je iz vise kuteva nek Zagi.

 

I sad posto je i nas vidio sa foticem zapocne on pricu sa Ismicem (valjda) i ispostavi se da je lik Švicarac i nemre se nagledat EMD :mrgreen: i kaze njemu ismic kak oni imaju vrhunsku zeljeznicu i tako to a on uglavnom da nije njemu to zanimljivo ovo mu je egzotika,bemti postali smo ko Africke zemlje kaj imaju safari ponudu :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Da nastavim...

 

I dok smo cekali ST ekipu i Zlayu da obavi svoju muku ozisli smo do luke da malo mora vidimo :mrgreen:

 

mrcina za Anconu

 

OperacijaSplit51.jpg

 

 

e sad je i ST ekipa dosla i krenusmo mi u Solin.

 

U Solinu se javljamo za dopustenje za fotkanje i uzme RVR-ovac dozvolu i cita i sad po dozvoli nemremo mi u depo a Zagi bi bas tamo i on ce pitat sefa.

 

Sad vec i rvr-ovac popusta ali moli da ne fotkamo nagibnog jer mu je onaj potplaceni novinarcic vec dosta sranja napravio,ajd dobro necemo ga fotkat.

 

Uto Zagi nasao i nadzornika depoa(digao ga sa marende) i dobijemo dopustenje za obilazak.

 

051 ce nas navecer vuci do Ogulina

 

OperacijaSplit52.jpg

 

Naslo se tu jos par HZ-ovaca pa smo potegli pricu o putovanjima a jedan je donio i rostilj da malo zamezimo :mrgreen: ( zlayo jbg to si propustio :mrgreen: )

 

Posto uskoro dolazi sved a i teretni penjemo se na pasarelu u sacekusu

 

OperacijaSplit53.jpg

 

 

OperacijaSplit54.jpg

 

 

OperacijaSplit55.jpg

 

i jedna teretno -putnicka kompozicija pri odlasku

 

OperacijaSplit56.jpg

 

 

Idemo u Kastel stari docekat nagibnog i pitat za kojeg teretnog

 

Ali prije vlakova malo fotkamo avione :mrgreen:

 

OperacijaSplit57.jpg

 

 

OperacijaSplit58.jpg

 

 

OperacijaSplit59.jpg

 

Ivek ti objasni koji je koji.

Link to comment
Share on other sites

U Kastel starom docekujemo nagibnog iz Zagreba a teretnog cemo lovit u Rudinama

 

OperacijaSplit60.jpg

 

 

OperacijaSplit61.jpg

 

 

ZCPR u Kastelima

 

OperacijaSplit62.jpg

 

Krecemo prema Rudinama a SBB usput staje u lokalni ducan da kupi svijece jer mi hajvani zaboravili ponijet :oops:

 

Usijek u kojem je iskocio nagibni

 

OperacijaSplit63.jpg

 

Dolazi teretni,103 nas je vukla na nocnom vlaku

 

OperacijaSplit64.jpg

 

 

OperacijaSplit65.jpg

 

 

tu se dobro vidi koji je nagib i strmina u usjeku

 

OperacijaSplit66.jpg

 

Zoran ST je uspio i nakon 3 godine naci tragove udarca nagibnog u stijene

Link to comment
Share on other sites

pogled na Split sa mjesta nesrece

 

OperacijaSplit72.jpg

 

zivotinjski svijet

 

OperacijaSplit73.jpg

 

cekamo nagibnog sa kojim ce Zlayo u ZG

 

OperacijaSplit78.jpg

 

 

OperacijaSplit74.jpg

 

 

OperacijaSplit75.jpg

 

 

Crv u Guzici ( ak ce ti ikad trebat novi nick :mrgreen: )

 

OperacijaSplit76.jpg

 

 

OperacijaSplit77.jpg

 

 

i konacno je bilo vrijeme za rucak.

Link to comment
Share on other sites

U Perkovicu smo imali namirenje u obliznjem ducanu za nastavak putovanja a najvise je uzeo i pojeo ( opet) Zlayo :mrgreen: a covjeku nije bilo dobro.

Ma vraga...Pola sendvića sam bacio u koš. <_<

 

Naslo se tu jos par HZ-ovaca pa smo potegli pricu o putovanjima a jedan je donio i rostilj da malo zamezimo :mrgreen: (zlayo jbg to si propustio :mrgreen: )

A hebalo sebe.. :mrgreen: Dobro da vam nisu dali i litru i vodu,ne bi od toga ostalo ništa kao ni od roštilja.. :lool

Link to comment
Share on other sites

Nakon Rudina Rocket nas je morao napustiti ali je dio ekipe ipak odvezao do restorana a kad je SBB na parkingu otvorio gepek i poceo predstavljat svoje modele vlakova ostao je

 

jos nekih 20 min :mrgreen:

 

Uglavnom SBB je imao prezentaciju voznog parka kojeg posjeduje a kad je poceo izbacivat cifre koliko je kojeg platio bilo je blagog :shock:

 

Jedan pogled sa terase restorana

 

OperacijaSplit79.jpg

 

 

Zatim smo krenuli do Sustipana ali smo usput stali na jos jednu :pepsi:

 

Na Sustipanu su u toku bile 2 svadbe (imam i fotke teta sa svadbe al necu stavit :mrgreen: ) pa smo malo neobavezno fotkali svadbu ali i brodove

 

OperacijaSplit80.jpg

 

 

OperacijaSplit81.jpg

 

 

OperacijaSplit83.jpg

 

inace da nije bila tolika guzva dalo bi se lijepo pofotkati ovaj park

 

OperacijaSplit82.jpg

 

na fotki Ismic lovi...

 

OperacijaSplit84.jpg

Link to comment
Share on other sites

I vrijeme je bilo za odlazak na kolodvor,SBB mora autom do kolodvora a s njim ce i Element ( koji je totalno krepao :mrgreen: ),mi ostali Zapadnom obalom pokraj Kerumovog

 

nedovrsenog ponosa pa Rivom do kolodvora.

 

Kerum hotel nisam fotkao,ljepsa je druga strana

 

OperacijaSplit85.jpg

 

 

OperacijaSplit86.jpg

 

 

OperacijaSplit87.jpg

 

 

sunce polako zalazi

 

OperacijaSplit88.jpg

 

 

OperacijaSplit89.jpg

 

 

OperacijaSplit90.jpg

 

 

OperacijaSplit91.jpg

 

 

i zadnji pogled na luku

 

OperacijaSplit92.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jos par fotki prije polaska,nit vidim sta fotkam nit pazim kako fotkam

 

OperacijaSplit93.jpg

 

 

e da i bez nocne se nemoze otici

 

OperacijaSplit94.jpg

 

 

Ivek zove Drstoku i provocira ga :mrgreen: kaze Ivek da je odmah morao na yubito pogledat par filmica sa licankama da se smiri :mrgreen:

 

OperacijaSplit95.jpg

 

 

U Medaku smo imali krizanje pa da iskoristimo za pokoju fotku ali je majstor stao u mrkom mraku

 

OperacijaSplit96.jpg

 

 

tko kaze da u Gospicu nema putnika :twisted:

 

OperacijaSplit97.jpg

 

 

OperacijaSplit98.jpg

 

 

i ludi railfan,nije bitno sta je mrkli mrak vani bitno je da je na prozoru i da se snima

 

OperacijaSplit99.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...