Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
VortaBlack

Prijedlog za dodavanje podforuma

19 members have voted

1. 1. Jeste li za ili protiv?

• Za
      13
    • Protiv
      6

Recommended Posts

Pozdrav! :)

Nedostaje mi forum imena "Vlakovi", gdje bi se diskutiralo općenito o kompozicijama. Vrlo često imam neku temu ili post koji bi išao u takvu kategoriju, pa nemam gdje s njim. Teme bi mogle biti ovakve:

• "52x vlakovi Zagreb - Split" gdje bi se onda mogao stavljati report o klasikama umjesto nagibnih, neobičnim kompozicija na tim brojevima, neobičnim kašnjenjima i sl.
  • "Vlak 824/825" - U tu temu bih 13. 5. imao ovo za postati: http://img32.imageshack.us/img32/2/ludi825.png, te da je vuču obavljao 2062 111.
  • "Putnički vlakovi na relaciji Zagreb - Moravice", kao i ostale relacije. Gdje inače napisati da je neki vlak duplo dulji nego inače nego u izvanredne događaje? Onda imamo više tema razgovora u jednoj temi.
  • "Vlak 61302" - U tu temu bih i jučer i prekjučer postao kako ih je vukao dizel umjesto elektre.
  • "Vlak 61303" - Turner umjesto elektre i jako puno opeke, što nisam prije viđao.
  • "Lokomotivski vlakovi (68xxx i 69xxx)"
  • Tema "Čudni Tereti" bi također prije spadala pod vlakove nego pod vagone.

Dakle, konkretno, moj prijedlog je da se ispod Vagoni doda forum Vlakovi.

Imam jedan prijedlog;

Ako je moguće da se između podforuma "Motorni vlakovi" i podforuma "Vagoni" napravi podforum "Specijalna vozila" i da se tamo piše o Drezinama, Pomoćnim vlakovima, raznim Infrinim strojevima i tako tome sličnom.

Može?

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Može?

Koliko tema očekuješ da bi moglo biti u tom podforumu ? Ako ne ne varam, na forumu imamo negdje temu o Volgi, o TMD-u i eventualno još poneku koja bi se mogla prebaciti u taj novi podforum, ukoliko se odlučimo da ga otvorimo.

Radi 5-6 tema nema smisla otvarati zasebni podforum, to bi samo razvodnilo strukturu našeg foruma. Ali ako se našlo nekih 10-15 tema, onda možemo razmisliti o zasebnom podforumu.

Radi 5-6 tema nema smisla otvarati zasebni podforum, to bi samo razvodnilo strukturu našeg foruma. Ali ako se našlo nekih 10-15 tema, onda možemo razmisliti o zasebnom podforumu.

smiley.gif

Pa mislim da bi ove teme među ostalim u pod forumu o Drezinama sasvim sigurno bile zastupljenije

Drezine u mračnoj ex YU i Romi

Drezine Gredelj vs Končar i obrnuto

Moje uspomene prema priči SM i TK o Drezinama

Drezine u ratovima

Strane Drezine na našim prugama

itd smiley.gif

Medo

P.S. Osobno nemam što dodati jer nemam pojma o Drezinama u Australiji i NZ.

.

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Ekipa, ajmo ovdje najprije dogovoriti da li nam treba novi podforum ili ne. :mudri

Pa ako ga napravimo, onda tamo krenite s ovim temama i raspravama. Ako ga ne napravimo, možete i dalje koristiti podforum "Razno". :grin:

... da li nam treba novi podforum ili ne. :mudri

2999610512.gif ... nema toga toliko da bi vrijedilo novog pod4uma.

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Ja sam za to da se otvori podforum "Specijalna vozila" ako ne kao samostalni podforum, onda barem unutar podforuma "Lokomotive", jer koliko sam uspio vidjeti tamo već ima nekoliko tema o drezinama.

Uz njih da se tamo premjeste ostale teme iz drugih podforuma koje imaju veze s specijalnim vozilima, podforum bi zasigurno imao dovoljno tema, zasigurno više od podforuma "Poštanski i informacijsko-komunikacijski promet". (sorry Stanley, bilo je jače od mene). :mrgreen:

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Ja sam za to da se otvori podforum "Specijalna vozila" ako ne kao samostalni podforum, onda barem unutar podforuma "Lokomotive", jer koliko sam uspio vidjeti tamo već ima nekoliko tema o drezinama.

Uz njih da se tamo premjeste ostale teme iz drugih podforuma koje imaju veze s specijalnim vozilima, podforum bi zasigurno imao dovoljno tema, zasigurno više od podforuma "Poštanski i informacijsko-komunikacijski promet". (sorry Stanley, bilo je jače od mene). :mrgreen:

Bez brige, nisam ja takva mimoza da bih čupao kosu zbog neke tamo Pošte. ;)

Nego, našlo bi se tema koje bi se eventualno mogle premjestiti u predloženi podforum. Na brzaka sam našao ove, uglavnom u podforumu Lokomotive i nešto iz podforuma Vagoni (nije mi se dalo previše kopati i ovo su tek primjeri):

• Drezina - Herbos Sisak
  • Drezina - pitanje
  • Manevarski traktor
  • Plasser
  • Drezina
  • Unimog
  • Oklopni vlak na kol. Split Predgrađe
  • Drezine (uglavnom iz Rusije)
  • Vagoni dizalice
  • Kemijski vlak
  • Vagoni Infrastrukture

Našlo bi se toga i po drugim podforumima. E sad, je li baš treba novi podforum ili neka za sada ostane kako jest ne bi kakbirekli štel razbijati glavu.

Serija 05 je zakon!

Ekipa, ajmo ovdje najprije dogovoriti da li nam treba novi podforum ili ne. :mudri

...

Predlažem da se (ako nejde drugačije) napravi anketa sa DA ili NE... :rolleyes:

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Predlažem da se (ako nejde drugačije) napravi anketa sa DA ili NE... :rolleyes:

Nećemo raditi anketu. Konačnu odluku će donijeti vijeće mudraca ( :mudri), tj forumskih admina, na temelju vaših inputa, ali i vlastitih procjena.

Tema je naravno i dalje otvorena za vaše prijedloge i argumente po ovom pitanju.

Ako to otvorimo, ja bi dao jedan prijedlog, onako malo na prvu neobičan.

Da taj podforum bude u sklopu infrastrukture.

Znam zvuči čudno, ali realno ta vozila su najviše u vlasništvu infre, rade s njima oko infre i ne služe ničemu više.

Al da, definitivno mi se čini još jedina ok lokacija u "lokomotivama"..

...

Da taj podforum bude u sklopu infrastrukture.

.....

Bolja opacija jer bi se mogli time obuhvatit i vagoni jer tu vlada jedno opće šarenilo svega i svačega

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Otvoren je podforum "Ostala željeznička vozila u Hrvatskoj i inozemstvu"

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/forum/93-ostala-zeljeznieka-vozila-u-hrvatskoj-i-inozemstvu/

Ovih dana ćemo pripadajuće teme iz drugih podforuma postepeno prebaciti u novi podforum.

Imam jedan prijedlog za tramvajski dio...

Za zagrebačke tramvaje postoje tri podforuma: "Tramvajska vozila", "Tramvajska infrastruktura" i "Tramvajski promet", za osječke tramvaje je samo jedan zajednički podforum za sve.

Mislim da bi bilo dobro da za osječke tramvaje također postoje tri podforuma: "Tramvajska vozila", "Tramvajska infrastruktura" i "Tramvajski promet"...

Kad bi to postojalo onda bi bilo i preglednije za gledati/čitati o osječkim tramvajima.

Kljucno pitanje za otvaranje nekog podforuma je da li imamo dovoljno tema koje bi pripadale tom podforumu. Ocito to nismo imali u trenutku kad se stvarao podforum o osjeckim tramvajima. Da li je sad situacija drukcija ?

Hocu reci, nema smisla otvarati podforum za 3-5 tema u njima. Ako bi u svakom podforumu mogli staviti 10-15 ili vise tema, onda mozemo razmisliti o tome. I, naravno, ako nadjemo moderatora-dobrovoljca koji je voljan rastrancirati postove :D

Kljucno pitanje za otvaranje nekog podforuma je da li imamo dovoljno tema koje bi pripadale tom podforumu. Ocito to nismo imali u trenutku kad se stvarao podforum o osjeckim tramvajima. Da li je sad situacija drukcija ?

Hocu reci, nema smisla otvarati podforum za 3-5 tema u njima. Ako bi u svakom podforumu mogli staviti 10-15 ili vise tema, onda mozemo razmisliti o tome. I, naravno, ako nadjemo moderatora-dobrovoljca koji je voljan rastrancirati postove :grin:

Za "Tramvajska vozila" - T3PVO tramvaji, Osijek - reklame na tramvajima, GT6 Düwag tramvaji, Osječka Škoda - slike, Slike osječkih tramvaja (2), Osječki tramvaji u daljini, Uskrsni tramvaj, ČKD T3 tramvaji i ima još nekoliko tema...

Za "Tramvajska infrastruktura" - Tramvajski promet i infrastruktura, Osijeku-novi kilometri pruga, Osječki tramvaji - slike iz prošlosti, Stajališni displeji i još par tema...

Za "Tramvajski promet" - Linije u Osijeku, Švercanje u Osijeku, Osječka linija 2, Je li dolazi tko slikati otvorenje pruge u Osijeku?, Tramvaj do Bosutskog - Probna voznja, Nedovršena linija od centra do industrijske četvrti (Osijek) i možda još koja tema...

Nakon interne diskusije smo zaključili da ćemo još malo pričekati s uvođenjem dodatnih podforuma za osječke tramvaje.

Ideja i prijedlog su svakako dobri, no morat će malo pričekati, tj. napravit ćemo nove podforume onda kad se na našem forumu na svakodnevnoj bazi bude pisalo o raznim detaljima i temama o osječkim tramvajima.