Jump to content

Cipelcug po kumrovečkoj pruzi: Zagorska Sela - granični most na Sutli, 31.03.2012


seabral

Recommended Posts

 

 

Nažalost, nije nam uspjelo naći se s Coklom koji se u to vrijeme nalazio negdje u Podčetrtku.

 

 

Da se netko sjetio na broj @coklinog telefona, koji mu se nalazi u "utrobi" vlastitog mu GSM - a .... to nikako. Rado bi @cokla napustio "mamice u kupačim kostimima". :rolleyes: Ali - skupa je kava u EU. B)

 

 

 

Sve pohvale za putopis.

Edited by cokla

"Najboljši način, da si zapomniš rojstni dan svoje žene je, da ga enkrat pozabiš."

 

( E. Joseph Cossman)

Link to comment
Share on other sites

Rozgu smo namjerno zaobišli, jer nisam bio siguran kako doći do tog stajališta s glavne ceste. Kad sam lani prugom došetao do Rozge, nisam tamo uočio nijednu smislenu cestu ili put, pa nisam sad htio riskirati i lutati naokolo

Da Rozga ne bude sasvim zaobiđena evo što je napisao i snimio egérke na izletu KLJŽ 18. travnja 2009. godine (do stajališta smo inače došli kombijem, a i ti si bio s nama ;-) ):

 

Do Rozge je bilo poprilično klimavo, cesta je malo bolji poljski put, ali je stajalište uređeno:

 

rozgam.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Da Rozga ne bude sasvim zaobiđena evo što je napisao i snimio egérke na izletu KLJŽ 18. travnja 2009. godine (do stajališta smo inače došli kombijem, a i ti si bio s nama ;-) ):

Da li postoji putopis s tog izleta?

Link to comment
Share on other sites

Da se netko sjetio na broj @coklinog telefona, koji mu se nalazi u "utrobi" vlastitog mu GSM - a .... to nikako. Rado bi @cokla napustio "mamice u kupačim kostimima". :rolleyes: Ali - skupa je kava u EU. B)

Eh, sad i ti meni bacaš soli na rane, kao ja Stanleyu s fotkama s ove pruge ... :|

 

Ali dovest ćeš ti opet neki vikendaški vlak u toplice, a ni hyperion ni ja još nismo gotovi s cipelcugima po kumrovečkoj pruzi ... :D

Link to comment
Share on other sites

Ali dovest ćeš ti opet neki vikendaški vlak u toplice, a ni hyperion ni ja još nismo gotovi s cipelcugima po kumrovečkoj pruzi ... :D

Samo čemo morat provjerit, kad cokla vozi do Sutle. OZNA sve dozna. :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Mnogo lijep putopis!

Jedna od lijepih stvari, a mnogo je tužnih, viđenih, je to da su sve tračnice "na broju"?

Ovdje kod mene, a i u drugim nekim državama, po pravilu se sve metalno čak i u upotrebi skida vrlo brzo i na očigled ljudi koji su zaduženi da to spriječe.... a tek kada to niko i ne gleda?

pozdrav...

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Mnogo lijep putopis!

Jedna od lijepih stvari, a mnogo je tužnih, viđenih, je to da su sve tračnice "na broju"?

Ovdje kod mene, a i u drugim nekim državama, po pravilu se sve metalno čak i u upotrebi skida vrlo brzo i na očigled ljudi koji su zaduženi da to spriječe.... a tek kada to niko i ne gleda?

pozdrav...

Hvala ti, Ćiro ! :--)

Da, ovdje tračnice ne nedostaju i nadam se da tako i ostati. Znam da je utopijski poželjeti i nešto više od toga, pa sam se sad morao ići ugristi za jezik :|

Link to comment
Share on other sites

Znam da je utopijski poželjeti i nešto više od toga, pa sam se sad ipak morao ići ugristi za jezik :|

Kad HR uđe u EU, tada če postojati mogučnost, da ta utopija postane stvarnost ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ako vas zanima kako to izgleda tamo, na Google zemljovidu postoji ulični pogled (Street view).

http://maps.google.si/maps?hl=sl&ll=46.075888,15.66277&spn=0.00582,0.009645&t=m&z=17&layer=c&cbll=46.075914,15.662901&panoid=TN1Qop-IXLpT0HShftGCCg&cbp=12,279.31,,1,3.35

 

A kako stvari stoje, izgleda da če i Slovenija dobiti ulični pogled. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Prošlo je godinu dana, otkako sam upoznao našeg admina seabrala te prvi i zasad jedini put posjetio napuštenu prugu između stajališta Imeno te Harmica, a uz to bio još na aktivnim stajalištima Imeno, Podčetrtek, Atomske toplice hotel, Podčetrtek toplice, Sodna vas, Pristava i kolodvoru Stranje. :) Oni koji ste otada razmišljali o cipelcugu ovuda, da li ste plan ostvarili?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 years later...

Razmišljali smo kad su zapravo ukinuti ovi okrugli STOP znakovi i kad su se počeli koristiti osmerokuti. U svakom slučaju, nakon što je bio postavljen ovaj znak

 

P3310103res.jpg

 

 

Evo prijatelju, našao sam podatak u priručniku Pravilnik o pometnim znakovima... iz 1975. godine koji kaže:

 

img7563.jpg

 

Okrugli STOP znakovi su morali biti zamijenjeni s osmerokuti najkasnije do 1. svibnja 1981.

Link to comment
Share on other sites

Evo prijatelju, našao sam podatak u priručniku Pravilnik o pometnim znakovima... iz 1975. godine koji kaže:

 

Okrugli STOP znakovi su morali biti zamijenjeni s osmerokuti najkasnije do 1. svibnja 1981.

Dobro si se ti još i sjetio da smo razgovarali o tim znakovima. Ipak je već prošlo čitavih tri i pol godine od našeg druženja na kumrovečkoj pruzi.

A od uvođenja osmerokutnih znakova još i puno, puno više :grin:

Link to comment
Share on other sites

Dobro si se ti još i sjetio da smo razgovarali o tim znakovima. Ipak je već prošlo čitavih tri i pol godine od našeg druženja na kumrovečkoj pruzi.

A od uvođenja osmerokutnih znakova još i puno, puno više :grin:

 

Mladost ima svoje prednosti (i mane)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Dobro si se ti još i sjetio da smo razgovarali o tim znakovima. Ipak je već prošlo čitavih tri i pol godine od našeg druženja na kumrovečkoj pruzi.

A od uvođenja osmerokutnih znakova još i puno, puno više :grin:

 

U međuvremenu su se najmanje dva put menjale i odredbe o Andrijinom križu ... f040.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kolega seabral, prošlo je 5 godina od landranja ovuda. :grin:

 

Nevjerojatno ! :shock:

 

Fakat vrijeme jako brzo prolazi. A sjećam se svega kao da je bilo jučer. Od našeg upoznavanja u Brežicama, pa do landranja po nekadašnjoj pruzi, uz višestruka prelaženja granice i objašnjavanja s policajcima i carinicima, pa do telefonskog poziva moje majke radi koja je baš tog jutra slomila ključnu kost i radi kojeg smo morali prijevremeno prekinuti naše landranje. Bilo je to jako lijepo iskustvo ... a nažalost, kumrovečka pruga nije ni mrvicu bliže revitalizaciji nego tada. Dapače, čak suprotno od toga :|

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 4 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...