Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Rudolf T

VAŽNO: Slikanje na Ranžirnom kolodvoru

Recommended Posts

Pravilo je sljedeće: Svako fotografiranje na području Zagreb Ranžirni Kolodvor je zabranjeno

Ovdje dakle ne vrijede HŽ-ove dozvole. Ukoliko želite fotografirati postupak je

slijedeći: 1. Trebate se javiti šefu kolodvora (radi do 14h)

2. On će vas uputiti na službenika kojem ćete reći gdje želite fotografirati

3. Fotografiranje mora biti gotovo u roku od 10min.

4.Fotografirati se može samo radnim danom, do kraja radnog vremene šefa kolodvora.

čudno...

sjećam se da kad smo na stručnoj praksi u 3. razredu bili na RK

da smo mogli slikati što i koliko god smo htjeli bez da nam je bilio tko išta rekao o nekakvim zabranama i sl.

jel to neko novo pravilo ili?

Nije, tamo su još uvijek znakovi zabrane fotografiranja. Onaj zaštitar kojeg sam pitao smije li se fotografirati (od njega sam i dobio ova pravila) se hvali kako su ove zime ulovili "nekog klinca" koji je na grbini slikao signale. Čini mi se da je to čisti ONO I DSZ:evil: :cry:

Željeznica svugdje u svjetu ima turistički značaj, a tu? :cry:

Neznam, čini mi se 500kn kazne i/ili oduzimanje fotića.

A tko će ti to naplatiti,odmah RVR ili tko će ti oduzeti fotić.....mislim da su to gluposti u svakom slučaju će te protjerati s područja kolodvora jer se tamo nesmiješ nalaziti a već ovo nevjerujem.....

A tko će ti to naplatiti,odmah RVR ili tko će ti oduzeti fotić.....mislim da su to gluposti u svakom slučaju će te protjerati s područja kolodvora jer se tamo nesmiješ nalaziti a već ovo nevjerujem.....

Neznam, mislim da je najbolje pitati Garlic-a ili ErrAseR-a (oni su strojovođe pa mislim da će oni nešto više znati o tim pravilima)

stvarno bez veze :shock:

isto kao što sam na ljetnoj praksi na GK morao potpisati izjavu da neću nikome pokazivati podatke koje sam prikupio za dnevnik rada u tih 10 dana :roll:

takvo nešto se primjenjuje u zemljama gdje je željeznica privatizirana pa postoji konkurencija između kompanija

ovdje je to bez ikakvog razloga pošto je željeznica državna :?

Oduzimanje fotića je kriminal!!!

To nitko nema pravo, osim HR policije koja može fotić zaplijeniti samo ako se radi o potencijalom dokaznom materijalu!

Ako vam netko pokuša uzeti fotić, mobitel u ruke i zovite 92 i ne dajte se J...T!!!

Bok!

Ante

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

Ja sam danas bio na RK slikao oko diesel depoa na praksi. Došao tip iz RVR-a lijepo me upozorio da nemogu slikat i nikom ništa. Kad je nestao opet izvadio fotić i dalje slikao.

es64f409437sqzr5.gif

Ja sam danas bio na RK slikao oko diesel depoa na praksi. Došao tip iz RVR-a lijepo me upozorio da nemogu slikat i nikom ništa. Kad je nestao opet izvadio fotić i dalje slikao.

Mogao ti je pozvat policiju :(

garlic

Mislim da je tamo zabranjeno slikanje radi 2 stvari:

1. Depoi i OVV su ustvari vrsta tvornica, dakle slikanje oko i u depoima netko bi mogao protumačiti kao industrijsku špijunažu.

2. HŽ možda ne želi da ljudi vide u kakvom su stanju one muzejski vlakovi koji su tamo (srebrna strijela ili one parnjače, grozno kako izgledaju :cry: )

Mogao je samo dobit jednu iza uha!!! :D Ak dođe murja - štura!!!!

es64f409437sqzr5.gif

2.Nedavno sam fotkao na području depoa Split,ja lijepo ušao u prometni ured pitao jel mogu fotkat kažu da mogu i to je to,a od RVR-a ni glasa.Što mislite o ovome?

:lool ova je dobra.... pito si prometnika jel možeš fotkati po depou?

2.Nedavno sam fotkao na području depoa Split,ja lijepo ušao u prometni ured pitao jel mogu fotkat kažu da mogu i to je to,a od RVR-a ni glasa.Što mislite o ovome?

:lool ova je dobra.... pito si prometnika jel možeš fotkati po depou?

A tko kaže da ne valjaju? Na dozvoli lijepo piše ''dopušta se... (tom i tom) fotografiranje na prugama i u kolodvorima HŽ Infrastrukture d.o.o. u...(tekućoj) godini''. Ranžirni kolodvor je, kako sâmo ime kaže, kolodvor. Nije svemirska stanica i ne nalazi se u Tunguziji. Nema tu nikakve rasprave, dozvola je dozvola i točka. Treba je samo predočiti ovlaštenim osobama, a ako je netko glup i pozove policiju sretno mu bilo.

Serija 05 je zakon!

Pa dobro, svaki put su neke komplikacije? Zakaj se oni tak ponašaju prema ljubiteljima stare krame?

Zakaj kad pokažeš dozvolu nije dosta da vele, ok fala uživajte? Nego 864 pod pitanja i 672 indirektnih pod pitanja?

Nego nam oduzimaju dragocjeno vrijeme?