Jump to content

Zagreb u snijegu


ICE-3M

Recommended Posts

Zanimljivo, ja sam još razmišljao dal da uopče stavim tu fotku u putopis jer je tramvaj mutan, pa sam mislio da je fotka neuspjela. Iskreno, meni je malo, zapravo puno, neugodno radi toga kaj mi netko hvali tu fotku. Zakaj? Zato http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/6575-tramvaji-u-daljini/?p=361382 Dakle, ova fotka je obična kopija, a kako si rekao da je kadar odličan, za njega ne zaslužujem pohvale jer sam ga doslovno ukrao. Nadam se da se Seabral ne ljuti zbog ovoga, nisam imao nikakve loše namjere kad sam stavljao ovu fotku u putopis.

 

Kaj se tiče toga da sam otfikario ljude koji bi komentirali fotografiju, tu nisam htio bit bezobrazan, nego jednostavno prištedit ljudima trud kako ne bi savjetovali jedan beznadan slučaj, jer kolko sam shvatio za dobru fotgrafiju ipak treba imat i nekaj umjetničkog u sebi, tako da baš i nije za svaku seljačinu, a treba imat i interes i volju, a sve to meni fali.

 

Još jednom isprike Seabralu zbog te krađe kadra za fotografiju zbog koje je i nastala ova rasprava.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Još jednom isprike Seabralu zbog te krađe kadra za fotografiju zbog koje je i nastala ova rasprava.

Ništa ja ne zamjeram za ove kadrove. Kad sam vidio tvoju fotku, sjetio sam se da sam i ja ranije slikao tramvaje na isti način, ali nisam ni pomislio da mi kradeš kadrove. Svatko ima pravo fotkati prema svojoj trenutnoj inspiraciji :grin:

 

BTW, sličan kadar sam napravio još ranije u još jednom haustoru, na Zrinjevcu:

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/6575-tramvaji-u-daljini/page-17&do=findComment&comment=346780

Niti tu ne polažem pravo na copyright, naravno :grin:

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je vidjeti putopis kroz nekoliko godina kako se grad mijenja,Sve pohvale za putops a na loše komentare se ne obziri imaš moju podršku za još puno nastavaka.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, ja sam još razmišljao dal da uopče stavim tu fotku u putopis jer je tramvaj mutan, pa sam mislio da je fotka neuspjela. Iskreno, meni je malo, zapravo puno, neugodno radi toga kaj mi netko hvali tu fotku. Zakaj? Zato http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/6575-tramvaji-u-daljini/?p=361382 Dakle, ova fotka je obična kopija, a kako si rekao da je kadar odličan, za njega ne zaslužujem pohvale jer sam ga doslovno ukrao. Nadam se da se Seabral ne ljuti zbog ovoga, nisam imao nikakve loše namjere kad sam stavljao ovu fotku u putopis.

 

Kaj se tiče toga da sam otfikario ljude koji bi komentirali fotografiju, tu nisam htio bit bezobrazan, nego jednostavno prištedit ljudima trud kako ne bi savjetovali jedan beznadan slučaj, jer kolko sam shvatio za dobru fotgrafiju ipak treba imat i nekaj umjetničkog u sebi, tako da baš i nije za svaku seljačinu, a treba imat i interes i volju, a sve to meni fali.

 

Još jednom isprike Seabralu zbog te krađe kadra za fotografiju zbog koje je i nastala ova rasprava.

 

Priča postaje sve zanimljivija. CSI zeljeznice.net. :kul3

 

Nema potrebe za ispričavanjem, nema ovdje nikakve krađe, već se jednostavno radi o motivaciji od strane drugih. Seabral je lijepo pofotkao haustore i tramvaje, no ti si snimio stvarno zanimljiv kadar. Tramvaj, prolaznik, snijeg, fasade i zanimljive sjene u samom haustoru. Mutnjikavi tramvaj se poklapa sa smjerom kretanja čovjeka koji je ispred njega. Sve skupa daje neku melankoličnu akciju, dojam lijenog zagrebačkog zimskog dana uz ipak neko kretanje u sivkastoj svakodnevici. Sve je to lijepo zaokruženo ovim haustorskim vratima, punih sjena i zanimljivih detalja i rasvjete, što daje dojam tradicije i mističnosti. A sve to opet isprepleteno s životom ulice koji se nalazi u planu ispred. Potencijalno zanimljivo.

 

Ništ, samo naprijed s putopisom. Ispričavam se za mogućnost da "uhvatim" još nešt fotografski jako zanimljivo i u budućnosti. :kul2

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

Meni je to na -2/3 jer mi je inače sve skureno. Ja zapravo ovdje fotografije stavljam tek kao dokumentarne, a za bolje niti imam opremu, niti imam znanja, niti baš previše volje za nekaj naučit. Moje fotografsko znanje je nikakvo i takvo bude i ostalo, tako da savjetovat mene vam je gubljenje vremena. Naravno, ako netko želi neku moju fotografiju obradit u onoj kliniki da drugima pokažete nekaj to mi ne smeta, ali meni to koristilo ne bude.

 

Dobra fotka se može napraviti i mobitelom... A stav ti je krajnje čudan... Ako te nešto ne zanima i nemaš volje za to, zašto onda to radiš? :ne zna:

Link to comment
Share on other sites

Dobra fotka se može napraviti i mobitelom... A stav ti je krajnje čudan... Ako te nešto ne zanima i nemaš volje za to, zašto onda to radiš? :ne zna:

Meni je jasno zašto to radi. Napisao je samo to da nema volje za umjetničkom fotografijom. To ne isključuje dokumentarističke fotografije popraćene zanimljivim detaljima iz našeg grada. A upravo takav je njegov putopis. Nema tu ničeg lošega ... naprotiv. :palac:
Link to comment
Share on other sites

Sve je to ok, ali čemu onda takav otpor prema savjetima?!

 

Ne želim ni ja postati umjetnički fotograf, ali definitivno želim čuti što više savjeta kako da se poboljšam. Ako već nešto radiš, onda mi je logično da ćeš saslušati nekoga s više iskustva tko ti može pomoći da u tome budeš bolji... A ne nemojte se truditi pisati savjete, ja ću i dalje samo klikati po okidaću i kako ispadne, ispadne. Da se razumijemo, daleko od toga da su slike loše, ali ne razumijem ovakvu flegmatičnost.

Link to comment
Share on other sites

Fox, Seabral hvala.

 

Dakle, kako sam več napisao, nisam htio bit bezobrazan, nego sam htio prištedit nekom trud tko bi meni išao davat savjete oko fotografiranja. Ja fotkam po gradu za svoj gušt i ja sam s tim fotkama zadovoljan, a stavljam ih u ovaj putopis jer znam da ima ovdje ljudi koji vole pogledat ovaj putopius i kojima je i ovakva (ne)kvaliteta fotki u redu. Uostalom, da pokušam poboljšat svoje fotografije, vjerojatno bi dobio komentar da se ostavim fotiča, jer ako je taj kometar dobio jučer Laurus, čije su fotke u usporedbi s mojima vrhunske, ne znam kako bi onda tek ja prošao.

 

No dobro, idem dalje s putopisom. Dakle, iduči dan 30.12.2014 sam krenuo do Maksimira. Prolazim pokraj pogona Končara na Borongaju. Nisam se bavio industrijskom špijunažom, nego je ta fotka tu jer su to bili prije hangari aerodroma na Borongaju

IMG_0004.jpg

Evo me i do pruge. Za početak jedan prigradski u prolazu

IMG_0005.jpg

IMG_0007.jpg

Pa onda vlak 2204 iz Koprivnice...

IMG_0010.jpg

IMG_0011.jpg

...koji ima na stajalištu Maksimir mimoilaženje s vlakom 2301 za Bjelovar na kojem je taj dan umjesto uobičajnog plavca bio nagibni, ali zanimljivo na displeju je pisalo Križevci

IMG_0014.jpg

IMG_0015.jpg

IMG_0016.jpg

IMG_0018.jpg

IMG_0020.jpg

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Ove kučice su dio kvarta koji se zove Željeznička kolonija i te su kuče bile građene za željezničare, a danas su najvjerojatnije zaštičene, jer vidio sam da je bilo par takvih kuča srušeno, ali su nove kuče izgledale isto kao i stare

IMG_0021.jpg

Četvorka na svom putu prema Dubecu

IMG_0022.jpg

Park Maksimir i zaleđeno prvo jezero

IMG_0024.jpg

Paviljon jeka u daljini

IMG_0029.jpg

Jedan tramvaj također u daljini

IMG_0054.jpg

Na jednom malom djelu jezero nije zaleđeno, pa se tu okupljaju patke i pokoji labud

IMG_0059.jpg

Malo fotki s drugog jezera

IMG_0068.jpg

IMG_0075.jpg

IMG_0083.jpg

Spomen ploča graditelju Maksimira

IMG_0095.jpg

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Pogled na glavnu aleju s tramvajem u daljini

IMG_0107.jpg

Pogledi kroz vrata i prozore paviljona jeka

IMG_0119.jpg

IMG_0120.jpg

IMG_0121.jpg

IMG_0122.jpg

IMG_0123.jpg

Jedan tramvaj na svom putu prema gradu

IMG_0135.jpg

Je da smetaju stabla, ali na fotki je bik

IMG_0136.jpg

IMG_0137.jpg

IMG_0138.jpg

To je to za sad. Nastavak najvjerojatnije kad opet padne malo ozbiljniji snijeg. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Plinske lanterne još nisu ugašene

 

 

Plinske lanterne se nikad ne gase, nažigač samo preko dana smanji dotok plina.

Plinska rasvjeta je starija od električne i bljeskajučih čudesa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jako lijepe slike,ja jedva cekam nastavak!

 

Vecina tvojih slika su zaista prelijepe..Eh kad bih ja imao takav talent..ne bih ispustao aparat iz ruku :)

 

Hvala. Sad baš da imam talenta ne bi rekao, ali nije na meni da to ocjenjujem. Uglavnom nije da baš jako često fotkam. Evo ove fotke od 30.12.2014 su bile zadnje koje sam napravio prije jučer. S druge strane, danas sam opet bio malo fotkati, pa možda ipak spadam u kategoriju onih koji previše fotkaju. No dobro bilo kako bilo, prekjučer je pao opet snijeg, pa sam jučer išao malo fotkati.

 

Dakle, krenuo sam jučer (07.02.2015) prema Maksimiru i evo fotki prolaska vlaka 2011 za Vinkovce

 

IMG_0003.jpg

 

IMG_0005.jpg

 

IMG_0006.jpg

 

IMG_0008.jpg

 

Jedan tramvaj u prolasku na svom putu prema Dubravi ili Dubecu

 

IMG_0009.jpg

 

Ovo mi se jako sviđa. Naravno, ako je napravljeno od snijega

 

IMG_0010.jpg

 

IMG_0011.jpg

 

Evo me do parka, prvo jezero

 

IMG_0012.jpg

 

Tu sam nekaj pokušavao s granjem i tramvajem...

 

IMG_0028.jpg

 

...a ovdje s granjem i čehom

 

IMG_0029.jpg

 

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Ostatak nekadašnjeg kipa Napuljski ribar

IMG_0030.jpg

Ovdje sam htjeo fotkati tramvaj s odrazom u jezeru, ali nije tramvaj jedini koji vozi po Maksimirskoj

IMG_0038.jpg

Onda je došao tramvaj, ali za Dubravu

IMG_0040.jpg

Ovaj koji ide za grad je bliže, pa bi i odraz trebao biti bolji. Čak sam dosta dugo čekao tramvaj, ali pojavilo se samo ovo

IMG_0042.jpg

Nakon ovog mi se više nije dao čekat tramvaj, pa sam krenuo dalje. Ovo je ulaz u zoološki vrt, s fotkom lava i lavice koji baš i ne bi uživali u ovom vremenu

IMG_0047.jpg

Evo, ovi lavovi su se okamenili o zime

IMG_0049.jpg

Neka ptica (crna čaplja???) spremna za polijetanje

IMG_0050.jpg

Da ne bi bilo nismo znali

IMG_0055.jpg

Iako leda baš i nema

IMG_0056.jpg

Maksimirska pozornica

IMG_0061.jpg

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Pogled prema vidikovcu kroz sniježnu idilu

IMG_0062.jpg

Zima na trečem jezeru

IMG_0065.jpg

IMG_0070.jpg

Jedan potok koji jako rijetko ima vode jer služi za višak vode iz jezera

IMG_0071.jpg

Evo nečeg čega još nije bilo u ovom putopisu. Sokolska mogila

IMG_0074.jpg

IMG_0075.jpg

Ima informativna ploča, pa ne moram ja pisat

IMG_0077.jpg

Samo bi tome dadao da je prilikom obnove 1994. huma obogačen zemljom koju je poljupcem blagoslovio Papa Ivan Pavao II. 10.09.1994. na zagrebačkom aerodromu. Također kip sokola je postavljen tek 28.05.1995 jer je prvi kip 1926 razbijen prilikom provale u kiparev atelje

IMG_0078.jpg

IMG_0079.jpg

Pogled odozgora na jednu...

IMG_0080.jpg

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

...i na drugu stranu

IMG_0081.jpg

IMG_0082.jpg

Stepenice za dolje

IMG_0083.jpg

Cijela mogila

IMG_0084.jpg

Ipak je ovo željeznički forum

IMG_0088.jpg

Svakaj se radi fiškala mora danas pisat

IMG_0089.jpg

Jedan bik u daljini

IMG_0093.jpg

Jedan 2100

IMG_0095.jpg

Te se je subote igrala prvenstvena utaknica između Dinama i Lokomotive, pa se čiste tribine za mnogobrojne gledatelje, odnosno za niih svotroje

IMG_0104.jpg

Ovog tramvaja to nije briga, on vozi svoje putnike prema Dubravi

IMG_0105.jpg

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Još par tramvaja u prolazu

IMG_0106.jpg

IMG_0107.jpg

IMG_0108.jpg

Došao sam do središnjeg trga Željezničke kolonije, trga Blaženog Augustina Kažotiča. Ova je zgrada koja služi za lokale u prizemlju izgrađena kao i naselje 1927

IMG_0109.jpg

Iste je godine otvoren i Dominikanski samostan

IMG_0110.jpg

Crkva Kraljice svete krunice, dovršena 1971, djelo arhitekta Ivana Pinteka. To je nekada bila moja župna Crkva

IMG_0111.jpg

IMG_0114.jpg

Došao sam opet do stajališta Maksimir na koje upravo dolazi vlak 2204 iz Koprivnice

IMG_0115.jpg

IMG_0116.jpg

Ubrzo zatim prolazi vlak 742 iz Vinkovaca

IMG_0118.jpg

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

...

Ovo mi se jako sviđa. Naravno, ako je napravljeno od snijega

 

...

 

Pa mogel si provjeriti sa šnitom podriguše.

Naravno, ak je pravi, ne bi ostalo niš od skulpture. :kul

Link to comment
Share on other sites

Čak sam dosta dugo čekao tramvaj, ali pojavilo se samo ovo

http://i1122.photobucket.com/albums/l527/ICE-3M/ICE-3M019/IMG_0042.jpg

Jako mi se sviđa ova tvoja formulacija objekta na fotki (čekao sam tramvaj, a pojavilo se "ovo") :mrgreen:

 

P.S. sviđa mi se i da ne propuštaš nijednu snježnu priliku da kreneš landrati po gradu :palac:

Link to comment
Share on other sites

P.S. sviđa mi se i da ne propuštaš nijednu snježnu priliku da kreneš landrati po gradu :palac:

Mda, treba provjeriti gensku mapu. Možda se radi o

 

Yeti.png

 

Mi nismo ponekad niti svjesni koliko bogatstvo na 4umu doprinose ovi "dnevnokroničari". Eh, koliko bi stvari danas bilo jasnije da ih je bilo prije 50 - 70 godina

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...