Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
Anton

7 godina foruma

Recommended Posts

Eto, još jedna godišnjica je došla, još jedna godina je prošla. :)

Dakle, tog davnog 31.01.2005. godine, nastao je ovaj forum, negdje u ovim jutarnjim satima. Dani su prolazili, mjeseci su prolazili, godine su prolazile, a broj korisnika se stalno povećavao iz godine u godinu, kao i broj poruka. Kao što sam već bezbroj puta napisao i dan-danas sam u nevjerici kada vidim koliko je velik ovaj forum postao, a kada se samo sjetim, kako sam mislio da će malen biti.

Dragi članovi, još jednom Vam svima od srca hvala što sudjelujete na ovom forumu.

:slavlje

forum2012.jpg

adminfc.jpg

I meni je drago da prvi mogu čestitati tebi najviše, a i svim ostalim forumašima. ( eto barem neka korist od glupe hrvatske papirologije i pravilnika, koje sam promoran proučavati umjesto da spavam) Veliki je trud uložen u ovaj forum. Na forumu se u ovih 7 godina skupilo pregršt informacija, i zeljeznice.net sigurno još imaju veliku budućnost.A fotografije i kronološko vođenje tema te preglednost i konstatno moderiranje velike većine podforuma su glavne značajke zbog kojih je ovaj forum koristan i ima budućnost.

Još jednom čestitke, nadam se da će se ova verzija foruma malo dulje zadržati, a ne da se opet trebamo prilagođavati novom forumu...eh kad se sjetim dobrog-starog phbPP-a! :mrgreen:

Da, i ja sam se, kao poštovani predpisnik ukrcao malo kasnije, ali nije mi žao.

Čestitke guzdi Antonu, a i svim ostalim 4rumašima s kojima sam, družeći se i piskarajući pomalo, otkrio novu dimenziju u svom životu

(A o razlozima budnosti u ovo gluho doba, ne bih sad i ovdje)

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Da, davno je bila 2005. godina kad sam na newsgrupi hr.rec.zeljeznice (sjeća li se danas netko još tih newsgrupa ? ;-)) ugledao poziv za registracijom na novi željeznički forum. I od tada mi u životu više ništa nije bilo isto. Puno toga sam naučio, shvatio da ima još puno "čudaka" koji kao i ja vole vlakove i tramvaje, veliki broj njih upoznao uživo, a još veći broj kroz postove.

Hvala ti na ideji i ustrajnosti, Antone ! I, naravno, hvala svima bez čijih priloga ovaj forum ne bi bio to što je ! :palac:

t3306.gif

Eh, da. Guzda se htio malo podružiti s još par čudaka koji vole željeznicu i stvorio neman. :zubob

Na forum sam naišao sasvim slučajno, pasao ga nekoliko mjeseci i onda se registrirao. Ostalo su već prilozi za neku buduću povijest.

Osim ugodnog druženja putem foruma mnoge sam upoznao i osobno, podosta toga smo zajedno i obišli, a još jednom sam se uvjerio kako je svijet mali.

U to ime i moje čestitke svim forumašima na jubileju, a posebno guzdi Antonu. :palac:

Serija 05 je zakon!

Čestitke svim forumašima, a posebno gazdi Antonu. :pivo

I ja sam sasvim slučajno, baš kao i seabral, za forum saznao na newsgrupi hr.rec.zeljeznice. Nakon što sam skoro dvije godine svakodnevno čitao forum, odlučio sam se registrirati. I tako je naš forum postao dio moje svakodnevnice, kutak u koji navraćam po desetak puta dnevno, u kojem se družim sa ljudima sličnog svjetonazora i u kojem sam stekao desetak pravih prijatelja s kojima se često čujem i družim.

Hvala svima i vjerujem se da ćemo se još dugo družiti na ovom forumu.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Hvala svima i vjerujem se da ćemo se još dugo družiti na ovom forumu.
Također! :jup

Pozdrav iz Zagreba

an_smiley.gif

Čestitam svima (gazda se podrazumjeva) uz zahvalu na brojnim napisima iz kojih sam naučio štošta... i dobio želju da neke ljude upoznam osobno...

7 godina... formativan razvoj završen, moguće su tek male korekcije. Očekuju se turbulencije negdje od 12 – 16 godine koje su ovisne o tome kako su prošle prvih 7.

Forum sam posjećivao godinama... ali imadoh problema sa registriranjem... nikako nije prihvaćao moj hotmail account i onda sam odustao jer nisam smio dati svoj službeni mail. Ganglije su kasnije proradile i registrirah se uz tuđu pomoć.

Seabral, da, sjećam se newsgrupa... počeo sam ih pratiti 94/95 ali uglavnom lokalne (tada je to bio NZ) i profesionalne.

Medo

P.S. 29, prolom oblaka.

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Molim bez zamjerke na digresiji, ali ovo je možda prilika da pojasnim (onima koji nisu ukopčali) odakle mi inspiracija da Antona zovem guzda.

Isječak iz TV serije ''Smogovci'', Slavko Brankov i Božidar Košćak kao Crni Jack i Kumpić. Obrutite pužnju na Kumpića:

http://www.youtube.com/watch?v=5g9y-b5Fddw

Nisam vjerovao da postoji takav govor dok me neka baba na Trešnjevačkom placu nije ponudila: - Guspun, lupe sulute. :mrgreen:

(P.S. Ovo nije aluzija da je naš guzda kriminalac :wink: )

Serija 05 je zakon!

(P.S. Ovo nije aluzija da je naš guzda kriminalac :wink: )

Čak i da je - u Lijepoj našoj je to rešpektabilno zanimanje... :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Uh, zar sam već toliko star? :lol:

Čestitke od srca, svaka čast Antonu koji ovo sve uspijeva držati pod kontrolom. Jedan od rijetkih foruma koje znam koji skoro nikad ne rikne zbog nekakvih tehničkih problema, kakvih su ostali portali puni :palac:

I jedan od rijetkih foruma na kojem uspijevamo održavati mirnoću, red i nadasve visoku intelektualnu razinu! :palac:

Ja sam inače ovamo "pobjegao" nakon klaonice na net.hr-u (tada se još zvao iskon), gdje se nas nekolicina ljubitelja tramvaja gurala na jednoj temi (ZET - komentari i pitanja) na podforumu Zagreb. Tamo sam upoznao i ogija2004 i mislim da mi je seabral prvi rekao za ovaj forum, pa sam onda dovukao ogija i još mnoge druge (mislim da je i DB bio među njima).

Kažu da je prvih 7 godina najteže. Idućih 77 trebalo bi proteći bez problema :pivo

I ja čestitam svima na ovih 7 godina, iako sam se ja uključio malo kasnije...A ja sam na ovaj forum došao tako da sam u "svemoćni Google" upisao "tramvaj" :ne zna:

zagreb_tram

Dum vita est, spes est!

Da, jedan moj suradnik rekao je da se izum Googlea može usporediti s izumom kotača :mrgreen:

Stvarno već respektabilna brojka..

I što je najbolje, zeljeznice.net su postale brend u Hrvatskoj kaj se tiče željeznica..

Dovoljno je reći da dobar dio onih koji rade na željeznici znaju za taj forum, zatim vidi se koliko je respektabilan kada se toliko čita s visokih razina iz organizacija i firmi vezanih uz željeznice..

Sedam godina, pa sad je forum može u školu krenut :mrgreen:

A sad malo ozbiljno. Iako sam novi na forumu, čitao sam ga prije registracije redovito godinu dana, a prije nekoliko godina, ali jako neredovito, pa imam osječaj da sam tu zapravo puno duže. Uglavnom jako mi je drago da sam pomoču foruma upoznao osobno dosta ljubitelja željeznice, pa konačno mogu sa nekim popričati o željeznici. Hvala Antonu kaj je pokrenuo ovaj forum i kaj nas sve trpi i želim forumu dug život i da samo nastavi tako.

Sretan rođendan forumu u kojem se u ovih 7 godina nakupilo mnogo potrebnih informacija. :party

"Sakuntala park je park koji je dobio naziv prema kipu djevojke s palminom granom u ruci koju su Osječani zvali Sakuntalin kip. Ime joj potječe iz 5. st. kada je indijski pjesnik Kalidas napisao Sakuntalu, svoju najpoznatiju poetsku tvorevinu." Taj park je ujedno i naziv tramvajskog stajališta u Osijeku na liniji 1, 2 i 3.

GPP popis reklama: https://goo.gl/DcZQxs

Pridruzujem se cestitkama :ves: Stvarno ne znam kako sam saznao za forum, predpostavljam preko foruma railserbia i iako nisam bas dugo registrovan na forumu, pratio sam vas sigurno godinu dana pre registracije i kao neko ko ne radi na zeleznici i nije iz struke moram reci da mi je forum puno pomogao oko razumevanja zeleznice koliko je to laiku moguce! Pritom sam uzivao u putopisima forumasa koje sam ovde nasao i njih smatram za sigurno jedne od najboljih koje sam ja do sad video...

Srecan rodjendan i da se druzimo jos mnogo godina :bend

Čestitam i zahvaljujem svim forumašima na vrijednim informacijama, pričama, slikama, hodanjima i ostalim djelovanjima koje mi već četvrtu godinu uspješno odvlače pozornost od faksa ^^ :pahuljica

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

Moje fotografije.

Svaka čast Antonu što je pokrenuo ovaj forum i okupio lijepi broj ljubitelja željeznica.

Također čestitke svim forumašima na zanimljivim postovima, raspravama i fotografijama. U proteklih sedam godina se nakupilo mnoštvo interesantnih i korisnih informacija. :palac:

Nadam se da ćemo se još dugo, dugo družiti na forumu :pivo

HŽ VUČA VLAKOVA

sedam-jedan-dva-jedan - Plavac je zakon!

Čestitam Antonu na pokretanju foruma kojim je okupio nas ljubitelje željeznice ovdje na jednom mjestu i koji je postao zaštitni znak i statusni simbol nas railfanova u Hrvatskoj i zemalja u okruženju,a i šire. :palac:

Također čestitke i forumašima(meni poznatima i nepoznatima :mrgreen: ) koji svojim porukama i postovima sa tekstom,fotkama i ostalim uvijek na novo obogaćuju ovaj forum i neka se tako nastavi i dalje. :palac:

A što će tek biti za desetu godinu?Tko zna,organiziramo neki dernek... :zivio: :mrgreen:

Čestitke svima onima koji su u ovaj forum nesebično ugradili dio sebe!

Čestitam svima, dragi prijatelji i kolege!

Ante

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

Čestitke Guzdi jer nas trpi već 7 godina :kul3

Kada je, daleke 2006, moj tadašnji gazda u firmi priključio ADSL te nama službenicima omogućio pristup internetu, slučajno sam surfajući naišao na forum. Registracija je uslijedila odmah potom kao i prvi post u tek otvorenom podforumu za tramvaje. Forum se širio izuzetno brzo i guzda nije stigao sve sam moderirati, najprije su mu jedno kratko vrijeme pomagali kao moderatori TMK 2200 i Ivan-T101 no niti to nije bilo dovoljno pa su ekspresno izabrani administratori foruma Toma, Renato i Erraser, a kako niti jedan od njih nije bio baš na "Ti" sa tramvajima moderatori smo postali prakticar i moja malenkost.Uskoro slijedi dogovor za prvi putopis i prvo upoznavanje sa forumašima: Stanley, Seabral, Toma sa kojima sam obišao trasu "Samoborčeka". Zbog foruma sam ubrzo kupio laptop i uveo doma ADSL, uslijedili su novi putopisi, roštilji, zajednička putovanja u Vojvodinu. U međuvremenu sam ostvario i san iz djetinjstva: zaposlio se u Končar el.vozilima i radim ono što volim a za moj hobi dobivam i plaću, vozila u čijem sam stvaranju sudjelovao uspješno se kotrljaju Zg ulicama i HR prugama. I tako godinu po godinu, post po post došli smo tu gdje smo sada. Puno članova, puno kvalitetnih rasprava i podataka, i prvenstveno puno puno dragih prijatelja i istomišljenika. Neka nam ovaj forum potraje želim svima vama da još puno vremena provedemo ovdje ali i svagdje gdje ima željeznice i svega uz nju vezano.

:pivo

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.