Jump to content

Ličkom prugom-9,5 godina kasnije


ZlayoZg

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poznati tunel ispod grada koji vodi do splitskog kolodvora,našeg odredišta

DSC00477.jpg

 

Nakon vožnje od 6 sati i 19 minuta,te 423 prijeđena kilometra,dolazimo redovito na odredište:kolodvor Split

DSC00481.jpg

 

DSC00482.jpg

 

DSC00483.jpg

 

DSC00489.jpg

 

***

 

Za večeras je dosta.Sutra ću staviti još nešto fotki sa povratka(ali ne brinite,ni približno u ovolikom broju :mrgreen: ) i to je to.Do tada... :palac:

Link to comment
Share on other sites

Huh,

 

nagibni ima valjda 144 sjedala (ak se dobro sjećam iz prospekta).............

 

Dakle, katastrofa.

 

BTW; slike su odlicne.

 

Samo, do kada ce ta pruga (kao i ZG-RI) biti odrediste samo zaljubljenicima?

 

Mladen

Link to comment
Share on other sites

Baš mi se dopala fotka ovog spusta prije Solina. Sjetilo me na jesen kad sam tu imao sačekušu na jutarnji nagibni prema Zg.

 

Sve u svemu, jako dobar slikopis. Teksta imaš nešto manje, ali... uz ovakve fotke, kome treba tekst.

Od Konjščine do Sibira...

Link to comment
Share on other sites

odličan putopis. svaka čast!!

 

mjesto na kojem je 2009 bila nesreća nagibnog vlaka mi se čini kao dobra lokacija za fotografiranje vlakova. da li si možda pratio koliko otprilike ima do nje od najbližeg stajališta/kolodvora?

Link to comment
Share on other sites

Pohvale za putopis. Odlično si to odradio. :palac:

 

Naš mi je bilo lijepo gledati fotke ličke pruge na kojima sam prepoznao nekoliko lokacija na kojima sam bio zadnje tri godine od kad povremeno navraćam poslom u te krajeve.

 

Hvala ti. ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mjesto na kojem je 2009 bila nesreća nagibnog vlaka mi se čini kao dobra lokacija za fotografiranje vlakova. da li si možda pratio koliko otprilike ima do nje od najbližeg stajališta/kolodvora?

Po mome EXIF-u,od stajališta Sadine do mjesta izlijetanja nagibnom treba oko 1 minuta,a od Kaštel Starog oko 3-3,5 minute.

 

I da završim ovaj putopis. :palac:

Nakon što smo redovito došli u Split,imao sam samo pola sata do povratka natrag za Zagreb.Nažalost,nisam imao baš vremena za bauljanje okolo po gradu,a valjalo je i utažiti glad.Nakon što sam nahranio magarca sa 2 trokuta pizze :mrgreen: u obližnjem fast foodu i opskrbio se sa 2L soka u ruksaku,vrijeme je za povratak do kojeg je ostalo još 10 minuta.

Došao je i Šved 001 kojeg smo vidjeli u Kaštel Starom kao vlak 5527 i koji će ubrzo iza nas opet za Kaštel Stari kao vlak 5528.

DSC00493.jpg

 

Naravno,display i dalje krivo pokazuje :po guzi:

DSC00495.jpg

 

I krenuli smo natrag.Već smo u Kaštel Starom,malo smo čekali dolazak teretnog vlaka 63301 sa 2062 111

DSC00508.jpg

 

Isti krajolik,samo sa druge strane :mrgreen:

DSC00515.jpg

 

DSC00516.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kolodvor Unešić

DSC00532.jpg

 

Vjetrobransko staklo sa ove strane je prljavije,pa su na fotkama vidljive smeđe točkice. :neutral:

 

DSC00533.jpg

 

Kolodvor Žitnić

DSC00536.jpg

 

Još jedan strojni Turner.109 kao vlak 63800 za Knin

DSC00537.jpg

 

DSC00541.jpg

 

DSC00542.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...