Jump to content

Ličkom prugom-9,5 godina kasnije


ZlayoZg

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa da krenemo...Prvo pričica:

 

Moje prvo putovanje vlakom na more i ljetovanje u Šibenik je bilo Ličkom prugom 02.08.1999. godine. i to sa brzim vlakom "Marjan" br.721 koji je kretao u 6:00 iz Zagreba i vozio u sastavu IC vlaka "Rijeka" br.500 do Ogulina gdje se garnitura razdvajala i onda svaka u svom smjeru.Tada je "Marjan" imao izravni vagon za Šibenik(dolazak u 13:57) koji se odvajao u Perkoviću,pa nije bilo potrebe za presjedanjem.

Povratak iz Šibenika je bio u 12:35,vagon se dodavao na "Marjan" br.720 u Perkoviću,a dolazak u Zagreb u 20:37 s time da se garnitura u Ogulinu nije sastavljala sa IC "Rijeka" br.501 iz Rijeke nego je išla samostalno,iako je razmak između njih u dolasku bio samo 10 min u Oštarijama i 8 u Zagrebu u korist "Marjana" koji je dolazio prije.

Kad se samo sjetim urlanja dizela po Lici i podugačkih kompozicija kako se izvijaju po zavojima...To je bio doživljaj.Nisam imao fotoaparat,pa nisam ni zabilježio to.Šteta... :neutral:

 

Sljedeće godine,2000.,rang "Marjana" je dignut sa brzog na IC vlak(520/521) i ukinut je izravni vagon za Šibenik,pa sam morao ići do Perkovića i onda presjesti na vlak za Šibenik koji je čekao naš vlak.Isti slučaj i na povratku.

 

2001. i 2002. sam išao noćnim vlakom 825 koji je u sastavu imao izravni vagon za Šibenik,a na povratku se koristio vlak 824 na koji se u Perkoviću dodavao vagon.

 

Nakon toga je uslijedilo sušno razdoblje od 9,5 godina...Posuđivalo se auto,išlo se busom,onda sam ja kupio auto i vonja vlakom je pala u drugi plan.Sve do onda... :cheer:

 

Zagreb Glavni kolodvor,pohladno jutro i ICN 521.Moja prva vožnja nagibnim vlakom ikada :sra: ,ali ne obična vožnja. :mrgreen:

DSC09762.jpg

 

Nakon davanja znaka prometnika,vrijeme je za polazak

DSC09766.jpg

 

Dolazi i zakašnjeli 398 iz Sarajeva

DSC09768.jpg

 

Most preko Save

DSC09772.jpg

 

Stajalište Remetinec

DSC09774.jpg

Link to comment
Share on other sites

U Hrvatskom Leskovcu čeka 2062 008 da je preteknemo. :mrgreen:

DSC09775.jpg

 

Stajalište Mavračići.Neki dan su ovdje bili Marioo,Ivog i zeljko256 sa 3C.Brzina je 130 km/h.

DSC09778.jpg

 

Kolodvor Zdenčina

DSC09782.jpg

 

Ulazak u Jastrebarsko

DSC09787.jpg

 

Dobro poznati zavoj na izlazu iz Jaske

DSC09789.jpg

Link to comment
Share on other sites

Domagović

DSC09790.jpg

 

U Draganićima imamo križanje sa teretnim vlakom 61171 i lok.1141 311

DSC09791.jpg

 

Dolazak u kolodvor Karlovac

DSC09796.jpg

 

Nakon Karlovca,gdje su ušla 2 putnika,a isto toliko i izašla,put se nastavlja prema Oštarijama gdje je iduće zaustavljanje.Moram napomenuti da tokom cijelog putovanja u vlaku nije bilo više od 8-9 putnika. :neutral:

 

Još neizgrađeno stajalište koje već nekoliko godina čeka dovršetak i puštanje u rad-Karlovac Centar

DSC09803.jpg

 

Prema Mrzlom Polju

DSC09805.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stajalište Mavračići.Neki dan su ovdje bili Marioo,Ivog i zeljko256 sa 3C.Brzina je 130 km/h.

 

A vidiš, mi nismo bili sigurni kolko tu praši, dal je 120 il 140, ustvari odgovor nam je bio u sredini.. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Dolazak u Zvečaj

DSC09825.jpg

 

Tamo nas je čekao vlak 703 iz Rijeke za Osijek sa lok.1141 387

DSC09826.jpg

 

DSC09828.jpg

 

DSC09829.jpg

 

Kolodvor Generalski Stol

DSC09831.jpg

 

 

Sa Generalskim Stolom ću završiti za večeras,ipak se rano ustaje na posao :neutral: .Nastavak sutra poslije 16 sati,a do tada možete stavljati komentare,pohvale,pokude i ostalo... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ajd dobro,budem još malo ostao i dogurao do Oštarija,da te još malo više mučim... :mrgreen:

 

Izlaz iz Generalskog Stola prema Oštarijama

DSC09832.jpg

 

DSC09834.jpg

 

Stajalište Donje Dubrave

DSC09836.jpg

 

Mario,šta kažeš na ovo mjesto za sačekuše? :cool:

DSC09839.jpg

 

DSC09841.jpg

Link to comment
Share on other sites

Čeka nas 4057 iz Moravica za Zagreb GK sa lok.1141 209

DSC09860.jpg

 

DSC09862.jpg

 

Kako nije nitko izašao,a ni ušao,vrijeme je za dalje.

DSC09864.jpg

 

DSC09867.jpg

 

DSC09867.jpg

 

Desno se pruga odvaja za Ogulin,a mi ćemo lijevo za Gospić,Knin i Split. :cheer:

DSC09869.jpg

 

 

Sad je zbilja završeno za danas.Nastavak sutra,a do tada,kopkaj se,Marioo. :sred::mrgreen:

Naravno,komentari do tada su dobrodošli.

Link to comment
Share on other sites

Odličan početak koji obečava :palac:

Samo da te ispravim. Vlak 721(koji se tada zvao kak i spada "Marjan")za Split se 1999. odvajao od vlaka 500 koji se zvao "Rijeka") u Ogulinu, a ne u Oštarijama, kao i ostali vlakovi za Split. U to vrijeme sam znao putovati sa 500 za Rijeku i nikad nismo stajali u Oštarijama, nego je 500 stajao nekih 5 minuta u Ogulinu. Uspostavom novog voznog reda 2000., ne samo da je "Marjan" dobio IC rang, nego je vozio 7 i pol sati umjesto 8 i pol i imao je vagone od "Mimare". Inače za tog voznog reda se vrijeme putovanja smanjilo i za Rijeku, pa se vozilo 3 i pol sata, a sječam se da su te godine vlakovi za Rijeku bili najtočniji, ja sam putovao četiri puta i sva četiri puta me je vlak doveo točno :shock: . Inače u to vrijeme je vlak 500 imao 6 vagona, a 721 isto tako negdje, pa je to bio lijepi vlak do Ogulina.

 

Ovo ne bi trebao bit vlak 4053, jer nije imao gdje skrenuti na ovaj kolosijek. to je neki vlak iz smjera Siska, a čini mi se da je prvi vagon od ŽRS-a, pa je onda vjerojatno to vlak 398 koji po običaju kasni.

 

Nestrpljivo čekam nastavak.

Edited by ICE-3M
Link to comment
Share on other sites

Nastavak...

 

Odavde počinje uzbudljiviji dio puta-Lička pruga.. :smile: Sa desne strane dolazi pruga iz Ogulina.Od Oštarija vlak više ne staje do Gospića.

DSC09870.jpg

 

DSC09871.jpg

 

Most Mrežnica(41,20m dug)

DSC09872.jpg

 

Ulazni signal kolodvora Josipdol

DSC09876.jpg

 

DSC09879.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prema Blati

DSC09907.jpg

 

DSC09908.jpg

 

Ulazni signal Blate.Nema ga,ali je umjesto njega crveni lopar gdje vlak mora obavezno stati,osim kada se kod njega kao na slici nalazi skretničar i daje signalni znak "Naprijed".

DSC09909.jpg

 

DSC09912.jpg

 

DSC09914.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...