Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
STress

[Crna kronika] (2012)

Recommended Posts

U 11:50 su policija i hitna već bili tamo, vidio sam usput kad sam išao sa tečaja, ali nisam išao dovoljno blizu da znam o čemu se radi...

Neki su otišli predaleko da bi tamo tek na kraju shvatili da nisu ni krenuli...

lijevi_zps9ef74380.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifdesni_zpsbf3fbf91.gif

30.3.2012. u 20:07 na dionici Vladislavci - Osijek u km 9+200 kamenovan vlak 6408 DMG 7 121-105/106, razbijeno staklo na vratima, uviđaj pp Osijek.

Danas se oko 12:30 neki lik na GK bacio pod vlak, sad mi javlja brat kome je vlak tamo upravo stigao.

da, na 4. peronu, tak mi je bar josip reko...

U 11:50 su policija i hitna već bili tamo, vidio sam usput kad sam išao sa tečaja, ali nisam išao dovoljno blizu da znam o čemu se radi...

1.4.2012. u 11:16 u Zagreb GK po odlasku vlaka 3006 na suprotnoj strani kolosjeka VD-2 u km 424+200 primjećena NN muška osoba, te da je ista pregažena i usmrćena od strane odlazećeg vlaka 3006 (pretpostavka). Obavještena hitna pomoć i djelatnici PP Centar koji su obavili očevid. Kolosjeci VD-1,VD-2 i VD-3 zatvoreni za promet od 11.20 do 13.10. Zakašnjenja u prometu vlakova nije bilo.

2.4.2012.

U 15:02 na dionici Osijek-Vladislavci pod vlakom 259 lokomotiva 2 062-030 u km 3+000 izvršila suicid NN. Pruga zatvorena do 18:24. Očevid PU Osijek, HP Osijek. Sudionici: strojovođa S. Z., pomoćnik strojovođe Š. Ž. JVV Vinkovci. Putnici vlakova 6407/6406 i vlaka 259 Osijek - S.Vrpolje-S.Šamac preveženi autobusom. Kasnili: 6407 +57', 6406 +54' i 259 +128'.

U 20:25 na dionici Podsused - Zaprešić izbio požar na vlaku 8084 EMG 6 111 - 017, strojovođa K. JVV Zagreb, u km 436+032, ugašen po Vatrogasnoj postrojbi, povrijeđenih nema. Desni kolosijek zatvoren do 23:15. Zakasnili: 8088 +32', 1198 +18', 8090 +24', 3018 +53', 3019 +39', 8094 +22', 3022 +22', 8097 +48', 68386 +127', 69006 +82' i 315 +44' (č.69006* ), otkazani: 8084/8095 Podsused - Harmica - Zagreb GK, 8086/8097 Podsused - S. Marof - Podsused.

U 20:52 na dionici Sunja - Sisak Caprag kamenovan vlak 5120 EMG 6 112 - 001 od strane NN počinitelja, na EMG razbijeno bočno staklo, povrijeđenih nema, očevid policije u Zagreb GK.

3.4.2012. u 6:46 u Osijeku vlak 6400 DMG 7 121-008 kamenovan od strane NN počinitelja, oštećeno bočno staklo, uviđaj PP Osijek. Zakašnjenja nema.

http://danas.net.hr/crna-kronika/vlak-naletio-na-muskarca-u-culincu-promet-obustavljen

U srijedu u 15 sati i 35 minuta u Čulincu kod Zagreba dogodila se teška prometna nesreća. Prema prvim informacijama iz policije, vlak je naletio na jednu mušku osobu koja je pritom smrtno stradala.

U trenutku naleta vlaka, muškarac je bio na stajalištu Čulinec.

Željeznički promet zatvoren je jednim kolosijekom, a očevid je u tijeku.

Isprika.ja mislio da je danas cetvrtak:)

Samo 1.razred !

1.'st class only !

Poginuo motorist u Turopolju...

Stavio sam na indexu komentar na tekst (Stanko Penzić).

Serija 05 je zakon!

Stavio sam na indexu komentar na tekst (Stanko Penzić).

Vrlo dobar komentar. Ne samo ponavljanje vozačkog ispita, nego i osnova tehničke kulture.

Ja nemrem zmisliti PUSH PULL vlak.

Vrlo dobar komentar. Ne samo ponavljanje vozačkog ispita, nego i osnova tehničke kulture.

Badava nam svi dobri komentari kada se odmah javljaju kojekakve budale s debilnim primjedbama na račun željeznice. Pa čovjek se stvarno mora zapitati je li ovaj narod toliko lišen elementarne prometne kulture. :roll2:

Serija 05 je zakon!

Ovaj narod je površan, ne treba si glavu razbijat zbog njega, uvijek će se naći netko iz kamenjara tko će imat komentar svemu pozitivnom i krivit će sve, samo ne onog drugog iz kamenjara koji radi gluposti, pa nekad zbog njih izgubi i život...

Neki su otišli predaleko da bi tamo tek na kraju shvatili da nisu ni krenuli...

lijevi_zps9ef74380.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifsrednji_zpsad9ecb4c.gifdesni_zpsbf3fbf91.gif

Meni nešto ovdje nije jasno: taj cestovni prijelaz ima zvučno-svjetlosnu signalizaciju, ali ima i znak STOP. To je "malo" kontradiktorno! Pretpostavljam da zvučno-svjetlosni signali nisu u funkciji, inače znak STOP ne bi trebao biti postavljen. Iako se pretpostavlja premoć znaka STOP, bilo bi dobro da se ubuduće izbjegnu ovakve situacije prekrivanjem neaktivne signalizacije crnim vrećama, da vozač bude bez dileme svjestan nailasku na prijelaz osiguran isključivo "stani-vidi-idi" metodom.

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Meni nešto ovdje nije jasno: taj cestovni prijelaz ima zvučno-svjetlosnu signalizaciju, ali ima i znak STOP. To je "malo" kontradiktorno! Pretpostavljam da zvučno-svjetlosni signali nisu u funkciji, inače znak STOP ne bi trebao biti postavljen. Iako se pretpostavlja premoć znaka STOP, bilo bi dobro da se ubuduće izbjegnu ovakve situacije prekrivanjem neaktivne signalizacije crnim vrećama, da vozač bude bez dileme svjestan nailasku na prijelaz osiguran isključivo "stani-vidi-idi" metodom.

Ne znam kako je kod drugih, ali meni je kao vozaču i sâm Andrijin križ bio dovoljan da se zaustavim ili smanjim brzinu na minimum, a prelazio sam tek nakon što sam se uvjerio da nema vlaka. Čak sam i ispod otvorene brklje prelazio s najvećim oprezom.

Mislim da je u ovom komentaru jednog čitatelja sve rečeno:

Tog motorista su u autoškoli učili da bude oprezan na pružnom prijelazu, da se mora pridržavat znaka STOP koji je na svim pružnim prijelazima bez rampe i učili su ga da mora defenzivno voziti, a s obzirom da on nije bio oprezan (nije ni pogledao lijevo/desno ide li vlak), nije ni usporio, a kamo li stao na znak STOP, a iz toga se da zaključiti da nije defenzivno vozio, već je sam sebi glumio frajera, jer drugih nije bilo... Ovaj pružni prijelaz je uređen, ima andrijin križ, ima svjetlosni i zvučni signal nailaska vlaka, i ima znak stop... sad samo ovisi što neki smatraju pod uređen pružni prijelaz... Ovo je željezničko-cestovni prijelaz, a ne željzničko-cestovni prijelaz sa rampom... Nije ni HŽ kriv, kriva je država, što ne zaduži još više narod (jel vam to odgovara?) da se svi ŽCP-i deniveliraju i da se pruga ogradi i da se broj podljetanja pod vlak smanji na 0...

Serija 05 je zakon!

Tog motorista su u autoškoli učili da bude oprezan na pružnom prijelazu,

Bojim se da 52-godišnjak na Tomosovu APN-u nije ni vidio autoškole.

Zanimljivo je kako policija uredno ignorira tu motorističku podskupinu - nikad nisam vidio da bi nekoga od njih makar zaustavili, kamoli napisali prijavu ili kaznu... A iz iskustva znam da možda 1% njih ima vozačku dozvolu ili makar potvrdu o poznavanju prometnih propisa koja je najmanje što se traži za upravljanje tom skupinom vozila.

26.4.2012. u 8:54 u kolodvoru Turopolje na ŽCP u km 400+033 osiguran Sv+Zv signalima vlak 5104 EMG 6 111-011 strojovođa L. JVV Sisak pregazio mušku osobu. Očevid PU V. Gorica, HP V. Gorica. Pruga otvorena u 11:21. Kasnili: 5104 +66', 5106 +32' i 397 +162'.

29.4.2012. u 18:56 na dionici Opuzen - Rogotin na KM u km 182+850 prilikom rušenja drva pala grana i polomila KM. Prilikom uklanjanja grane usmrćena V. D. rođ.1953 g. iz Komina. Očevid PP Ploče . Uviđaj završen u 22:30. Kvar na KM otklonjen u 0:59. Putnici vlaka 397 od Metkovića do Ploča prevezeni autobusom. Zakašnjenje: 45152 +285', 45124 +227', 45125 +240 i 45171 +155'.

2.5.2012. u 5:00 na dionici Špišić Bukovica - Pitomača nalet vlaka 770 DMG 7 121 - 101 /102 strojovođa A. JVV Bjelovar na stado ovaca u km 158+700. DMG manje oštečen. Očevid PP Pitomača. Zakasnio: 770 +9'.

29.4.2012. u 18:56 na dionici Opuzen - Rogotin na KM u km 182+850 prilikom rušenja drva pala grana i polomila KM. Prilikom uklanjanja grane usmrćena V. D. rođ.1953 g. iz Komina. Očevid PP Ploče . Uviđaj završen u 22:30. Kvar na KM otklonjen u 0:59. Putnici vlaka 397 od Metkovića do Ploča prevezeni autobusom. Zakašnjenje: 45152 +285', 45124 +227', 45125 +240 i 45171 +155'.

Malo dalje u Čapljini isti dan ili drugi jedan sedamnostogodišnjak poginuo od strujnog udara. Peo se navagon.

Pregaženje kod Duge Rese:

U naletu vlaka kod Duge Rese poginula jedna osoba

Oko 20,45 h u Sv. Petru Mrežničkom kod Duge Rese, došlo do naleta teretnog vlaka na zasad još nepoznatu osobu koja je smrtno stradala, izvijestila je Policijska uprava karlovačka.

Očevid na mjestu nesreće je u tijeku, a sav željeznički promet kroz Dugu Resu je u prekidu.

http://www.vecernji.hr/vijesti/u-naletu-vlaka-kod-duge-rese-poginula-jedna-osoba-clanak-408731

Serija 05 je zakon!

Na dugoreškom portalu su osvanule ove dvije vijesti, fotke su na linku.

Duga Resa - 48-godišnjak iz Duge Rese počinio je samoubojstvo, utvrdila je policija nakon očevida nesreće na pruzi u Svetom Petru Mrežničkom.

Muškarac je jučer navečer, u 20 sati i 40 minuta stao na prugu pred kompoziciju teretnog vlaka koja je nailazila. Nije mu bilo spasa.

Promet prugom normaliziran je pola sata prije ponoći.

Duga Resa - Jedna je osoba poginula večeras u Svetom Petru Mrežničkom u Dugoj Resi kada je na nju naletio teretni vlak.

Nesreća se dogodila u 20,45 sati. Promet tim dijelom pruge je zatvoren, policija radi očevid, a još nije poznato je li riječ o muškarcu ili ženi.

Pretpostavlja se da je stradala osoba na tom mjestu prelazila željezničku prugu.

http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/11-5-2012/u-naletu-vlaka-poginula-jedna-osoba

Poslije Zdenčine u smjeru Zagreba oko 15:40(odlazak iz Zdenčine po maperu u 15:37) vlak 705 je imao pregaženje.Garnitura još nije stigla na GK.Lok. 1141 307.

Policijska uprava zagrebačka je izvijestila kako je oko 15.15 sati za sada neidentificirana osoba izvršila samoubojstvo bacanjem pod vlak na relaciji Rijeka-Zagreb.Tragičan događaj se dogodio jedan kilometar od željezničke postaje Mavračići,u mjestu Horvati.

index.hr

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...