Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
drstoka

Pruga Zaprešić - Varaždin

Recommended Posts

Slike deca, slike denite, da i mi koji nismo to u prilici nešta vidimo :mig:

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Jel ima još kaj u pripremi? Upravo sam čul tu pored mene ovoga kaj ode za Zaprešić Al sad ga više ne stignem uloviti. :kul3

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Ovaj od RCCC-a je prošao Luku.

Jel imaju kakvi brojevi vlakova raspoloživi? 

#1 truth hurts

Strojno džems 202 upravo kroz Novi Marof. 

#1 truth hurts

Znaci posluje se... Nista, budem ja popodne opet u obilazak, mozda na nesto naletim.

Reda koji se spominjao uopce nema, vlakovi prometuju na svakakve nacine. Tko ce znat.

Down around the corner, half a mile from here

Gore rečeni džems 202 je na kraju sam potegnuo gore spomenuti RCCC vlak. Par slika i videa kasnije. 

#1 truth hurts

Oko ponoci, dva 2062 krenuli prema Zapresicu

75246737_10217539483613711_2232993607889

22:30, 2062 u Novim Dvorima prema Zaboku sa relativno kratkom teretnom kompozicijom

76751686_10217538803636712_2936757268156

76647906_10217538803756715_7183402939375

Inace, nakon Zaboka sam produljio do Zlatara i nazad, tek vrativsi ce u Zapresic sam naletio na 2062 sa cisternama, oko 00:45.

Down around the corner, half a mile from here

Da li je netko možda snimio video iz kabine od Zaprešića do Zaboka ili obrnuto sad kad je postavljen novi kolosijek? 

Nije (još), na žalost.  

Ima tu još dosta posla (peroni, nadstrešnice, zgrade, okoliš, KM od Luke nadalje nema niti stupova, pa možda HŽ nije toliko sklon dati neklme dozvolu ili sam napraviti promo dok ne bude u nekom većem stupnju dovršenosti.

Mogli su doduše prvu vožnju 7023+002 tako obilježiti.

zvon & mir

zvon & mir

Jel ima neki specijalni razlog zašto baš nisu mogli dići brzinu na novom dijelu na barem 80 ili čak 100 od novog VR-a?

Kaj se tiče snimke, snimio sam ja sa štoka vlaka ali mi je file kasnije bio corrupted 😮 tako da imam samo jedan jako mali dio kod Zaboka što sam uspio izvući s kartice - mogu uploadati ako koga veseli. Moguće da se ponovno upustim u poduhvat. :kul

#1 truth hurts

2 hours ago, drstoka said:

Jel ima neki specijalni razlog zašto baš nisu mogli dići brzinu na novom dijelu na barem 80 ili čak 100 od novog VR-a?

...

Vozni red.

Osim toga, ta dionica je i dalje službeno gradilište.

Ok. Al zake onda 60 a ne 50 ili 40?

Vozni red se mogao prilagoditi za koliko god; svakako će se ionako nekad trebati. 

#1 truth hurts

Barem vise nece bitii frustrirajucih 40 km/h Zabok-Veliko Trgovisce. Slazem se sa DB, jos ce se dosta rovati i zatvarati po tom dijelu, tek slijedi elektrifikacija, ugradnja SS uredjaja itd.. I taman kad sve bude gotovo onda ce poceti raskapati Savski Marof-Zapadni...

Pozdrav iz Stubaka

4 hours ago, drstoka said:

Ok. Al zake onda 60 a ne 50 ili 40?

Vozni red se mogao prilagoditi za koliko god; svakako će se ionako nekad trebati. 

Vozni red je slagan celu proteklu godinu, ali ne za gradilište, nego za redovan promet, koji je uglavnom funkcioniral do 1. travnja. 60 zato jer je to do tada bila adekvatna brzina, ne vidim koji bi razlog bil za njeno obaranje?

Nije moj fah (al je Pajin 😉), samo nemam iskustvo da su izmjene Voznog reda ikad bile drastične u tom smislu - to bi poremetilo sve ostale veze s vlakovima, prije svega na M101, u Glavnom kolodvoru, a vjerojatno i u Varaždinu.