Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
VortaBlack

Okretna postolja dizel lokomotiva

Recommended Posts

Kad saznaš cijenu, mislim da ćeš odustati. Tehnike 3d printanja se razlikuju. Grublje - jeftinije, detaljnije - dosta skuplje. Ne znam imaš li nekog prijatelja koji ima 3d printer ali ako nemaš ovdje je stranica gdje si možeš isprintati bilo što, u raznim materijalima i bilo koje preciznosti. Naravno, kako sam već spomenuo, sve zavisi koliko si spreman platiti

Da, naravno, što je kvalitetnije-skuplje je.

Al ima postolja već za 6-7 eura kvalitetnih šasija za 20-ak. Ne pratim trenutne cijene modela baš, al ne doima mi se mnogo skuplje od nekadašnjih... pogotovo kad se uzme u obzir da je ista cijena jel prinaš unikat ili seriju, cijena postaje bagatelna za male serije! Naravno, za velike serije još dugo će biti isplativija izrada kalupa i ljevanje. Hmm, ali tko kaže da ne možeš isprintati kalup, ili ga napraviti po isprintanom dijelu? Vjerojatno puno jeftinije nego CNC oblikovanje i izvedivo doma.

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Zanima me da li netko ima još kave nacrte XLC postoja.

Zanimalo bi me ako netko zna kako su se radila ova postolja. Koji dijelovi su lijevani i kako su se lijevali itd.