Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Vice

HŽ 2061 (JŽ 661) Kennedy

Recommended Posts

Godina 1975. Lokomotiva 661 102

kennedycca1975.jpg

Foto: Rudolf Kalle

EMD je moja strast /EMD is my passion :ljubav:

Koja je lokacija ove fotke? Da nije Hrv. Leskovac jer vidim da je loksa ispod 3 kV mreže, a i koliko se sječam mali.paja je rekao da su dizeli i parnjače prevlačile teretne od Hrv. Leskovca prema Zagrebu, no možda sam pobrkao nešto?

Mejsečini da je ta slika bila nedavno stavljena na forum i da je lokacija u Zvečaju..

Mejsečini da je ta slika bila nedavno stavljena na forum i da je lokacija u Zvečaju..

To je slikano na staroj cesti od Duge Rese prema Zvečaju, mjesto se zove Belavići, stajalište i stari željeznički prelaz.

Godina 1975. Lokomotiva 661 102

Foto: Milan Cvijić

Vice, to što ste moderator na ovom forumu ne daje vam pravo da pišete gluposti. Ovu fotografiju snimio je 1975. godine moj otac pokojni gospodin Rudolf Kalle fotoaparatom ROLLEIFLEX na diapozitiv, kada većina ljudi u bivšoj državi nije znala što je diapozitiv, uključivo vas. To što su vas na temelju nekakvih crteža postavili za moderatora, ne daje vam za pravo da falsificirate!!!!!

ALERT: gospodo administratori, u prvom redu Seabral, izvolite payiti šrto vam podoficiri rade!

Vice, to što ste moderator na ovom forumu ne daje vam pravo da pišete gluposti. Ovu fotografiju snimio je 1975. godine moj otac pokojni gospodin Rudolf Kalle fotoaparatom ROLLEIFLEX na diapozitiv, kada većina ljudi u bivšoj državi nije znala što je diapozitiv, uključivo vas.

Moja greška, izivnjavam se. ispravit ćemo je.

No ubuduće molim te navedi autora, ovu fotografiju sam osim ovdje vidio i u jednoj od fejs grupa, di ju je postavio gospodin Cvijić, stoga sam pomislio da se radi o njegovoj fotografiji.

A i ubuduće, i tebe i ostale molim da se ako je poznat autor fotografije navede, ili nekakav izvor.

ALERT: gospodo administratori, u prvom redu Seabral, izvolite payiti šrto vam podoficiri rade!

Vice je već sve pojasnio i očito se radilo o nenamjernoj pogreški. Događa se ... :ne zna:

A kad si me već prozvao, onda mogu samo reći da mi je žao da je došlo do takvog nesporazuma, ali da mi je s druge strane jako drago da ti je otac napravio tako dobru fotku, koju si sačuvao i ovdje podijelio s nama. Od svih forumaša na ovom forumu, tebe poznajem daleko najdulje od svih (više od 35 godina, zar ne ? ;-)), pa vjerujem da uz ove isprike možemo nastaviti tamo gdje smo stali i prije ovog nesporazuma :--)

Vice je već sve pojasnio i očito se radilo o nenamjernoj pogreški. Događa se ... :ne zna:

A kad si me već prozvao, onda mogu samo reći da mi je žao da je došlo do takvog nesporazuma, ali da mi je s druge strane jako drago da ti je otac napravio tako dobru fotku, koju si sačuvao i ovdje podijelio s nama. Od svih forumaša na ovom forumu, tebe poznajem daleko najdulje od svih (više od 35 godina, zar ne ? ;-)), pa vjerujem da uz ove isprike možemo nastaviti tamo gdje smo stali i prije ovog nesporazuma :--)

Žao mi je, nije moja krivnja.

(Es tut mir leid. Ist nicht mein Schuld.)

___________________________________________________________________________________________

Opaska moderatora: Darko, molim te da postove pišeš na jeziku razumljivom cijelokupnom članstvu foruma!

Hvala.

To je slikano na staroj cesti od Duge Rese prema Zvečaju, mjesto se zove Belavići, stajalište i stari željeznički prelaz.

Gornji Zvečaj.

Mene muči jedna stvar. Od koje lokomotive je napravljena 2061 501 iliti kosovska 010? Je li možda od HŽ 2061 001/JŽ 661 003? Nijedna druga mi ne pada na pamet.

E, hvala. To se ne bi ni sjetio jer 661 203 nije ni bila u HŽ-ovom vlasništvu.

moj razum nikada nece probaviti cinjenicu da od tolikih Kennedy-a u Hrvatskoj (koji su postojali) ne vozi vise niti jedan! zar nije trebalo sacuvati barem 5 komada u izvornom obliku i odrzavati ih i voziti dokle god to budu mogli? ako nista drugo iz kulturno-povijesnih razloga? ali...kultura...kod nas......i ja svasta pricam...

da smo mi normalna zemlja, bila bi i ona 11-061 mađarska parnjaca iz Knina restaurirana i blistava te bi vozila u posebnim prigodama, kao sto je to uobicajena praksa u zapadnim zemljama...

nestanak kennedy-a sa hrvatskih pruga ima na mene poseban emotivni utjecaj...

MI GRADIMO PRUGU - PRUGA GRADI NAS!

Da je bar ideja za dvokabinske 2061 došla prije nego ih je ovoliko izrezano.

to nije poanta price, nego steta da nije sacuvano barem nekoliko originalnih Kennedy-a........ a ovaj dvokabinski mutant na postoljima 661.....hvala ti lijepa.. <_<

Ta "dvoglava" aždaja još uvijek ne vozi na Kosovu....toliko o tom projektu...

Kako mislis da jos uvijek ne vozi???

Pa svojedobno sam vidio neke fotke kako vuce teretne vlakove :unsure:

Ih, to je bilo kad je tek došla, možda jedno misec dana je vozila, a posli je stajala u depou i dugooo nije vozila, a sad da li je u međuvremenu provozala, neman pojma.

meni neka moja intuicija govori da je taj projekt sve skupa jedno veliko nista :hm

Misliš da bi ih to spasilo?

Ne bi, nego je stvar u tome da bi HŽ imao nekoliko više voznih loksi pa ne bi došlo do nedostatka lokomotiva kao u ožujku. A što se tiče originalnih Kennedyja, HŽ na ova dva ni ne misli.

Ne bi, nego je stvar u tome da bi HŽ imao nekoliko više voznih loksi pa ne bi došlo do nedostatka lokomotiva kao u ožujku. A što se tiče originalnih Kennedyja, HŽ na ova dva ni ne misli.

Misli misli, itekako, kako ubrat koju kintu od njih, makar i po cijeni starog gvođža...prodana su oba dva.

Misli misli, itekako, kako ubrat koju kintu od njih, makar i po cijeni starog gvođža...prodana su oba dva.

Kome?