Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Vice

HŽ 2041 (JŽ 642) Đuran

Recommended Posts

Danas zamjena sa đuranima, 024 otišao iz Vž, a iz Bjelovara došao 010

Danas zamjena sa đuranima, 024 otišao iz Vž, a iz Bjelovara došao 010

Ja ga nisam uspio niti vidjeti u Varaždinu.. Tolko o tome kada sam zadnji puta bio na kolodvoru. Kada je uopće došao 024 u VŽ?

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Pozdrav društvo!

Evo ovo je moj prvi post, nakon što vas pratim već neko vrijeme... Mislio sam da sam ja neki ''rail fun'' ali kad vidim koliko ste vi u tome mogu samo reći da me sram... :oops: Uglavnom, svaka vam čast! (sori na OT)

Ja sam iz RI i nisam već dugo bio u šetnji kolodvorom do jučer, a tamo ''JACKPOT'' za moje oči, Đuka 2041 101! :jup Sad možda ja pretjerujem, jer kao što rekoh naspram vas sam amater, ali vidim da ga nitko do sada nije usnimio u Rijeci (ili je pa nije još objavljeno) pa sam bacio par fotki koje bi podijelio i s vama...

p1010087jf.jpg

p1010092pe.jpgp1010091wi.jpgp1010090t.jpgp1010089h.JPGp1010088i.jpgp1010093k.jpg

U pozadini se na drugoj slici vidi karavela 2044 028...

Znam da slike nisu najsjajnije, nemam fotke direktno naprijed i iza, i možda nedovoljno detalja, ali morate mi oprostiti ipak sam početnik u ovome! 8) Ne ide mi još provlačenje oko lokomotiva i usnimavanje detalja, ali obećajem da će ubuduće biti bolje! :lol:

Eto toliko za sada...

Pozdrav, Hrvoje

U pozadini se na drugoj slici vidi karavela 2044 028...

...ne karavela nego mala karavela!? Đems, mali kenedi!? help! :ne zna:

...ne karavela nego mala karavela!? Đems, mali kenedi!? help! :ne zna:

Mala karavela. ;)

Ako budeš u prilici pofotkati đureka iz ovakvog kuta:

987820411047.jpg

Dobro će mi doći na mapperu. :)

Hvala VortaBlack, nisam puno falio... :smile: Idem sad proći do remize pa ćemo vidjeti jel još tamo, a jučer je bio malo preblizu ulazu, pa nisam mogao tamo, iskreno nisam se baš htio ni gurat puno jer su me već čudno gledali. :grin:

Bio sam popodne u šetnji u potrazi za ''Đukom'', ali je partio :sad: , a baš sam htio lupit par fotki u miru... Pitao sam koliko često dolazi, a kaže mi barbić svako toliko na popravak, tako da uz najbolju volju - ništa. Piše da je u Šoićima od popodne...

Spusti se on sa Škrljeva i na 179619.gif ... :mrgreen:

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Danas zamjena sa đuranima, 024 otišao iz Vž, a iz Bjelovara došao 011

Što se desilo Đuri 010? Na Mapperu piše da je ''uništen u nesreći''. Ništa ne pronalazim kad se, i što se to zbilo.

707ff1c3-e397-492e-8ba2-01bf22180868_zps

Tražim fotografije Plavaca iz '90-ih ili početka 2000-tih godina: 7121-013, 020, 023, 024, 028, 029, 033, 034 i 035.

Netko se igra Boga na mapperu (točnije Crna Guja - daj nam onda info, kakva nesreća i kakvo uništavanje?), ne pamtim da je 010 nastrado u zadnjih tjedan dana...

Netko se igra Boga na mapperu (točnije Crna Guja - daj nam onda info, kakva nesreća i kakvo uništavanje?), ne pamtim da je 010 nastrado u zadnjih tjedan dana...

Točno igram se boga...

2041 010 se komotno može otpisati, popigan frejm, motor se pomaknuo, ostalu štetu da ne nabrajamo...

Očito je imao susret s bikom ili drugim vozilom...

Ocito je da je HŽ poceo sa praksom skrivanja takvih nesreca.

Krajem 4 mjeseca je u Varazdinu pobjegla manevarka 2132 107, skrsila dizalicu i 2044-008

Eto to su ti dvije lokomotive van prometa a nitko ni bu ni be.

U clanku cak pise da nisu obavjestili policiju.

VLpobjeglalokomotiva_zps9343e719.jpg

Točno igram se boga...

2041 010 se komotno može otpisati, popigan frejm, motor se pomaknuo, ostalu štetu da ne nabrajamo...

To se ovako kaže: "Majstor se nabil!"

Ali ne mora majstor biti kriv. U velikom broju slučaja zajebu prometnici ili manevarsko osoblje.

garlic

To se ovako kaže: "Majstor se nabil!"

Ali ne mora majstor biti kriv. U velikom broju slučaja zajebu prometnici ili manevarsko osoblje.

Na svoje oci sam svjedocio koji problem moze izazvati stolica u Djuranu :)

I gdje se onda to desilo, Mapper bilježi da išao iz Cerja-Tužnog (72501)?

Možda se ipak da nešto sredit, neka ga upute na VP.

Tražim fotografije Plavaca iz '90-ih ili početka 2000-tih godina: 7121-013, 020, 023, 024, 028, 029, 033, 034 i 035.

Na svoje oci sam svjedocio koji problem moze izazvati stolica u Djuranu :)

Dobro, to je "sredio" jedan pomoćnik strojovođe koji je tada radio kao skretničar. Nije znao....a nije niti smio upravljati lokomotivom. Evo ga sad, postao je strojovođa i vozi u (valjda) Varaždinu.

garlic

Dobro, to je "sredio" jedan pomoćnik strojovođe koji je tada radio kao skretničar. Nije znao....a nije niti smio upravljati lokomotivom. Evo ga sad, postao je strojovođa i vozi u (valjda) Varaždinu.

Ma ne mislim na to, ovo se dogodilo strojovodji ali je na vrijeme skuzio u cemu je problem i lokomotiva je spasena od naleta na bruto.

Ma ne mislim na to, ovo se dogodilo strojovodji ali je na vrijeme skuzio u cemu je problem i lokomotiva je spasena od naleta na bruto.

Zato su mene manevristi blesavo gledali kad sam im rekao da pri napuštanju lokomotive spuste naslon stolice.

garlic

Dobro,

to je "sredio" jedan pomoćnik strojovođe koji je tada radio kao

skretničar. Nije znao....a nije niti smio upravljati lokomotivom. Evo ga

sad, postao je strojovođa i vozi u (valjda) Varaždinu.

To govoriš o onome što je slupao 2041 007?