Jump to content

Nekadašnji kolodvor Petrinja


Pfaff

Recommended Posts

Opet da prvo zašpotam. Što se ne javi da dolaziš pa bi neki susret organizirali. Onaj kolosijek se tamo završavao jel je tamo bilo skladište građevinskog materijala u Petrinji poznato kao Kodrićevo. Pruga nije nikad išla do starog pogona Gavrilovića koji se nalazi tako nekoć u strogom centru grada. Samo 2 min hoda od glavnog trga, parka, trga Stjepana Radića i da ne nabrajam dalje. Za kolodvor Mošćenica si trebao skrenuti kod škole u Mošćenici. Btw iz one stražarnice se spuštala rampa kod Gavrilovića i uvjek mi je fascinatno bilo kako zna po magli kad treba spustiti rampu da vozila ne čekaju predugo. Mislim da je prije samog prijelaza postojao ulazni signal pa predpostavljam da je imao neku vrst dojave

Link to comment
Share on other sites

Nisam se javljao jer nisam pojma imao do zadnjeg časa da li idem ili ne. Osim toga, 90% članova foruma ne piše odakle je pa kako da ja onda pogodim da u Sisku/Petrinji postoji buljuk ljudi koji jedva čekaju da im se javim, ha?

 

A da je stražarnica imala dojavu kad siže vlak - to je sigurno

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...