Jump to content
zeljeznice.net
Vice

HŽ 2063 (JŽ 663) Karavela

Recommended Posts

sta nije karavela rekao jednom da je licka pruga nakon remonta osposobljena za 20 t/os? prema tome, karavela moze normalno na licku prugu.

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

sta nije karavela rekao jednom da je licka pruga nakon remonta osposobljena za 20 t/os? prema tome, karavela moze normalno na licku prugu.

Treći i četvrti link u mom prethodnom postu.

Nakon remonta i time povećanja osovinskog pritiska poslije 83 na MEditeranu u slučajevima kvara FRANCUZA vozila je klasika pa je vukla 661 a dva puta sam vidio kod perušića i Karavelu--poslije 95 u Lici se moglo viditi -karavelu rijetko a poslije 2001-često su vozile na teretnima u paru sa Ličankom....rijetko kad ih ima malo.Zadnjih godina na noćnim brzim vozila je ponekad o63.

Mile

Treći i četvrti link u mom prethodnom postu.

isprike, nisam gledao linkove koje si stavio vec sam automatizmom isao odgovarat :-)

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

Eto,može li se iz svega izvući kakav zaključak. Npr.: U vrijeme JŽ ser.663 nije mogla i nije vozila Ličkom prugom.Od 1995 se to dešavalo sporadično,a tek od 2005 Karavela može legalno na Ličku prugu i to se dešava,ali na žalost dosta rijetko i biće to kao ono:" prošle godine jednom ove i rijeđe". U mom kraju cura momku kaže " ja sam kuntena,ako si ti kapac",ali ovdje,u slučaju 663,LP, nit je tko "kapac",a nema ni "kuntenih". :angry:

Eto,može li se iz svega izvući kakav zaključak. Npr.: U vrijeme JŽ ser.663 nije mogla i nije vozila Ličkom prugom.Od 1995 se to dešavalo sporadično,a tek od 2005 Karavela može legalno na Ličku prugu i to se dešava,ali na žalost dosta rijetko i biće to kao ono:" prošle godine jednom ove i rijeđe". U mom kraju cura momku kaže " ja sam kuntena,ako si ti kapac",ali ovdje,u slučaju 663,LP, nit je tko "kapac",a nema ni "kuntenih". :angry:

Lička pruga ima problematičnu dionicu Plaški-Ogulin radi mostova-Dretulja-i kod Ošarija Ravnica------18t prije sada 20t. Molio bi da se prisjetimo mislim oko 86 g kad je skoro sav promet išao Zg-St preko Like---vozile su sve lokomotive --radi remonta i Eliktrifikacije pruge preko Bosne.

Mile

Je išlo tada sve preko Like,ali Karavela nije. Izvor pouzdan. I ima logike,bio bi prekršaj lok.sa os.opt.20 tona poslati na prugu od 18 tona. U ozbiljna vremena neko bi za takvo nešto odgovarao.

Pozdrav svima. Lutajući Kninom i okolinom,nabasali smo i na ovaj objekat(ne baš slučajno)...

dscn3322f.jpg

A iza žice...suze niz lice.....2063 009

2063009a.jpg

Pa malo bliže...

2063009.jpg

Nije sama...2063 010...

2063010.jpg

Još jednom...

2063010a.jpg

Na žalost društvo im pravi i 2063 011...

2063011.jpg

I ova zelena 2063 012...

2063012.jpg

Ne znam koliko je dugo ovakav sastav,na ovom placu,ali sada je ovako. A nekako me strah,da će im se u skorije vrijeme obradovati neko od nesvrstane braće.

Ima tamo još materijala,uz ličanke,turnere i ona nesretna 2061.

Ima li tome nade,pada li kome na pamet da te strojeve dovede u red,nabaci na čelo kakvog bruta i obraduje sve?

Tuga....

Ne znam koliko je dugo ovakav sastav,na ovom placu,ali sada je ovako. A nekako me strah,da će im se u skorije vrijeme obradovati neko od nesvrstane braće.

Najvjerovatnije im je to daljnja sudbina.

Pih...ma možda je i bolje tako,nek idu tamo gdje će ih cijeniti,a i neće ih gledati kako se u prah pretvaraju oni koji su za njih odvajali novac.

A Lička pruga će i onako za koju godinu biti osposobljena za teleportaciju,to je realno.

Ovdje na ovom forumu sam pročitao da ameri voze na lok.starim po 40,50 godina,ali oni imaju gazdu(domaćina),a gazda je za njih dao svoj novac,pa očekuje da mu se isti vrati (u najgorem slučaju).Ma šta ja tupim...koga briga za trule lokse iz kninskog depoa,nek idu kvragu ka i sve ostalo,samo nek je banaka i šoping molova.

Vjerojatno su u pitanju su neki popravci.008 je imala probu do Zdenčine i vraćena je na RK,dok 014 od jutra stoji na RK.

Šta je sa Karavelom 2 063 003 otišla je iz Zagreba u Knin i tamo stoji da nebude možda prošla kao 2 062 001/019 za Gredelj.

U utorak su ih počeli skupljati na RK za Gredelj (navodno 10 dizela).

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

U utorak su ih počeli skupljati na RK za Gredelj (navodno 10 dizela).

Dali se u tih deset računa i pet đurana. :?: :?: :?:

malo mi je smiješno da 019 ide jer je u VŽ-u bila na MP, mislio sam da su je skrpali i da bu tak vozila dulje vrijeme

Joža, SP nema veze s MP. Loksa kad joj prođe 12 godina od zadnjeg SP-a ili kad istrči kilometre, mora na SP. Iznimno se taj rok može produžiti za dva puta po godinu dana, ovisno o stanju lokse i istrčanim kilometrima.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Rekli su baš dizel dizel. Makar izgledalo je da su Đurane išli kopčati, pa ko zna...

ranz1.jpg

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Karavela 008 se vratila u Moravice rano jutros.

Hoće li netko znati unaprijed kada će krenuti transport lokomotiva? Kampirat ću kraj pruge s kamerom, ako treba da to uhvatim. Samo da ne bude na četvrtak. :P

Ne znam prati li ih još netko osim mene, no zeleni karavelići su stali u Ličkoj Jesenici. Zašto nisu išle skroz do Ogulina... Ne znam. 2062 042, koja je bila neradna i 2062 008, koja je vukla vlak s karavelama, su vožnju završile u Ogulinu.

I za kraj linkovi na mapper:

2063 009

2063 012

Edited by Vice

Ako je vjerovati mapperu, karavele 009 i 012 su još uvijek u Ogulinu. Ima li itko uvida u to što se čeka?

Odlično.

Sutra ujutro oko 6:30 baš idem pored Resnika,pa se nadam da će biti tamo.Osim ako ne budu 3 dana stajale na RK kao što su u Ogulinu... :???:

Karavele su na Resniku.Maloprije sam ih poslikao.Fotke popodne.