Jump to content
zeljeznice.net
Vice

HŽ 2063 (JŽ 663) Karavela

Recommended Posts

nesto mi ne stima sa ovom fotkom: zasto je krajnji dio lokomotive *toliko* tamniji od prednjeg dijela? kao da uopce nije ista boja.

Zmazanoća od dima i prašine...

Edited by josip

Drago mi je da vam se sviđa,evo još jedna slika ljepotice iskopana u bespućima virtuelnog svijeta. Isto Knin,prema depou,i čini mi se ovaj put bez struje.f10200672.jpg

Ovo je slikano na kraku trijangla koji vodi u dizel depo, zato nema žice :)

nesto mi ne stima sa ovom fotkom: zasto je krajnji dio lokomotive *toliko* tamniji od prednjeg dijela? kao da uopce nije ista boja.

Moje totalno nefotografsko oko bi reklo zbog kuta slikanja. Se slažemo?8)

f10200672.jpg

To majstore. Prava originalna Karavela. Original svjetla, trube u smjeru vožnje sa visokim tonom prema naprijed, a dubokim prema nazad i elipsasti odbojnici. Ovakve odbojnike je imala u HŽ-ovoj numeraciji 2063-002.

Edited by Karavela

Samo osmi položaj!!!

Da to je triangl. Nije bilo mreže do depoa?!

Nikad nije bilo mreže do depoa jer su se eletre ostavljale na prvom kolosijeku do bloka, uz izlazni kolosijek prema Splitu. Izlazni kolosijek je bio pod mrežom u dužini preklopa (IP).

Edited by Karavela

Samo osmi položaj!!!

Ma briga nas za struju. :grin: Da sam juče krepa osta bi u uvjerenju da je žica išla do depoa. Aj da vidimo koji je ovo broj 010,013???,jeli još uvjek u životu i gdje?

Ma briga nas za struju. :grin: Da sam juče krepa osta bi u uvjerenju da je žica išla do depoa. Aj da vidimo koji je ovo broj 010,013???,jeli još uvjek u životu i gdje?

Hm..broj je teško razlučit sa slike, tri su opcije po meni :

663 003 (2063 002) Ona je prodana u NREC program, sad vozi u Saudijskoj Arabiji.

663 010 (2063 012) Stoji neaktivna u Kninu (daljnja sudbina otpis i prodaja)

663 013 (2063 014) Vozi na riječkom području, a povremeno i na zagrebačkom.

Iskreno,nekako bi mi najdraže bilo da je ova treća,da trči...da radi...

Kad već spominjemo 014, u nedjelju po noći (11. 9. 2011.) sam je vidio kako sama strojno ide u smjeru Zagreba. Od tad miruje.

Karavela na ličkoj pruzi???!!

Čemu čuđenje ?

Pa karavele su počele vozit ličkom prugom nakon remonta, i nakon šta je povećan osovinski pritisak na kompletnoj ličkoj pruzi, osim na dijelu Rasputnica Krpelj-Ogulin, taj dio pruge je i danas u rasulu i vlakovi gmizu 20 km/h.

Mislite na remont sa početka 80tih ili onaj od prije 9 god? Cudim se jer mislim da karavela nije vozila ličkom prugom za vrijeme JŽ. Ali,svaki dan se nešto novo sazna,pa zato i kopamo po internetu. Još kad bi bila neka slika ili nešto slično...

Mislite na remont sa početka 80tih ili onaj od prije 9 god? Cudim se jer mislim da karavela nije vozila ličkom prugom za vrijeme JŽ. Ali,svaki dan se nešto novo sazna,pa zato i kopamo po internetu. Još kad bi bila neka slika ili nešto slično...

Karavele i jesu nabavljene za Ličku, odnosno Dalmatinsku prugu, radi velikog uspona prema Labinu ja mislim.

Izvinjavam se zbog OT,pošto ovo ide ko zna kuda. Karavela(jž663) nije nabavljena za ličku prugu,i ponavljam mislim da nije istom vozila za vrijeme JŽ. Za posljednjih 15 god imam info da je vidjana na Čupkovića vijaduktu,a to je slika za koju bih dao pečeno jagnje...ili bilo gdje na potezu od Stare Straže do Zrmanje za to ide pola...a za sliku iz jž perioda...još možete da ga guštate sa pogledom na 202km ličke pruge. :klopa:

Karavele i jesu nabavljene za Ličku, odnosno Dalmatinsku prugu, radi velikog uspona prema Labinu ja mislim.

Nabavljene su za dionicu Knin-Split.

Nakon remonta s početka 80-tih.

Posli Oluje, znala je često vuć i Marjana,ponekad i Mosora, a na teretnjacima je bila česta pojava sve do prije par godina.

Lokomotive serije 663 za vrijeme JŽ-a NISU prometovale ličkom prugom. Nisu ni poslije Oluje vukle vlakove, do prije par godina. Kod prevlačenja tih lokomotiva u Zagreb nakon Oluje, prevežene su kao IP sa posebnim uvjetima. Rezervoari za naftu i vodu su morali biti ispražnjeni. Kada su prije par godina počele voziti samo par dana su vozile uvjetno rečeno normalno, dok nije iz Ministarstva došao papir. Možda je netko čak i platio kaznu. Lokomotiva može vući vlak normalno do rasputnice Krpelj. Dalje do Ogulina može voziti pod posebnim uvjetima. Radi toga je i nema baš na ličkoj pruzi, osim što ih i onako nema mnogo u voznom stanju. Sve ukupno na ličkoj pruzi bi se moglo na prste prebrojati koliko su vlakova prevukle te lokomotive. Lokomotive su nabavljene za prugu Zagreb-Bihać-Split. Tad je bilo točno propisano u kojim kolodvorima lokomotiva smije ići u skretanje i kojom brzinom.

Karavele su 1973 god. nabavljene isključivo za promet na pruzi Knin-Split,i vozile su sve vlakove a kada su vukle brze vlakove vozile su preko Velike Gorice,Siska,Sunje,Bihača,Unskom prugom do Knina,ličkom prugom koliko je meni poznato nisu vozile.Sječam se kada sam išao na more sa Marjanom vukla me je Karavela preko Siska unskom prugom i u vlaku je svirala muzika.

Lokomotive serije 663 za vrijeme JŽ-a NISU prometovale ličkom prugom. Nisu ni poslije Oluje vukle vlakove, do prije par godina......Tad je bilo točno propisano u kojim kolodvorima lokomotiva smije ići u skretanje i kojom brzinom.

Hvala. Upravo tako sam zamislio da se završi ova priča o karaveli na ličkoj pruzi,no bolje da to uradi neko kompetentniji od mene. Prije nekoliko dana mi je jedan stari strojevođa pričao da je gledao nekoliko komada koje su odvlačene ka Zg,ali to je bilo svakako poslije remonta 2002god. Nekoliko stvari mu je bilo čudno,ali to nije tema za ovdje. Inače i moj stari mi je rekao da je karavelu vidio nekoliko puta kroz Plavno pred nekih 4,5,6,7...godina. Ali to sve liči na ...incident.

Nekoliko stvari mu je bilo čudno,ali to nije tema za ovdje. Inače i moj stari mi je rekao da je karavelu vidio nekoliko puta kroz Plavno pred nekih 4,5,6,7...godina. Ali to sve liči na ...incident.

Vozile su, ali to je bila rijetkost, karavela 2063 014 je bila čest gost u Splitu jedan period...

Ima po forumu slika od prije 3-4 godine i čak ranije vukla je brzi noćni za Zagreb

Čak i slika iz Solina u tandemu sa 2062 010 di vuče teretni.

Hvala. Upravo tako sam zamislio da se završi ova priča o karaveli na ličkoj pruzi,no bolje da to uradi neko kompetentniji od mene. Prije nekoliko dana mi je jedan stari strojevođa pričao da je gledao nekoliko komada koje su odvlačene ka Zg,ali to je bilo svakako poslije remonta 2002god. Nekoliko stvari mu je bilo čudno,ali to nije tema za ovdje. Inače i moj stari mi je rekao da je karavelu vidio nekoliko puta kroz Plavno pred nekih 4,5,6,7...godina. Ali to sve liči na ...incident.

Ja sam na svoje oči prije godinu dana vidio 2063 001 u 5 sati ujutro kako prolazi kroz Lički Osik, strojno...