Jump to content
zeljeznice.net
STIB

Slike tramvaja (3)

Recommended Posts

Isprobavao sam novi fotic...

V9KjC.jpg

EmAMr.jpg

Mislim da nije lose, osim sto treba drukcije podesiti WB i ukloniti sum - ovo je bez ikakve obrade.

Sumi, sumi, postolje,

nek kardani govore

Neka cuje zemlja sva

Kako drnda tramvaj sav

© NT 2200

Mislim da nije lose, osim sto treba drukcije podesiti WB i ukloniti sum - ovo je bez ikakve obrade.

Katica ti je lijepo ispala. Šta će tek biti kad iz test-faze prijeđeš na "pravo" fotkanje ;-)

Nadam se da ćemo i to moći ovdje vidjeti :--)

Kak je jedan predstavnik zagorja navalil na tramvaje, me je to podsjetilo da imam još par tramvajskih za objavit.. :mrgreen:

S tulipanima..

IMG_5967.jpg

Opet Katica..

IMG_5975-1.jpg

Shorty..

IMG_5167.jpg

Kak je jedan predstavnik zagorja navalil na tramvaje, me je to podsjetilo da imam još par tramvajskih za objavit.. :mrgreen:

Ak nam se priključi još jedan, moglo bi se reći da se radi o invaziji na tramvaje..

Ja nemrem zmisliti PUSH PULL vlak.

Tramvaji, tramvaji !!!

Zaključak nakon nekoliko foto sessiona sa tramvajima. Ne volim stupove kontaktne mreže koji se nalaze između mene i tramvaja te crvene aute koji ulijeću u kadar.

Jadranski most, 19.04.2012.

IMG_3366.jpg

PRIMA ? A tko daje ?

IMG_3410.jpg

IMG_3340.jpg

Ova je od prošlog tjedna iz Mihaljevca, 10.04.2012.

IMG_2217.jpg

Zaključak nakon nekoliko foto sessiona sa tramvajima. Ne volim stupove kontaktne mreže koji se nalaze između mene i tramvaja te crvene aute koji ulijeću u kadar.

Ne volim ih ni ja, a uz navedeno bih dodao i ljude... :wink:

U Zagrebu ima zapravo vrlo malo mjesta gdje se može napraviti dobar "portret" tramvaja, a i tamo gdje je to moguće je vrijeme ograničeno na nekoliko sati u danu.

Pod portretom smatram sliku od naprijed, s vidljivom desnom stranom (zbog tipa vrata, ploče linije ili displeja), s osvijetljenim postoljima i s pristojnom (ne prešarenom) pozadinom.

Nekoliko takvih mjesta su slijedeća:

- Autobusni kolodvor zapad (u smjeru juga) na sjevernom kraju stajališta, približno između 12 i 13 sati

- Glavni kolodvor jug (u smjeru istoka), odamh nakon kretanja sa stajališta, najbolje između 10 i 11 sati

- Glavni kolodvor/Starčevićev trg, zavoj iz Mihanovićeve, popodne od 14 - 16

- TBJJ, pogled od ugla Praške, prije podne oko 11 (ali ne po zimi, jer je sunce prenisko pa zgrada Croatia osiguranja radi sjenu)

- Trg hrvatskih velikana, na ulazu u Račkoga, prije podne (ali samo dvije linije, vikendom samo jedna)

- Maksimirska kod Svetica, prije podne

Ako netko zna još neko dobro mjesto, bio bih zahvalan...

Pozdrav iz Zagreba

S tim problemom sam se susreo tek kad sam išao fotkati tramvaje na Mihaljevec i zbog toga sam ga prozvao Delnice. Inače sam navikao fotkati po centru i tamo stupova nema, pa je puno lakše, jedino je fotkati moguće samo u nedjelju ujutro, dok je radnim danom u centru fotkati tramvaje nemoguće. Zapravo sve ovo kaj sam napisao se odnosi na tramvaje u daljini, za slike tramvaja ne znam, jer ih nikad nisam fotkao.

Možeš i radnim danom po centru, samo se trebaš rano dići ;) Od oko 6:30 pa do 7:30 kad su svi tramvaji vani a još nije gust pješački promet..

Edited by tramvajac 92

Ne volim ih ni ja, a uz navedeno bih dodao i ljude... :wink:

U Zagrebu ima zapravo vrlo malo mjesta gdje se može napraviti dobar "portret" tramvaja, a i tamo gdje je to moguće je vrijeme ograničeno na nekoliko sati u danu.

Raskrižje Savska - Jukićeva, kad tramvaj ide prema jugu ispred nadvožnjaka. Ovisi o godišnjem dobu, u svakom slučaju cca 1-2 sata prije nego što sunce zađe (zbog sjene nadvožnjaka).

- Glavni kolodvor/Starčevićev trg, zavoj iz Mihanovićeve, popodne od 14 - 16, to je pozicija koju ja zovem "mjesto za gubljenje živaca" ili "Murphyevo mjesto", razlog: uvijek se netko mota ispred baš onda kad tramvaj dođe, no kad ga nema, onda naravno nema nikoga! Tako da to ne prepuručam osim možda nedjeljom.

Edited by tram4

Okretište Črnomerec, 20.04.2012.

19:09

IMG_3452_3.jpg

19:36

IMG_3470.jpg

Raskrižje Savska - Jukićeva, kad tramvaj ide prema jugu ispred nadvožnjaka. Ovisi o godišnjem dobu, u svakom slučaju cca 1-2 sata prije nego što sunce zađe (zbog sjene nadvožnjaka).

Hvala na sugestiji, jučer sam tamo proveo neko vrijeme, oko 16:30 i pozicija je stvarno dobra (još da nema ove sjene od stupa):

12w0425012800x600.jpg

Pozdrav iz Zagreba

Hvala na sugestiji, jučer sam tamo proveo neko vrijeme, oko 16:30 i pozicija je stvarno dobra (još da nema ove sjene od stupa):

http://img689.imageshack.us/img689/867/12w0425012800x600.jpg

Da, kad je sunce niže onda je i sjena stupa duža i postojanija, a sa zalaskom sunca, sjena nadvožnjaka zahvaća sve više prugu pa i tramvaj.

Tako da je to dobra pozicija ali u relativno kratkom vremenu samo pod određenim uvjetima.

28.04.2012 (subota). NT 2200 na Črnomercu:

11:33

dsc01015u.jpg

11:36

Sa polu-reklamom.

dsc01016j.jpg

11:50

dsc01017a.jpg

Isti dan: 12:39

Na Mihaljevcu čeh.

dsc01018bs.jpg

Veliki pozdrav iz Rijeke!

Okretište Mihaljevac, 08.06.2012.

IMG_5830.jpg

Ovakve slike su popularne na željeznici, pa da vidimo kako bi to izgledalo u "uličnoj željeznici"

4v1rew.jpg

13.06.2012.

dsc00445gi.jpg

dsc00447x.jpg

Lijepo je nakon dugo vremena ponovo vidjeti katicu na dvojci :palac:

Iako je meni osobno na dvojci uvijek najljepši bio 101 s dvije prikolice.

24. 06. 2012.

katica 339

dsc01057uai.jpg

22134 u sjeni

dsc01055z.jpg

22134 u svijetloj varijanti

dsc01058qf.jpg

Jučerašnje slike.

Tramvaji koji su zapeli u jučerašnjem zastoju

2gwb0vd.jpg

Savišće

2z86p2s.jpg

Maksimir

34zd06a.jpg

(prvi puta sam se vozio u ovom tipu tramvaja i ima vrlo iritantan zvuk za vrijeme vožnje, a pogotovo za vrijeme kočenja/stajanja)

"Sakuntala park je park koji je dobio naziv prema kipu djevojke s palminom granom u ruci koju su Osječani zvali Sakuntalin kip. Ime joj potječe iz 5. st. kada je indijski pjesnik Kalidas napisao Sakuntalu, svoju najpoznatiju poetsku tvorevinu." Taj park je ujedno i naziv tramvajskog stajališta u Osijeku na liniji 1, 2 i 3.

GPP popis reklama: https://goo.gl/DcZQxs

Vratile se katice na osmicu :grin:

A joj, baš mi je bilo cool vidjeti prazan T4 na osmici ...... :(

jedan od razloga za stavljanje katica na osmicu su i velike vrućine i postojanje klime za vozača. Zbog toga je i pet katica prešlo u Dubravu.

I onda se na osmici pojavi neklimatizirana katica 316! :rolleyes:

Pozdrav iz Zagreba

jedan od razloga za stavljanje katica na osmicu su i velike vrućine i postojanje klime za vozača. Zbog toga je i pet katica prešlo u Dubravu.

I onda se na osmici pojavi neklimatizirana katica 316! :rolleyes:

Jučer je i na 13 bila neklimatiziran katica za vozača 319

I zašto stavljaju čeha na 4(cibona) i danas kad je subota

Katica na osmici na AK, pet minuta nakon podneva (petak, 10.08.2012)

12s0810001800x600.jpg

Pozdrav iz Zagreba