Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Anton

Kako Vam se sviđa novi forum? / How do you like new forum?

49 members have voted

1. 1. Kako Vam se sviđa novi forum/ How do you like new forum?

• Novi je bolji. / New forum is better.
    • Stari je ipak bolji. / Old one is better.

Recommended Posts

Pošto često spašavam stranice na hard disk, zbog povremenog gubljenja slika sa Imageshack,

sada sam spasio jednu stranicu jedne teme, i otvorio ju lokalno sa hard diska.

Uradio sam spašavanje, i u Firefoxu, i u Google Chromu. Spašena stranica se prikazuje

totalno nekorektno.

Pošto često spašavam stranice na hard disk, zbog povremenog gubljenja slika sa Imageshack,

sada sam spasio jednu stranicu jedne teme, i otvorio ju lokalno sa hard diska.

Uradio sam spašavanje, i u Firefoxu, i u Google Chromu. Spašena stranica se prikazuje

totalno nekorektno.

Je li može printscreen?

Slike avatra su malo čudno izdužene/izobličene...

Zasad se treba naviknuti i upoznati sve nove opcije, tak da neki ozbiljniji odgovori na ovo pitanje mogu doće tek za koji tjedan. :kul3

Tvoja je slika avatara 68x120 pixela pa ručno podesi tu veličinu u svojem profilu. To važi i za ostale. Tada će izgledati OK.

Antone

Može printscreen, ali će brže biti da ti spasiš jednu stranicu neke teme,

pa je otvoriš lokalno sa hard diska.

Postoji tipka Edit, doli di su i ostale tipke di se može replicirat na postove i to.

Meni ne postoji. Ispraznil sam cache na pregledniku. Ne vidim ju ni u Safariju ni u Firefoxu. Tako da vjerujem da je nema.

Edited by Adam

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Evo, Anton je upravo uspio poredati teme kronološki.

Bravo.

Nisam ja, nego se čini da je forum došao k sebi. :D

Antone

Može printscreen, ali će brže biti da ti spasiš jednu stranicu neke teme,

pa je otvoriš lokalno sa hard diska.

Meni sve radi normalno. Jesi kliknuo download link ili?

Meni ne postoji. Ispraznil sam cache na pregdledniku. Ne vidim ju ni u Safariju ni u Firefoxu. Tako da vjerujem da je nema.

Pogledaj sada, prethodnu poruku. Mora postojati. Ima samo ograničenje od 15 minuta.

Pogledaj sada, prethodnu poruku. Mora postojati. Ima samo ograničenje od 15 minuta.

0 bodova. Ne vidim ga ni u Chromeu, ni na iPhoneu.

Pogledaj sada. Sada bi trebalo raditi. Isto tako, molim te pogledaj starije poruke i reci mi je li njih možeš uređivati?

Pohvale prije svega na novom izgledu. Koliko god je čudan, takav je i novi mobitel kad ga kupimo pa dok se ne naviknemo.

Ja sam primjetio jedan detalj, a možda sam ga i previdio. Kraj pojedine teme ne vidim strelicu za "last unread post". Da li je do mene ili još nije implementirano?

Vidim da postoji.

Edited by nbucic

Hladni Kalašnjikov izmisliše topli ljudi!

http://nedorecensam.blogspot.com/

Evo sada se pojavila i u Firefoxu i u Exploreru. Ni ja ju nisam imao prije nekoliko trenutaka.

vjerojatno je samo trebalo napraviti reindeksaciju foruma pa se stvari sloze na mjesto :-) nego, ono kaj mene zanima je tehnicka strana price - koji je ovo forum? kako si prebacio stvari sa starog phpBB foruma na ovaj? meni se vrlo svidja, mozda bi ga uveo kao zamjenu za phpBB 3 na svom forumu, ali samo uz uvjet da mogu napraviti kompletnu reindeksaciju tema jer su mi bitne. i jos nesto, kakva je antispam zastita?

inace, forum jako lijepo izgleda, vjerujem da je bogat opcijama (ove za uredjenje teksta su wow u odnosu na phpBB 2), mislim da ce se svi s vremenom naviknuti :-) meni se fakat svidja.

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

Pogledaj sada. Sada bi trebalo raditi. Isto tako, molim te pogledaj starije poruke i reci mi je li njih možeš uređivati?

Sad radi odlično. Vidim ga na svim porukama unutar 15 minuta, ostalima ne.

U čemu je bil zez? :)

vjerojatno je samo trebalo napraviti reindeksaciju foruma pa se stvari sloze na mjesto :-) nego, ono kaj mene zanima je tehnicka strana price - koji je ovo forum? kako si prebacio stvari sa starog phpBB foruma na ovaj? meni se vrlo svidja, mozda bi ga uveo kao zamjenu za phpBB 3 na svom forumu, ali samo uz uvjet da mogu napraviti kompletnu reindeksaciju tema jer su mi bitne. i jos nesto, kakva je antispam zastita?

Invision Power Board

Po meni, trenutno najbolji forum na tržištu. Dugo vremena sam proučavao i iskreno se dvoumio oko vBulletin 4.x ili ovoga, ali ipak sam prevagnuo na ovaj, jer čini mi se da je daleko bolji u puno aspekata od vBulletina. O phpBB 3.x nisam niti razmišljao, jer mi se nikada nije svidio.

Kakva je spam zaštita ću još vidjeti, vjerujem da je bolja od stare. :D

inace, forum jako lijepo izgleda, vjerujem da je bogat opcijama (ove za uredjenje teksta su wow u odnosu na phpBB 2), mislim da ce se svi s vremenom naviknuti :-) meni se fakat svidja.

Je, svjetlosnim godinama je ispred starog foruma, samo se ljudi moraju naviknuti.

Invision Power Board

Po meni, trenutno najbolji forum na tržištu. Dugo vremena sam proučavao i iskreno se dvoumio oko vBulletin 4.x ili ovoga, ali ipak sam prevagnuo na ovaj, jer čini mi se da je daleko bolji u puno aspekata od vBulletina. O phpBB 3.x nisam niti razmišljao, jer mi se nikada nije svidio.

Kakva je spam zaštita ću još vidjeti, vjerujem da je bolja od stare. :D

Da, ali vBulletin i IPBoard su proprietary boardovi za koje se plaća licenca, dok je phpBB besplatan i open-source. Tak da je jedina prava alternativa phpBB-u za manje forume SimpleMachines.

Sviđa mi se što sada možemo gledati video i direktno, a ne samo preko linkova. Primjer ovdje

Edited by Vlado

Meni sve radi normalno. Jesi kliknuo download link ili?

Spašavam u Firefoxu sa File -> Save Page As.

Gdje uradiš download link?

Sad radi odlično. Vidim ga na svim porukama unutar 15 minuta, ostalima ne.

U čemu je bil zez? :)

Isključio sam "Edit" opciju, a samo vrijeme ostavio. :)

Da, ali vBulletin i IPBoard su proprietary boardovi za koje se plaća licenca, dok je phpBB besplatan i open-source. Tak da je jedina prava alternativa phpBB-u za manje forume SimpleMachines.

Jesu. Ne kažem da phpBB 3.x nije dobar, dapače, ali meni se jednostavno nije svidio. Probao sam raditi u njemu i jednostavno mi ne leži.

Spašavam u Firefoxu sa File -> Save As.

Gdje uradiš download link?

Milane, prošla su ta vremena. :jup

Sada odeš samo skroz dolje ispod svih poruka imaš opciju download -> download.png i to je to. ;)

Antone

Probao.

Taj download link spašava samo goli HTML fajl stranice, ali NE i fajlove slika na hard disk.

To nije dobro za pravljenje backupa.

Jesu. Ne kažem da phpBB 3.x nije dobar, dapače, ali meni se jednostavno nije svidio. Probao sam raditi u njemu i jednostavno mi ne leži.

Dizajn frontenda ili administratorski alati? U proprietary boardovima nažalost nisam dosad imao prilike raditi, ali i meni se čini da je ovo odličan forumski software, i više mi se dopada nego vBulletin (bar s prednje strane). Nego, za što je zamišljena opcija Calendar? :)

Antone

Probao.

Taj download link spašava samo goli HTML fajl stranice, ali NE i fajlove slika na hard disk.

To nije dobro za pravljenje backupa.

E, za to ćeš mi morati dati malo vremena. Mada, ako se ne varam imaš dodatke za Firefox koji ti skidaju sve fotografije na HDD.

Dizajn frontenda ili administratorski alati?

Oboje. Dizajn, osnovni mi je odvratan, no na svu sreću ima stvarno super drugih za skinuti sa neta. Administratorski alati su mi jednostavno bili prekompleksni ( ne loši ! ), ne znam, nisam se nikako mogao snaći u tome.

U proprietary boardovima nažalost nisam dosad imao prilike raditi, ali i meni se čini da je ovo odličan forumski software, i više mi se dopada nego vBulletin (bar s prednje strane). Nego, za što je zamišljena opcija Calendar? :)

Forum je odličan, stvarno ima opcija mali milijun. Opcija Calendar ne znam još niti ja za čega je zamišljena, odnosno znam, ali moram malo provjeriti još. :)

preko ip.boards aplikacije za iPhone autentifikacija ne radi, pustio sam ga da se pokusa spojit 5 minuta, prije nego sto sam odustao :-)

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

preko ip.boards aplikacije za iPhone autentifikacija ne radi, pustio sam ga da se pokusa spojit 5 minuta, prije nego sto sam odustao :-)

Probaj direktno preko Safari, meni se odmah spoji. Nisam probao preko aplikacije, ne znam koje su joj prednosti? Dobra je stvar što se već preko preglednika prikazuje kako treba.