Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Anton

Kako Vam se sviđa novi forum? / How do you like new forum?

49 members have voted

1. 1. Kako Vam se sviđa novi forum/ How do you like new forum?

• Novi je bolji. / New forum is better.
    • Stari je ipak bolji. / Old one is better.

Recommended Posts

Za početak, želim se ispričati svim korisnicima što su toliko dugo čekali, ali bilo je nekih problema kod prebacivanja baze podataka iz stare forumske verzije u novu, ponajviše što se jezika tiče.

Novo sučelje ima daleko više mogućnosti i oku je ugodnije. Jedna od velikih prednosti nove verzije, koja vjerujem da će se svidjeti svima je mobilna verzija foruma, za sve korisnike koji surfaju po forumu preko mobilnih uređaja poput iPhone, HTC i sličnih, zatim integracija mreža poput facebook, twitter i ostalih kroz forumsko sučelje. Trenutno je engleska verzija foruma, no ovih dana bi trebao biti instaliran i hrvatski jezik, pa Vas molim za strpljenje.

Dakako, sve primjedbe, kritike i pitanja su dobrodošla.

I za kraj, izričito Vas molim da ne zlorabite neke mogućnosti koje su mi možda promakle za namjestiti i molim Vas da mi to ukažete preko privatnih poruka, nemojte me tjerati da dajem trajno isključenje.

Antone, novi forum dizajnom izgleda odlično! Jedino moramo osmisliti novi banner za zeljeznice.net (onaj prošli, iako simpatičan, je ipak pregazilo vreme)

Koliko sam očekivao povratak govori i činjenica da ovdje pišem prvi :)

Nadam se da radi i mobilna verzija, idem sad isprobati :D

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

I odmah pitanje, gdje je EDIT gumb? ::mrgreen:

Juhuu! Dela i mobilna verzija. Kak znam? Pa upravo s nje pišem. :mrgreen:

Juhuu! Dela i mobilna verzija. Kak znam? Pa upravo s nje pišem :mrgreen:

Super, to mi je drago čuti. :palac:

Treba naglasiti da je mobilna verzija besplatna, dok za veliki dio drugih foruma se često mora kupiti aplikacija, barem na iPhone uređajima ( TapaTalk ).

Slike avatra su malo čudno izdužene/izobličene...

Zasad se treba naviknuti i upoznati sve nove opcije, tak da neki ozbiljniji odgovori na ovo pitanje mogu doće tek za koji tjedan. :kul3

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Meni se ne sviđa :angry:

Iako sam forum djeluje modernije s ovim skinom, i kolko god on pružao viuše mogućnosti nego prije, osobno mi se ne sviđa. Navikao san se na staru verziju koja je bila savršeno pregledna i jednostavna za koristit, a sad dok se naviknen i na ovu.... :prof

Al to je ipak samo moje mišljenje ;-)

Novi izgled je super,iako mi se za sada teško naviknuti,ali sa vremenom ću se već naviknuti. :palac:

Ne sviđaju mi se jedino ove ikone nepročitanih i pročitanih postova...

Meni isto ovak na prvu bolje ležao stari, ali to je vjerojatno samo stvar navike i kad se naviknem bit će ok. :-D

Od onoga što sam primjetio da ne štima je da ne mogu ući u "my settings", javlja grešku. Smajlići u postovima sa starog foruma se ne vide nego umjesto njih stoji samo njihov kod.

Hmm ... grafički je ovo puno bolje ... fali doduše malo vizualnog identiteta.

Ovaj tekst koji upisujem mi je u onom čudnom šrajbmašinskom fontu ... :huh:

Treba još otkrit sve tehničke mogućnosti i nemogućnosti ove verzije, al iz iskustva znam da navikavanje traje par dana (nakon čega se obično zaboravlja kak je izgledala ptrethodna verzija). :rolleyes:

Svaka promjena je dobro došla pa i ova, u ime portala zeljeznice.ba i u moje lično ime želim Vam puno postova na ovom novom nadasve odličnom forumu.

Vremeno će se priviknuti na njega članovi i posjetioci a ja već jesam jer sam na jednom ovakom forumu već odavno.

Sretno !!

Urednik :

www.zeljeznice.ba

www.masinovodje.com

Ako vlast kaže da je bilo potrebno nešto mijenjati, narod tu slabo šta može učiniti osim da se: nesvrsishodno duri, supzitorijski uvlači, oduševljava jer mu se stvarno sviđa ili niti ne primjećuje da se išta dogodilo.

Sub sole aut pluvia ducemus ea.

Što se dogodilo s pojedinim temama i postovima ?

Konkretno, podforum "Lokomotive", primjećujem da dosta tema fali, tj. došle su na drugu ili treću stranicu, dok su prije bili pri vrhu, isto tako, primjećujem da fali i postova u nekim temama !?

Da li je to još u fazi podešavanja pa sve još nije silo na svoje misto ili ?

Što se dogodilo s pojedinim temama i postovima ?

Konkretno, podforum "Lokomotive", primjećujem da dosta tema fali, tj. došle su na drugu ili treću stranicu, dok su prije bili pri vrhu, isto tako, primjećujem da fali i postova u nekim temama !?

Da li je to još u fazi podešavanja pa sve još nije silo na svoje misto ili ?

Koje teme konkretno?

Nažalost ne djelim oduševljenje mojih predhodnika, teško se snalazim u novom forumu a i slova su mi presitna, zato sam ovaj post maksimalno povećao.

Možda je potrebno malo vremena da se priviknem i ako je ikako moguće da se malo slova povećaju.

Ima nas starijih i ćoravih...

Čini mi se da su neki raniji postovi nestali.

Pozdrav iz Osijeka !

Koje teme konkretno?

Tema "Gdje su 2044", ne vidim je na prvoj stranici, bila je prije rekonstrukcije negdi pri vrhu, mogu do nje doći samo preko linka u Kazalu. Isto tako i tema "Anketa peticija za zelenu 2044 007", "2062 018","ex 2063 za NREC" i još dosta tema koje su bile u topu.

Sad u vrhu vidim neke teme u kojim se dugo nije pisalo,kao npr. "441 324-nova", "Mala manevra u brodogradilištu 3.maj".

Ovo su samo primjeri koje san prve uočio. Ima još, no ne mogu večeras sve nać, ujutro rano moram na posa, pa ću brzo u :spa:

Tema "Gdje su 2044", ne vidim je na prvoj stranici, bila je prije rekonstrukcije negdi pri vrhu, mogu do nje doći samo preko linka u Kazalu. Isto tako i tema "Anketa peticija za zelenu 2044 007", "2062 018","ex 2063 za NREC" i još dosta tema koje su bile u topu.

Sad u vrhu vidim neke teme u kojim se dugo nije pisalo,kao npr. "441 324-nova", "Mala manevra u brodogradilištu 3.maj".

Ovo su samo primjeri koje san prve uočio. Ima još, no ne mogu večeras sve nać, ujutro rano moram na posa, pa ću brzo u :spa:

Vidim sada i ja. Provjeriti ću što se dogodilo s njima.

Definitivno je bolja stara verzija.

Da nešto svima naglasim. Ostanak na staroj verziji nije bio moguć, jer se ta verzija ne podržava već pune tri godine. Tehnološki je zastarjela još 2007. g, jednostavno ostanak na njoj nije bio opcija. Da ne pričam o sigurnosnim rupama. O borbi protiv spama neću niti pričati. Znam da je mnogima navikavanje na novi forum teško, kada se čovjek na nešto navikne, ali vjerujte mi, ovaj forum je svjetlosnim godinama ispred onog starog po mogućnostima.

Vjerojatno je samo stvar u postavkama. B)

Ostanak na staroj verziji nije bio moguć, jer se ta verzija ne podržava već pune tri godine. Tehnološki je zastarjela još 2007. g, jednostavno ostanak na njoj nije bio opcija.[/b]

Pa to bi savršeno odgovaralo stanju na željeznicama koje ovaj forum prati. :kul4

A jel postoji neka tema za forum,a da je slična staroj po izgledu?

Definitivno je bolja stara verzija.

Sad sam već siguran - ovo je Maglev u odnosu na Ćiru.

Konačno se objavljeni postovi otvaraju odma, moguće je linkat na post na kojeg je odgovoreno ... i 100 drugih čuda. :cheer: