Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
crhav

Parnjaca 22-077

Recommended Posts

Sto se tice HZ22077, izgleda da ce praonica u Botovu prestati radom u rujnu. Poslje toga Zeljencki Muzej (tako su rekli!)ce preuzeti lokomotivu.

Onda ce ju trebati metnuti u izdanje/izgled/funkcionalnost kakva je bila i prije.

Istina!

Nadamo se da će biti ispunjeno obećanje da ćemo dobiti lokomotivu kakva je i bila prije odlaska u Botovo.

Postoji i drugi dio - neki nas uvjeravaju da je lokomotiva toliko devastirana da nema smisla uopće je obnavljati, a kamo li je dovoditi u vozno stanje.

Bio sam tamo prošle godine i fotkao sam to što je ostalo od novoobnovljene lokomotive.

Ni sam nisam siguran dali je moguće vratiti je u izvorno stanje.

:oops: Ponekad se sramim što pripadam ovoj naciji i ''kulturi''.

P.S. Neko je spominjao ime osobe koja je odgovorna za taj ''kulturocid''??? :twisted:

Denis

P.S. Neko je spominjao ime osobe koja je odgovorna za taj ''kulturocid''??? :twisted:

:twisted:

S obzirom da su Nikolica i ta osoba veliki prijatelji odkad su ih obojicu izbacili iz kluba modelara, vjerojatno ce sada ovaj prvi odmah skociti da zastiti ovog drugog.... :twisted:

lijep pozdrav, hihihi........

:twisted:

S obzirom da su Nikolica i ta osoba veliki prijatelji odkad su ih obojicu izbacili iz kluba modelara, vjerojatno ce sada ovaj prvi odmah skociti da zastiti ovog drugog.... :twisted:

lijep pozdrav, hihihi........

Pod "Nikolicom" se, vjerojatno, podrazumijevam ja a mene nitko nije niotkud izbacio. Što se kluba tiče, za one koji ne znaju, riječ je o KŽMZ. Točno je da sam svojevremeno dao ostavku na funkciju tajnika i nedugo nakon toga zbog više razloga zauvijek napustio spomenuti klub.

Kad smo već kod spominjana imena nepristojno je spominjati druge i skrivati se iza nicka "cindy".

Obrisan sa foruma jer sam se usudio kritizirati Končar...!

Pod "Nikolicom" se, vjerojatno, podrazumijevam ja a mene nitko nije niotkud izbacio. Što se kluba tiče, za one koji ne znaju, riječ je o KŽMZ. Točno je da sam svojevremeno dao ostavku na funkciju tajnika i nedugo nakon toga zbog više razloga zauvijek napustio spomenuti klub.

jao, jao, Nikolica, Nikolica... :lol:

S obzirom da je citateljstvo foruma prilicno siroko; mislim da nije OK da lazes... Iz kluba su te IZBACILI nakon sto si vise puta upozoren da vratis kameru koju si ukrao iz kluba... Vec si to zaboravio...? :roll:

Mozda da jos spomenem da si godinama opskrbljivao klub s ukradenim stvarima iz ZET-a (npr. table sa brojevima, i slicno); a sada tuzakas po ZET-u da su te stvari u klubu, i da ih se mora vratiti....

pa-pa, i laku noc, Nikolica...... :lol:

Ante-vž: neznam, vjerojatno još nije; ali ti bi mogao imati informacija kada bi se parnjača mogla povlaćiti iz Botova u Kc ili možda u Zg. Vjerojatno bi to trebalo biti uskoro-po najavama iz HŽM-a, da se neće dopustiti da propada tamo.

Prije oko 2 mjeseca je došla inspekcija i zabranila joj je daljnji rad (vjerojatno nije ekološki prihvatljivo), a i u pitanju je kotao.

Prije oko 2 mjeseca je došla inspekcija i zabranila joj je daljnji rad (vjerojatno nije ekološki prihvatljivo), a i u pitanju je kotao.

Postoji inspekcija posuda pod tlakom koja vrši nadzor nad stacionarnim parnim kotlovima tako to je možda tu bio problem. Na koje gorivo je parnjaca isla u praonici ,kako je to bilo tehnički rješeno. Znate li još detalja?

Kod nas (a i u Sloveniji) za voznju muzejskog vlaka vrijede isti pravilnici kao i za voznju IC-a 160 km/h... Meni se cini da je to pretjerivanje - zasto vlak sa parnjacom koji ide u Stubicu mora zadovoljavati sve rigorozne standarde...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Na koje standarde mislite?

Na razlicite; nisam bas najbolje srocio taj post :?

Npr - u Austriji muzejski vlak vozi po lokalnoj pruzi, i jedino je strojovodja profesionalni zeljeznicar. Svi ostali - lozac, stanicno osoblje i slicno su amateri - ljubitelji zeljeznice.

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Na koje standarde mislite?

Na razlicite; nisam bas najbolje srocio taj post :?

Npr - u Austriji muzejski vlak vozi po lokalnoj pruzi, i jedino je strojovodja profesionalni zeljeznicar. Svi ostali - lozac, stanicno osoblje i slicno su amateri - ljubitelji zeljeznice.

pozdrav

toma

To je OK . Glavni problem naših muzejaca je što nema voznih parnih lokomotiva ali niti odgovarajućih vagona. Bilo bi dobro da se jedna 22 dovede u red(ona bolja). Trebale bi također biti vozne jedna 33 i jedna serije 11 lokomtiva. Time bi bile autentične vrste donekle pokrivene. Također je trebala ostati autentična 661 lokomotiva kao zelena sa žutim crtama i sa numberboardsima. To bi bila solidna osnova. Boje bi trebale biti autenticne na svim lokomotivama. Ima li sačuvanih još kojih starih tipova osim Baat?

To je OK . Glavni problem naših muzejaca je što nema voznih parnih lokomotiva ali niti odgovarajućih vagona. Bilo bi dobro da se jedna 22 dovede u red(ona bolja). Trebalobe također biti vozne jedna 33 i jedna serije 11 lokomtiva. Time bi bile autentične vrste donekle pokrivene. Također je trbala ostati autentična 661 lokomotiva kao zelena sa žutim crtama i sa numberboardsima. To bi bila solidna osnova. Boje bi trebale biti autenticne na svim lokomotivama. Ima li sačuvanih još kojih starih tipova osim Baat?

Ima puno toga sacuvanog u sastavu radnog vlaka. Npr. diesel motorni salon JZ 612 001; CAF-ova spavaca kola itd, itd....

Inace, ja bih najradje u voznji vidio (osim dobrog starog Kennedyja) parnu 116 - takve lok. nigdje nema sacuvane u voznom stanju; a i staticnih je jako malo (4 ili 5 komada su sacuvana). Doduse, nije rijec o lokomotivi tipicnoj za Hrvatsku...

Tko nam je kriv kad smo sve lok. serije 32 kasirali....

pozdrav

toma

Three Blind Mice

To je OK . Glavni problem naših muzejaca je što nema voznih parnih lokomotiva ali niti odgovarajućih vagona. Bilo bi dobro da se jedna 22 dovede u red(ona bolja). Trebalobe također biti vozne jedna 33 i jedna serije 11 lokomtiva. Time bi bile autentične vrste donekle pokrivene. Također je trbala ostati autentična 661 lokomotiva kao zelena sa žutim crtama i sa numberboardsima. To bi bila solidna osnova. Boje bi trebale biti autenticne na svim lokomotivama. Ima li sačuvanih još kojih starih tipova osim Baat?

Ima puno toga sacuvanog u sastavu radnog vlaka. Npr. diesel motorni salon JZ 612 001; CAF-ova spavaca kola itd, itd....

Inace, ja bih najradje u voznji vidio (osim dobrog starog Kennedyja) parnu 116 - takve lok. nigdje nema sacuvane u voznom stanju; a i staticnih je jako malo (4 ili 5 komada su sacuvana). Doduse, nije rijec o lokomotivi tipicnoj za Hrvatsku...

Tko nam je kriv kad smo sve lok. serije 32 kasirali....

pozdrav

toma

Koje to tocno serije 116 i 32, imate li kakvih podataka o njima? Ti iz radnih vlakova nisu bas u origanolnoj formi i tesko bi ih bilo obnoviti ima li ih jos negdje odloženih koji bi se dali spasiti?

Koje to tocno serije 116 i 32, imate li kakvih podataka o njima? Ti iz radnih vlakova nisu bas u origanolnoj formi i tesko bi ih bilo obnoviti ima li ih jos negdje odloženih koji bi se dali spasiti?

116 je jedna sacuvana u HZM-u; nedavno je pofarbana.

http://www.dampflok.at/index2.html?/459.htm, sa dvije moje fotke :)

32 je mallet lokomotiva, madzari su ih gradili za rijecku prugu, najkarakteristicnija lokomotiva za ove prostore.

Popis lok. serje 32 je ovdje:

http://www.pospichal.net/lokstatistik/20032-jdz32.htm

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Svojedobno je jedan lik bio izbačen iz Kluba, a bio je i tajnik (iako nemam pojima da li je riječ o osobi koja se ovdje javlja na forumu), zbog krađe klupskih stvari - velikog broja do danas nevraćenih modela; kupske video kamere i td...

m

Bok svima!

Evo neznam kam da stavim,ali kod ložione u KC se nalazi 22-077 bez tendera (odgovarajući tender se nalazi u Sisku,bilo je već o tome na forumu).Prije par dana je izvučena van iz Botova,vila su dvojica iz OVV ZG i podmazali su ležajeve,ali se ipak jako griju.Navodno ide prvo na pjeskarenje u Slavonski brod i neki remont,pa onda u HŽM kao eksponat.Mislim i to je nešto,jer je do sada služila samo za grijanje vode na Botovu.Mogla je završiti i u CIOS-u.Šteta što više neće voziti,kao prije par godina.Inače lokomotiva je u očajnom stanju.Toliko za sada.

Pozdrav iz sunčane Koprivnice!

Bok svima!

Evo neznam kam da stavim,ali kod ložione u KC se nalazi 22-077 bez tendera (odgovarajući tender se nalazi u Sisku,bilo je već o tome na forumu).Prije par dana je izvučena van iz Botova,vila su dvojica iz OVV ZG i podmazali su ležajeve,ali se ipak jako griju.Navodno ide prvo na pjeskarenje u Slavonski brod i neki remont,pa onda u HŽM kao eksponat.Mislim i to je nešto,jer je do sada služila samo za grijanje vode na Botovu.Mogla je završiti i u CIOS-u.Šteta što više neće voziti,kao prije par godina.Inače lokomotiva je u očajnom stanju.Toliko za sada.

Pozdrav iz sunčane Koprivnice!

Hvala ti na vijesti :wink: