Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Vladimir P

MŽ - Makedonske željeznice

Recommended Posts

Pa ja bi baš na vožnju iz Zagreba do Skopja, al očito bum moral još malo počekati, ko zna možda se kaj promjeni. ;-)

svi nesto narucuju nove lokomotive oko nas, a jedino mi tapkamo na mjestu obnavljajuci ovo sto imamo...

slika013jg2am4.jpg

Uopšte ne izgleda loše, kao blaga modifikacija Traxx dizajna (verovatno je i isti koncept u pitanju?). I Makedonci se pridružuju okolnom trendu farbanja vozila u boje nacionalne zastave. Bar je njihova kombinacija boja skladnija od nekih drugih...

Pa ja bi baš na vožnju iz Zagreba do Skopja, al očito bum moral još malo počekati, ko zna možda se kaj promjeni. :wink:

Ti si još mlad i mogao bi dočekati superbrzi vlak Zagreb - Skopje s vremenom putovanja od 5 sati. A imao bi i dosta vremena da naučiš kineski . :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Uopšte ne izgleda loše, kao blaga modifikacija Traxx dizajna (verovatno je i isti koncept u pitanju?). I Makedonci se pridružuju okolnom trendu farbanja vozila u boje nacionalne zastave. Bar je njihova kombinacija boja skladnija od nekih drugih...

Mali OT: ako se posao da ljudima od struke, onda ne postoje neskladne boje. Naravno, ljudi od struke ne rade za siću, međutim, problem nastaje kada časne sestre počnu pisati fakture (umjesto da mole Boga, moje kratko objašnjenje) kako bi rekao moj bivši radni kolega. Duboko sam uvjeren da je (npr.) logo HŽPP-a posljedica pisanja faktura (u kontekstu ovoga što je izrekao moj bivši kolega). Ima toga još, ali nema smisla o tome, jer bi to bila preduga priča, a bez happy enda.

Nevjerojatno ali nažalost istinito, Makedonija će od 1.10. ostati bez međunarodnog vlaka. Evo i druge zemlje nakon Bosne koji se željeznički izolira od ostatka Europe...

Levente -- pozdrav iz Mađarske

- Iz „Srbija voza“ još u januaru ove godine MŽ Transport je informisana da su u saglasnosti sa grčkim TRAINOSE, doneli odluku za ukidanje pomenute linije zbog ekonomske neisplativosti. Na tu odluku dveju želizničkih uprava MŽ Transport Skoplje kao tranzitna železnička uprava ima pravo samo na prigovor.

Standardno , kao i Savski most kod Žitnjaka, Svatko vadi materijal iz rijeke kako mu dođe. :roll:

Teretni iz Grčke sad idu na Bugarsku. To produžava vrijeme putovanja i poskupljuje prevoz.

Today Tomorrow Taurus