Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Vladimir P

MŽ - Makedonske željeznice

Recommended Posts

Jako lijepo, jel se to meni čini ili su počeli prat lokomotive kod vas?

Jako lijepo, jel se to meni čini ili su počeli prat lokomotive kod vas?

Mislim da su te dvije reparirane u Mariboru.

Mislim da su te dvije reparirane u Mariboru.

Znam za to, ugrađen je novi CAT motor i nose brojeve 401 i 402, ali me čudi da su čiste, jer kad sam vidio 461 kako su prljave ove me ugodno iznenadilo ;)

U memorijalnom muzeju holokausta u Skoplju nalazi se jedan primerak vagona kojim su se tokom II svetskog rata Jevreji prevozili do koncentracionog logora Treblinka u Poljskoj. Put u ovakvom vagonu do tamo je trajao 6 dana, a smrt im je sledila momentalno po dolasku. U pitanju je vagon BDŽ (tada je Makedonija bila okupirana od strane Bugarske).

IMG_2943.jpg

IMG_2944.jpg

IMG_2945.jpg

Ukoliko se ne bi ugusili i umrli u ovakvom malom prostoru jos pre dolaska u logor.

Lp, Mon

Eto prilika za naš emv i dmv ko naručen za njih:

Macedonian Railways launches fleet renewal programme

14 June 2012

Train in Macedonia.

MACEDONIA: National train operator MZ Transport has announced details of a planned fleet renewal programme.

Tenders are to be called in the third quarter of 2012 for the supply of up to four three-car diesel multiple-units, two three-car electric multiple-units, 150 wagons, the rehabilitation of three electric locomotives and the provision of related consultancy services.

The €59m project is to be funded through a loan from the European Bank for Reconstruction & Development.

RLW Gazette

Željeznice su ogledalo države :deda:

img263INFORMATORizpedesetihgodina.jpg

img263INFORMATORizpedesetihgodina-Copy.jpg

Slike su iz priloga Informator, časopisa Železnice. Nemam podatak o godini i broju. Pretpostavljam da je to negdje sam kraj pedesetih ili početak šezdesetih.

Pitanje za članove iz Makedonije:

- postoji li koji poštanski ili službeni 4-osovinski vagon na MŽ-u?

Ako postoji koja sličica na 4umu molio bi da se stavi link (sve sam pretražio po netu ali nemogu naći nigdje nikakvu fotku tih MŽ vagona)

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Pitanje za članove iz Makedonije:

- postoji li koji poštanski ili službeni 4-osovinski vagon na MŽ-u?

Ako postoji koja sličica na 4umu molio bi da se stavi link (sve sam pretražio po netu ali nemogu naći nigdje nikakvu fotku tih MŽ vagona)

Na zalost, ni neki propali ostatak bar za muzej, sve je to neko nekad dao za staro gvozdje :cekic:

Koje su MŽ 661.4 nedavno kasirane i koliko je pari postolja kupio NREC?

EMD je moja strast /EMD is my passion :ljubav:

1961 godine u Skopju je održan Kongres željezničara esprentista. Pretpostavljam da je bio međunarodni. Prenosim slike iz željezničkog esperantskog časopisa FERVOJISTO broj 8 iz 1961 godine. Sve su iz Skopja. Kolodvor je stari prije potresa 1963.

img253skopjestari17E0eljkolprijepotresaFERVOJISTObr8iz1961g10D0asopis17E0eljezni10D0araesperantista_zpsfc95561b.jpg

img257starikolskopjeprijepotresa6310D0asopis17E0eljesperantistaFERVOJISTObr8iz1961god_zps5dfe3b0a.jpg

Delegacija eperantista na kolodvoru.

img259staroskopjeprijepotresa63me1110unarodnadelegacija17E0eljesperantista10D0asopisFERVOJISTObr8iz1961god_zps69146c32.jpg

Dizajn mi se dopada..

Koliko komada EMU-a i DMV-a je naručeno?

Nismo uspjeli ni makedoncima uvaliti DMV i EMU ko jos ostaje u regiji .....

BOSNO MOJA U SRCUTE NOSIM EVO MENE PO NJEMACKOJ I HRVATSKOJ VOZIM

Pristigla prva tura od 13 komada tovarnih vagona serije MZ Eass-Z-(K) ŽOS Trnava, a.s., iz Slovacke

MZ-Eass-Z-K_1_zps274635dc.jpg

MZ-Eass-Z-K_2_zps2c4dbced.jpg

MZ-Eass-Z-K_3_zpsa27e94fd.jpg

Do prve polovine januara treba da stigne ostatak do 75 komada i 75 serije MZ Sggrss-80

Kako sad stoji nabava novih EMV-a? Kad će stići prvi komad do Skoplja?

Levente -- pozdrav iz Mađarske