Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Tamo dalje je i cijelo čudi žutih vagona. Valjda oni iz Delnica. Kud će s tim? Thomcroooo, ti valjda znaš!

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaRijeka/StanicaRijeka332.jpg

Znam znam, otišli su za Šapjane ... valjda će nešta delat "gore"

 

Aaa molto gracijeee ča misliš na mene 3270240261.gif

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Na kolodvoru Meja nema dosadnog rastlinja pa sam se ponadao da ću moći na miru iz zaustavljenog vlaka usnimiti mom najdražem adminu "njegov" most. A pogledajte kako mi je majstor parkirao vagon?!

Slijedi pitanje za naše fotografe: Je li ovo loš ili izvrstan kadar?

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/RijeckaPruga/StanicaMeja/StanicaMeja133.jpg

Zahvaljujem na komplimentu i na nastojanjima da i iz ove nemoguće pozicije uloviš "moj" most :grin:

Kod ovakvih fotki uvijek pomislim na jednog našeg forumaša koji je svako malo stavljao ovakve na forum. U međuvremenu je odlučio svojim uratcima obogaćivati neke druge medije.

 

 

Blagodarim još jednom :grin:

Link to comment
Share on other sites

 

 

(Ste primijetili? Imam novi toplometar, ima skalu i u onim amerikanskim bedastoćama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne pijaža mi se :ne zna: draži mi je onaj stari. Teško se privikavam na nove predmete,a još kad kupiš nova kola ki će te prepoznat tj. tvoje putopise. :kul

 

Slijedi pitanje za naše fotografe: Je li ovo loš ili izvrstan kadar?

 

 

 

 

 

 

 

 

Raketa! :palac::mrgreen:

Btw. baš je ljepo pozelenilo sve se razmišljam o nekom ekšniću u GK. :mig:

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na komplimentu i na nastojanjima da i iz ove nemoguće pozicije uloviš "moj" most :grin:

Kod ovakvih fotki uvijek pomislim na jednog našeg forumaša koji je svako malo stavljao ovakve na forum. U međuvremenu je odlučio svojim uratcima obogaćivati neke druge medije.

 

Ahahahahahaha, pa kako da se čovjek ne nasmije na ovo? :mrgreen::lool

Link to comment
Share on other sites

Utorak, 19. travnja 2016. Prijateljica mi ima rodžendan!

 

 

Nakon nekoliko pramaljetnih dana, jučer je nešto počelo gnjaviti s povremenom kišom, a jutros sam načas pomislio da će obrnut na snijeg. Sipila je neka sićušna kišica i bilo je baš momački mrzlo!

 

RijekaLokve589.jpg

 

Moj čupavac mi je bio par dana u gostima na oporafku i nadohrani, a popodne sam ga trebao odvesti na vlak (svakog gosta...).

Taman sam stigao na domicilni kolodvor i mašio se za fotić slikati golemu kompoziciju cisterni na 4. kolosjeku kad li je iz Rijeke dotutnjao zapregnuti s cisternama na 3. kolosjek

 

StanicaLokve1739.jpg

 

StanicaLokve1740.jpg

 

Viiidi! Sloneki na riječkoj pruzi!

Kaže mi prometnik da voze cement iz Bakra za Solin ter da ih u Ogulinu vade van i prekapčaju na nekog Ličana za nizbrdo. Ja sam, gledajući sloneke na Ličkoj pruzi, uvijek mislio da oni voze cement iz neke od onih cementara u Solinu/Kaštelima, a paj' sad? I to još brodom u Bakar pa oko riti v žep? I što sad to ima značiti u kontekstu naših 4umaškiih rasprava o poboljšanju željezničke veze dalmatinskih luka s unutrašnjošću kad ni cement ne mogu tamo iskrcati? Pa ti budi inteligentan...

 

StanicaLokve1741.jpg

 

Skretnica sluzava od kiše

 

StanicaLokve1742.jpg

 

Počela se razbijati naoblaka i nešto puše. Grdo je mrzlo. Trapaturometar u autu mi je kasnije pokazao +4 Celzijevca. A još jučer sam se divio svježe procvalim cvjetićima.

 

StanicaLokve1743.jpg

 

Evo putničkog...

 

StanicaLokve1744.jpg

 

Ode moj čupavac... Šmrc!

 

StanicaLokve1746.jpg

 

Vele oni iz Infre da ne smijem slikati strojovođe. Prometnici su, znači, dopuštena lovina

 

StanicaLokve1747.jpg

 

Odeeeee!

 

StanicaLokve1748.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Istog časa odoše i sloneki put Ogulina

 

StanicaLokve1749.jpg

 

Kroz granje nebo

 

StanicaLokve1750.jpg

 

Zima je bila topla i vlažna pa je mahovina nabujala

 

StanicaLokve1751.jpg

 

Oh, da. Reče mi prometnik da je onog medvjedića šalamaštrao vlak negdje kod starog EVP-a. Šteta.

 

Pozz

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ako će Te imalo utješit ni u "nižim" krajima nije bilo bolje, povremeno je nešta paduckalo al' uglavnom je jako duvalo ... skoro celi dan škura bura (popodne se ukazalo sunce a i bura ja pala).

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Srijeda, 20. travnja 2016.

 

 

Ona jučerašnja kiša je predvečer jenjala i razvedrilo se. Negdje poslije ponoći ušao mi je mjesec u dnevni boravak pa sam ga uslikao. Ipak je vlaga bila dosta visoka pa su mu rubovi malo "fuzzy"

 

RijekaLokve590.jpg

 

Ujutro je bilo svježe i kristalno vedro

 

RijekaLokve591.jpg

 

Morao sam u Delnice po gorivo. Taman sam kretao s benzinpumpentankštele kad je nešto fučnulo i protutnjao je ovaj papagajac za Rijeku. Kasnio je samo 34 minute. Neće ga u Rijeci stić ni očistit prije nego krene natrag. Tsk, tsk...

 

StanicaDelnice418.jpg

 

Požurio sam sproću kuće svoje sveudilj se nadajuć da ću da sač'kat kod SF-SN podvožnjaka.

Tu smo se onomad Željezni i ja grozili kako ćemo za 1. maj simbole osvježiti crvenom bojom. On je u međuvremenu nestao s 4uma, ja sam ostario, a i Adze se dobavio vlasti...

 

StanicaLokve1752.jpg

 

Evo ga...

 

StanicaLokve1753.jpg

 

Jednog dana moram uzet motorku i otpilit ovo stablo. Ne služi ničem, a smeta u kadru. To srećom mogu sam!

 

StanicaLokve1754.jpg

 

Onaj gore pušta z riti dim, a poručio mi je da pozdravim Plamenog kad ga sretnem!

 

StanicaLokve1755.jpg

 

Pozz

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

....

Tu smo se onomad Željezni i ja grozili kako ćemo za 1. maj simbole osvježiti crvenom bojom. On je u međuvremenu nestao s 4uma, ja sam ostario, a i Adze se dobavio vlasti...

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/RijeckaPruga/StanicaLokve/StanicaLokve1752.jpg

Ima nas koji smo još dovoljno spremni za zaje*anciju pa ako oćeš more se organicirat kakva ORA Sunger/Lofke (i za osveživanje Sf-Sn simbola i za uklanjanje flore (ekološki ju se more kod Tebe zbrinut pod škale :mrgreen: )

 

Btw, ne "sjeda" mi taj Tvoj novi mjerač ... znam da pratiš nove trendove u merenju toploće ali onaj kojeg si imel prije ovog je bil profinjeniji :mudri

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Ponedjeljak, 25. travnja 2016.

 

Pitala me prijateljica: "Ima li tom čudu kraja?". Ne znam, ali jutros je ovako izgledalo:



U međuvremenu je bilo sunce pa se snijeg otopio pa se sad opet nešto namrgodilo i povremeno zalepršaju pahulje. Zbilja: "Ima li tom čudu kraja?"

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onaj gore pušta z riti dim, a poručio mi je da pozdravim Plamenog kad ga sretnem!

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/RijeckaPruga/StanicaLokve/StanicaLokve1755.

:mah

 

Ali Ivan Vilibor će te stavit na listu za odstrel skupa samnom nastaviš li s takvim motivima!

:azdaja:

 

 

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Utorak, 26. travnja 2016.

 

 

Nakon jučerašnjeg iterativnog kijameta, današnje jutro je osvanulo mirno. Trapatura je bila na solidnih -3ºC (Thomcro, je toplometar OK?)

 

RijekaLokve592.jpg

 

Po livadama i proplancima sterao se mraz. A ja moram u Rijeku zbog nekih papira. Fuj! A u kući je tako lijepo toplo!!!

 

RijekaLokve593.jpg

 

Pred zgradom riječkog MUP-a, postavilo kip svetog Mihovila arkangjela kako ubiva aždahu. Jadna aždaha, 'ko ju sve nije...

 

StanicaRijeka339.jpg

 

U Via Romi pred pržunom uobičajena jutarnja gužva. Stigli zengviči, čiste gaće, baterije za mobitele...

 

StanicaRijeka340.jpg

 

Po obavljenim poslovima & radnim zadacima idem natrag. Na zavoju ispod "Bajte" cestari popravljaju branik gdje se onaj nesretni Esterajher s BMW-om strmopizdio u 5-metarsku provaliju. Ne'š ti provalije! Skoro pa ambis. Eh, ti naši mediji...

Pokojnom uvijek želimo mir na onom svijetu, ali ja uvijek govorim dvije stvari:

- Ne jurcaj po nepoznatoj cesti, pogotovo u lošim uvjetima

- Ne natjeravaj se s aboridžanima na njihovom području, oni znadu sve trikove

 

RijekaLokve594.jpg

 

Htio sam uslikati Krčki most. Još dok sam bio na A7, bio je prekrasan pod zrakama sunca, dok sam se ja dokopao izlaza Hreljin, neki se oblak dokopao sunca

 

RijekaLokve595.jpg

 

Kao što volim reći, podivljala vegetacija zaklonila je sva mjesta s kojih se nešto da slikati pa sam skrenuo na cestulajk prema kolodvoru Meja.

Mala panorama Kvarnera

 

RijekaLokve596.jpg

 

Sunce je otplazilo prema "Dini", a meni brus! Hja!

 

RijekaLokve597.jpg

 

Na kolodvoru Meja postavljaju neku novu cjevologiju. Pretpostavljam za struju. Na vrhu ceste, u grabi, sjedi ova naprava zvana Ditch Witch (vještica za jarke? Vještica Jarak?) i buši rupu ispod donjeg stroja pruge.

 

StanicaMeja136.jpg

 

Lik sjedi na sjedalu i 'vata ga milina! Pretpostavljam. Mene bi sigurno!

 

 

ONA je strpljivo čekala listajući neki katalog kojeg je pobrala u "Pljodinama"

 

StanicaMeja138.jpg

 

Doma me dočekalo sivo und maglovito nebo

Pozz

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

...

Trapatura je bila na solidnih -3ºC (Thomcro, je toplometar OK?)

517545930.gif

 

Slušaj ovo ... da nisam bolje zagledal screnshot od muvija nebi ni skužil na kog lika misliš jer ga na fotki nisam ni zamjetil.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

... da nisam bolje zagledal screnshot od muvija nebi ni skužil na kog lika misliš jer ga na fotki nisam ni zamjetil.

 

Nemoj sad i Ti počet ko seabral. Filmove treba gledati jer oni su dio priče...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nemoj sad i Ti počet ko seabral. Filmove treba gledati jer oni su dio priče...

Ma gledam ja i filmove ali ponekad ne odmah jer ako u pozadini nešta delam i samo "skoknem" na forum onda nemam baš vremena pa kasnije pogledam.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

... Trapatura je bila na solidnih -3ºC (Thomcro, je toplometar OK?)

 

 

 

...

Kao što volim reći, podivljala vegetacija zaklonila je sva mjesta s kojih se nešto da slikati pa sam skrenuo na cestulajk prema kolodvoru Meja.

Mala panorama Kvarnera

...

Sunce je otplazilo prema "Dini", a meni brus! Hja!

 

RijekaLokve597.jpg

 

...

 

Jesu to zadnje vrijeme kod K-Ivice pojeftinili termometri?

 

Nego, kakve su ovo infrastrukturne iskopine i građevine? :)

Link to comment
Share on other sites

Jesu to zadnje vrijeme kod K-Ivice pojeftinili termometri?

Ne. Imam ih nekoliko pa ih menjam kako već Thomcro naredi!

 

 

Nego, kakve su ovo infrastrukturne iskopine i građevine? :)

Mislim da su nezarasle rane od gradnje A7. Nismo mi Adzejova županija pa da se trasa plinovoda pošumljava oma nakon zatrpavanja...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

... ovi mi je bil najlepši

On i dalje postoji, ali je nepouzdan jer je nezaštićen. I kad na njega, meknimo, padne koja sunčeva zraka, odma mislim da sam u Sahari

 

PS: Fala, zmaja imam doma!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...