Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Otišal mu je papak sgrtal'com gore prema centru ... sa'će se vrnut i nagrtat mu naput :lool

 

Pfaffomire, ja ne kužim jednu stvar, ako znaš iz kog smjera dolazi u tom smjeru zabiješ komad šine uzemlju (onako samo da profil izviruje) i kad naleti na minu sa grtalom ... ode i grtalo i kamajon i papak i sve u fijuuuu :mrgreen: i to snimat.

 

To nemoreš mastercardom platit :mudri

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

U ponedjeljak sam sa susjedom na stubištu malo porazgovarao o vremenu i rekao joj: - Četvrtog će pasti snijeg.

- Otkud znate?

- Znam jer je tog dana moj red za čišćenje.

(I stvarno ga je danas bilo u Zagrebu, ali je samo prolepršao i istopio se)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

U ponedjeljak sam sa susjedom na stubištu malo porazgovarao o vremenu i rekao joj: - Četvrtog će pasti snijeg.

- Otkud znate?

- Znam jer je tog dana moj red za čišćenje.

 

Pa ona bolje pogađa nego Vakula :lol:

Makar, to je slaba utjeha našem Pfaffu, jer kod njega je svaki dan njegov red za čišćenje t7852.gif

Link to comment
Share on other sites

Makar, to je slaba utjeha našem Pfaffu, jer kod njega je svaki dan njegov red za čišćenje t7852.gif

U-na-čelu da iako sam danas samo proprtio stazu do ceste, a po spisku je sutra red na onoga gore (najavili su zatopljenje)

 

04032016-11.jpg

 

04032016-12.jpg

 

Bitoraj

 

04032016-15.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

08. ožujak Međunarodni dan žena i rođendan moje unuke!

 

 

Danas ujutro sam trebao u Rijeku na neke preglede. I sve je bilo divnosjajnokrasnobajno do 7 ha ujutro...

 

Trapatura negdje oko nule. Mrčuk iznad

 

08032016-01.jpg

 

A iznad toga – sipa snijeg k'o iz rukava

 

08032016-02.jpg

 

Već sasvim lijepo pokriva

 

08032016-03.jpg

 

Tu negdje sam imao put do glavne prometnice!!!

 

08032016-04.jpg

 

Papak s grtalicom još nije prošao, ali su zato ovi šlajseri s traktorima utekli iz šume. A lik koji utorkom po selu prodaje ribe i svira "Cucarachu" ne bi li primamijo klijentelu je stao tačno pred našom kućom da si očisti zvučnik u kojeg mu je natrpalo snijeg pa se nije čula dreka

 

 

Pozz

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jučer navečer počel čitati ovu temu,i evo danas pročital sve.Kaj da velim osim velikog respekta ☺pogotovo za ove zimske slike ☺tema je stvarno prvoklasna i sve je detaljno opisano ☺

Ajojao! Da citiram Zeusa: Ti si se bogami našao goloruk pred nemani! Svaka čast!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

08. ožujak Međunarodni dan žena i rođendan moje unuke!

 

Danas ujutro sam trebao u Rijeku na neke preglede. I sve je bilo divnosjajnokrasnobajno do 7 ha ujutro...

Koliko ja mogu procijeniti prema tvojim fotkama, svi prizori su u potpunosti usklađeni sa sadašnjim godišnjim dobom. Proljeće počinje tek za dva tjedna ... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja mogu procijeniti prema tvojim fotkama, svi prizori su u potpunosti usklađeni sa sadašnjim godišnjim dobom. Proljeće počinje tek za dva tjedna ... :wink:

Je, točno. Osimo što osim kod mene već svagdje drugdje cvjetaju maćuhice i tratinčice, a navodno su se pojavile i

 

Visibabe.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jučer navečer počel čitati ovu temu,i evo danas pročital sve.Kaj da velim osim velikog respekta ☺pogotovo za ove zimske slike ☺tema je stvarno prvoklasna i sve je detaljno opisano ☺Ajojao! Da citiram Zeusa: Ti si se bogami našao goloruk pred nemani! Svaka čast!

Ma joj stvarno je gušt bilo čitati ;)

Danas neku drugu temu čitam,tj putopis ☺

Link to comment
Share on other sites

Petak 11. ožujka 2016.

 

 

Bio sam u Delnicama. Nabava neophodnih ingestibilija kod K-Ivice i konkurencije mu.

U Delnicama užasna magla, magluština (i bez Josipe). Japlenški vrh se ne vidi...

 

StanicaDelnice416.jpg

 

Poslije sam svratio na moj domicilni kolodvor. Nekidan se na 4umu pojavila jedna (pra)stara kartulina kolodvora Lokve dok je još I. peron, 1. kolosjek bio u hladu drvoreda, deda mog prijatelja je živio na visokoj nozi, a treći kolosjek i šturc nisu bili ni u primisli.

Fotku sam otprintao na sjajnom papiru i uokvirio...

 

StanicaLokve1719.jpg

 

Fotku sam odnio u prometni ured da ljudi vide kako je nekoć bilo na željeznici i da im uljepša radni prostor. Poslije smo se raspričali o željezničkim uniformama

 

StanicaLokve1720.jpg

 

Kolodvor je u još goroj magli nego onaj u Delnicama. Čeka se druga polovica...

 

StanicaLokve1721.jpg

 

Dečki su izašli na peron jerbo navodno stiže putnički

 

StanicaLokve1722.jpg

 

I evo njega iz magle. Sa samo 5 dekika zakašnjenja! Pas će krepat, rekla bi moja bakica...

 

StanicaLokve1723.jpg

 

StanicaLokve1724.jpg

 

U mojoj dozvoli za slikavanje izrijekom piše da ne smijem slikavati strojovođe zbog njihovog posebnog statusa u sustavu -a. Zaključio sam da to nije važi za kondore!

 

StanicaLokve1725.jpg

 

Viiidi! Novi logo na Beet-u!

 

StanicaLokve1726.jpg

 

Mah-mah...

 

StanicaLokve1727.jpg

 

I ode on...

 

StanicaLokve1728.jpg

 

Odoh i ja...

Pozz

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Utorak 15. ožujka 2016.

 

 

Odlučio sam se pozabaviti jednom analizom, eksperimentom, pače. Izračunati da li je moguće uz pomoć -a obaviti u Rijeci neki posao i vratiti se kući tijekom istog dana ter koliko će me to (manje) koštati u odnosu na uobičajeni odlazak obiteljskim prometalom do Rijeke?

Jutro je osvanulo mržljikavo, trapatura par recki ispod nule...

RijekaLokve533.jpg

 

Nebo na istoku se blago crvenilo pa je obećavalo lijep dan. U ponedjeljak sam bio na Kvarneru zbog jednog sprovoda (je, počeli su mi se prijatelji prorjeđivati, ali me najbolja, itd., itd... utješila da je u mojoj dobi to normalna pojava te da ni ja neću dugo!) i dan je bio predivan pa sam se nadao da se onaj gore drži načela da je repetitio...

 

RijekaLokve534.jpg

 

U Rijeku moram brzim što znači da mi domicilni kolodvor ne odgovara jer tamo staje samo jedan brzi – onaj jutarnji iz Rijeke, a ja nisam nakanio u Ogulinsku bolnicu...

Stoga sam odlučio ukrcavati se u Fužinama. Udaljenost od kuće je slična kao do Delnica (13 km), a buduć je to u smjeru nakanjenog puta, štedim i na vozarini

 

StanicaFuzine414.jpg

 

Pfaffmobil sam parkirao kraj nekog trnovitog žbuna i zamolio ga da me tu pričeka do popodne

 

StanicaFuzine415.jpg

 

Najprije karta za vlak, a onda ostalo! Fužine (za razliku od Lokava) još imaju putničku blagajnu pa sam stao pred prozorčić. S druge strane je propuh donosio predivan miris kuhanih domaćih kobaja koje su si dečki pravili za marendu. Došlo mi je da ih zamolim za komad kruha uz taj miris!!!

Nevjerovatno što sve podnesu kartončići na kojima tiska svoje putne isprave. Kao penzić s iskaznicom, odlučio sam se počastiti I. razredom brzovlaka do Rijeke. U povratku ću putničkim. U II. razredu, jasno, jer I. nema. I to je sve stalo na jednu kartu.

 

StanicaFuzine416.jpg

 

Od onog priželjkivanog repetitio..., ni "R". Nekakvo arktičko sunašce se pokušava probiti kroz oblačni sloj i to prilično neuspješno. Puše i neki neugodan vjetar i baš je zima.

Ove infrastrukturne žice sam postavio da na njih posjednem one proljetne "visibabe", ali su i one nekamo utekle

 

StanicaFuzine417.jpg

 

Kolodvor je pust i prazan. Ajde, bar su ga lijepo počistili od raznoraznog smeća i krame koja se nakupila tijekom raznih infrastrukturnih zahvata

 

StanicaFuzine418.jpg

 

Pogled u smjeru Rijeke...

 

StanicaFuzine419.jpg

 

... i pogled u smjeru Generalskog Stola

 

StanicaFuzine420.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Vlak bi trebao stići u 9:23. Prometnik me uvjerava da nema radova na pruzi (nova vlast zavrnula pipu?) ter će kasniti možda koju minutu.

 

StanicaFuzine421.jpg

 

Sravnjenjem s osobnom vrememjerilicom zaključio sam da onaj službeni srlja nekih 5 dekika. Nije to tragično, bilo bi gadno da kasni...

 

StanicaFuzine422.jpg

 

Zastava €U. A di je naša, 'rvacka? Veli mi skretničar da se iscufala, a da nova vlast nema sredstva za nabavu nove. Hmmm? A za što smo se mi to borili na zadnjim izborima? Tsk, tsk...

 

StanicaFuzine423.jpg

 

Ne, ovo nije toplo!

 

StanicaFuzine424.jpg

 

Negdje iz smjera Drivenika su dotamburali ovi štromari

 

StanicaFuzine425.jpg

 

Sa' će malo sač'kat da prođe brzi

 

StanicaFuzine426.jpg

 

Selfie (navukao sam se pa to je...)

 

StanicaFuzine427.jpg

 

Evo mog ajzibana. Stiže na II. peron, 3. kolosjek

 

StanicaFuzine428.jpg

 

Putujem k'o aga. Kad sam kondoru pokazao svoju kartu za I. razred na relaciji Fužine – Rijeka, nije ni trepnuo

 

StanicaFuzine429.jpg

 

Veselio sam se da ću za sunčanog jutra snimiti omiljene prizore s primorske obale, a kad tamo – magloviti mućak. Tjaaa

 

RijekaLokve535.jpg

 

RijekaLokve536.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Rijekaaaaa, glavni kolodvor!

 

StanicaRijeka315.jpg

 

Morao sam obaviti neki pregled na sušačkoj poluklinici. Oda da vas smirim – nije ništa neugodno, radi se o rutinskom servisu tijekom kojeg je ustanovljeno da od toga ne selim na ahiret pa ćete me morati još malo trpiti.

Imao sam sreću, čim sam izašao na civilnu stranu riječkog kolodvora, naišao je odgovarajući bus tako da iz Rijeke nema fotki. U poliklinici sam se sjetio poznatog štosa o mladoj Grmošćici i zamolio doktora da da mene prvog, aš mi gre... I bi tako. Sve sam obavio u rekordnom roku i ostalo mi je taman vremena da se sručim nizbrdo (moj omiljeni smjer gibanja) do Ogranka (vulgo: kolodvor Sušak-Pećine) kako bih ulovio 'školicu' u 12:06

 

Oni štromari su se dokotrljali zamnom.

 

StanicaPecine190.jpg

 

Pogled u smjeru Rijeke s kolosjekom za Brajdicu i iskliznjak za podivljale lokomotive

 

StanicaPecine191.jpg

 

Štedim: različite infrastrukturne tehnologije na jednoj jedinoj slici

 

StanicaPecine192.jpg

 

Na Kvarneru stanje sa suncem nije ništa bolje, jedino je malo manje zima

 

StanicaPecine193.jpg

 

Početak putničkog perona. Kojeg nitko ne koristi jer vlak stane malo bliže kolodvorskoj zgradi pa skačeš s metra visine!

 

StanicaPecine195.jpg

 

Evo njega. Još da sretno prođe ovu šikanu

 

StanicaPecine196.jpg

 

Ona nam prilazi ozbiljna lica odrješitim korakom

 

StanicaPecine197.jpg

 

Vlak se sastoji od dva onakva glupava vagona koji imaju ulaz na sredini i glume niskopodnjake (pomična stepenica nije radila pa sam se morao baviti alpinizmom), a u bezkupejnom salonu imaju ona uhata sjedala za vrtićku populaciju. Srećom je među nima bio jedan "žlajfer". Malo musav, ali udoban

 

StanicaPecine198.jpg

 

U "Lencu" baš nije neka gnječa...

 

StanicaPecine199.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Do Škrljeva je 15' minuta i tu nema greške. Napokon sam si i ja uslikao plavog Jenbacha. Osim boje, zapravo je isti kao oni crveni na riječkom kolodvoru. Bar mi se čini

 

StanicaSkrljevo045.jpg

 

U Škrljevu se uvijek čeka neko krajcanje. Za to i služi taj kolodvor

 

StanicaSkrljevo046.jpg

 

StanicaSkrljevo047.jpg

 

StanicaSkrljevo048.jpg

 

Ovaj momak s "Puma" torbom se iskrcao iz upravljačnice i prešao k nama u prvi vagon. Hmmm? Railfan koji se ilegalno vozi u upravljačnici? Šegrt za strojovođu? Hmmm?

 

StanicaSkrljevo049.jpg

 

Kad ja hoću nešto slikati, onda mi uleti neka baba ili bar stup

 

StanicaSkrljevo050.jpg

 

Ovaj teškaš se morao zaustaviti na ŽCPRsaR Meja da nas propusti. Volim kad im se to dogodi pa moraju na uzbrdici kretati iz prve!

 

RijekaLokve537.jpg

 

Tunel "Meja"

 

RijekaLokve538.jpg

 

Po ovoj se zmijugotini obično natežem s onakvim teškašima kad idem autom u Rijeku

 

RijekaLokve539.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Stanica iz istog vlaka: Meja

 

StanicaMeja127.jpg

 

Na ex okretaljki se izgleda servisiraju sve finija vozila

 

StanicaMeja128.jpg

 

Dok nema vegetacije, ovo je najbolja pozicija za slikanje mostova i uvala

 

StanicaMeja129.jpg

 

Još da je blistav, sunlčani dan...

 

StanicaMeja130.jpg

 

U Zlobinu se s vlaka iskrcalo čak dvoje putnika (i koliko znam, još jedna baba s druge stran kompozicije)

 

StajalisteZlobin33.jpg

 

Kondor se bavi alpinizmom. Ovaj peron je napravljen za nekadašnje Baatiće koji su imali stube do poda

 

StajalisteZlobin34.jpg

 

On nas mrzi!

 

StajalisteZlobin35.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U Driveniku su otvorili zoološki vrt. Još da im šef stanice u Meji pridoda koju od svojih životinjica...

 

StanicaDrivenik083.jpg

 

Ofčice se uspješno mimikriraju u primorsko-goranskom kamenjaru

 

StanicaDrivenik084.jpg

 

StanicaDrivenik085.jpg

 

Lik koji stanuje u dijelu službene zgrade ima nekakav OPG. Kad sam jutros parkirao u Fužinama, tamo je bio i njegov kombi. Sad sam ga vidio u Driveniku

 

StanicaDrivenik086.jpg

 

Okruženje stajališta Lič još uvijek otužno izgleda. Bit će da nije naučno utvrđeno tko mora srediti šumu uništenu ledolomom

 

StajalisteLic069.jpg

 

I stigao sam. On je jutros papao kobaje

 

StanicaFuzine430.jpg

 

Ma, ja! Zavodite putnike u bludnju. Ovo ide samo do Oguljena!

 

StanicaFuzine431.jpg

 

Preko mosta pa uzbrdo

 

StanicaFuzine432.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Otkako su postavili ovo korito, nisam ga još stigao slikati odozdo. Sad je i to obavljeno

 

StanicaFuzine433.jpg

 

Ostatak bivše konstrukcije koji je ostavljen općini Fužine jerbo ga imaju u grbu (meščini da nitko nema pojma što bi s tim)

 

StanicaFuzine434.jpg

 

StanicaFuzine435.jpg

 

I sad još 13 km do doma. ONA je javila da čeka s ručkom

Jezero Bajer i istoimeni vijadukt na ACRZ (jesam to već metnuo?)

 

RijekaLokve540.jpg

 

Ulaz u tunel 'Sleme'. Tu je onomad lovac_na_pruge tražio najvišu točku pruge

 

RijekaLokve541.jpg

 

Kad sam stigao kući, imao sam što vidjeti

 

 

RijekaLokve543.jpg

 

Ipak sam si još stigao nacjepkati drfca za potpalu jer po Murphyju, ostanem bez njih kad je vani najgori kijamet, a žena ne dozvoljava cijepanje u dnevnom boravku!

 

RijekaLokve544.jpg

 

A, da – analiza putovanja? Dvadesetak kuna uštede i jedno tri sata više utrošenog vremena. I to zato jer mi se sve terminski posložilo, da nisam imao sreće s dobrohotnim doktorom, bilo bi bar sat i pol više!

 

Pozz

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

A, da – analiza putovanja? Dvadesetak kuna uštede i jedno tri sata više utrošenog vremena. I to zato jer mi se sve terminski posložilo, da nisam imao sreće s dobrohotnim doktorom, bilo bi bar sat i pol više!

Izgleda da je Fortuna putovala s tobom. Nigdje kašnjenja, zatvora pruge, otkazanih vlakova, gužve u vlakovima ... kao da nisi putovao HŽ-om. I još te na kraju nagrade žlajferom. Drugi put nemoj ni pokušati ovako putovati, ne dobiva se na lotu svaki dan :grin:

 

A dodatna tri i pol sata utrošenog vremena ? Sad mi je napokon jasno zašto ljudi u mirovini često kukaju kako nikad nemaju dosta vremena :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...