Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Ovdje je opći kijamet! Zloguki meteo-proroci su se opoštenili sa svojim prognozama. Cijeli jučerašnji dan je padalo, ali je popodne počelo i opako puhati.

Ovo kod tebe opako izgleda. Nadam se da si napunio zalihe hrane za idućih par dana. Kako stvari izgledaju, i Delnice su ti sad na kraju svijeta. t118005.gif

Link to comment
Share on other sites

Ovo kod tebe opako izgleda. Nadam se da si napunio zalihe hrane za idućih par dana. Kako stvari izgledaju, i Delnice su ti sad na kraju svijeta. t118005.gif

Definitivno. A zalihe imam za bar mjesec dana. Upravo pečem kruh...

Sutra bi navodno trebalo posustati, a onda kreće fitness Lopatanje.gif

Danas sam skinuo tri kubika snijega s balkona i prokopao do garaže/podrooma.

 

06022015-14.jpg

 

06022015-15.jpg

 

 

BTW, u 17 ha slušao sam vijesti na HTV-u. Ne znam kakve su tamo kadrovske čistke proveli, ali novinari i reporteri nisu uspjeli složiti dvije rečenice bez gramatičke ili pravopisne pogreške. Da ne velim da su u Gospić inštalirali nekakvog dalmoša koji baljezga o tome kako se on tamo eto, jadan, ne može priviknut na ovu njihovu spizu...

 

PS: Pada i dalje

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ovdje je opći kijamet! Zloguki meteo-proroci su se opoštenili sa svojim prognozama. Cijeli jučerašnji dan je padalo, ali je popodne počelo i opako puhati.

Ovo sam uslikao sinoć pred Dnevnik

 

...

 

Stanje mojih prometnica je još bilo donekle podnošljivo

 

...

 

Jutros u 3:57. Polako me zatrpava

 

...

 

10 ha ujutro je još uvijek -3°C. Malo nisko za snijeg (iako bi u Sibiru o tome imali svoje mišljenje). Vjerovatno vjetar doprinosi doživljaju

 

...

 

Moje prometnice su šle fuć

 

...

 

Ovo neće ići metlom

 

...

 

Brijeg na balkonu (ispod su tavanske škale!) je dosegao visinu parapeta

 

...

 

 

Jesi razmišljal da prokopaš tunele ...? a015.gif

Link to comment
Share on other sites

OBG i dalje pada. Službeno smo stigli do metra

 

Odlučijo sam da ću si prokopati stazu do ceste da se može van (što bez problema mogu sam), a glede Pfaffmobil.gif, on je lijepo na toplom i suhom u garaži pa nek' čeka proljeće. Ionako su rekli da će poskupit gorivo. Klope ima, a uštedit ću brdo para.

 

 

Jesi razmišljal da prokopaš tunele ...? a015.gif

Razmišljao sam, ali nema dovoljno visine. A da izlazim četveronoške kao u "Velikom bijegu", nema smisla

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Utorak 10. veljače

 

 

danas sam prvi put u 2015. stigao na domicilni kolodvor. Razlog – stiže mi potomstvo u goste pa ih je trebalo pokupiti da se ne iscrpe putem. Ionako stižu dovoljno gladni Grinko.gif

 

Kolodvor Lokve u snijegu (fala bogu, ima ga)

 

StanicaLokve1645.jpg

 

Stigla "školica"! Ima samo 10 dekika zakašnjenja što se može smatrati redovitim. Sin mi je SMS-ao putem da su do Škrljeva stigli na vrijeme, a onda su "nad Urinjem" (pretpostavljam Meja) stajali 10-tak minuta.

Napisao mi je i da "barbić" na kolodvoru Drivenik ima tri ofce!!!

 

StanicaLokve1646.jpg

 

StanicaLokve1647.jpg

 

Na kolodvoru je pomoćni vlak. Javio mi je jutros thomcro da je tu negdje iskočio vagon pa da su ga krenuli dizat.

Uzgred, ona slika mog prijatelja koju je KAPO nekidan uslikao na povratku s mature, bila je posljednja kad je viđen živ. Sad je zatrpan ispod ove gomile snijega u prvom planu

 

StanicaLokve1648.jpg

 

Kad sam ja stigao, svi su već bili u vagonu i grijali se. Neki su mi veselo pokazivali srednji prst. Zašto, nemam pojma, to mi se još nikad nije dogodilo???

Jedino je po kolodvoru hodao lik s 1435 mm letvom, ali mi nije padalo napamet slikati ga. Bio je strašno namrgođen

 

StanicaLokve1649.jpg

 

Civilna strana kolodvora je jedva očišćena. Nemaš di parkirat

 

StanicaLokve1650.jpg

 

Ovi su stigli dobro opremljeni

 

StanicaLokve1651.jpg

 

Voze sobom svoj snijeg

 

StanicaLokve1652.jpg

 

Ledošmrklji na željezničarskim kućama

 

StanicaLokve1653.jpg

 

I ja bi na njegovom mjestu!

 

StanicaLokve1654.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

... Na kolodvoru je pomoćni vlak. Javio mi je jutros thomcro da je tu negdje iskočio vagon ...

Jesi saznal šta? Btw, brzi (700) šta dojde po VR-u u 10.10 došal je u dvajset do podne (91 minutu je kasnil)

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

...

Na kolodvoru je pomoćni vlak. Javio mi je jutros thomcro da je tu negdje iskočio vagon pa da su ga krenuli dizat.

Uzgred, ona slika mog prijatelja koju je KAPO nekidan uslikao na povratku s mature, bila je posljednja kad je viđen živ. Sad je zatrpan ispod ove gomile snijega u prvom planu

...

Kad sam ja stigao, svi su već bili u vagonu i grijali se. Neki su mi veselo pokazivali srednji prst. Zašto, nemam pojma, to mi se još nikad nije dogodilo???

Jedino je po kolodvoru hodao lik s 1435 mm letvom, ali mi nije padalo napamet slikati ga. Bio je strašno namrgođen

...

 

 

09.02.2015. u 13:10 u kolodvoru Lokve prilikom manevriranja sa 6 vagona na 1. kolosjeku iskočio zadnji sa jednim obrtnim postoljem. ... Očevid PP… Ne smeta za promet vlakova. Vagon podignut ...?

 

 

Ko će ga znati, možda su te smatrali baksuzom?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Me and my Međed

 

 

Daklem, došlo je pramaljeće i u moja brda. A s pramaljećem se probudila i flora, a bogami i fauna...

 

MedoLicki.gif

 

Nekima sam se već pohvalio, ali evo, ima tri dana kad je jedan takav sišao s brda iza kuće i razvalio mi komposter ("Kad si gladan, nisi svoj!").

 

RijekaLokve333.jpg

 

Par stotina kuna štete, a Helga.jpg je bijesna k'o ris jer joj je propao trud od jednogodišnjeg skupljanja, sjeckanja i miješanja sirovine za kompost.

Sinoć, negdje oko ponoći, začuli smo tutnjavu pod kućom. Dotični se razbojnik ponovno spustio s brda, dohvatio smećekantu i otputio se s njom nekud ne bi li u miru blagovao. Kad sam upalio svjetlo, zbrisao je. Razbojnik, jedan...

 

RijekaLokve334.jpg

 

Priča, logično, ima i nastavak:

 

Danas sam zvao 112 i pitao što da radim s međedom, uputili su me na lokalne lovce i općinu Mrkopalj radi otštete, a onda su me prebacili murjacima u Delnice radi priče o zaštiti. Bilo je to zanimljivo, lik me najprije pitao da dal' se medo sad šećka oko kuće (sic!), a onda je počelo: ko sam, što sam, dal' sam samo sanjar, di sam prijavljen, jel' mi to zbilja prezime, koliko mi je godina... Onda mi je počeo držati predavanje kako nije dobro držati hranu za međede vani (kao, trebao bih kantu za smeće držati u dnevnom boravku...). Pitao sam ga da da li smatra normalnim da se divlje životinje motaju među ljudskim nastambama, nije odgovorio, bit će da je ipak daljnji rod. Na kraju je rekao da će obavijestiti lofce. Bumo vidli...

 

Brundavi pozdrav iz guste goranske šume

 

 

PS: Iz davne zbirke viceva o "Radio Erevanu" ima jedna srodna...

 

Pitanje: Druže dežurni uredniče, u našem selu su se pojavili vukovi. Tražili smo od sovjetske vlasti da nam dade puške da se branimo. Nisu nam dali. Zar se sovjetska vlast ne boji vukova?

 

Odgovor: U principu da, ali... ne vukova, PUŠAKA!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

No, krasno ... zadnji put kad sam bio kod tebe u posjeti si mi prešutio s kim se sve družiš u svojem dvorištu. Sad me drugi put nećeš više tako lako dobiti k sebi ... :skriv:D

Link to comment
Share on other sites

.... Sad me drugi put nećeš više tako lako dobiti k sebi ... :skriv:grin:

Ne ne, krivo razmišljanje, ja sam mu već predložil da nabavi duplenku i da ćemo mu doć na gulaš i da ćemo donest podlevalec.

 

Samo se slatko nasmijal na taj predlog :mrgreen:

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Nemam slika, ali danas sam dvaput prošao kroz pravu snježnu mećavu, približno između Vrbovskog i Oštrovice

Kužim. Mislio si da je došlo proljeće pa si išao otvoriti vikendicu Krepah.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Fora gavemo una šušnježica coi fiocchi!

 

U prjevodu sa Google Translate: Fora gavemo šušnježica šamar. :kul

Pa ti sad misli kakav je to jezik u pitanju.

Neki dan medvjed u dvorištu, danas snijeg… Jesi pomišljao da se iz tih Alpa preseliš negdje bliže obali?

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

U prjevodu sa Google Translate: Fora gavemo šušnježica šamar. :kul

Pa ti sad misli kakav je to jezik u pitanju.

Neki dan medvjed u dvorištu, danas snijeg… Jesi pomišljao da se iz tih Alpa preseliš negdje bliže obali?

Prijevod: Vani je veličanstvena susnježica (fiumanski dialekt)

 

Razmišljanje o preseljenju: Ni u ludilu, baš mi je lijepo! Pa gdje još možeš imati snježnu mećavu poslije Uskrsa?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...