Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

A ovo o 17,5 sati radnog vremena u Lidlu su ciste gluposti.Dućan radi 13 sati max a radnici sigurno ne rade 17....samo za info ja ne radim u nijednom od navedenih trgovačkih lanaca pa da nebo mislili

Tip kojeg sam navel na linku nije obični radnik, nego nešto kao poslovođa. Dakle, on mora biti tamo prije radnika i otići nakon njih.

To je ono što sam rekao - čovjek ima solidnu plaću, ali se za tu solidnu plaću mora ubijati od posla, a kako je to sve pripremni rok, postoji mogućnost da tu solidnu plaću uopće ni ne vidi.

Link to comment
Share on other sites

Sigurno voditelji u Hrvatskom Lidlu ne rade 17,5 sati.Postoji voditelj dućana i njegovi zamjenici ali oni nisu tipicni voditelji u odjelu i kravati nego sve rade kao i radnici...dakle prijem...slaganje polica, blagajna a u Lidlu Dubrava svjedočio sam kad je voditeljica čistila dućan jer oni jedini nemaju službu za čišćenje.Ako ćemo o kršenju prava radnika onda je to definitivno Špar ( za Konzum neznam...govorim samo za one trgovacke centre za koje iz prve ruke znam)...stoga profa slobodno ajde u špar :)

Link to comment
Share on other sites

Ponedjeljak 15. prosinac

 

 

Svanuo je dosta pristojan dan. Vrijeme za ovo doba godine maltene sparno...

 

RijekaLokve298.jpg

 

Ni K od kiše

 

RijekaLokve299.jpg

 

Obukli smo se u čisto (ja stavio novi oberholc)

 

RijekaLokve300.jpg

 

Idemo u Delnice! Danas je veliki dan kojeg žitelji ovog kraja s nestrpljenjem očekuju

 

RijekaLokve301.jpg

 

Goranska metropola živi miran početak tjedna

 

StanicaDelnice388.jpg

 

Wow! Eto, napokon ćemo i nedjeljom popodne moći nešto kupiti

 

StanicaDelnice389.jpg

 

Došli smo malo kasnije (oko podneva) i tako izbjegli gnječu, gradonačelnike, direktore, Olivera Dragojevića i pocupkivanje na svježem zraku. A i tako mi se lijepo spavalo ujutro

 

StanicaDelnice390.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pravo blagdansko ozračje

 

StanicaDelnice391.jpg

 

Ne znam koliko je jutarnja navala pojela artikala, ali nije bilo rupa na policama. Sve je sasvim europski

 

StanicaDelnice392.jpg

 

Krasna ponuda vina s rasponom cijena "za svakog ponešto"

 

StanicaDelnice393.jpg

 

Dvije ljubazne curice pomažu trpati artikle u vrećice. Ovo sam zadnji put sreo u Americi...

 

StanicaDelnice394.jpg

 

Vani je kolibica gdje se za sitnu lovu možeš slikati s Djedicom. Helga.jpg me odgovorila od nakane da mu sjednem u krilo Grinko.gif

 

StanicaDelnice395.jpg

 

Mail.gifMudri.gif

Sad su se stvari promijenile – pošta je prekoputa Lidla!

 

StanicaDelnice396.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Otišao sam do kolodvora s nakanom nabave novog kurira za 2014/2015. Brus! Veli simpa teta na blagajni da ga nema, da ga čak ni ona nije dobila i da ga neće biti jerbo da ona u Delnicama nema fiskalnu blagajnu ter da ne može prodavati tiskovine pa neka izvolim u Rijeku.

Svašta Grmblmr.gif

Zato je na drugom peronu, prvom kolosjeku bila parkirana kompozicija s upregnutom ASEOM koja je tiho prela.

 

StanicaDelnice397.jpg

 

StanicaDelnice398.jpg

 

Riječki Tin Express s učenicima OŠ Kantrida u posjetu Delnicama

 

StanicaDelnice399.jpg

 

Već sam htio otići kad sam začuo žamor – čučavci su se upraf vraćali s klizališta

 

StanicaDelnice400.jpg

 

StanicaDelnice401.jpg

 

Za one koji ne znaju: OŠ Kantrida ima odjeljenje u dječjoj bolnici Kantrida za djecu koja se nalaze na raznim dugotrajnim liječenjima i/ili rehabilitacijama

 

StanicaDelnice402.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ovo zeleno desno je navodno vilenjakuša

 

StanicaDelnice403.jpg

 

Ukrcaj (utovar?)

 

StanicaDelnice404.jpg

 

I majstor se penje.

 

StanicaDelnice405.jpg

 

Mislio sam ispratiti Tina, ali sam onda saznao da ide tek za pola sata (kad nemamo dvokolosječnu prugu od Zagreba do Rijeke). Umjesto toga naletila je "školica" iz Rijeke pa evo ipak kraćeg slikopisnog zapisa.

(Film sa čak dvije ASEE)

 

 

Vilenjakuša u razgovoru sa g. šefom stanice

 

StanicaDelnice407.jpg

 

U ćenifi je bila neka gužva jer je majstor nešto meštrijao. G. šef me izvijestio da su u petak postavili novi lavabo sa svom opremom i da on već danas resi nečiji privatni stambeni objekat.

Pljuca.gif

Stoga su za početak odlučili popraviti bravu. I onda se nemojmo čuditi što će objekat do daljnjeg biti zaključan.

 

StanicaDelnice408.jpg

 

Kad smo se vrnuli doma, sunce je bilo na zahodu i svojim je žarom obasjavalo oblačiće. I sutra će biti lijep dan.

 

RijekaLokve302.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na ekskluzivnom izvještaju s Lidlovog otvorenja. Eto, sad možeš nedjeljom dulje spavati i tek popodne obavljati shopping. :grin:

 

BTW, nadam se da sad nisam opet nečim pokrenuo raspravu o izrabljivanju djelatnika u stranim i domaćim supermarketima. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nedjelja, 28. prosinac Herodešovo (a bome i precjednički izbori!)

 

 

Jučer je cijelo popodne pomalo pršilo, onako, zbog ugođaja, ali se onda po noći digao dosta jak istočnjak koji je nosio snijeg

 

28122014-01.jpg

 

28122014-02.jpg

 

Na stepenicama i balkonu se u tili čas nakupilo pešest cenata divnog pršića

 

28122014-03.jpg

 

28122014-04.jpg

 

Pahulje su varirale u veličini ovisno o blizini objektiva VidBudale.gif

 

28122014-05.jpg

 

Ujutro je trapatura bila na ujednačenih -4°C (s vanjske strane stakla)

 

28122014-06.jpg

 

S krova su se cijedili ledošmrklji nastali blagotvornim uticajem dimnjaka na snježne nataložbine

 

28122014-07.jpg

 

Stanje na stepenicama i balkonu je već postalo zabrinjavajuće

 

28122014-08.jpg

 

28122014-09.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

GrtalicaL.gif redovno prohode GrtalicaD.gif što znači da ću morati probijati bedem na ulazu

 

28122014-10.jpg

 

Žičara je do daljnjeg van funkcije

 

28122014-11.jpg

 

Da ne budete u zabludi – OBG pada i dalje Krepah.gif

 

28122014-12.jpg

 

Jutros je Helga.jpg bila dežurna pa me dočekala lijepo razrađena vatrica

 

28122014-13.jpg

 

U kući je lijepo toplo – ugodnih +29°C – baš po goranski

 

28122014-14.jpg

 

Prva jutarnja. Predizborna. Sa šljagom. U "Štacionovoj" šalici!

 

28122014-15.jpg

 

Sad kad dovršim izviješća, idem se prifatit ljopate. Treba se iskopati pa na glasovanje!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel to inače za sušenje rublja?

Aha! Stvar se stručno zove tiramola (prevedivo kao: povuci-potegni) i svodi se na beskrajno uže provučeno kroz dvije koloture

 

RijekaLokve317.jpg

 

Standardno mediteransko rješenje, postavljalo se ili preko kale između dvije kuće ili pak unutar kortila. Obično idu u paru: od mog prozora do tvog i obratno!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Aha! Stvar se stručno zove tiramola (prevedivo kao: povuci-potegni) i svodi se na beskrajno uže provučeno kroz dvije koloture

 

RijekaLokve317.jpg

 

Standardno mediteransko rješenje, postavljalo se ili preko kale između dvije kuće ili pak unutar kortila. Obično idu u paru: od mog prozora do tvog i obratno!

 

 

Ma s tim snijegom nemoj mi reći da si "standardni mediteranski". :D Da, po cijeloj Dalmaciji se to vidi, u uskim ulicama Dioklecijanove palače ne vidi se nebo zbog rublja...

Levente -- pozdrav iz Mađarske

Link to comment
Share on other sites

Ma s tim snijegom nemoj mi reći da si "standardni mediteranski".

Jesam, jesam. Tiramola se koristi samo za toplijih vremena. Tijekom zime ne peremo robu, a osobnu higijenu svodimo na Buhoslav.gif. Tako ostvarujemo i značajne uštede na energetici i detergentu.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Subota 17. siječanj

 

 

Najbolja supruga na svijetu, itd., itd... je opet morala na put. Ja, srećom, ovoga sleda ne moram dalje od Rijeke, ali svejedno je trebalo ustati u cik-cak zore.

Vrijeme gnjecavo & cmocavo. Južina i toplo – proljetne trapature za ovo doba godine

 

RijekaLokve318.jpg

 

Ja sam NJU dopremijo do Mlake, a dalje će uz pomoć našeg dragog "Autotroleja". Neki simpa strojovođa

 

RijekaLokve319.jpg

 

Nad Rijekom se valjaju neki tmurni oblaci. Povremeno nešto zaškropi

 

RijekaLokve320.jpg

 

Imao sam još par poslova & zadataka u voljenom gradu, za ovu priču nebitnih, a onda sam su uputio put Cucuglianova.

Zadnje vrijeme se vozim doma preko Meje. Nije puno sporije, a autoštrase me dođe mrčuk jeftinije. Usput je rasputnica za kolodvor Meju, a tamo već dugo nisam bio. Pa hajmo...

Pogled sproću Bakra. Izbilo je malo sunca pa se lijepo vidi bakarski baškot i škulje na sv. Kuzmu (ex Vitoševo)

 

StanicaMeja087.jpg

 

Pogled na izlaz Hreljin i most

 

StanicaMeja088.jpg

 

Čuveni mejski bunkeri. Ovaj je lijepo adaptiran priručnim materijalom

 

StanicaMeja089.jpg

 

Bunar okretaljke se dobro drži (eh, što su ljudi nekad znali gradit, danas bi to bilo od betona i sve bi već popucalo)

 

StanicaMeja090.jpg

 

StanicaMeja091.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Je li netko odvalio tabelu ili "Dobra" više ne vozi za Meju?

 

StanicaMeja092.jpg

 

Ovo je cijepano za neku ozbiljniju peć. Ja bi to morao dodatno nakosati za moj "Calorex"

 

StanicaMeja093.jpg

 

Dok sam se parkiravao tako da nikome ne smetam (jer s mojom srećom u životu, ako to ne učinim, za pet dekika stiže neki narogušeni koji mora hitno s autom), dotutnjao je iz smjera brdsko-planinskog područja teretnjak s dvije ASEE. Uopće ga nisam čuo, a kolodvor je još k tome u zavoju poput Brod Moravica. Puhalo je tako strašno da se čulo samo zviždanje vjetra. I bilo je mrzlo... Ha, onda niš

 

Točno toliko od tamo!

 

StanicaMeja094.jpg

 

Bunar okretaljke je u statusu quo. Nije dodatno zatrpan (valjda im paše za radove na podvozjima)

 

StanicaMeja095.jpg

 

Tu je nahitano nešto starih skretnica i pragova

 

StanicaMeja096.jpg

 

OooooplAAA! Mrčuk kasnije stiže još jedan teretnjak. Prometnik je samo mavao ruk'cama

 

StanicaMeja097.jpg

 

Morao je stati na signalu, jer onaj prije još nije stigao do Škrljeva!

 

StanicaMeja098.jpg

 

I onda je nestao u ovoj rupi, a ja sam krenuo puteljkom do starog 3KV EVP-a

 

StanicaMeja099.jpg

 

Nema blizu, navaljalo kamenčinu. Bit će zbog onih Oršuša što ih navodno rečeni bojnik drži pod kontrolom

 

StanicaMeja100.jpg

 

Kolosjek je lijepo zarasao. Vjerovatno je ljepši u proljeće kad sve zazeleni

 

StanicaMeja101.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kolica su izgleda zaboravili pobrati (ma, kome to uopće treba?)

 

StanicaMeja102.jpg

 

Mo'š mislit'!

 

StanicaMeja103.jpg

 

Rolo je spušten, a vodove do pruge su skinuli. Stupovlje također. Ovo što je ostalo je priključak na dalekovod

 

StanicaMeja104.jpg

 

StanicaMeja105.jpg

 

Idemo natrag. Ima i malo betonskih pragova, a što je vrlo čudno, razmak među pragovima je nejednak???

 

StanicaMeja106.jpg

 

Drumovi će poželjet' Turaka...

 

StanicaMeja107.jpg

 

I gospodarske zgrade u dolcu između dvije pruge su u rasapu. Gospođa šefovica više ne uzgaja mrkvice i broskvu?

 

StanicaMeja108.jpg

 

'Bem ti sreću. Dok sam gacao prema kolodvoru, naišao je i treći teretnjak. I opet s dvije ASEE. Naravno, bio je s one strane zida! U malo više od pol ure, tri teretnjaka. Pa je li ostao koji vagon i koja ASEA na pruzi do Zagreba?

Iskliznicu maze i paze. Friško je popiturana

 

StanicaMeja109.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Opet se nebo namrčilo

 

StanicaMeja110.jpg

 

Na ovom stablu mi fali plod Krepah.gif

 

StanicaMeja111.jpg

 

Još jedan osvrtaj (Pfaffmobil.gif je odma tu levo)

 

StanicaMeja112.jpg

 

Zrake sunca miluju Krk. Mene pere južina

 

StanicaMeja113.jpg

 

Most

 

StanicaMeja114.jpg

 

Kuha oko Pušće i Omišaljske vale

 

StanicaMeja115.jpg

 

Onda sam se spustio do "glavne" ceste (naravno da mi je u susret naišao lik s autom!).

Uvidom u kurir kojeg su mi onomad za blagdane poklonili Barba bojnik i KAPO, došao sam do zaključka da bi sad na trebao stići i 4000 pa sam lijepo parkirao kod ŽCPRsaR Meja (ima taman mjesta) i odlučio ga pričekati

 

StanicaMeja117.jpg

 

Stigao je pa sam njegov prolaz prilijepio uz ostatak muvinga kojeg sam danas zabilježio na kolodvoru Meja

 

 

I to bi bilo to...

 

StanicaMeja119.jpg

 

StanicaMeja120.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Vidimo da busevi više ne voze na Meju, cesticu prema kolodvoru još uvijek nisu proširili, vlakovi prolaze i češće nego što se nadamo, most i otok se i dalje jako dobro vide odozgora ... a čini se da na Meji nema više niti života na peronu ? Ili si ga možda barem čuo u negdje daljini ? :grin:

Link to comment
Share on other sites

Odlična ova serija iz Meje,a i uvijek imaš sreće sa teretnjacima. :palac:

 

Da sam ja išao fotkati vlakove na tom području,kakve sam sreće ulovio bi možda 3 teretna za cijeli dan,ne za pola sata.. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

... a čini se da na Meji nema više niti života na peronu ? Ili si ga možda barem čuo u negdje daljini ? :grin:

Misliš peeeeronu? Nisam provjeravao jer nisam bio obučen za hodat okolo, a puhalo je k'o sam vrag i bilo je zima. Pretpostavljam da su one Portosove manekenke još tamo. Obećavam, sljedeći put, zasad ste od "života" dobili prometnika

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...