Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Ponedjeljak, 15. prosinac, 8:00 Dolaziš?

Bilo bi interesantno doći, npr da se opet malo provozam u Gošinim foteljama u jutarnjem 4000. Ali nažalost, otvorenje ne pada u dan vikenda.

Dobro je, neka samo napokon otvore taj Lidl. Napokon ćeš dobiti pristojni alternativni dućan umjesto onog K-gulikože.

Link to comment
Share on other sites

Napokon ćeš dobiti pristojni alternativni dućan umjesto onog K-gulikože.

Ja bih (kad već oftopičarimo), Lidl prije nazvao komplementarnim dućanom. On je po meni prvenstveno "fruštuk dućan" (napici, peciva, namazi, naresci, grickalice...) i nema potpuni dijapazon prehrambene ponude, a prvenstveno nema mesnicu.

Zato znade imati jako zanimljive tzv. "kratkotrajne ponude" i povremeno egzotične namirnice po jako povoljnim cijenama.

A i tehnička roba i krpice su ponekad jako povoljni.

 

Alternativni su "Pljodine", "Kaufland"...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pa sad, ne znam koliko je to offtopic, kad si ovu temu nazvao tako da sve što se tiče Gorskog kotara može stati u nju. :grin:

A Lidl je dio Gorskog kotara (ili će to uskoro biti), ali koliko znam, ovi alternativci koje si naveo nisu. Zato sam ga i spomenuo u ovoj tvojoj temi - i nadam se pokojoj tvojoj slici s otvorenja ;)

 

Sorry, znaš da ja nisam takav gurman kao ti, pa sve ono šta mi treba uspijem pronaći i u Lidlu. Uz manju gužvu u dućanu, neusporedivo ljubaznije osoblje i znatno nižu cijenu. ;)

Link to comment
Share on other sites

... a prvenstveno nema mesnicu.

....

Ima ima al' nema barbića za pultom nego frižidere (ima i ledare za smrznutu robu :kul3 i đelato)

*****

Da pridodam nešto jučerašnjih sa "donjeg" ishodišta ...

 

DSC_5343_zpsf954608e.jpg

 

DSC_5360_zpscd9c9ba0.jpgć

 

Dobil i blagdanski poklon (nije ni od Sv. Nikole ni od Belog Brkobradca :kul3 )

DSC_5357_zps743f32e5.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Sorry, znaš da ja nisam takav gurman kao ti...

Jesi, jesi (vidijo ja), samo ne voliš kuhati!

 

Ima ima al' nema barbića za pultom nego frižidere (ima i ledare za smrznutu robu :kul3 i đelato)

Pakirano meso ne kupujem. Nisam se tako ni oženio

 

Dobil i blagdanski poklon (nije ni od Sv. Nikole ni od Belog Brkobradca :kul3 )

http://i212.photobucket.com/albums/cc259/thomcro/fotografije%20003/DSC_5357_zps743f32e5.jpg

Da citiram časnog kolegu Mudri.gif:

Ovo bi se mirne duše moglo nazvati zloporabom službenog položaja Krepah.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Dobro je, neka samo napokon otvore taj Lidl. Napokon ćeš dobiti pristojni alternativni dućan umjesto onog K-gulikože.

 

Dovoljno je utipkati "Lidl workers rights" u Gugl da bi se našlo pregršt horror priča...

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze imam ja s činjenicom da i Lidl jednako izrabljuje svoje radnike kao i Konzum, te da nema smisla bojkotirati jednog u korist drugog?

Lidlovi radnici imaju daleko najbolje place sto se tiče prehrambenih lanaca trgovina dok Konzumovi medu najlosijima.A ako ćemo gledat o izrabljivanju radne snage tu konzumu nema premca i još jednom austrijskom trgovačkom lancu.

Link to comment
Share on other sites

A ako ćemo gledat o izrabljivanju radne snage tu konzumu nema premca.

 

Kad smo već u blagom Off Topicu spomenuti ću nešto vezano uz Konzum. Jednom sam - ima tome petnaestak i više godina - došao u Superkonzum u Vukovarskoj kod Heinzelove. Vidim poznatog čovjeka u odijelu kako šeće među policama, a to je bio Vlado J. - nekada šalterski radnik u Pošti. Iz Pošte je prešao u banku, a sada nosi službeni bedž Konzuma i zadužen je uglavnom za nadzor kupaca (da se nekome štogod ne zalijepi za prste). Rekao mi je da plaća u kešu nije bogzna kakva, ali još toliko primaju u bonovima Konzuma. Summa summarum: zaposlenici su zadovoljni primanjima + gazda ih zakida na doprinosu za mirovinski fond + gazda vara državu. Lijepo bogami.

Istini za volju, otada je prošlo dosta godina pa ne znam primjenjuje li Todorić i danas isti ''recept''.

Što se tiče izrabljivanja najgore prolaze one jadne prodavačice u malim privatnim trgovinama. Tu kod mene u susjedstvu su dva takva dućana, žene rade petkom i svetkom, a slobodne su samo na dane Uskrsa i Božića. A sve za plaću od cca 2.500 kuna.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze imam ja s činjenicom da i Lidl jednako izrabljuje svoje radnike kao i Konzum, te da nema smisla bojkotirati jednog u korist drugog?

 

Moj prethodni komentar je bio vezan isključivo na moj subjektivni doživljaj razlike kupovanja u Konzumu i u Lidlu. Znači, s aspekta kupca, a ne djelatnika dućana. Po tim pitanjima mi je Lidl miljama daleko ispred Konzuma, a nakon kupovine u Lidlu preostane i više kuna na računu nego nakon Konzuma. A ti si pak onda okrenuo na izrabljivanje radnika. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni osobno Lidl izgleda kao skladište, s onom robom po kutijama, upitnom kvalitetom... Konzum mi je nužno zlo, a osobno preferiram Spar.

Premda je to sve ista bagra.

Profa ti si cisti primjer kupca koji pada na blještavilo.Špar je sav super i bljesti i ugodno je ali zato i plaćaš to dok je Lidl cista suprotnost.Lidl je u sastavu grupacije u kojoj je još i Kaufland ( dakle isti gazda) ali imaju totalno drukčiji koncept prema sortiranju robe, izgledu dućana,pozicioniranju,odnosu prema kupcu i sl.

Link to comment
Share on other sites

Ili izrabljivanje radnika pa se u miru može turistički šetati Opatijom ili "neizrabljivanje" radnika pa te onda baš svaki prolaznik žica konvertibilnu valutu kao turista, zar ne? :kul3

EMD je moja strast /EMD is my passion :ljubav:

Link to comment
Share on other sites

Lidlovi radnici imaju daleko najbolje place sto se tiče prehrambenih lanaca trgovina dok Konzumovi medu najlosijima.A ako ćemo gledat o izrabljivanju radne snage tu konzumu nema premca i još jednom austrijskom trgovačkom lancu.

U Lidlu su radnici dobili 1.500 kn. dok neki nisu dobili ništa i plaća zna biti čak i do 6.000 kn. naravno ne radnicima nego voditeljima smjene, šefovima itd. tako da stanje i nije tako loše ali se radi i poslije radnog vremena dok se sve ne pripremi za prvu smjenu, samo što moraju raditi sve i na blagajni i u pekari, skladištu i preuzimati boce,

Link to comment
Share on other sites

Profa ti si cisti primjer kupca koji pada na blještavilo.Špar je sav super i bljesti i ugodno je ali zato i plaćaš to dok je Lidl cista suprotnost.Lidl je u sastavu grupacije u kojoj je još i Kaufland ( dakle isti gazda) ali imaju totalno drukčiji koncept prema sortiranju robe, izgledu dućana,pozicioniranju,odnosu prema kupcu i sl.

Ne, meni je Spar drag prvenstveno jer sam u njemu kupovao u Debrecenu, nema to veze s kvalitetom robe, ambijentom i sličnim stvarima.

 

Ili izrabljivanje radnika pa se u miru može turistički šetati Opatijom ili "neizrabljivanje" radnika pa te onda baš svaki prolaznik žica konvertibilnu valutu kao turista, zar ne? :kul3

Ako aludiraš na Kubu, promašio si ceo fudbal.

Znamo zašto tamo žicaju konvertibilne valute. Odgovor se nalazi nekih 150 km sjevernije i već 55 godina otežava Kubi normalnu vanjsku trgovinu.

 

Uostalom, imali smo nekoć Unikonzum u vlasntvu radnika, pa opet nitko nije žicao turiste, jer smo normalno mogli trgovati s inozemstvom.

 

Inače, tek jedan primjer Lidlovog izrabljivanja iz Italije: http://www.beppegrillo.it/eng/2006/07/fantozzi_is_alive_and_is_fight.html

 

Da, plaća je dobra, ali nema te plaće radi koje bi itko trebao pristati na 17,5 satni radni dan.

Link to comment
Share on other sites

Profa ti si cisti primjer kupca koji pada na blještavilo.Špar je sav super i bljesti i ugodno je ali zato i plaćaš to dok je Lidl cista suprotnost.Lidl je u sastavu grupacije u kojoj je još i Kaufland ( dakle isti gazda) ali imaju totalno drukčiji koncept prema sortiranju robe, izgledu dućana,pozicioniranju,odnosu prema kupcu i sl.Ne, meni je Spar drag prvenstveno jer sam u njemu kupovao u Debrecenu, nema to veze s kvalitetom robe, ambijentom i sličnim stvarima. Ili izrabljivanje radnika pa se u miru može turistički šetati Opatijom ili "neizrabljivanje" radnika pa te onda baš svaki prolaznik žica konvertibilnu valutu kao turista, zar ne? :kul3Ako aludiraš na Kubu, promašio si ceo fudbal.Znamo zašto tamo žicaju konvertibilne valute. Odgovor se nalazi nekih 150 km sjevernije i već 55 godina otežava Kubi normalnu vanjsku trgovinu.Uostalom, imali smo nekoć Unikonzum u vlasntvu radnika, pa opet nitko nije žicao turiste, jer smo normalno mogli trgovati s inozemstvom.Inače, tek jedan primjer Lidlovog izrabljivanja iz Italije: http://www.beppegrillo.it/eng/2006/07/fantozzi_is_alive_and_is_fight.htmlDa, plaća je dobra, ali nema te plaće radi koje bi itko trebao pristati na 17,5 satni radni dan.

Dakle drago ti je skuplje plaćati? Ja koliko vidim po Sparu to su većinom snobovi koji kupuju.

A ovo o 17,5 sati radnog vremena u Lidlu su ciste gluposti.Dućan radi 13 sati max a radnici sigurno ne rade 17....samo za info ja ne radim u nijednom od navedenih trgovačkih lanaca pa da nebo mislili

Link to comment
Share on other sites

U Lidlu trgovac koji radi u jutarnjoj smjeni ako je zadužen za skladište mora doći u 5 h. radi preuzimanja robe jer šleper od Baloga ili koji drugi doveze robu mora biti na istovaru u točno vrijeme, dok se to sve riješi trgovac mora poslije toga ići normalno raditi u dučan kao i ostali koji dođu u 7 h. sve mora biti pripremljeno za otvaranje dučana stim da ovaj koji je došao prvi ima ključ od svega, i radno vrijeme u prvoj smjeni traje negdje do 14.30h. dok se sve ne sredi, druga smjena mora ostati još poslije radnog vremena oko sat sat i pol i mora biti večinom sve pripremljeno a mora se odjaviti oko 21.30h. tako da bi moglo radno vrijeme biti oko 17,5h ali za cijeli radni dan znam kad mi šogorica tamo radi.

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze imam ja s činjenicom da i Lidl jednako izrabljuje svoje radnike kao i Konzum, te da nema smisla bojkotirati jednog u korist drugog?

 

Hm ... vidim da sam ostal neshvaćen.

Oni tamo gore su puno manje revolucionarni. :rasta:

Link to comment
Share on other sites

Sljedeći post će biti sa stajališta Žrnovac - tamo nema nikakvih trgovina...

(koliko znam, nema više ni stajališta!)

Možda se nađe kakva Lidlova odbačena vrećica na fotografiji.

"Rekbi da su sagradili ono komad željeznice, da njome plaše švrake i gavrane kroz našu Zagoru"

Juraj Kapić, 1891.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...