Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Akhm... a supa? To ne ide uz ručak? Ili ti je to posudica za pranje prstiju (nakon upotrebe) :kul3 ?

Akhm, supa (vulgo: juha) je bila, naravno. Ručak bez juhe nije ručak! Bila je tzv. Celestina tj. prežgana s narezanim palačinkama.

Problem je u tome da "oni gore" ne gledaju baš blagonaklono na gastro-priče pa je ta jedna sličica ono što uspijem prošvercati. I onda biram najznačajnije

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na portalu "Fluminensia" pojavila se ova sličica

MedoFuzine.jpg

Slikano je negdje na Lujzijani na potezu između Kraljevog jarka i Delnica (Špičunak).
Odgovorno tvrdim da u pitanju nismo ni Portos ni ja, a bome ni odmetnuti prijatelj "from down under"

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nedjelja, 26. siječanj

 

 

Bilo mi poć u Rijeku jerbo su "Štacionci" zakazali sastanak. Dijele se šalice (onima koji plate članarinu Grmblmr.gif). Iskoristio sam prigodu pohoditi domicilni kolodvor na kojem nisam bio još od lani.

 

Prijatelja mi zatrpalo do donje usne ("ne talasaj"). Očito da teretnog prometa nema.

 

StanicaLokve1429.jpg

 

Tradicija živi! Dečki su se polomili od čišćenja

 

StanicaLokve1430.jpg

 

Nedajbog do kraja perona! Ovo je pogled u smjeru Fužina

 

StanicaLokve1431.jpg

 

A imaju sve potrebno. Nije da nemaju!

BTW, bio sam u prometnom uredu pitati kako su zadovoljni novim električnim grijačima skretnica? "Nikako, nije još uključeno! A plina nemamo!" Nazdravlje!

 

StanicaLokve1432.jpg

 

Pogled prema Delnicama

 

StanicaLokve1433.jpg

 

Onaj lijepi betonski plato je sad dobio glazuru

 

StanicaLokve1434.jpg

 

Stube za na donju razinu? Roll2.gif Nemoj me palit!

 

StanicaLokve1435.jpg

 

Za reć pravo, ni cestari se baš nisu iskazali. Ovo je opća sramota i životna opasnost

 

StanicaLokve1436.jpg

 

Pa se ti niz ovaj tobogan spusti na glavnu cestu. Još ako ti neki u punom galopu dođe ususret – bok, rožice!

 

StanicaLokve1437.jpg

 

Prema Kvarneru sam se spustio Lujzijanom. Dočekalo me sunce na zahodu

 

StanicaLokve1438.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Po obavljenim poslovima i zadacima morao sam ubiti 20-tak minuta pa sam svrnuo na Glavni kolodvor vidjeti čega ima. Imao sam što i vidjeti - 4607 imao je, meščini, 6 (slovima: šest) vagona. Drmnula me panika da slučajno ne ukidaju putnički promet prema Ogulinu pa da ovaj funkcionira kao sabirni vlak?

 

StanicaRijeka210.jpg

 

StanicaRijeka211.jpg

 

Pokušaj panorame

 

StanicaRijeka212.jpg

 

Ajd, bok!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Dobro je, već sam mislio da Ti se nije netko na stanici zamjerio, pa zato ne ideš...

"Nikad stati, osim kad se mora"
"Bolje častan uzmak nego nečastan poraz"
''Bolje živa kukavica nego mrtav heroj'' - Grunf

Link to comment
Share on other sites

Bio jednom jedan Japanac i zvao se Kacušika Hokusai (http://en.wikipedia.org/wiki/Hokusai). Bio je slikar, a radio je i drvoreze. Jedan od najpoznatijih zove se "Val".

Danas sam čistio krov od nakupljenog snijega i leda. Klizilo je to i samo od sebe, ali sam htio malo ubrzati proces pa sam pokušao otvoriti prozor da dosegnem rub krova. Nije išlo jer je smrznuti snijeg blokirao škuru. Prije nego sam srušio cijelu nakupinu, snimio sam ju.

 

Hokusai1.jpg

 

Kasnije sam, gledajući fotku zaključio da ima sličnosti u obliku ledenog vala na krovu s Hokusaijevim drvorezom. I onda sam sliku zaokrenuo za 180° i onda napravio zrcalnu sliku. Dobivena slika bila je gotovo identična drvorezu starog Japanca.

 

Hokusai2.jpg

 

Hokusai3.jpg

 

Zar nije priroda nevjerovatna? Ponekad Grinko.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Petak, 31. siječanj

 

 

Noćas me probudio zvuk smucanja snježnoledenog pokrova po krovu. U 3 ujutro je trapatura bila oko -2°C. (U 9:00 nepromijenjeno!)

 

31012014-01.jpg

 

Led se smuca po krovu, kiša ga ispire i ujedno se ledi. Da nije opasno, bilo bi čarobno

 

31012014-02.jpg

 

Okovani smo ledom (prognoza je bila vrhunaravno korektna)

 

31012014-03.jpg

 

Svi kablovi, žice, špage i slično obučeni su u prst debeli ledeni oklop. Poneki s resicama!

 

31012014-04.jpg

 

Ovo je sajla od žičare

 

31012014-05.jpg

 

Valjda će stabla preživjeti

 

31012014-06.jpg

 

Telekomunikacije (zasad) funkcioniraju

 

31012014-07.jpg

 

Mislio sam jutros u Delnice, ali mi ne pada napamet. Nije o glavu!

 

 

BTW, ovo sam upravo dobio od prijatelja. Čini mi se razložno pa ću podijeliti s vama!

 

Hodanje-po-ledu.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

...

 

BTW, ovo sam upravo dobio od prijatelja. Čini mi se razložno pa ću podijeliti s vama!

 

...

 

Kolko se ja razmem v medecinu, guzica je bliža podlozi nego tintara ... a i bolje je podstavljena - pa ak se već pada, biram onaj dio s manjim razmakom.

Kaj se pak pingvina tiče - od njih treba prihvatit način hoda, a ne nagib. Naime, hodaju sitnim koracima, a nagnuti su naprijed hodali po snijegu, ledu, kamenju il pijesku - jednostavno zato jer im to diktira anatomija.

I osim toga - pingvini imaju kandže na nogama. :mig:

Link to comment
Share on other sites

 

Kolko se ja razmem v medecinu, guzica je bliža podlozi nego tintara ... a i bolje je podstavljena - pa ak se već pada, biram onaj dio s manjim razmakom.

Kaj se pak pingvina tiče - od njih treba prihvatit način hoda, a ne nagib. Naime, hodaju sitnim koracima, a nagnuti su naprijed hodali po snijegu, ledu, kamenju il pijesku - jednostavno zato jer im to diktira anatomija.

I osim toga - pingvini imaju kandže na nogama. :mig:

 

Ne samo da padom moreš slomiti kuk ili ruku, ako padneš baš nezgodno buš preletel prek guzice i završil upravo na tintari. Meni se je takav pad dogodil ko klincu na skliskom podu-samo sam se u jednom trenutku našel potiljkom sljubljen sa teraco podom. Srećom imam tvrdu glavu, pa mi se čak nije ni zamračilo pred očima i sve je prošlo u redu. Uvijek je bolje padati prema naprijed jer svojim rukama možemo ublažiti pad i zaštititi vitalne dijelove.

 

A ovu vještinu hodanja po ledu sam instinktivno svladal. Da, ključ je hodati u manjim koracima "stupajući", sa što manjim otklonom noge od vertikale i što bržim prebacivanjem težišta.

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Link to comment
Share on other sites

Moj pokojni stari je sredinom osamdesetih slomio kuk na tramvajskom stajalištu u Vodnikovoj. Izlazio je iz tramvaja i pazio da ne stane na led već na snijeg. Ispod kojeg (tanki sloj) se nalazio led, pa se siromaček strmopizdio i završio u Traumi. Do smrti je patio od bolova i služio se štakom jer su ga kod operacije sfušali i povrijedili mu neki živac. Stoga ja danas hodam po ledu i snijegu pri 0°C i svega što je ispod kao po jajima.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

 

Ne samo da padom moreš slomiti kuk ili ruku, ako padneš baš nezgodno buš preletel prek guzice i završil upravo na tintari. Meni se je takav pad dogodil ko klincu na skliskom podu-samo sam se u jednom trenutku našel potiljkom sljubljen sa teraco podom. Srećom imam tvrdu glavu, pa mi se čak nije ni zamračilo pred očima i sve je prošlo u redu. Uvijek je bolje padati prema naprijed jer svojim rukama možemo ublažiti pad i zaštititi vitalne dijelove.

 

...

 

67-e na Staru Godinu sam se na putu u dućan odlučil probat popet uz sklizaljku na blagoj uzbrdici (služila je, naravno, za spuštanje), pa sam se dočakal na čelo, prije nek sam uspel shvatit da sam opal. Takvu kvrgu nikad prije ni posle nisam zaradil.

 

A svi koji su učili skijat, rekli buju ti da se ispravno pada na bok (tj, na jednu od strana guzice). NIKAD NAPRED!

 

Naravno da se može slomiti svašta, a i ne samo na ledu ... al to je već medicinska statistika.

Link to comment
Share on other sites

Maloprije vidjeh slike iz Gorskog Kotara na TV. Baš ga je fino okovalo.

 

Nego, Pfaff se još danas nije oglasio. Bojim se da ima problema s žicama. Javiiii seeeee.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nego, Pfaff se još danas nije oglasio. Bojim se da ima problema s žicama.

 

Lako moguće.

Ove Pfaffove slike podsjećaju na sličan meteorološki fenomen iz početka osamdesetih, kada je cijela Lika ostala bez struje i telekomunikacijskih veza. Od zaleđene kiše popucale su između ostalog žice zračnih TT vodova na Ličkoj pruzi. U pomoć su tada priskočili i radnici TT tehničke sekcije iz Zagreba, koje sam pratio kao reporter.

Ova fotografija je nastala u kolodvoru Medak (već je objavljena na forumu, ali od viška glava ne boli). Obratiti pozornost na čovjeka na stupu u pozadini:

 

8F5UeSV.jpg

 

P.S: Pfaff, ne penji se pod stare dane na stupove i krov, buš se strmopizdil. Pusti nek popadaju mlađi.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pfaff je živ, zdrav i na toplom. Kabel T-coma stup-kuća je od težine leda otpao pa je samo mobilno dostupan. Struje malo ima malo nema, hrane ima dovoljno pa nemojte brinuti za njega. Sve vas pozdravlja.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

jel ko videl kak rade električni grijači skretnica

Mislim da nema električne energije da rade električni grijači...

Neki su otišli predaleko da bi tamo tek na kraju shvatili da nisu ni krenuli...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema električne energije da rade električni grijači...

Neću tvrditi ali u kolodvoru bi trebao biti dizel agregat koji sam starta kada nestane struje. Tada nema struje u kolodvoru (rasvjeta, grijanje, računala itd) ali za potrebe blok uređaja ima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...