Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Za tu prigodu imamo poseban topić (doduše, propustili smo ga puniti zadnje tri prigode, a evo i četvrtu):

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/9880-solsticijsko-vee-u-gk-jope-stanica-lokve/

 

 

Booože, ja sasvim zaboravio na ovo! (A Ti si k'o unutarnji neprijatelj - nikad ne spavaš?)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam više kao Balaševićev petao - "po danu nešto dremljiv, al' noću uvek budan!" :ne zna:

Apropo Jean -nove opaske moj slikovni komentar ....budući ima i dizela nije OT

 

uporan.jpg

 

Srdačan pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odličnim fotografijama kojima nas periodično uveseljavaš. :)

 

Hoće'l srediti i 1. kolosijek?

1. kolosijek je u ponedjeljak zapocet s izmjenom

 

file.html

 

 

Očekujem barem i pothodnik

Ispod cega? :hm

Link to comment
Share on other sites

Petak 5. srpnja

 

 

Vratih se iz Rijeke. Sve je teklo vrhunaravno dobro i bez zastoja (klizio je voz k'o sanke...). Vjetrić je puhao kroz sve otvorene prozore na inače neudobnim i prljavim vagonima pa se dalo dihati. Odabrao sam osojnu stranu kompozicije pa ste tako pošteđeni n-tog prizora mosta na Otok.

Išli smo tako dobro i brzo da smo na kolodvorima Škrljevo, Drivenik i Fužine stajali duže od predviđenih 30 sekunda da vlak ne bi slučajno stigao u Zagreb 15 dekika ranije i time pokazao da se može kad se hoće! U Fužinama je teta kondorica čak izašla iz vlaka i sjela na klupu s osobljem kolodvora da malo odmori umorne nogice. Bila je, naime, nepažljiva pa sad gura pred sobom budućeg €U željezničara Roll2.gif

 

U Lokvama radovi lijepo napreduju. 2. kolosjek su završili i zatrpali odgovarajućom količinom balasta pa sad obnavljaju i 1. kolosjek

 

StanicaLokve1164.jpg

 

StanicaLokve1165.jpg

 

Prijatelja mi zasad ne diraju. Baš me zanima hoće li preživjeti ili će ga zamijeniti neki novi i mlađi, meni nepoznati, rođak!

 

StanicaLokve1166.jpg

 

Na kolodvorskoj zgradi visi jubilarna zastava riječke pruge. Tako je puna nježnih pastelnih boja da sam u prvi čas pomislio da se osoblje kolodvora kolektivno outalo

 

StanicaLokve1167.jpg

 

Onaj lik na civilnoj strani i dalje cijepa.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

1. i 2. kolosjeka s glavnim peronom između 2. i 3. A ni lift ne bi škodio. Ako može Gospić...

Lokve bi postale glavni kolodvor :lol

 

 

 

 

 

 

Prijatelja mi zasad ne diraju. Baš me zanima hoće li preživjeti ili će ga zamijeniti neki novi i mlađi, meni nepoznati, rođak!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolko sam sazno prezivjet ce!!! :smile:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Srijeda 17. srpnja

 

 

Krenuli smo na more. Tjedan dana patnje na vrućem. Jedino što me tješi jest da i kod mog frenda isto ima komaraca koji su veliki k'o vrapci pa mi taj aspekt ljeta neće nedostajati. Morali smo još riješiti problem kućnog otpada jer smetlarevići prohode četvrtkom pa bi se otpaci dobro užegli do našeg povratka. Onda sam se sjetio da na kolodvoru Lokve postoji javna baja u kojoj valjda ima mjesta pa sam spojio korisno s ugodnim i svratio usput pogledati kako napreduju radovi.

 

Ovi nešto pile i šerafe

 

StanicaLokve1168.jpg

 

Spajaju 1. kolosjek

 

StanicaLokve1169.jpg

 

Prijatelj je opstao

 

StanicaLokve1170.jpg

 

Podbijačica čeka

 

StanicaLokve1171.jpg

 

Pa, dok se ne vratim (kako su krenuli, bit će još materijala za reportažicu)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Četvrtak 25. srpnja. Sajmeni dan u Delnicama

 

 

Evo smo se vrnuli s mora i danas smo već išli u Delnice. Zamolio sam Helga.jpg i dobio dopuštenje da svratim do mog zavičajnog kolodvora. Htio sam vidjeti kako napreduju, a i bilo me strah da prije mene ne uleti DB i ne poslika sve od prvog do zadnjeg grbavog šerafa jer što bi onda meni ostalo?

 

Also, dio 1. kolosjeka u smjeru Delnica su povezali i već ga koriste

 

StanicaLokve1172.jpg

 

Prijatelj je opstao udlazi uprkos, a sad mu valjda više i nije potrebna jer se, jadan, našao na rubu ponora

 

StanicaLokve1173.jpg

 

1. kolosjek u smjeru fužinskog mosta su bome dobro izgulili

 

StanicaLokve1174.jpg

 

Što će složiti od ovih Lego-kockica?

 

StanicaLokve1175.jpg

 

th_StanicaLokve1176.jpg

 

Za svaki slučaj (da ne bude poslije ovo-ono i nismo znali)

 

StanicaLokve1177.jpg

 

1. kolosjeka nema. Znači li to da ni šturc nije u funkciji? Onda ovdje nema ni slaganja kompozicija?

 

StanicaLokve1178.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ovo sam vidio. Sad još malo prizora na civilnoj strani kolodvora.

Je li ovo komunalni rostiglio?

 

StanicaLokve1179.jpg

 

Ova dvojica cijepaju li cijepaju...

 

StanicaLokve1180.jpg

 

U virtuoznosti slaganja nadmašili su sami sebe

 

StanicaLokve1181.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

... a i bilo me strah da prije mene ne uleti DB i ne poslika sve od prvog do zadnjeg grbavog šerafa jer što bi onda meni ostalo?

 

...

 

 

e025.gif

Nema brige, namam namjeru u ove karajeve prije 11. mjeseca. :roll:

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

Ova dvojica cijepaju li cijepaju...

 

 

 

U virtuoznosti slaganja nadmašili su sami sebe

 

 

Baš se pitam bi li kakav međed počešao bokove i pozadinu o te klimave nizove ... pa da ostavi kreativan nered? :kul3

Link to comment
Share on other sites

Srijeda 31. srpnja. Posljednji dan srpnja 2013. godine


Morao sam jutros u cik-cak zore (8:30) na kolodvor Lokve. Dobivamo goste.
Prekrasno sunčano jutro s malo friške burice. Zrak bistar bez vlage koja je još nekidan otežavala život

StanicaLokve1182.jpg

Kolodvor je još u debeloj hladovini. Signali su crveni, a pruga ima Serem.gif

StanicaLokve1183.jpg

Taman ispred kolodvorske zgrade su u tijeku arheološki radovi. Pomoćni bagerist filigranski precizno iskopava kabele nepoznate svrhe & namjene. Ostali daju savjete... I ja sam svoj prilog dao: Nemoj silom, uzmi veći čekić!

th_StanicaLokve1184.jpg

Rezultat iskapanja (jedan od mnogih)

StanicaLokve1185.jpg

Kad izvuku kablove nastupa ovaj mali siledžija

StanicaLokve1186.jpg

Pun ih je kolodvor

StanicaLokve1187.jpg

Ovo je korisnik onih kolica koja je DB nekidan uslikao. Jako drag dečko, uvijek dobro raspoložen. Kad god se sretnemo razmijenimo par riječi...

StanicaLokve1188.jpg

Ovi montiraju pikamer na drugog mališana

StanicaLokve1189.jpg

Tok-tok-tok....

th_StanicaLokve1190.jpg

Panoramski prikaz zbivanja

StanicaLokve1191.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Evo, stigao je 4603

 

StanicaLokve1192.jpg

 

Ovo nije osoba koju čekam. Što se zbiva?

 

StanicaLokve1193.jpg

 

Kondor izlazi na vrata grleći jednu od putnica (ja ih uslikao, a oni nek' se vade kako znadu). Na moje pitanje da li u busu ima još jednog koji bi ovdje trebao sići, odgovara da nema...

Question1.gifQuestion1.gifQuestion1.gif

 

StanicaLokve1194.jpg

 

Zbog svog preljubaznog ophođenja prema (nekim) putnicima, kondor je zaboravio podviknuti Vrpoljeeee! pa moj frend nije znao gdje se treba iskobeljati iz busa

 

StanicaLokve1195.jpg

 

Za one koji ne znaju – radi se o Kobleru

 

StanicaLokve1196.jpg

 

StanicaLokve1197.jpg

 

Onda sam imao priliku prisustvovati još jednom zanimljivom prizoru. Dok sam ja Koblera upoznavao s mojim prijateljem na 1. kolosjeku, kondor se nervozno vrzmao po peronu, zalazio u službene prostorije i bilo je očito da nešto nije u redu.

Ispostavilo se da je prometnik skoknuo u obližnje naselje po kruh za marendu pa nije imao tko otpraviti bus put Deunica... Svašta!

 

StanicaLokve1198.jpg

Baš se pitam bi li kakav međed počešao bokove i pozadinu o te klimave nizove ... pa da ostavi kreativan nered? :kul3

Dragi moj, ne samo da se nikakav MedoLicki.gif nije češao o ove "klimave" nizove nego čak ni jučerašnji razorni potres koji je pogodio Senj i širu okolicu nije poremetio geometriju ovih nizova. Kad Gorani slažu drva, onda to stoji...

 

StanicaLokve1199.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sreća da se crvenkapica izgubio pa ste dobili na vremenu. Tko zna gdje je Kobler mogao završiti, u Driveniku možda...

 

 

P.S. Nemoj se sramiti stavljati slike u temu, znaš da te svi volimo čitati!!!

"Nikad stati, osim kad se mora"
"Bolje častan uzmak nego nečastan poraz"
''Bolje živa kukavica nego mrtav heroj'' - Grunf

Link to comment
Share on other sites

Sreća da se crvenkapica izgubio pa ste dobili na vremenu. Tko zna gdje je Kobler mogao završiti, u Driveniku možda...

 

Prije u Žrnovcu. A da bus dođe do Drivenika, vjerovatno bi tamo i ostao!!!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Srijeda 30. srpnja. (nastavak)

 

 

Kobler se, po običaju, pokazao ugodnim gostom, ali je došlo vrijeme i da ga vratim tamo gdje sam ga nabavio. Ide doma s 4604 koji iz Lokava polazi u 17:08. To mu je taman da doma stigne na Dnevnik!

 

Nekidan sam na kolodvoru snimio grabokopač koji je s trase 1. kolosjeka iskopavao stari tampon, a onda ga je kamion vozio na hrpu negdje na teretnom dijelu kolodvora. E, sad smo vidjeli drugu grtalicu kako tu hrpu pretovaruje u kamion. Čudni su putevi i aktivnosti grtalački!

 

StanicaLokve1200.jpg

 

th_StanicaLokve1201.jpg

 

Posljednji put slikam Koblera koji se nada vlaku (nažalost je standardno pitanje postalo: "Koliko kasni?").

 

StanicaLokve1202.jpg

 

Pogled prema Fužinama i budućem novom mostu proviđenom koritom za tampon. Sve same crvene točkice na obzoru

 

StanicaLokve1203.jpg

 

Pogled prema Deunicama i Filetovom dedi

 

StanicaLokve1204.jpg

 

Na kolodvoru glista od teretnog vlaka punog uglavnom kineskih kontejnera. Kompozicija je bez glave i repa. Rekli su mi da čeka drugi dio iz Rijeke pa će sve skupa sretno put metropole...

 

StanicaLokve1205.jpg

 

Tamo gdje su jutros kopali oni arheolozi, sad je napravljen solidan drveni most za horde putnika koje će se na 2. kolosjeku ukrcati u nadolazeći vlak

 

StanicaLokve1206.jpg

 

StanicaLokve1207.jpg

 

Jutros su ovdje iskopali podubok jarak.

 

StanicaLokve1208.jpg

 

Eto. Vlak je stigao navrijeme (sic!), a horda putnika se ukrcala

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Brojno stanje

 

StanicaLokve1210.jpg

 

Stigla je i druga polovica teretnog vlaka. Moj najdraži majstor na riječkoj pruzi s osmjehom oko glave. Pozvao me u lokomotivu da se idem voziti dok obavlja manevru, ali sam nekako bio prelijen pentrati se. Drugi put (nadam se)!

 

StanicaLokve1211.jpg

 

Zbog rekonstrukcije 1. kolosjeka je šturc neupotrebljiv pa se spajanje dijelova vrši na 4. kolosjeku koji je prekratak. Stoga se manevar vrši preko ulaznih signala, a vidio sam da je skretničar dao Glažaru vokitoki na privremeno korištenje dok se ne obave sve radnje. Nadam se da mu ga je vratio kad je preuzimao papire Grinko.gif

 

 

Ode to put središnje 'Rvacke

 

StanicaLokve1213.jpg

 

Kobleru sam na rastanku podviknuo da svakako napravi par slika Tikrčkog mosta iz vlaka jer su uvjeti odlični. Evo što mi je poslao:

 

RijekaLokve237.jpg

 

 

PS: Tužan sam. Danas sam moju princezu i njenog tatu otpremijo na eroplan za Jameriku...

 

MojaPrinceza.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...