Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Malo povjesne infrastrukture

 

StanicaDelnice260.jpg

 

StanicaDelnice261.jpg

 

Ni ovdje se nešto nisu pobili od čišćenja

 

StanicaDelnice262.jpg

 

Ovo je spuznulo s nadstrešnice I. perona, 1. kolosjeka

 

StanicaDelnice263.jpg

 

A meščini da će još

 

StanicaDelnice264.jpg

 

Vlak u snijegu

 

StanicaDelnice265.jpg

 

Meščini da sam negdje pročitao da će ovuda do daljeg prometovati isključivo brundave smrdljivka. Možda bar onda budemo češće viđali Zeusa u Hrvatskom gorskom Zagorju

 

th_StanicaDelnice266.jpg

 

Tko nam je to došao slikati željeznice? Siniša a.k.a Cisalpino (ne tražite mu postove na 4rumu – on samo čita Krepah.gif)

 

StanicaDelnice267.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Prometnik i njegov ložač u stavu mirno dok čekaju svečani trenutak...

 

StanicaDelnice268.jpg

 

... dolaska prve ASEE na delnički kolodvor! Za one kojima je to jako bitno: HŽ 1 141 025

 

StanicaDelnice269.jpg

 

Za razliku od Žutke, ASEA ima mjesta u upravljačnici pa je to bilo kao kod Mack Sennetta!

 

StanicaDelnice270.jpg

 

Majstor koji je probio led – veli da je bilo dobro

 

StanicaDelnice272.jpg

 

Ekipa stručnjaka koja je pratila rad i performanse

 

StanicaDelnice273.jpg

 

StanicaDelnice274.jpg

 

Onda je ASEA obišla TMD

 

StanicaDelnice275.jpg

 

I vratila se s druge strane

 

StanicaDelnice276.jpg

 

Par kadrova koje sam polijepio u kratki filmić:

 

[media]http://www.youtube.com/watch?v=xAw6Qr7vMzQ[/media]]http://www.youtube.com/watch?v=xAw6Qr7vMzQ

 

I tako je jedna epoha otplovila u povjest i lijepa sjećanja, a pišemo neko novo (novo) vrijeme...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Vauuuuu, Pfaffonja, ovo je fantastično..

Od zimskog ugođaja, priče i ove sad ekskluzive..

 

Al moram napomenuti da me tvoja bradica sad podsječa na onog Hulka Hogana..

Zar si njegov veliki fan? :kul3

Link to comment
Share on other sites

Ovako izgledaju one nesretne stube što vode na niže razine egzistencije

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveZima474.jpg

 

Trebo si ih slikat nakon sta sam ih ocistio, s obzirom da zeljeznicko osoblje ne cisti (pošto su njihove) :grin:

Edited by ivog
odgovor umetnut u citat - ispravljeno, maknuti img tagovi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Delnice, četvrtak, 27. prosinac 2012. godine

 

 

Četvrtak je, sajmeni dan, valja poć u Delnice vidjet ima li čega značajnog. Osim toga, prošao je Božić pa bi u K-dućanu moglo biti božićnih purica na akciji (šta brižno blago zna kad je meni blagdan?)

Večer ranije smo imali snježnu mećavu koja je kratko trajala, ali je sve posoljeno friškim mokrim snijegom. A taman se sve bilo lijepo otopilo pa su neki već tvrdili da dolazi proljeće...

 

Jutros se najavilo sunce i bilo je prekrasno

 

StanicaLokveZima512.jpg

 

StanicaLokveZima513.jpg

 

Iako Delnice obično imaju kontra mikroklimu od mog sela, danas je i tamo bilo začudno lijepo. Možda nova EVP sa svojih 25 KV i 50 Hz privlači sunčeve zrake?

 

StanicaDelnice283.jpg

 

K-ŽCPR sa R

 

StanicaDelnice284.jpg

 

Purica nije bilo. Navodno su ih vratili u centralno skladište da ih prebroje, a vratit će se u maloprodaju za koji dan. Nije ni K-gazda blesav. Kupio sam jabuke na sajmu i krenuo put kolodvora.

 

Netko se raspitivao na što liči unutrašnjost nekadašnje biblioteke na kolodvoru Delnice. Evo – iz zadanih okolnosti sam izvukao maksimum.

 

StanicaDelnice285.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nekidan mi je promaklo – okitiše u međuvremenu!

 

StanicaDelnice286.jpg

 

Snijega je napadalo taman za ugođaj

 

StanicaDelnice293.jpg

 

On, brižan, struže. Upitan, odgovorio mi je da je bilo bolje dok je među kolosjecima bilo drvo. Navodno se na gumi led prima?

 

StanicaDelnice289.jpg

 

Prometnik u Delnicama. Jako simpa lik. Što bi rekla jedna moja znanica, već smo na ne seri od mojih čestih boravaka na kolodvoru!

Palo mi je napamet da su za danas zakazali regionalnog soma koji bi iz Fužina trebao odvesti u Rijeku dvorsku kamarilu jerbo će se tamo svečano obnarodovati da je 25KV stavljeno u funkciju. Zaključio sam da putuju iz Fužina jer je sat vožnje do Rijeke vremensko razdoblje u kojem jedva mogu podnijeti svoju vlastitu željeznicu Grinko.gif

 

StanicaDelnice290.jpg

 

Zanimljivo. Nisam pojma imao da nešto takvo postoji. Ne smijem ni u ludilu pokazati mojoj Helga.jpg jer će odmah ustrojiti kontrolnu karticu za bartfiš

 

StanicaDelnice291.jpg

 

Otišao sam na blagajnu po putnu ispravu. Da citiram Zlayu: u međuvremenu se trefio desant nekih nepredviđenih sredstava na moj nezaposlenički tekući račun pa sam si priuštio kartu I. razreda do Lokava. Tako nešto neću moći više nikad do kraja života jer brzi ne staje u Lokvama, a putnički nemaju I. razred...

Teta na blagajni (nije se dala slikati) je pala na trepavice kad sam zatražio I. razred. Brižna je, čim me vidjela, otkucala standarnu od 9,00 kn, a onda smo morali stornirati pa novu... Ufff!

 

StanicaDelnice298.jpg

 

Som bi navodno trebao stići otalen...

 

StanicaDelnice292.jpg

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U normalnim uvjetima jako malo ljudi putuje iz Delnica tim vlakom, ali danas ih se nabralo

StanicaDelnice294.jpg

Vodosprema

StanicaDelnice295.jpg

Željeznička vrba

StanicaDelnice296.jpg

Onda je doklizao som. Zbog gomile ljudi na peronu, prešao sam na suprotni peron snimiti regionalca, a onda pak nisam mogao unj jer je ta strana bila blokirana. Onda sam morao skakati mu oko nosa. Srećom su me čekali.

Zbunjeno se ogledavam po tramvaju

RijekaZagreb047.jpg

Pogled iz istog vlaka (ja sam onaj što slika)

RijekaZagreb048.jpg

Stigli smo u Lokve. Skoknuo sam slikati nos. U upravljačnici ih je bilo puno. Srećom su za ovu prigodu sve izglancali pa je fotka ispala čisto pristojno. Prije odlaska su me nešto htjeli pitati kroz prozor, ali komunikacija nam nažalost nije uspjela jer sam ja sve tvrđi i tvrđi na ušesima. Nije loše kad si u kafiću, ali u ovakvim prigodama stvara poteškoće.

RijekaZagreb050.jpg

Evo i par video impresija. Odlazak iz Lokava je, naravno, pokvaren blještavilom sunca koje uvijek svijetli kad nije poželjno.



Moj dojam? Tja, 9 minuta vožnje je definitivno premalo za bilo kakav zaključak. Nabrzinu mogu samo reći da su stolci neadekvatni za IC putovanje te da bi bar u I. razredu trebali biti pristojni stolići kao u onim bezkupejnim vagonima I. razreda. Kad netko plati 50% skuplju kartu, a već ne može stići brže od ostalih putnika, morao bi nešto i dobiti zauzvrat. Osim toga, za IC uporabu bi nekakve neprozirne pregrade među odjeljcima ipak bile poželjne. Ovako mu vidiš kroz crevo sve do... Inače lijepo vozi, ne galami i ne bacaka se (za reć pravo, Delnice – Lokve je izrazito miran komad pruge). Neki oblik krčme bi svakako bio sine qua non. Kao što sam rekao Daci koji je putovao u funkciji službenog kroničara, za redovnu tjednu eksploataciju bi neka "shorty" inačica bila poželjna. Ovo je preveliko pa će početi kenjkanja o nerentabilnosti. A dva "shortyja" se uvijek mogu za nedajbože skupa spojiti, ne?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

On je otišao...

 

StanicaLokveZima515.jpg

 

... a ja sam ostao sam s mojim Lokvarcima...

 

StanicaLokveZima514.jpg

 

... i vjernim prijateljem koji je napokon odahnuo od silnog snijega!

 

StanicaLokveZima516.jpg

 

Kolodvorska mačka navodno sumnjivog morala

 

StanicaLokveZima517.jpg

 

StanicaLokveZima518.jpg

 

Sopač nabrašnjen snijegom i obasjan suncem

 

StanicaLokveZima519.jpg

 

StanicaLokveZima520.jpg

 

Doma sam stigao bez teškoća, a za ručak mi je najbolja itd., itd... napravila generalnu probu dočeka Nove godine...

 

StanicaLokveZima521.jpg

 

StanicaLokveZima522.jpg

 

Bilo je jako dobro (vjerujem bolje od najavljenog domjenka na riječkom kolodvoru)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Dakle i ti si se provozao u zadnjem trenu. Ajde da ste i vi u GK barem nakratko imali isprobati nešto novo. Strpite se dok ne započnemo "štancati" male Somiće pa će ih s vremenom biti dovoljno za sve pruge.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Strpite se dok ne započnemo "štancati" male Somiće pa će ih s vremenom biti dovoljno za sve pruge.

 

an_smiley.gif

 

i kad će to biti?

 

Medo

----

 

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Link to comment
Share on other sites

 

an_smiley.gif

 

i kad će to biti?

 

Medo

 

Ako domaći ponuđaći prođu na natječaju prvi Somići iz serijske proizvodnje na prugama bi se mogli pojaviti u proljeće 2014. I onda po 2 kom. na mjesec.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...