Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Čak i ovdje ima aktivnih maslačaka (koji im je vrag ove godine?)

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveJesen270.jpg

Interesantno kako ti uvijek naletiš na te maslačke u ovo doba godine. Meni se to izgleda ne može dogoditi. A ovaj mi je malo predaleko da ga idem raspuhati ;-)

 

Inače, vrlo lijepa jesen u još ljepšem kraju .... :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aaaaah! Napokon! Nakon razdoblja vještičjeg vremena....

 

StanicaLokveJesen274.jpg

 

... svanuo je Plaza.gif čak i u Deunicama Mrgreen.gif

 

StanicaLokveJesen275.jpg

 

Toplo sunce izvlačilo je vlagu iz šume...

 

StanicaLokveJesen276.jpg

 

... a kolodvorska zgrada liječila je kostobolju baškareći se na suncu

 

StanicaLokveJesen277.jpg

 

Nema čak ni "žutih", a jedina vozila su ona dva novopečena Eas-a na skladišnom

 

StanicaLokveJesen278.jpg

 

Znači – prijatelj je opet imao posla

 

StanicaLokveJesen279.jpg

 

Vidi, vidi! Tamo se i radi (logično – u Italiji se nazire pad vlade pa će porasti količina prodanih nouna Krepah3.gif)

 

StanicaLokveJesen280.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Njega je, kašćemo, upokojilo...

 

StanicaLokveJesen281.jpg

 

... a iza ugla već čeka nasljednik (nitko više nema milosti ni poštovanja spram Mudri.gif, umornih i isluženih)

 

StanicaLokveJesen282.jpg

 

Ne znam da li sam vam ikad rekao, ali kolodvor Lokve ima i vagu

 

StanicaLokveJesen283.jpg

 

Kao da bi s malo truda mogla biti u funkciji

 

StanicaLokveJesen284.jpg

 

Kako ja to volim reći, za ovim pultom je dostojanstveni g. skladištar u plavoj flajdi pisao tovarne listove

 

StanicaLokveJesen285.jpg

 

Zakasnio sam jedan mini-trenutak pa nisam uspio slikati kako je operater na kranu elegantnim zahvatom pomaknuo vagone za jedno mjesto...

 

StanicaLokveJesen287.jpg

 

... al evo bar slika ukrcaja klade (komada 1.)

 

th_StanicaLokveJesen286.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Još jedna nova skretnica na kolodvoru. Izgleda da su radovi na rekonstrukciji daleko od skrajnosti i savršenstva... Baš me zanima da li smo Jean i ja u Mahičnom prisustvovali kuhanju kojeg od ovih pragova?

 

StanicaLokveJesen288.jpg

 

Objekat još nije u funkciji, znači da su skvičavci još uvijek živi i zdravi (al' ako kome treba cigla za stativ...)

 

StanicaLokveJesen289.jpg

 

Oho! Bit će tu derneka Klopa.gif

 

StanicaLokveJesen290.jpg

 

Na ovoj su zgradi tijekom ljeta vršene neke pregradnje. Izgleda da je s time gotovo.

 

StanicaLokveJesen291.jpg

 

Lišće opalo, nebo se plavi, dimnjaci se puše – šta da kažem: izvanredno (Gj. Balašević: "Ja vas kanda znam...")

 

StanicaLokveJesen292.jpg

 

Ništa od dočekuše

 

StanicaLokveJesen293.jpg

 

StanicaLokveJesen294.jpg

 

Idemo doma. Treba Kogo.gif ručak jer će inače Helga.jpg nataknuti mene na ražanj Roll.gif

 

StanicaLokveJesen295.jpg

 

Željezni was here

Kilroy2.gif

 

StanicaLokveJesen296.jpg

 

Boje su ove jeseni nevjerovatne. Jel' to zbog dugog, toplog ljeta NemBlage.gif

 

StanicaLokveJesen297.jpg

 

Pa do sljedećeg izvješća s goranske pruge...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

20. prosinac 2011. Zadnji dan jeseni (navodno – tako nas učilo u školi). Snijeg je padao neprekidno 25 sati. Službeni snjegostaj – dveaešest cenata

 

StanicaLokveZima365.jpg

 

Da imam kćer kao Stanley, imao bih i zeta pa bi mi imao tko pomoći isprtiti put do javne prometnice. Ovako smo najbolja supruga na svijetu i ja u našim poznim godinama morali sve sami. Tjaaa...

 

StanicaLokveZima366.jpg

 

Dan je prekrasan – nebo ima Photoshop plavu boju, a sve su smreke okićene debelim slojem snijega. Stoga sam se odlučio počastiti izletom do kolodvora Lokve, a i Pfaffmobilu je trebalo da malo razgiba nogice.

 

StanicaLokveZima367.jpg

 

Civilna strana kolodvora. Mesna zajednica nije organizovala čišćenje stepenica koje vode do kolodvora. Idite okolo (vas svotroje)!

 

StanicaLokveZima368.jpg

 

Vidi se ko ima garažu, a ko svoj auto drži na atmosferilijama

 

StanicaLokveZima369.jpg

 

Kolodvor Lokve je zapravo najljepši po zimi...

 

StanicaLokveZima370.jpg

 

Prtina na polzu putujućem pučanstvu urešena portretom vašeg izvjestitelja

 

StanicaLokveZima371.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Blistavo sunce i kristalići snijega

 

StanicaLokveZima372.jpg

 

Ima i tu prtina

 

StanicaLokveZima373.jpg

 

Panoramski to izgleda ovako

 

StanicaLokveZima375.jpg

 

A uz pomoć autoknipsa vaš izvjestitelj izgleda ovako

 

StanicaLokveZima376.jpg

 

Malo infrastrukture uvijek dobro dođe

 

StanicaLokveZima378.jpg

 

Još malo sunca

 

StanicaLokveZima379.jpg

 

Lokalni djelatnici -a su i ove godine nasadili blagdansku metlu (di samo usred GK nalaze ovakve očerupane primjerke?)

 

StanicaLokveZima380.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onda se iz smjera Fužina gotovo ilegalno došuljala ova drezina

 

StanicaLokveZima382.jpg

 

StanicaLokveZima383.jpg

 

Nije bilo ni uobičajene parade s prometnikom u kapici s loparićem i ostalim kinkibacijama. Jedan od putnika je iskočio s pipirima iz kabine, otišao u prometni ured po muhur i vratio se. Evo ga di lupa po vratima da ga puste nutra ("WILMAAA, open the DOOOR!")

 

StanicaLokveZima384.jpg

 

A evo cijele operacije i na malom filmiću

 

th_StanicaLokveZima385.jpg

 

Za rastanak još fotka s prijateljem

 

StanicaLokveZima387.jpg

 

Na civilnoj strani se vide tragovi žestokog muvinga. Koliko su mi rekli, pruga više nema zatvor pa nema ni autobusa. Sljedstveno tome, pretpostavljam da se tu okrenula ralica.

 

StanicaLokveZima388.jpg

 

Kako prepoznati kuću di ima male djece?

 

StanicaLokveZima389.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Krovovi naselja Sopač i beskrajne šume crnogorice koje se steru sve do plavog obzora

 

StanicaLokveZima390.jpg

 

Podvožnjak je još tu, a Hrvoje i ja još nismo pofarbali srp i čekić...

 

StanicaLokveZima391.jpg

 

Bukovac Sungerski (Štimci)

 

StanicaLokveZima392.jpg

 

Još pol kilometra i evo me doma. Ima krumpira za ručak...

 

StanicaLokveZima393.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

E moj Pfaff ti zaista uživaš. Živiš na moru a samo korak od plavog Jadrana imaš ove predivne predjele.

Gorski kotar je zaista fantastičan pod snijegom ali zna biti i pomalo opasan. Sjećam se jednom davno (čuj penzića) prije 30 godina moja malenkost je baš uoči Nove godine morala obaviti nekakvu inventuru u predstavništvu ondašnje firme u kojoj sam radio, u tvojoj Rijeci. Posao se odužio i ja zakasnem na vlak za Zagreb pa su mi moji domaćini predložili autobus. Krenem ja tako starim putem preko Gornjeg Jelenja, i početak puta izgledao mi je ugodan. U Rijeci relativno toplo vrijeme, počela je doduše malo padati sitna kišica ali kako smo se počeli penjati krene bura sve jača i jača a kiša se počne pretvarati u gusti snijeg.Fijukanje bure i snijega nikada neću zaboraviti i samo poslije pola sata ili malo više vožnje zapeli smo u koloni i čekali ralicu. Svako malo izlazili smo van da poguramo promrzlim rukama,autobus koji je stalno zapinjao u zapuhe pored ceste,jedva smo se negdje kasno u noć dovukli do Delnica. Kako sam i onda bio ljubitelj željeznica odlučim ja u Delnicama napustiti autobus i prošetati do kolodvora i gle čuda za pola sata dolazio je brzi vlak "Učka" Rijeka-Beograd u koji sam se uspio smjestiti i još mi kondukter pronađe mjesto u spavaćim kolima do Vinkovaca.Od tada zimi uvijek preferiram vlakove, oni nikada ne zapinju u snijegu osim kod Mate Lovraka i Agathe Christie.....

 

Sličice su ti predivne pa koristim ovu priliku da ti zahvalim na čestitki a tebi i gospođi Jagodi (izgleda da ti ja volimo voće, moja se zove Višnja) zaželim čestit Božić i mnogo sreće u Novoj 2011. godini !

 

PS.

 

I u Osijeku je danas palo malo snijega pa i mi imamo zimski ugođaj !

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Jako lijepo, Pfaff .... pravi idilični zimski ugođaj koji jako vuče u odlazak u zimske ekšne. :palac:

A kad vidim ovo lijepo zimsko sunce, još bih se mogao prevariti što se vanjske temperature tiče ... t09005.gif ;-)

Link to comment
Share on other sites

A kad vidim ovo lijepo zimsko sunce, još bih se mogao prevariti što se vanjske temperature tiče ... t09005.gif ;-)

Bome i biš... Noćas će biti gadno, dosad je palo na -10, a što će biti u 4 ujutro... Brrrr!Chilly.gifChilly.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ipak, baš mi se čini da ti uživaš unatoč hladnoj zimi i dubokom snijegu. Baš kao gorskokotarski Djed Mraz :djedmraz .

Jel krumpir inače bio dobar? :mrgreen:

 

I ja moram pridružiti čestitkama, odlično si ujedinio zimsku i željezničku romatiku. Još jedan identičan Pfaffopis, svaka čast. :rasta:

Levente -- pozdrav iz Mađarske

Link to comment
Share on other sites

Nije da se hvalim, al' evo stanja u 8:00

Sva sreća da je tvoj termometar dobro baždaren za ove krajeve, pa ima još dosta rezerve na svojoj negativnoj skali. r077.gif

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ješka! Ovdje su neki već zagrizli i krenuli kupovati zimske gume i dolijevati antifriz kako bi što spremniji dočekali dan ekšna!

 

Negoooo, obzirom da je po astronomskim izračunima solsticij bio jutros točno u 6:31, znači da upravo uplovljavamo u solsticijsku večer, pa očekujemo da se, redovitim tempom, dopuni i slijedeća tema:

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/9880-solsticijsko-veee-u-gk-jope-stanica-lokve/

 

:mrgreen:

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Negoooo, obzirom da je po astronomskim izračunima solsticij bio jutros točno u 6:31, znači da upravo uplovljavamo u solsticijsku večer, pa očekujemo da se, redovitim tempom, dopuni i slijedeća tema:

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/9880-solsticijsko-veee-u-gk-jope-stanica-lokve/

 

:mrgreen:

Ovo kao nije ješka? Niš' od toga, Pfaffmobil je lijepo utopljen u garaži, a ja kuham jastoga za Badnjačku feštu (stižu gosti).

Osim toga, di da nađem onolike žutke??? Možda na riječkoj okretaljki? :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Petak, 30. prosinac, Wikipedija veli: "još jedan dan do NG". Valjda. Taman sam servirao ručak i otišao oprati rukice prije jela (tako me mama učila) i kad sam se vratio veli Helga.jpg: "Zvonio ti je mobitel. Zvao je Ivo i veli da će oni (sic!) biti na kolodvoru Lokve u 14:40 pa ako bi mogao navratiti..."

Ivog? Ivog? Opet mi se Zagorci smucaju po župi Mrgreen.gif. Dobro, pristojno su se najavili. Nazovem natrag i fakat – dečki se vozikaju duž riječke pruge sve tamo od Ogulina pa su stigli i ovamo. Nije bilo druge nego pojesti juhu, izvući Pfaffmobil iz autospreme i krenuti put Lokava. Taman je opet počelo pršiti.

 

StanicaLokveZima395.jpg

 

Do kolodvora se smirilo. Nigdje nikog, svi su doma u toplom i probavljaju užinu

 

StanicaLokveZima396.jpg

 

StanicaLokveZima397.jpg

 

Prijatelja su mi (kao što sam već i bio izvješten) lijepo otkopali. Bit će da je imao posla. Ili mu ga spremaju

 

StanicaLokveZima398.jpg

 

pogled prema Fužinama...

 

StanicaLokveZima399.jpg

 

... i pogled prema Filetovom dedi. Navodno su dalje u produžetku pruge i Delnice

 

StanicaLokveZima400.jpg

 

Uredno svjetluca

 

StanicaLokveZima401.jpg

 

Pribor je naredan

 

StanicaLokveZima402.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U putničkom interijeru kolodvorske zgrade dogodile su se neke radikalne izmjene. Nekadašnja je čekaonica imala dvoja vrata od kojih su odvajkada samo desna bila otvorena, a sad je iza lijevih nastao ovaj odvojeni sobičak koji od opreme ima nekoliko električnih priključnica i klupu. Hm.gif Čekaonica I. razreda? Na kolodvoru gdje se više ni karte ne prodaju? Neće biti...

 

StanicaLokveZima403.jpg

 

Od nekadašnje čekaonice ostao je nekakav prostor u "L". Na ulaznom kraku visi vozni red (ko se nađše dobije bombon...)

 

StanicaLokveZima404.jpg

 

A u onom drugom kraku je putnička blagajna koja je van funkcije.

 

StanicaLokveZima405.jpg

 

Da nema ovih vrata koja vode na civilnu stranu kolodvora, vjerovatno bi sve zazidali. Baš glupo izgleda.

 

StanicaLokveZima406.jpg

 

Kasnije sam od jednog djelatnika -a doznao da će nova prostorija služiti kao stanište pregledačima kola jer je prostor kojeg su dosad koristili u jednoj od pomoćnih zgrada duž kolodvora navodno prodan nekome za stan...

 

Utom su se uprispodobili i kontinentalci. Ivog je vođa puta i vozač službenog vozila ekspedicije pa ima crvenu jaknu tako da ga ostali sudionici poduhvata ne izgube.

 

StanicaLokveZima407.jpg

 

Proba za milenijsku

 

StanicaLokveZima408.jpg

 

Milenijska

 

StanicaLokveZima409.jpg

 

Ovo iziskuje mali zahvat u PS-u radi produljenja remena, ali sam zaključio da ne treba jer i ovako djeluje impozantno

 

StanicaLokveZima410.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nemiran duh – stalno nekud zuji (imamo i mi u Rijeci jednog takvog)

 

StanicaLokveZima411.jpg

 

Pripreme za sačekušu. Čeka se 4001 iz Rijeke koji kasni nekih 19 minuta

 

StanicaLokveZima412.jpg

 

StanicaLokveZima413.jpg

 

Mislim da sam vidijo micu-macu

 

StanicaLokveZima414.jpg

 

Marioo je odmah opalio fotosession (ja bih slikao infrastrukturu)

 

StanicaLokveZima415.jpg

 

Jesi li siguran da macan nema nekog Maminja koji je u njega uložio svu ušteđevinu svoje djece pa će sad naplatiti slikavanje?

 

StanicaLokveZima416.jpg

 

Kuhane kobase. Ovaj se macan 'rani bolje od mene

 

StanicaLokveZima417.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Evo ga, stigao je (bolje ikad nego nikad)

 

StanicaLokveZima418.jpg

 

StanicaLokveZima419.jpg

 

A za koje je to novine???

 

StanicaLokveZima420.jpg

 

Kako je 4001 kasnio, morao se krajcati s brzim u Lokvama umjesto u Delnicama

 

StanicaLokveZima421.jpg

 

Ode brzi, sad će i majstor sa 104-vorkom

 

StanicaLokveZima422.jpg

 

I za kraj – mali filmić

 

http://www.youtube.com/watch?v=z_hyd9SYfaA

 

Pozdravismo se i poželjesmo sve najveselije i novu dozvolu za slikavanje. Dečki odoše put Fužina sačekati još putnički iz Moravica, a ja sam se vratio k stolu s ručkom.

 

I toliko od mene iz Lokava u 2011. Jup.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...