Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Seabral kaže da treba osluškivati šumove KM. To možda vrijedi za 25KV AC, ja ovdje na 3KV nisam čuo ništa. A možda sam i malo gluh? Hm.gif

Dobro da nisam po indijanskom običaju stavijo uho na tračnicu da čujem ide li vlak.

Pa ovdje si sad bolje prošao, nego kad smo skupa skakali s nasipa pred vlakom ... a na fotkama se čak i jako lijepo vidi taj vlak :lol:

 

Kad sam već tu, idemo malo pogledati tunelić. Tu unutra je navodno najviša točka pruge između Rijeke i Zagreba.

Je li radoznalost bila pravi razlog da si se ušetao u tunel ? Ili je vani bilo toliko vruće da si se jednostavno išao malo rashladiti ? t113036.gif ;-)

 

Natrag ću po mojoj dragoj Karolini. Izvornom trasom.

Ovakvih prizora stare Karoline nikad dovoljno :-P

Link to comment
Share on other sites

Je li radoznalost bila pravi razlog da si se ušetao u tunel ? Ili je vani bilo toliko vruće da si se jednostavno išao malo rashladiti ? t113036.gif ;-)

Čista radoznalost. A tuneli, osim toga, imaju pozitivnu karakteristiku da su horizontalni Krepah.gif

 

Nego, idemo dalje...

 

Vraćajući se danas iz Rijeke, odabrao sam Lujzijanu. Na vidikovcu iznad Omladinskog jezera uspio sam taman nabrati fotke za ovu panoramu prije nego se oko mene sjatio čopor voljenih nam turista koji su počeli ooohati i aaahati nad ljepotama Lijepe naše

 

StanicaLokveLjeto227.jpg

 

Napokon sam se dokopao i kolodvora Lokve. Prijatelj mi se žalio da ga ubija sunce (+32°C) pa sam mu posudio šešoar da se malo oporavi

 

StanicaLokveLjeto228.jpg

 

Utom je ututnjao i 4001. Čak na vrijeme

 

StanicaLokveLjeto229.jpg

 

Nažalost stoji samo 30 sekundi pa ga nisam uspio panoramizirati do kraja. A baš se lijepo namjestio

 

StanicaLokveLjeto230.jpg

 

Obavljeno, natrag u hlad. Samo polako...

 

StanicaLokveLjeto231.jpg

 

Kažem ja: Treba se organizirati!

 

StanicaLokveLjeto232.jpg

 

Maćuhice se dobro drže, zalijevaju ih svako jutro...

 

StanicaLokveLjeto233.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Još traju radovi. Ovi voze balast i pragove. Sve novo, nekorišteno

 

StanicaLokveLjeto234.jpg

 

Ako je vjerovati napisanom, još samo do petka, a onda ćemo se na toj dionici voziti 120 na sat?

 

StanicaLokveLjeto235.jpg

 

Goranski seks u punom zamahu

 

StanicaLokveLjeto236.jpg

 

StanicaLokveLjeto237.jpg

 

Raskršće Bukovac. Cesta u sredini raskršća je nova trasa Karoline koju su položili nakon nesreće na Fajerima. Ostala je neasfaltirana do dana današnjeg.

 

StanicaLokveLjeto238.jpg

 

Toliko zasad...

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A gdje je putopis o napuštenoj pruzi negdje u blizini Rijeke? Ja ga nikako ne nađem.

Question2.gifQuestion2.gifQuestion2.gif

 

Jedino možda ako misliš na nekadašnji kolodvor Ivani gdje se ukrcavao koks. Sve ostalo u okolini Rijeke još uvijek (kako-tako) životari Mrgreen.gif

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Posljednjeg dana rujna mjeseca, na sam egérkeov geburtstag (ne vem kako se to veli na magyarskom pa sam posegnuo za nekim alternativnim stranim izrazom Roll.gif), morao sam skoknuti u alternativni zavičaj.

Iako smo kalendarski već dobrano zagrdili u jesen, ovdje u planinama 'rvacke Švice je ne miholjsko već pravo ljeto. Sve je još zeleno, nebo se plavi, ptičice cvrkuću, medvjedi brundaju...

 

StanicaLokveJesen233.jpg

 

Nakon obavljenih poslova i zadataka svratio sam do matičnog kolodvora isporučiti prijatelju pozdrave od rođaka iz Hrvatskog Leskovca. I zamislite što sam vidio: Prijatelj nešto radi Nemoguce.gif A ja sam uvijek mislijo da on Crnogorac Plaza.gif

 

StanicaLokveJesen234.jpg

 

Na manipulativnom kolosjeku motalo se neko čudno društvo vozila. Tri olupana Eas-a pa drezina pa hrpa radnih strojeva???

 

StanicaLokveJesen235.jpg

 

Išli su pokupiti još nešto žutih

 

StanicaLokveJesen236.jpg

 

StanicaLokveJesen237.jpg

 

Majstor brundalo

 

StanicaLokveJesen238.jpg

 

To su one poznate naprave za roštanje & rešetanje. Pitam elegantnog gospodina u plavom odijelu s motorolom u ruci koji je prebacivao skretnicu zar nisu radovi završeni? "Aha", veli on. "I, sad ih vozite doma?", pitam ja. "Neee, ostaju tu!"

Zanimljivo. I što će tu, zar nema posla za ovoliku mehanizaciju negdje drugdje. (Da ne velim da će mi cijelu zimu zagađivati vidik kao oni u Deunicama PoGuzi.gif)

 

StanicaLokveJesen239.jpg

 

Ovaj je na civilnoj strani kolodvora, al ga nisu doživljavali – ima gumene kotače pa (valjda) može i sam.

 

StanicaLokveJesen240.jpg

 

Za kraj – grmić iz parka pred mojom kućicom...

 

StanicaLokveJesen241.jpg

 

 

PS: Ovaj vikend je još najavljeno lijepo vrijeme u Lijepoj našoj. Zainteresiranima preporučam izlet u GK jer kad počnu kiše bit će kasno...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

To su one poznate naprave za roštanje & rešetanje. Pitam elegantnog gospodina u plavom odijelu s motorolom u ruci koji je prebacivao skretnicu zar nisu radovi završeni? "Aha", veli on. "I, sad ih vozite doma?", pitam ja. "Neee, ostaju tu!"

Zanimljivo. I što će tu, zar nema posla za ovoliku mehanizaciju negdje drugdje. (Da ne velim da će mi cijelu zimu zagađivati vidik kao oni u Deunicama PoGuzi.gif)

Ako ih stave na zadnji kolosijek, onda nećeš imati toliki problem s vidikom. Drugo je ako ih ostave na manipulativnom ... ;-)

 

 

PS: Ovaj vikend je još najavljeno lijepo vrijeme u Lijepoj našoj. Zainteresiranima preporučam izlet u GK jer kad počnu kiše bit će kasno...

Sinoć sam prošao kroz GK, ali je bilo premračno da vidim boje jeseni. Nema veze, zato ću danas provjeriti temperaturu mora na svom otoku ... fotkati u GK se ipak stigne i kad završi sezona kupanja u moru :pla

Link to comment
Share on other sites

... Nema veze, zato ću danas provjeriti temperaturu mora na svom otoku ... fotkati u GK se ipak stigne i kad završi sezona kupanja u moru :pla

Dobro, onda Ti želim ugodno brčkanje (i nemoj nam se utopit - vi kontinentalci volite pretjerati kad se dokopate mora :rolleyes: ), a onima koji ne mogu osobno do najljepšeg kutka kuglane zemaljske, evo jedna Kartulina s Kvarnera

 

BonacaKvarner1.jpg

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Subota, 15. listopad 2011. Dan globalnih antikapitalističkih prosvjeda.

 

Vraćao sam se iz GK gdje sam se bavio novim štednjakom. Istramakali smo starog i novog. Sad slijedi montaža. Morat ću piliti elemente jer je novi tri prsta širi. Pas mater. Zar ti klipani u Požegi ne znaju jednostavno napraviti zamjenski špaker gdje izvadiš starog i utakneš novog. On je po (njihovoj) definiciji predviđen za ugradnju. Kamo god kreneš, negdje se popikneš! Puse bura i zima je za popjezditi.

 

Odlomak Karoline od Bukovca prema Belom selu su lijepo izgladili i asfaltirali. Sad je spremna za snijeg, led i ralice...

 

StanicaFuzine122.jpg

 

Šuma se šara jesenskim tonovima

 

StanicaFuzine123.jpg

 

Kad vidiš Bajer iz ovakvog rakursa, ne biš nikad rekao da je to zapravo plitka blatnjava graba s nešto vode

 

StanicaFuzine124.jpg

 

Namreškani valići u GK. Bura čini čuda

 

StanicaFuzine125.jpg

 

Vozeći prema Fužinama gdje sam planirao zateći kombiniranu zagrebačko-riječku ekipu u obilasku službenih mjesta, ugledao sam na nasipu između Vrata i Fužina vlak kako gmiže prema Fužinama (pruga je još uvijek u remontu pa pretpostavljam da su brzine ograničene). Idem ga pokušati slikati na mostu.

 

StanicaFuzine126.jpg

 

Nisam dospio isukati stativ pa je slikano iz ruke. Sorry. Morat ću ponoviti...

 

http://www.youtube.com/watch?v=S-ogh1IPkC0

 

U Fužinama sam zatekao dobro zabundane željeznicoljupce kako bauljaju mjestom u potrazi za materijalom za sendviče. Jean vodi, on je doktor za nabavu kruha i ostalog...

 

StanicaFuzine128.jpg

 

LL-u je putna brzina malo prespora, ali je svejedno dobro raspoložen. (Ja sam za to vrijeme sa STIB-om nešto pročitao u najbližoj biblioteci)

 

StanicaFuzine129.jpg

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onda smo se vratili na fužinski kolodvor. Zbog bure svi izgledaju kao da su utekli iz priče o Snjeguljici

 

StanicaFuzine130.jpg

 

Po kolodvoru se vrzmala 'rpa ljudi koji su čekali vlak za Rijeku.

 

StanicaFuzine131.jpg

 

U međuvremenu je dobrundala još jedna iz Zeus-ove ergele vukući kontejnere prema Rijeci. Tu će malo sač'kat da se iskrajcaju putnički

 

th_StanicaFuzine132.jpg

 

Nisu samo kontejneri – ima i sveprisutnih Eas-a s kladama!

 

StanicaFuzine133.jpg

 

Dio ekipe je bio pogledati mjesto nedavnog incidenta s labudicom

 

StanicaFuzine134.jpg

 

A zašto nijedan ne stoji uspravno?

 

StanicaFuzine135.jpg

 

Zlayo spada u kategoriju: "Naši i vaši"

 

StanicaFuzine136.jpg

 

Pokušaj izrade panorame sa živim bićima (sve po onoj vojničkoj: "Orjentir 3: šarena krava")

 

StanicaFuzine140.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ako ovaj artefakt ne smeta prolazećim vlakovima, neće valjda ni stativ na njemu

 

StanicaFuzine141.jpg

 

Dio ekipe će dolazećim vlakom put Delnica, a ja ću doma u Rijeku

 

http://www.youtube.com/watch?v=pI41zNuanLc

 

Odsjaj u zlatnom bandažu...

 

StanicaFuzine143.jpg

 

Doma sam uz tripice & palentu pregledao smiljeni materijal...

 

KompjuteriziraneTripice.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Vozeći prema Fužinama gdje sam planirao zateći kombiniranu zagrebačko-riječku ekipu u obilasku službenih mjesta, ugledao sam na nasipu između Vrata i Fužina vlak kako gmiže prema Fužinama (pruga je još uvijek u remontu pa pretpostavljam da su brzine ograničene). Idem ga pokušati slikati na mostu.

(...)

Nisam dospio isukati stativ pa je slikano iz ruke. Sorry. Morat ću ponoviti...

No, ja sam isti taj vlak snimio iz puno veće blizine. Film će biti (kasnije) u putopisima, ali ga stavljam i ovdje:

th_FuzineTeretni.jpg

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

30. listopad (dan kad smo pomaknuli sat) – alea iacta est (drvored je pao) – za tri dana se selimo u GK. Još samo da najbolju suprugu na svijetu hećimi u utorak proglase lokomotorno zdravom, a ja u srijedu timbram kartelu za studeni i eto me u šumi. Kinkibacije s novim špakerom su završene. Instaliran je i gori (pače, ne dimi) pa sam sljedstveno tome termički siguran.

 

Na putu natrag odlučio sam se počastiti posjetom kolodvoru Lokve – tamo već nisam dugo bio...

Jesen je u punom zamahu

 

StanicaLokveJesen242.jpg

 

Sav onaj ljetošnji trud vrijednih Gorana sada polako odlazi u dim...

 

StanicaLokveJesen243.jpg

 

Šef stanice se osigurao...

 

StanicaLokveJesen244.jpg

 

Ovaj se grozno ljutio na mene čim me spazio

 

StanicaLokveJesen245.jpg

 

Prijatelj je opet pao u letargiju

 

StanicaLokveJesen247.jpg

 

Ako je suditi po skladišnom kolosjeku, ovdje se već neko vrijeme ne događa ništa

 

StanicaLokveJesen248.jpg

 

StanicaLokveJesen249.jpg

 

Vagoni s nekim čudnim materijalom

 

StanicaLokveJesen250.jpg

 

Pijesak. Navodno će na kolodvoru urediti pješčanik za igru putnika dok čekaju vlakove koji kasne u polasku 35 – 40 minuta?

 

StanicaLokveJesen251.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ovaj se opet ljuti na mene

 

StanicaLokveJesen252.jpg

 

Na četvrtom kolosjeku sjedi neka Plasser-trakavica

 

StanicaLokveJesen253.jpg

 

StanicaLokveJesen257.jpg

 

Sve piše osim što radi. Posada: 7 osoba – ovi su počeli k'o ratni avioni (pilot, kopilot, radist, dva punioca i dva nišandžije Roll.gif)...

 

StanicaLokveJesen258.jpg

 

Ovakve naprave su me oduvijek fascinirale

 

StanicaLokveJesen259.jpg

 

StanicaLokveJesen260.jpg

 

StanicaLokveJesen261.jpg

 

U kolodvorski ružičnjak je netko parkirao neke čudne cijevi

 

StanicaLokveJesen262.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Rezervna skretnica

 

StanicaLokveJesen263.jpg

 

Vodonapojnik je skinut. Nadam se privremeno.

 

StanicaLokveJesen265.jpg

 

U daljini vidim kompoziciju Easa na izvlačnjaku (i još jednu rezervnu skretnicu)

 

StanicaLokveJesen266.jpg

 

Ovaj me i dalje prati. I laje...

 

StanicaLokveJesen267.jpg

 

... a kad sam raskrečio stativ, podvio je rep!

 

th_StanicaLokveJesen268.jpg

 

Novih pragova ima posvud.

 

StanicaLokveJesen269.jpg

 

Čak i ovdje ima aktivnih maslačaka (koji im je vrag ove godine?)

 

StanicaLokveJesen270.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

S jedva 10 minuta zakašnjenja stigao je 4011 iz Rijeke

 

StanicaLokveJesen271.jpg

 

Zanimljivo, ali otkako je Glažar zamrznuo svoje aktivnosti na 4rumu, srećem ga jedino u kolodvoru Lokve!

 

StanicaLokveJesen272.jpg

 

Evo i malog filmića o tom dirljivom događaju...

 

http://www.youtube.com/watch?v=wj8IooiJNfw

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Krenuh dalje put Fužina. Zadnji put sam slikao vlak na fužinskom mostu iz drhtave Mudri.gif ruke pa je to ispalo loše. Inače ne činim sačekuše, ali sad imam jedinstvenu priliku dohvatiti 900 na putu za Rijeku.

 

Zavoj između Vrata i Fužina. Ono blistavo neravno je plehnata kanalica. Ostalo su tračnice

 

StanicaFuzine145.jpg

 

Ima malo izmaglice, ali je sunce taman, 'nako...

 

StanicaFuzine147.jpg

 

Panoramski

 

StanicaFuzine149.jpg

 

Vaš izvjestitelj u stavu napetog iščekivanja (900 kasni)

 

StanicaFuzine150.jpg

 

Vaš izvjestitelj u stavu još napetijeg iščekivanja (900 kasni). Kažem ja da se treba okaniti sačekuša Meshuge.gif

 

StanicaFuzine152.jpg

 

900 je došao (12 minuta zakašnjenja, nije to ni strašno)

 

StanicaFuzine153.jpg

 

Vuče se jako sporo

 

StanicaFuzine154.jpg

 

Eto i filmića

 

http://www.youtube.com/watch?v=PrdafUtV6Hc

 

Pa do sljedećeg izvješća s goranske pruge...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...