Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Jean, evo Ti Kupjaka!

 

Nakon obavljenog stajališta Kupjak, prošao sam kroz Delnice. Lujzijanom. Evo me na lokaciji Žingrlet, upravo na nadvožnjaku gdje se križaju pruga i cesta.

 

StanicaDelnice096.jpg

 

Pogled niz prugu u pravcu Skrada...

 

StanicaDelnice097.jpg

 

... i pogled u pravcu kolodvora Delnice

 

StanicaDelnice098.jpg

 

Neću, ne! Bez brige...

 

StanicaDelnice099.jpg

 

S ovog vidikovca puca lijep pogled na Delnice koje inače nisu baš preubavo mjesto, ali mogu proć ovako po suncu.

 

StanicaDelnice105.jpg

 

A ovo je onaj lijepi zavoj na izlazu iz kolodvora Delnice u smjeru Lokava

 

StanicaDelnice115.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pfaff, komplimenti na inicijativi, volji, načinu i sveprisutnoj duhovitosti. Odličan si primjer mlađariji (zamalo napisah "nama mlađariji"), zaslužuješ svaku pohvalu. Komplimenti i na implementaciji novih tehnologija, a od svega je najljepše što si često na zraku (goranskom, ličkom, svejedno) i što se tiem sigurno pomlađuješ. Ako ikad budem u prilici nabavit ću ti jednu drezinu da se ne mučiš cestom. Neki sam dan išao u cestovno borbeno izviđanje od kolodvora Lokve redom prema Hreljinu, mislim i ja jednu turu napraviti biciklom. Kako sam novopečeni biciklist, rekoh si pogledaj koliko je uzbrdica i neodvezanih pasa putem. Sve u svemu i za kilavca poput mene izvedivo, osatje problem gdje zakačiti fotoaparat da baš ne budem u potpunosti smiješan i komičan onima uz koje ću projezditi. Razmišljam i o opciji da me prati vozilo s logistikom, no gdje je onda tu avantura ... Dovoljno će možda biti ona s kočnicama - srećom, disk-kočnicama - jer nizbrdice do Hreljina, i to ozbiljne, ko u priči. Najgora stvar je što ću morati nabandati i kacigu, kad se negdje prolijem da barem glava pokuša ostati cijela. Iako je već odavno iznutra načeta ... :blink:

 

PS: što misliš da jedan dan one srpove, čekiće i zvijezdu pobijelimo u kakvu reflektirajuću zvijezdu, onako iz hira ...

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

Link to comment
Share on other sites

Joj, Zeljezni, natjerao si me da se zacrvenim od komplimenata...

 

PS: što misliš da jedan dan one srpove, čekiće i zvijezdu pobijelimo u kakvu reflektirajuću zvijezdu, onako iz hira ...

Uvijek za kakvu dobru huncutariju!

 

Nego, idemo mi dalje. Jučer navečer sam išao u Krasicu jerbo sam bio pozvan na neku feštu. ETA je bio 20:00, a ja sam došao prerano, odlučio sam ubiti višak vremena na kolodvoru Škrljevo koji mi je bio usput

 

StanicaSkrljevo014.jpg

 

Bili su tu nedavno seabral i još neki, ali sam ja ponio svoju kristalnu kuglu pa evo panorame kolodvora

 

StanicaSkrljevo008.jpg

 

Već je neko vrijeme ovdje na kolodvoru sjedio Đuran koji je glumio manevru, jučer ga nije bilo

 

StanicaSkrljevo005.jpg

 

A evo što je za to vrijeme načinio od kolosjeka (zbilja treba izmisliti pelene za brundavke)

 

StanicaSkrljevo006.jpg

 

Umjesto njega, sinoć su ovdje haračila dva Jenbacha...

 

StanicaSkrljevo011.jpg

 

... a jedan se upravo odlučio strmoglaviti put Rijeke. Strojno.

 

StanicaSkrljevo012.jpg

 

StanicaSkrljevo017.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Još par detalja. Iz daljega sam najprije pomislio da netko skuplja češere!

 

StanicaSkrljevo009.jpg

 

Malo nešto za naše simulante – specijalna cisterna za intervencije

 

StanicaSkrljevo015.jpg

 

Zabranjeno hodati po unutarnjoj oblozi?

 

StanicaSkrljevo016.jpg

 

Krasica. Tamo idem. Destinacija je upravo pokraj crkve (tako su mi rekli)

 

StanicaSkrljevo010.jpg

 

Evo još jedna mini-panorama gdje se lijepo vidi kako se pruga penje prema Meji

 

StanicaSkrljevo013.jpg

 

Još dvije slike kolodvora s paralelne seoske ceste koja ovdje malo nadvišuje prugu

 

StanicaSkrljevo018.jpg

 

StanicaSkrljevo019.jpg

 

A, da! Dernek? Dobro, dobro, evo kako je to izgledalo Klopa.gif

 

FeshtaKrasica.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Bili su tu nedavno seabral i još neki, ali sam ja ponio svoju kristalnu kuglu pa evo panorame kolodvora

Lijepo da si se malo više posvetio ovom interesantnom kolodvoru. :palac:

Meni svaki put neki drugi sadržaj u blizini odvuče pažnju i potroši vrijeme ... sad nakon tvojih postova više ne moram imati grižnju savjesti ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U mom zavičaju (vidi pod: Poznavanje prirode i društva – Sjevernojadransko primorje & Gorski kotar) već jedno tjedan dana traje lijepo vrijeme s friškom buricom koja lijepo bistri zrak pa se dadu raditi zgodne fotke. Tako sam se nekidan popeo na Hreljin tj na spoj hreljinske ceste s Karolinom i uspio napraviti ovu panoramu gdje pažljiv gledatelj može razabrati trasu pruge koja se od Škrljeva penje prema Plasama koje su malo iza mene iza brda.

 

RijekaLokve103.jpg

 

U daljini su se plavili obronci Učke a ispred je riječka neboderska silueta s Kastavštinom i Halubjem u pozadini

 

RijekaLokve104.jpg

 

Ispod mene je Hreljin. Vide se ogromni zemljani radovi na dionici autoputa prema Križišću (srećom je Dalmatina stigla do Vrgorca pa je ostalo nešto love... :mrgreen: A i izbori su pred vratima... :mrgreen: )

 

RijekaLokve105.jpg

 

Polubunker?

 

RijekaLokve106.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Danas sam napokon dobio slobodno na 10-tak dana pa sam odlučio zavući se u šumu i prebrojati brojno stanje međeda oko kuće. Opet sam krenuo istom trasom kao nekidan.

 

Na zadnjoj bus stanici Autotrolejeve linije 26 (Meja – Hreljin – Zlobin) ugledao sam zanimljiv bliski susret: Autotrolejev MAN + minibus bakarske "Dobre" (komunalno društvo koje drži bus linije iz Bakra za Zlobin i Meju). Uzgred, ovaj se kraj linije zove Zlobin, a Trolejev bus ne ide do Zlobina. Čudni su putovi komunalnoautoprijevoznički

 

StanicaPlase68.jpg

 

Opće mjesto fotkanja na riječkoj pruzi. Smjer Meja (Zbog obližnje spomen-ploče, ja ovo zovem "Slikokvakov most")...

 

StanicaPlase69.jpg

 

... i smjer Plase.

 

StanicaPlase70.jpg

 

Prešao sam preko prometnice (opasan zahvat jer je zbog turističkog prometa i ova cesta postala gužvovita) i napravio još jednu panoramu pruge od Škrljeva. Tu se stvari već puno bolje vide.

 

RijekaLokve107.jpg

 

Ovdje sam imao simpatičan međunarodno-promidžbeni susret. Pored mene je bio parkiran auto danske registracije, a jedan simpa lik i njegova gospođa su gledali prugu koja se ovdje strmopižđuje ka Meji i začuđeno vrtjeli glavušicama. Obratio sam im se (ljubazno, dakako) i saznao da je on SV iz Danske i da ga jako zanima ova pruga i lokomotive koje ovuda voze. Ja sam nabrzinu isukao laptop i pokazao mu par slika žutke, a dogovorili smo se i za dalje kontakte. Možda smo dobili i novog člana na 4rumu?

 

BTW, još uvijek sam u području plavih čičaka

 

RijekaLokve112.jpg

 

Kolodvor Plase sam zaobišao – tamo sam već bio. Stare vapnenice, posljednje u primorskom kraju, su već posve napuštene. Murexin vlada (iako nema boljeg za voćke od domaćeg vapna)

 

StanicaPlase71.jpg

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Iznad kolodvora Plase sagrađena je nova vodocrpna stanica s pristupnom cestom. Idealno za parkirati auto i postaviti stativ! Lijepi pogled u dubinu

 

StanicaPlase74.jpg

 

Krčki most

 

RijekaLokve108.jpg

 

Bajbaj2.gifseabral

 

RijekaLokve109.jpg

 

Kraljevički dok

 

RijekaLokve110.jpg

 

A ovaj se brčka nasred Kvarnera

 

RijekaLokve111.jpg

 

Pogled odozgo na staru EVP Plase...

 

StanicaPlase73.jpg

 

... i slikokvakov most

 

StanicaPlase72.jpg

 

Zaustavilo me zbog nekakvih radova na cesti kod Fužinskog Benkovca pa sam si priuštio sliku ličkog polja – nagovještaj stvari koje dolaze!

 

RijekaLokve113.jpg

 

Toliko zasad...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Odmah iza njega je rt Oštro. Tu je postojala veza čamcem iz naselja Oštro za Kraljevicu.

Kod samog rta je plaža gdje sam se nekada kupao (firma moje supruge imala je odmaralište u Oštrom). Ugođaj za bogove: s jedne strane pogled na rafineriju u Urinju, s druge strane na spremnike za naftu u Omišlju. A more žutozeleno od algi. :mrgreen:

Usput, na toj istoj plaži snimljeni su i neki kadrovi filma ''Blagajnica hoće ići na more''.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Odmah iza njega je rt Oštro. Tu je postojala veza čamcem iz naselja Oštro za Kraljevicu.

Kod samog rta je plaža gdje sam se nekada kupao (firma moje supruge imala je odmaralište u Oštrom). Ugođaj za bogove: s jedne strane pogled na rafineriju u Urinju, s druge strane na spremnike za naftu u Omišlju. A more žutozeleno od algi. :mrgreen:

Usput, na toj istoj plaži snimljeni su i neki kadrovi filma ''Blagajnica hoće ići na more''.

Točno. A tu je i poznata kraljevička lanterna o kojoj pjeva

. Njoj su u čast tu lanternu ponovno stavili u funkciju na jednu večer. Ne znam da li je to bilo prigodom ukidanja njenog radnog mjesta? :twisted:

 

A barkajola za Oštro se sjećam dok sam još bio jako mali. Onda još nije bilo ni Urinja ni JUNE, a ja sam mislijo da je Oštro otok na kojeg se može samo čamcem...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, a vidim ocajno jer sam spavao sat-sat i pol, panorame se ne daju kliknuti. Moze li se nesto uciniti po tom pitanju?

 

 

Inace, odlican putopis :)

Edited by matesonik

Sumi, sumi, postolje,

nek kardani govore

Neka cuje zemlja sva

Kako drnda tramvaj sav

 

© NT 2200

Link to comment
Share on other sites

Malo jučerašnjih putešestvija po Gorkom Kotaru, željezničkoj stanici Delnice - s lokomotivom putničkog vlaka "Nikola Tesla" i susjednim mirišljavim "vagon-restoranom" - te dionicom koja se obnavlja ...

 

 

 

GK_02.JPG

 

GK_01.JPG

 

GK_03.JPG

 

GK_04.JPG

 

GK_05.JPG

 

GK_06.JPG

 

GK_07.JPG

 

GK_08.JPG

 

GK_09.JPG

 

GK_10.JPG

 

GK_11.JPG

 

GK_12.JPG

 

GK_13.JPG

 

GK_14.JPG

 

GK_15.JPG

 

GK_16.JPG

 

GK_17.JPG

 

GK_18.JPG

 

GK_19.JPG

 

GK_20.JPG

 

GK_21.JPG

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

Link to comment
Share on other sites

Zašto mi ona karavela u Deunicama izgleda nekako plosnata?

Zato jer na kolodvoru nema mjesta za dvoje širokih ... :rolleyes:

 

 

Kad ćeš završiti popravak tunela? ;)

Sad bi ti rekao ... Strpi se.

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

Link to comment
Share on other sites

Aha, pametniji popušta... VidBudale.gif

E, baš to! :deda:

 

 

Da, mama Krepah.gif

Tata, ne mama ...

 

 

Suma_5.JPG

 

Suma_6.JPG

 

Suma_2.JPG

 

Suma_1.JPG

 

Suma_4.JPG

(Internet ima jači signal u šumi, nego na Hreljinu, pa ti sad gledaj ...)

 

Suma_7.JPG

Edited by Zeljezni

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

Link to comment
Share on other sites

Obiteljskim (ne)prilikama uprkos, uspio sam se dokopati mog drugog zavičaja. Nakon par dana prilagodbe (i košenja ižđikljale podivljale flore i izbjegavanja brundave faune), odlučio sam pogledati što se zbiva na meni najbitnijem sporednom području zanimanja. Ono glavno mi je ionako ukinulao! Radnim danima još uvijek pruga ima zatvor pa sam pričekao vikend. Bliski susreti 901 i 4000 u Lokvama su nam već svima dojadili pa sam odlučio zasjedu preseliti na južni portal tunela Sljeme.

Netko je ovdje ostavio ovaj betonski blok. Kad ga ukopaju, bit će sidro za neku stupčinu

 

StanicaLokveLjeto171.jpg

 

Priručni pribor ostavljen i napušten. Malo sam računao – cca 10 kn za komplet. Dobra marenda. Meshuge.gif

To Švicarci ne bi učinili Mrgreen.gif

 

StanicaLokveLjeto172.jpg

 

Pruga u smjeru tunela...

 

StanicaLokveLjeto173.jpg

 

... i u smjeru stajališta Vrata

 

StanicaLokveLjeto174.jpg

 

Ja sam uvijek mislio da je željeznička tračnica čvrsta i teško savitljiva. Ovu su skuhali?

 

StanicaLokveLjeto175.jpg

 

Došao sam 15-tak minuta prerano pa šećkam prugom prije dolaska vlaka 901 iz smjera Fužina.

 

StanicaLokveLjeto176.jpg

 

Bu-bu-bu-bu.... Što je sad ovo? Karavela strojno iz smjera Lokava? Ovo sam jedino uspio uslikati.

 

StanicaLokveLjeto177.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Što radiš u sačekuši kad ti je dosadno? Slikaš infrastrukturu!

 

StanicaLokveLjeto178.jpg

 

StanicaLokveLjeto179.jpg

 

StanicaLokveLjeto180.jpg

 

Pa slikaš panoramu...

 

StanicaLokveLjeto181.jpg

 

Opet su me iznenadili! Ovo već liči na onu zagorsku priču o župniku, biku i dvije krave. Trebao je najprije doći 901 iz Fužina koji se krajca u Lokvama s 4000 koji ga tamo čeka. Sad stiže 4000, a onoga iz Fužina još nema. Da mu se nije štogod desilo?

 

StanicaLokveLjeto182.jpg

 

Mahnuli smo si, a on mi je i fićuknuo (što se sve na ovoj slici ne vidi i ne čuje)

 

StanicaLokveLjeto183.jpg

 

I ode on...

 

StanicaLokveLjeto184.jpg

 

Evo, ovdje imam dokaz da mi je fićuknuo! Je, je, fićuknuo mi je!

 

th_StanicaLokveLjeto185.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sad dakle imam bar 15 minuta vremena dok ovaj stigne do Fužina, stane, prometnik dade slobodno 901 pa dok taj stigne. Ohoho! Ajde, to ćemo još sač'kat. Dotle se mogu baviti umjetničkim pokušajima (nije baš kao Antišine fotokronike, al' priznajte da se trudim Roll.gif)

Daklem, ovaj anker blok je morao biti lokalno saliven jer je netko ostavio dokaze pismenosti u još svježem betonu

 

StanicaLokveLjeto186.jpg

 

Po ubikaciji i sadržaju, mogao bi čak biti i onaj ustašoidni tip što uneređuje autobusne čekaonice između Hreljina i Plasa

 

StanicaLokveLjeto187.jpg

 

Srećom sam se dobro organizirao... Plaza.gif

 

StanicaLokveLjeto188.jpg

 

Blok mi je zauzeo najbolju poziciju pa sam ga jednostavno pregazio

 

StanicaLokveLjeto189.jpg

 

Lipa? Bo?

 

StanicaLokveLjeto190.jpg

 

Nakon pola sata čekanja zaključio sam da neće biti ništa od moje zasjede, skinuo kameru, spakirao tronožac i stolicu u Pfaffmobil i krenuo kući. Utom se došuljala ona, Štacionova jubilarka. Sad se zbiljam osjećam kao Pisava iz one anegdote. Seabral kaže da treba osluškivati šumove KM. To možda vrijedi za 25KV AC, ja ovdje na 3KV nisam čuo ništa. A možda sam i malo gluh? Hm.gif

Dobro da nisam po indijanskom običaju stavijo uho na tračnicu da čujem ide li vlak.

 

StanicaLokveLjeto191.jpg

 

StanicaLokveLjeto192.jpg

 

Cca četeres'pet dekika zakašnjenja od Rijeke. A trebao bi loviti vezu na Swingera u Ogulinu. Nazdravlje.

 

StanicaLokveLjeto193.jpg

 

U svakom slučaju sam zaključio da sačekušarenje nije moja vokacija. Ja ću u nastavku života slikati što mi se bude sviđalo, a ako što naiđe, dobro je došlo... Pa nis' ja Pisava da me stalno iznenađuju...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kad sam već tu, idemo malo pogledati tunelić. Tu unutra je navodno najviša točka pruge između Rijeke i Zagreba.

 

StanicaLokveLjeto194.jpg

 

La balise...

 

StanicaLokveLjeto195.jpg

 

... i autoportret vašeg izvjestitelja

 

StanicaLokveLjeto198.jpg

 

Usprkos oznakama, ova je udaljenost jako reducirana

 

StanicaLokveLjeto196.jpg

 

Dobro izvedena drenaža

 

StanicaLokveLjeto197.jpg

 

Sušački će spiralni tunel navodno morati produbiti (nadam se prema dolje) jer da nema mjesta za 25KV KM. Ako ovo nije blizu stropu, onda ne znam što je?

 

StanicaLokveLjeto199.jpg

 

Detalj drenaže. Stupić je vjerovatno nekad služio za žice likovnih signala

 

StanicaLokveLjeto200.jpg

 

StanicaLokveLjeto203.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo – profil tunela se smanjuje nekih 50-tak metara od ulaza. Je li moguće da su ga u nekom trenutku dodatno obzidali radi sigurnosti? I kako je tu riješena visina KV? Trebat će to detaljnije...

 

StanicaLokveLjeto201.jpg

 

Nisam ponio bateriju pa idem natrag

 

StanicaLokveLjeto202.jpg

 

Ovaj je čvrsto ukorjenjen (šest-nula-tri do Beograda)

 

StanicaLokveLjeto204.jpg

 

Još malo infrastrukture - telekomunikacije

 

StanicaLokveLjeto205.jpg

 

Zmešarija, rekli bi naši stari. Telekomunikacijska antena, stari stup KV koji nosi napojne kablove i novi stup KV s nateznim uređajem.

 

StanicaLokveLjeto206.jpg

 

Ovaj je svoje odinfrastrukturirao. Sad se čekaju oni visokomobilni tamnoputi s brenerom ("Ne znam, gazda, našlo se u dvorište, donela deca, šta deca znaju...") PoGuzi.gif

 

StanicaLokveLjeto207.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ovdje su kablovi još uvijek u betonskim kanalicama, a ne u onim plehanim rugobama

 

StanicaLokveLjeto208.jpg

 

Ovoga su tako dobro podbili da mu balast na uši izlazi

 

StanicaLokveLjeto209.jpg

 

Magyar sinai (ili tako nekako!)

 

StanicaLokveLjeto212.jpg

 

Opa! Skoro pa maksimum

 

StanicaLokveLjeto211.jpg

 

Često sam se pitao zašto je ovdje sagrađena vahtarnica?

 

StanicaLokveLjeto213.jpg

 

StanicaLokveLjeto214.jpg

 

Preko pruge je stara cesta za Podsljeme (to je ono na Lujzijani gdje je nekoć bio restoran "Žaba"). Cesta je prekinuta prugom i nema mogućnosti prolaza osim možda traktorom, ali nekoć je tu sigurno bio ŽCPR

 

StanicaLokveLjeto210.jpg

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Natrag ću po mojoj dragoj Karolini. Izvornom trasom. Ovo je pogled s Gornje Slavice

 

StanicaLokveLjeto215.jpg

 

Cesta je u sasvim dobrom stanju. Prija 'ladovina

 

StanicaLokveLjeto216.jpg

 

StanicaLokveLjeto217.jpg

 

Nema padokaza, al' ovdje počinje tobogan!

 

StanicaLokveLjeto218.jpg

 

Fajeri. Sve su zarasliji. Pokrenuli sma akciju za zaštitu, ali sve to ide tako sporo...

 

StanicaLokveLjeto219.jpg

 

Bristova Draga. Ovo je naselje raskršće velikog broja šumskih puteva

 

StanicaLokveLjeto220.jpg

 

Evo me u mom selu. Nedavna asfaltiranja obdarila su nas i velelepnim raskršćem. (Još malo pa ćemo dobiti i rotor Roll.gif)

 

StanicaLokveLjeto221.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

A paj' sad': Tračnice u moje selo...

 

StanicaLokveLjeto222.jpg

 

Ima i tu...

 

StanicaLokveLjeto223.jpg

 

Ostaci u travi, tu je nekoć bila okretaljka

 

StanicaLokveLjeto224.jpg

 

Vagončići. Radi se o 300 mm kolosjeku u sklopu lokalnog drvoprerađivačkog kombinata koji je spajao pilanu s tvornicom lamperije i brodskog poda.

 

StanicaLokveLjeto225.jpg

 

A evo i malog zemljovida da vidite kud se ja to smucam.

 

StanicaLokveLjeto226.jpg

 

Toliko zasad...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...