Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
gorchi

IGE Bahntouristik-Alpen Adria Express do Splita

Recommended Posts

Zdravo,

današnje iznenađenje u Sloveniji je agencijski vlak IGE Bahntouristik sa Alpen-Adria express iz Augsburga do Splita. Danas, u nedelju 3.4. su došli u Ljubljanu na noćenje, sutra, u ponedeljak idu dalje prema Splitu. Ovdje su oficijelni podatci i ovdje (PDF sa planom) tog putovanja, a ovo sam snimio danas uveće u Ljubljani. Na žalost pošto sam lovio drugi voz nisam ga uslikao sa crvenim mopedom pored sela Laze :(

20110403_0499.jpg

Vagoni - prvi vagon

20110403_0457.jpg

isti sa druge strane

20110403_0463.jpg

drugi vagon

20110403_0464.jpg

treći - bar vagon

20110403_0467.jpg

i četvrti vagon

20110403_0474.jpg

Ovaj zadnji ima zanimljive kotaće

20110403_0479.jpg

Evo to je to. Nemojte me pitati kad dodje u Hrvatsku jer na vagonima nisam nigdje video ovaj podatak. Tamo je samo ruta i to je to.

Pozdrav,

Goran

Edited by gorchi

Goran

Vlak 12481 dana 04.04.'11. Dolaz Rijeka u 14.15 sati.

Vlak 12701/12825 dana 05.04.'11. Odlaz Rijeka 08.16 sati, Moravice 09.58-10.13 sati, Ogulin 10.48-10.58 sati, Vrhovine 12.20-17.30 sati, Split dolaz 21.39 sati.

Vlak 12824 dana 08.04.'11. Odlaz Split 06.50 sati, Solin 07.00-07.05 sati, Drniš 08.25-08.34 sati, Medak 10.36-10.56 sati, Ogilin 13.00-13.10 sati, Kukača 13.21-13.25 sati, Zagreb dolaz 14.43 sati.

Vlak 11310 dana 09.04.'11. Zagreb odlaz 11.06 sati.

Samo nedostaje jedan MRCE ER20 Hercules da vuče ta 4 vagona da bi doživljaj bio potpun.

Samo osmi položaj!!!

Vjerovatno busom na Plitvice -Vrhovine 12.20-17.30.........a Lička metropola ništa.Vuča vlaka 062 sigurno a da imamo parnu lok......puni doživljaj a i zarada ako netko na to misli :loko

Mile

Vlak je bio parkiran u Split Predgrađu (Kopilici) jučer ujutro kada sam dolazio s noćnim vlakom iz Zagreba u Split :)

Vlak je krenuo ujutro u 6:50 iz Splita prema gornjem rasporedu koji je stavio mali paja, u 13:10 je krenuo iz Ogulina.

U Zagreb bi trebao stići u 14:43 ili malo kasnije zbog poremećaja prometa uslijed nesreće kraj Skrada.

Ovdje ga možete pratiti online i nadamo se kojoj fotki. :-)

Metro über (unter) alles! :kul3

Prošao 14.45 preko kanala Sava-Odra u Blatu -4 vagona puno putnika na prozorima vjerovatno razgledavaju naše ljepote i protežu noge jer voze se 9 sati iz Splita - umalo da zaboravim vlak vukla jedna od naših najmodernijih lok. 141-3xx . :pla -slike imam dosta dobre ali :hm

Mile

slike imam dosta dobre ali :hm

Ali?? :?: :?: :?: :-? :-? :-?

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Vagoni su parkirani dolje na 6 peronu kraj muzejskog vagona.

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Ali?? :?: :?: :?: :-? :-? :-?

Nemam pojma kako staviti slike na forum - nisam ni pokušao- jednog dana- :hm -

Mile

Trebalo bi te :cekic: ,čemu služi forum nego za edukaciju, potražiš upute i problem rješen :bla:

Zbilja bi te trebalo :po guzi: !!!

Ko zna kaj sve imaš doma i ti to ne dižeš da i mi ostali vidimo! Nem'bit komotan tipa "nemam pojma kako...nego nauči i postaj...

Danijel

Zbilja bi te trebalo :po guzi: !!!

Ko zna kaj sve imaš doma i ti to ne dižeš da i mi ostali vidimo! Nem'bit komotan tipa "nemam pojma kako...nego nauči i postaj...

Istine radi ima dosta toga- slika -štampa-itd --nemam neki vrhunski aparat ali slike su uredu --sad radim na nabavci boljeg -kajse tiče starih slika ima ih poprilićno .Jednog dana biti će na forumu sam da savladam tehniku slanj....... :kava:

Mile